Интериорни врати

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Интериорни врати

Мнение от jordanov » 04 Юли 2015, 14:25

Колеги, до месец-два трябва да купя интериорни врати. Тъй като нямам никаква представа искам да разбера някои мнения от ваша страна, защото врати от 150 и 600 лева ми изглеждат по един и същи начин. Искам да са прилично качество, да не се издуят или увиснат след 1г. не ме интересува дизайн по никакъв начин. Какви материяли са за предпочитане, какви брави, какви пълнежи, каси панти и т.н. Все още нямам определен бюджет, но и не желая да се бръквам прекълено дълбоко. Важно ми е да не ги сменям след 3-5 години.
Ако някои има предпочитания към фирми може да ми пусне на лично.
Благодаря.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Интериорни врати

Мнение от Мордехай » 04 Юли 2015, 21:35

Порта дорс, полски, направих си къщата с такива - винаги им се радвам, когато ги отварям и затварям, отпреди пет години не са мръднали, офисът им тогава беше до НДК по булевард Славейков. Монтажът обаче много важен.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Интериорни врати

Мнение от BMW_POWER » 05 Юли 2015, 10:30

Колега, не зная какво ти е разположението, но мислил ли си за плъзгащи се врати? Печелят ти много място. В бг навремето пък бях изхвърлил вратата на кухнята, защото нем ми взимаше място, хем ми и пречешеше. Признавам си, че нямам идея за цените.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 291
Регистриран на: 21.01.2007
Местоположение: Sofia-Off-Road-Under-Repair
Кара: каквото изпадне...
Мечтае да кара: safety car, самолет, мотор
Детайли за колата: тотална щета...

Re: Интериорни врати

Мнение от stozashto » 05 Юли 2015, 11:53

Имате ЛС
"... _ _ _ ..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: Интериорни врати

Мнение от BMW_RIDER » 05 Юли 2015, 12:20

BMW_POWER написа:Колега, не зная какво ти е разположението, но мислил ли си за плъзгащи се врати? Печелят ти много място. В бг навремето пък бях изхвърлил вратата на кухнята, защото нем ми взимаше място, хем ми и пречешеше. Признавам си, че нямам идея за цените.


Плъзгащите врати са удобни за места на които не се изисква чак такова "отделяне" на помещенията - коридор, кухня и т.н. Защото поне според мен не изолират достатъчно добре т.е. по скоро са като преграда.

Относно другите - По принцип безфалцовите/тапетни врати са по евтини от фалцовите. Мен лично ми допадат и на визия.
Относно материали -не мога да кажа кое е по-добро защото всичко зависи от изработката. Аз съм си фен на вратите от масивно естествено дърво изработени с правилните материали и методи, но цените на качествени такива врати са 4три цифрени.

Вратите тип ламинат са най-масовите и бюджетни мисля. Където се ползват МДФ/ шпервани плочи и т.н. И се правят с покрития подобни на ламинирания паркет или в по - хубавите случай с естесвен фурнир.

Ако си "ЕКО" здравословен човек имай предвид ,че при изработката им особено масовата най-често се ползват меламин и формалдехидни лепила.
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Интериорни врати

Мнение от jordanov » 05 Юли 2015, 14:48

Благодаря колеги!
Получих много ЛС-та с препоръки за фирми и ще обикалям идните седмици.
Със сигурност няма да са от масивно естествено дърво. Непосилно ми е.
Засега се насочвам към ламиниран МДФ и
врати, които се изработват от американски панел – плоскости създадени чрез пресоване на дървени частици, при което се получава материал с голяма здравина и трайност, които имат всички качества на дървото. Покритието е с боя или байц съобразно желанието на клиента като се предлагат над 300 цвята. Изработени по съвременна технология, този тип врати се отличават със здравина и лекота. Те не се деформират с времето и са екологично безопасни. Много добра влагоустойчивост и шумоизолация. Конструкцията е подсилена при пантите и бравата, което в съчетание с качествен обков дава гаранция за дългосрочна употреба.
Инфото за вторите го копнах директно от един сайт. И двата вида са в порядъка на 300-370лв.
А искам да попитам какво мислите за магнитните брави, някои ползва ли ги? Изглежда ми доста хитър вариянт. Имат ли въобще някакъв минус тези магнитни брави?

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Интериорни врати

Мнение от © » 05 Юли 2015, 20:38

Мордехай написа:Порта дорс, полски, направих си къщата с такива - винаги им се радвам, когато ги отварям и затварям, отпреди пет години не са мръднали, офисът им тогава беше до НДК по булевард Славейков. Монтажът обаче много важен.
Радвам се че има и доволни от тях, защото аз съм от недоволните. Всички врати след може би около 4 години им се разлепи фолиото. Иначе леки красиви, но в последствие се налага смяна. Оплаках се на вносителя няколко пъти - уж щяха да изпратят някой , но нищо.
Скоро видях един техен магазин. Влизам вътре и като на майтап им обяснявам какво се е случило. Продавачът извика някой, който любезно ли обясни, че знаят за тайзи партида, но само до миналата година ги подменяли - закъснял съм бил.
Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Интериорни врати

Мнение от stocky » 06 Юли 2015, 8:39

И аз съм с добри впечатления от порта дорс. Говоря за над 300 такива врати. Имаше кофти бройки, но като цяло са си супер за цената.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Интериорни врати

Мнение от bum_bum » 06 Юли 2015, 10:14

Имаше една тема за врати и мебели май преди и се оказа, че има човек от форума който прави читави.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: Интериорни врати

Мнение от svetliol » 14 Юли 2015, 20:11

Колеги и аз съм в процес на търсене и избиране на врати. Темата за мен също ще е много полезна.
Моля за препоръки за София.
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Интериорни врати

Мнение от © » 14 Юли 2015, 20:54

stocky написа:И аз съм с добри впечатления от порта дорс. Говоря за над 300 такива врати. Имаше кофти бройки, но като цяло са си супер за цената.

Моите бяха около 35-40, 10 бяха от вида с фолиото и всички се разлепиха, за щастие другите бяха от по-евтините и все още са ОК.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 31.01.2013
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: e46 320 ci 01; e30 318

Re: Интериорни врати

Мнение от Kirilov88 » 15 Юли 2015, 9:01

Здравейте, колеги! Аз се занимавам от 4 години с интериорни и входни врати! Предлагам и българси и полски. Ще Ви дам съвет, по-добре си поръчайте български по ваш размер от колкото да преправяте на място. Може да ми пишете ако решите за съвет! Поздрави!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Интериорни врати

Мнение от stocky » 15 Юли 2015, 10:09

Честно казано нямам спомен покритието какво беше. Обкова им беше малко по-смотан, но това се променя лесно.

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Интериорни врати

Мнение от © » 15 Юли 2015, 19:10

Тогава обкова си го избирахме отделно, избрахме български, който не е мръднал въобще. Колкото до отворите за вратите, наистина бяха специфични (78, 88,98) и т.н., но ние ги бяхме поръчали още по време на строителството, монтажа се извърши от фирмата вносител и 3-4 години бяхме най-доволните клиенти.

33.jpg

22.jpg


Тези снимки ги бях приготвил за фирмата производител, но така и не намерих време да им пиша и въобще да се занимавам с тях.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: паралел 42 на голямата вода
Пол: Мъж
Кара: предимно служебни кошници
Мечтае да кара: без да се ядосва
Детайли за колата: M47N

Re: Интериорни врати

Мнение от MORSKIa » 15 Юли 2015, 22:29

Koлеги,
който скоро се обзавеждал с интериорнои врати - дайте цени, че аз вчера монтирах 3 бр. на КLASSEN (POL.), на цена за трите 1200лв. Малко множко ми се струва и затова искам да сравня цени.
А иначе като изпълнение, качество (поне засега) - всичко е 6!
Не понасям тарикатите на пътя във всичките им проявления пък били те и с нашта марка

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook