Mercedes ML63 Amg

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от Фидел Кастро » 02 Авг 2015, 17:37

c7aH4eB написа:Колега ти самолет ще купуваш поддръжката те притеснява хах :D
Без да обвинявам автора на темата от личен опит ти казвам, че собствениците на подобни коли независимо от марката са големи скъперници и тънкачи!
Има изключения, но са малко. :roll:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 6.04.2007

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от alX3m » 02 Авг 2015, 17:55

Перфектна сменени консомативи. тован алкантара. още един конплект джанти.

Как може бе... :bang:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от alekangg » 02 Авг 2015, 18:24

alX3m написа:
Перфектна сменени консомативи. тован алкантара. още един конплект джанти.

Как може бе... :bang:

Нормално, повечето са на това интелектуално ниво, без значение дали продават коли за 2000 или за 120000лв

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от Ilko Ivanov » 02 Авг 2015, 18:25

JOTTO_DEL написа:Амортисьор 350-400лв.

Амортисьори за AIR MATIC по 350-400 лв. :shock:
Давай да ги изкупувам на едро :mhihi:
Та те изпусналите и със спукани възглавници ги изкупуват за рециклиране на повече пари ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от 520i » 02 Авг 2015, 18:30

Абе за 400лв амортесьор може да намериш. Менте някое, колко ще изкара е друг въпрос.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 6.04.2007

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от alX3m » 02 Авг 2015, 18:43

Изображение
И такива работи се случват :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 6.09.2013
Местоположение: Варна

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от krivaka » 02 Авг 2015, 18:48

Добър вечер колеги.Много се радвам,че се включиха толкова хора за да помогнат за избора ми.На х5 като цени за накладки са по 400лева дисковете 500,възглавниците и те 500лв бр носачи в зависимост долен преден или заден 400-550лв.Като смени по бчв-то ме изненада динамил драйв щанга която бях сменял за многото според мен 3000лв и за това ме интересува колко по-скъп е ремонта по окачването на амг-то.За гумите то и на Х-са са по 2000+ летните и 2000+ зимните,застраховката и каското ще са на г/д същите пари,само данъка ще е по-скъп.За офицялните сервизи има какво да кажа Балкан стар София и Бмв.Масло и филтри също не вярвам да са чак толкова по-скъпи.Аз гледам тези с новия фар(с чупката)и диоден стоп.Имам допир фо Мл350Cdi 2010 но е различен от 6.3 амг.За газ или метан не съм мислил,имал съм разни работни автомобилчета от време на време имаха проблеми,но може дс е било от майстора.Мой приятел казва:Газта е за готвене,нафтата за топлене а бензина за автомобилите.Хаха.Както колегата 520i каза и аз така мисля,че губи смисъл просто.Колега alekangg извинявам ВИ се,че не съм на вашето финансово ниво и,че ме интересува къде ще вложа лев.Относно тоеа защо пиша тук,ами защото има различни хора с различни мнения и това е най-големия автомобилен форум в България.Аз съм фен на това което ми харесва и нямам нищо против другите марки защото най-добър автомобил не съществува.Ще се радвам на още информация.За сега карам Х5-цата но скоро ще в продам на мой приятел и трябва да реша кок автомобил ще е подящ за мен дали този Мл или нещо друго.А да колега ме попита какво ме кефи,ами харесвам джипове и ми се кара някое такова прасе яко,но дали аз ще съм достатъчно як още проучвам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 28.08.2009
Местоположение: Варна

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от Механджията » 03 Авг 2015, 0:15

тва с валовете не е масовка.

имам познат с ц63, която е на 300+ км, и се кара на ренде в 90% от времето, и е пипана софтуерно, генерация.... моторът държи много на бой.

в този мл може да те уплашат 2 неща - немарлив предишен собственик, със съответните последици, и разхода - нищо друго. текущите му разходи като данъци и застраховки са ясни, но разход на гориво 60-70 лева/100км градско си тежест, а това е разхода с настъпване - а ако няма да го рендосваш и опъваш подобаващо за едно амг, или не пътуваш много на дълго, няма смисъл от тая кола, по-добре един 5,5 литров, поне на звук ще можеш да го докараш, че и на визия, и ще е по-евтино всичкото му.
...с живота под вежди се гледаме строго, и боря се с него, доколкото аз мога....има начин, ваш'та мамааа...
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от 100imenov » 03 Авг 2015, 10:43

2 страници глупости! Към автора, само като видя че сравнява 6.3 с Е70 и ми става ясно, че даже няма бегла представа какво иска да си купи. Преди да почнеш въобще да гледаш обяви за тая кола, си представи че вече я имаш.Вземи тела и почни да търсиш дискове, накладки и амортисьор, след това ще те помоля да напишеш тук на колко места са ти ги предложили и на какви цени, ако ти искат рама сподели ще ти дам. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от Don_Diego » 03 Авг 2015, 12:32

Инфо от човек каращ е63 амг:
Обслужване с масла, филтри: вмъкваш се в 300лв, но при зверски отстъпки
Ремъци и ролки: не е болка за умиране, има само една обтяжна дето е скъпа (около 500 за оем), останалите са под 100
Дискове и накладки (гледай да си седнал като го четеш): 1800 ойро за оем дискове и накладки (цена в ибей), тука май е 2500 за диск и 800 за накладки.
Цените са за оем части, че тая кола е много глезена
Разход: под 20-22/100 забрави за евридей каране, по-малко само по празници като е празна софия, без светофари и попътен вятър (наблюденията ми върху разхода на А8 w12 са същите).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от hell's angel » 03 Авг 2015, 12:36

Oтделно, че ако се кара на бургия, я изкарат 10 хиляди, я не тия дискове и накладки :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 6.09.2013
Местоположение: Варна

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от krivaka » 03 Авг 2015, 12:37

100imenov сравнявам го със сегашния ми автомобил за да знам колко по-скъпо излиза за да си направя сметката.Запитване към Сервиза им в Русе за цени съм направил но чакам отговор,не мисля да пазарувам от друго място по собствени причини както и за бмв-то.Като са 2страници глупости напишете един пост умности.Или помагате или не.И защо да нямам представа какво искам?Извинявам се,че не съм със вашия финансов статут и се опитвам да сравнявам разни 7 годишни не актуални дъргела,а не купувам направо без да мисля.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от c7aH4eB » 03 Авг 2015, 13:49

hell's angel написа:Oтделно, че ако се кара на бургия, я изкарат 10 хиляди, я не тия дискове и накладки :mhihi:

Дет ше ги мисли, направо със смяната на маслото и филтрите ейтака дисковете, накладките всичко да е на куп :D
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от alx » 03 Авг 2015, 16:06

krivaka написа:Ако темата ми се дублира се извинявам, но предния път не успя да се качи.Пиша тук понеже има много хора във форума и всеки може да каже по нещо за този автомобил,което да ми е полезно и да разбера дали е подходящ за мен.Гледам в интернет тези 2008г-2009г.До колкото разбрах разхода градско е 20-25л,извънградско 15-18л/100км Ако не е така може да ме поправите.Интересува ме поддръжката много по-скъпа ли е от на Х5 Е70.Накладки.дискове,носачи,възглавници.На колко Км се сменят вериги и периветия към тях.Какви са проблемите на този автомобил.Има ли скъпи щанги като Адаптив драйв.Какво мислите за този: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=a8do6f
Ако се сетя нещо ще допълвам.Малко бавно ми излизат мненията заради одобрението!Връщайте леко нагоре.
Лек ден!


случайни мисли- пък ти си знаеш

първия ти въпрос е за разхода. лошо започваш. няма да ти казвам "че не е за тебе щом те интересува", но аз ако съм на тебе ще си премисля колко ми е важно да ме видят в амг и каква "цена" си готов да платиш за това. този тип возила са за хора дето не помнят за колко пари са заредили последния път и колко им е струвала последната визита в оторизирания сервиз. прост критерии е и поне за мене - показателен. ти си го решаваш за себе си.

за разхода - забрави какво пише - под 20-25/100 на градско няма да паднеш. ако се търкаляш със 120 по магистралата и не правиш глупости може да видиш 15/100, но виж по-долу за карането. 97 октана бензин или по-висок е задължителен.

сега за подръжката - имам двама приятели дето имаха такива. кормилната рейка е слаба и скъпа ($$$$). айрматик-а е слаб- първо възглавниците отзад ще си отидат ($$$), след това предните амортесьори ($$$$). някъде по между възглавниците и амортесьорите ще хвърлиш и компресора ($$$). 722.9 7г трансмисията ще ти хвърли електрониката, но тези от софтелектроник варна ги оправят платките за малко пари. трансмисията трябва да й се сменя маслото всеки 75к км иначе ще плачеш- смяната не е проста и прилича малко на диализа - $$$ за 6 литра от картера й или $$$$ за 9 литра (картер и конвертер което е желателния метод). трябва на всяка цена да разбереш дали на 50к км е било сменено също така- иначе трансмията е 100% бомба със закъснител. двигателя- имаше една серия с кофти разпределителни валове дето се самоизяждаха- има инфо на нета. трябва да провериш дали този дето искаш да взимаш не попада в серията и ако попада- да бягаш надалече. мотора трябва да се кара здраво и да се налива шеврон техрон добавки в горивото иначе ще го карбонизираш и ще изкривиш клапани. това ролки, ремъци не ги броя - някои ги хвълят, други изкарват по 150к км без да ги пипат.

масло и филтър ще сменяш всеки 16к км - около 8 литра синтетично 0в40 масло. маслото на раздадката и двата дифа е хубаво да се сменя като сменяш това на трансмисията. накладки ако ще караш нормално ще правиш всеки 35-40к км. дискове- всеки 75к км- не са особено скъпи на фона на другите неща. големите цифри за дискове и накладки са за други амг модели... гуми- ясно....

и мотора не е 6.3 :) 6.2 е... :angel:
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от 100imenov » 03 Авг 2015, 19:02

krivaka написа:100imenov сравнявам го със сегашния ми автомобил за да знам колко по-скъпо излиза за да си направя сметката.Запитване към Сервиза им в Русе за цени съм направил но чакам отговор,не мисля да пазарувам от друго място по собствени причини както и за бмв-то.Като са 2страници глупости напишете един пост умности.Или помагате или не.И защо да нямам представа какво искам?Извинявам се,че не съм със вашия финансов статут и се опитвам да сравнявам разни 7 годишни не актуални дъргела,а не купувам направо без да мисля.
Като гледам не си разбрал какво исках да кажа. В случая никой не говори, кой колко има и дали може да си го позволи. Поста с умности се опитвам да ти го интерпретирам, като ти казвам, че е адски погрешно да сравняваш масова кола като X5 3.0D или ML320, там алтернативни части под път и над път. В твоя случай си се насочил към екзотичен автомобил, които ще караш в етап, в който почват да се "обаждат" разни неща за смяна. Сам каза, че си искал оферта за някой неща от въпросен сервиз и чакаш, защо чакаш, защото за "екзотиката" няма части в Ауто+ или Елит кар и като ти кажат цена от Балкан стар и тогава разбираш какво караш. Ще дадеш 2 3 пъти по 1 чанта пари и ако нямаш достатъчно излишни ше има дее*а и кошницата. На скоро един познат с S8 трябваше да сменя дискове, естествено не е бил на ясно какво купува и като разбра, че с Керамични дискове и са на половината стойност на колата, много бързо я продаде.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook