Mercedes ML63 Amg

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 6.09.2013
Местоположение: Варна

Mercedes ML63 Amg

Мнение от krivaka » 02 Авг 2015, 11:49

Ако темата ми се дублира се извинявам, но предния път не успя да се качи.Пиша тук понеже има много хора във форума и всеки може да каже по нещо за този автомобил,което да ми е полезно и да разбера дали е подходящ за мен.Гледам в интернет тези 2008г-2009г.До колкото разбрах разхода градско е 20-25л,извънградско 15-18л/100км Ако не е така може да ме поправите.Интересува ме поддръжката много по-скъпа ли е от на Х5 Е70.Накладки.дискове,носачи,възглавници.На колко Км се сменят вериги и периветия към тях.Какви са проблемите на този автомобил.Има ли скъпи щанги като Адаптив драйв.Какво мислите за този: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=a8do6f
Ако се сетя нещо ще допълвам.Малко бавно ми излизат мненията заради одобрението!Връщайте леко нагоре.
Лек ден!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от c7aH4eB » 02 Авг 2015, 13:01

Колега ти самолет ще купуваш поддръжката те притеснява хах :D
Като цяло МЛ-чето е перфектно и добър вариянт, с тоя разход, който си писал стига да ти го дава си цвете, дискове, накладки почват от 130 лв за консуматив, даже накладките са по-скъпи, но с представата че няма да ги сменяш всеки месец не е фатално. Масла и филтри там 200 лева не ти мърдат, но пробега, който им дават поне е голям. За веригите, ако джипчето е поддържано как трябва дълголетие те чака. Предполагам, че с БМВ-то разходите ще са подобни, поправете ме ако греша :driving:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от Don_Diego » 02 Авг 2015, 13:16

Май прекалено оптимистични цени му даваш за дискове, накладки, масла и тн. Колега е офиса има е 63 от същите години и ще го попитам утре как е усещането в джоба да имаш такава кола в къщата :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 28.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: на вода!
Мечтае да кара: Airbus A380! :)

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от JOTTO_DEL » 02 Авг 2015, 13:29

Такъв автомобил се взима само от Германия, защото тук така ги маскират, че шанса да откриеш дефект преди покупката клони към 0. Ето ти един пример от Германия и то на половин цена http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=212741948&emissionsSticker=&airbag=&scopeId=C&doorCount=&adLimitation=&zipcode=&climatisation=&isSearchRequest=true&usedCarSeals=&vatable=&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&emissionClass=&makeModelVariant1.makeId=17200&makeModelVariant1.modelId=162&pageNumber=1#
Иначе за консумативи няма да се различава чак толкова от нормания МЛ(+30/40
%), но основните неща като гуми(2000лв. за комплект), каско(към 2000лв.), данък(1000лв.) ще те порежат в началото, но щом си преценил да взимаш такава машина не би трябвало да те стряскат суми от порядъка на 2000-3000лв. :mhihi:
Накладки към 150лв.
Спирачен диск към 150лв.
Амортисьор 350-400лв.
Масла и филтри към 200-250лв.
Това са ти цени на масовите части в БГ, ако ще е обслужваш в Балкан Стар тези цени ги умножи по х3.
Изображение
Sheer driving pleasure BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от barty » 02 Авг 2015, 13:32

Колега, малцина са карали такава кола, още по-малко са поддържали :mhihi:
Каквото ще сменяш по един МЛ, това ще е и тук, разлика ще има разбира се, разходите са ясни: сравнително често накладки и дискове, гуми... разход на бензин 60-100лв/100 км.
Какво си харесал в идеята на такъв джип? Нито е спортна кола, нито е истински джип, или просто да си начесаш кефа :driving:
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от c7aH4eB » 02 Авг 2015, 13:36

И от Германия малко е опасно, защото познат отиде да си купи на ход МЛ350 тея години и турбото са скапа на половината път за БГ, оказа се че закърпено колкото да се продаде. Откъм консумативи подкрепяш и моето мнение вярно не обслужвани в Балкан Стар, за маслото може би сме намалили цената, защото 6 цилиндровите автомати събират по 7.5 л, това е 8 предполагам поне литър отгоре, средно по 80 лв за 4л. туба хубаво вече си правиш сметката :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 28.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: на вода!
Мечтае да кара: Airbus A380! :)

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от JOTTO_DEL » 02 Авг 2015, 13:46

Ако се взима от човек в Германия определено има доста голям шанс да попадне на добър екземпляр, но както и "barty" е писал такъв автомобил се взима ако имаш мерак.
Ето това си заслужава да се погледне http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=211851442&vatable=&emissionClass=&climatisation=&emissionsSticker=&zipcode=&adLimitation=ONLY_FSBO_ADS&doorCount=&airbag=&export=NO_EXPORT&usedCarSeals=&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&scopeId=C&makeModelVariant1.makeId=17200&makeModelVariant1.modelId=162&pageNumber=1&action=eyeCatcher#
Изображение
Sheer driving pleasure BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 3.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от armani78 » 02 Авг 2015, 14:34

Колега ,аз карам вече 7-ми месец МЛ-2009г.фейс-лифт,само че 320 ЦДИ. Супер доволен съм за момента,НИКАКВИ ядове.Цените за АМГ-то са по високи.Дискове,накладки,джанти,гуми,ОКАЧВАНЕ и т.н. НЯМАТ НИЩО ОБЩО !!! Цените са х2-3 ! Провери си първо и тогава прецени сам.Иначе ти си показал фейслифтов,а колегите ти дават лнкове в Германия на модели преди фейса! Лично на мен преди фейса/2009/ са ми много грозни.Аз също гледах 63АМГ и Х6 бензинов,ама така се случи ,че попаднах на супер поддържан и почти нов 320ЦДИ и го усетих че си е моя джип.Пак казвам никакви проблеми нямам,моя е бъкан с екстри,кефа е голям.Единствено ми е слабичък....това ще е причината да се разделим след време...

Знам човек който си взе 63АМГ/фейс/към 2009-2010г и след 2-3 месеца му сложи газ...много харчел..а човека не е като да няма пари.Доколкото знам с доволно газ градско 25-30,при газ да ти доставя удоволствие извънградско около 20. :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от Koliu » 02 Авг 2015, 15:02

Колега, описания разход на гориво си го писал без ДДС...
т.е. сложи едни 20% отгоре :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от 520i » 02 Авг 2015, 15:16

25 градско няма как. От 30 до колко душа ти сака.
Един познат има точно такъв, доволно пари си изкрава месечно, но си сложи газ накрая. Много нанагорно му идвало. Те пък не му я насториоха като хората, с месеци се занимава да я настройват къде ли не и пак накрая не стана като хората.

На 2мм дюзи му спираше на 4000 оборота, на 2.5мм въвеше добре, но пък харчеше 40+ газ :mhihi:
После сложи 2.3мм, но пък тогава трябваше да нагласят драстично софтуера и стана голямо мазало. Грешки непрекъсното, прекъсваше и т.н. Сега го кара само събота, а за делничните дни си купи х5 4.6, която му дава около 25 газ.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от kiko » 02 Авг 2015, 15:20

150лв накладки за тва 6.3 прасе...доообре :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от alekangg » 02 Авг 2015, 15:36

Накладки за 150лв има или за малко повече. Друг е въпроса какви са, то има и за по 30-40лв за нормални коли.
На мен ми е интересно, как всеки път, когато някой иска да си купи подобен автомобил, започва да пита за масло, накладки, дискове и пр, ами то това ще са най-малките разходи за такова МПС! Ясно е, че не газ, ами метан ще се слага след 1 месец..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от slatanic » 02 Авг 2015, 16:14

Тема в бмв форум за мерцедес 63АМГ започваща с това колко ще харчи!...Е това звучи като виц.Ако и 20-25 ви се вижда много то според мен имаме грешка във софтуера. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от c7aH4eB » 02 Авг 2015, 16:22

Човека пита за поддръжката сравнена с х5-цата и съгласува чутото от него колко харчи с това дали някой тук знае по-точни данни, не е казал че това е основния му зор колко гори, все пак купува 6 и 3 бензин мотор 510 коня то от ясно по-ясно че разхода е голям. И що го погнахте, че ще слага газ и метан на първия месец, може да не му е проблем колко гори :dunno:
Като цяло нормално е в БМВ форум да се противоречи за други марки, но нали все пак сме и общност да си помагаме за каквото и да е.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 21.11.2007

Re: Mercedes ML63 Amg

Мнение от azotos » 02 Авг 2015, 17:01

Към автора на темата- бих те посъветвал сериозно да проучиш американските мерцедес форуми. Преди време, се беше вдигнала сериозна пушилка за проблем с разпределителните валове на този двигател (зав. код м156). Доколкото се сещам проблема беше в материала от който са направени валовете и от там твърде бързото им износване. Беше се вдигнала пушилка по тамошните форуми, че МБ са били наясно с проблема, но не са предприели сервизна акция и имаше заведени дела срещу тях, от собственици на автомобили този двигател.
Така че, най-добре отдели време и проучи дали проблема касае само ранните модели от 06/07г. или си остава до края на производство на тоя двигател.
...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook