Какво щеше да се промени, ако..?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Какво щеше да се промени, ако..?

Мнение от ukelichko » 08 Мар 2016, 21:36

Ако не бях си купил БМВ, щях да нямам в момента ипотека , но не защото давах много пари за ремонт, а защото давах много пари за пътуване. Хубава кола беше, но си замина. Заедно с нея си замина и цял един етап от моя живот. Никога няма да забравя как за първи път с БМВ-то аз и семейството ми напуснахме границите на България и започнахме да опознаваме Европа, как го тествах на Кол Де Тюрини и щерката повърна още на третия завой, как го карах по трасето на Ф1 в Монте Карло, как пътувахме цялото семейство непрекъснато с дни по магистралите на Европа и спяхме по бензиностанциите и по евтини скапани хотели и на всички много ни харесваше. След това пиехме някакво кафе, купувахме си сандвичи и задължително голяма близалка за дъщерята и пак продължавахме, докато не свършехме парите. Дори не знаехме къде отиваме, решавахме по пътя и просто поемахме към следващата дестинация. С БМВ-то си заминаха и приключенията. Децата пораснаха и станаха самостоятелни. Сега пак пътуваме много, но просто за да стигнем до някъде, където половин година преди това сме резервирали хотел, а не за да се возим безцелно до безкрай в БМВ-то. Всъщност сега пътуваме с "колата", тогава пътувахме с "БМВ-то".
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: atlantis blue

Re: Какво щеше да се промени, ако..?

Мнение от Challenger » 08 Мар 2016, 21:50

Ако не беше 36цата.. щях да съм далеко в чужбина.. но една нейна снимка ме запозна с Жената.. та си артисахме тук :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: sofia

Re: Какво щеше да се промени, ако..?

Мнение от zazomazo » 08 Мар 2016, 21:58

ukelichko написа:...
Всъщност сега пътуваме с "колата", тогава пътувахме с "БМВ-то".


Е това е есенцията....
А от целия ти пост лъха носталгия...
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Какво щеше да се промени, ако..?

Мнение от K_Ilkov » 08 Мар 2016, 22:20

ukelichko написа:Всъщност сега пътуваме с "колата", тогава пътувахме с "БМВ-то".

Е що така ...

Да си практичен е хубаво ама колко живота пък има човек та да се откаже от нещо,
което му доставя удоволствие всяка една минута (ако може да си го позволи все пак де :D ).
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Какво щеше да се промени, ако..?

Мнение от michev » 08 Мар 2016, 22:40

K_Ilkov написа:
ukelichko написа:Всъщност сега пътуваме с "колата", тогава пътувахме с "БМВ-то".

Е що така ...

Да си практичен е хубаво ама колко живота пък има човек та да се откаже от нещо,
което му доставя удоволствие всяка една минута (ако може да си го позволи все пак де :D ).

+1 :yes:
only rear wheel drive

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Какво щеше да се промени, ако..?

Мнение от ukelichko » 08 Мар 2016, 23:02

K_Ilkov написа:
ukelichko написа:Всъщност сега пътуваме с "колата", тогава пътувахме с "БМВ-то".

Е що така ...

Да си практичен е хубаво ама колко живота пък има човек та да се откаже от нещо,
което му доставя удоволствие всяка една минута (ако може да си го позволи все пак де :D ).

Всяко нещо с времето си. Просто ме налегнаха някакви спомени. И откакто го написах това, до сега гледах в ''мобилето' на раздел '' трета серия". Може би най-хубавото предстои :wave:
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Какво щеше да се промени, ако..?

Мнение от K_Ilkov » 08 Мар 2016, 23:10

ukelichko написа:Може би най-хубавото предстои :wave:

Според мен направо си престои :mhihi:
То като почнеш да гледаш нещата са отекли на половина :mhihi:

Успех с търсенето и намиране на подходяща краста :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Какво щеше да се промени, ако..?

Мнение от kdl » 09 Мар 2016, 0:45

Това "с БМВ-то" при мен беше "с Мерцедеса" :) То си е до годините и обстоятелствата, не до марката.

Иначе няколко БМВ-та и още няколко Мерцедеса до сега...
Всичко щеше да си е сходно. Нямаше да има вариант да не съм минал поне през едно БМВ... аз малко се поувлякох от своя страна. Има неща, които не мога да приема във VAG-моделите, които бих карал, затова така и не стигнах до Ауди.

Ако не бяха БМВ-тата, нямаше да знам, че водните и бензиновите помпи умирали :)
И разни други работи от типа "как работи...", в годините когато ти е най-интересно!

От финансова гледна точка, никаква разлика. Колите са си коли. Който си е petrolhead, си е и това е.
Фенщината по колите си е фенщина. Марките се размиват. Дали наливаш в Е36 или във Ескорт, все си е лейка.

Имам приятели, които се кефят на азиатки, много Мерцедесаджии, много БМВ-сти разбира се... Всичко си е уважение.
Да, аз не харесвам азиатки, те не харесват германки, но разбирателството и уважението са си налице.

Да сме живи и здрави, малко интелигентна сган сме останали по нашите ширини.
Следващото си мисля да е Мерцедес! Кара ми се някакво малко турбо бензинче... и какво от това? Последното нещо, което би трогнало близките ми хора, е каква марка е колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 24.11.2010
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E36 328 ,318is , 330ci e46
Мечтае да кара: ///м3 - е30 , е36 , е46 ... W124 Е500
Детайли за колата: кон

Re: Какво щеше да се промени, ако..?

Мнение от mitkyyyy » 09 Мар 2016, 10:03

Няма ден в който да не съм бил в форума , нещо като навик ми е ? :roll: От този форум съм научил доста неща :)
Ако не карах БМВ , щях да си карам 124-ката до живот :mhihi: , кола която не по малко ОБИЧАМ от е30, е34, е36 . :conf:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 8.03.2014
Местоположение: зад волана.
Пол: Мъж
Кара: направо.
Мечтае да кара: настрани!
Детайли за колата: винаги на борд.

Re: Какво щеше да се промени, ако..?

Мнение от Stahlblau » 09 Мар 2016, 13:09

- На първо място щях да съм се размазал в някой стълб с някоя Ямаха Р1!
- След това може би щях да имам повече пари зад гърба си /ама като се замисля едва ли - щото съм прахосник/...
- Нямаше да познавам всички готини БМВ приятелчета както ги наричам аз, които познавам сега, което определено щеше да е загуба!
- Нямаше да знам какво е дрифт...
- Нямаше да пътувам със 100 коли в група за събор всяка година...
- Нямаше да имам толкова прекрасни спомени!
... абе скука щеше да е... ;)
Въпреки умората сляпо вярвам на хората...
Някъде до първата лъжа най-много втората...
И в суматохата гоних ехо към прехода,
Докато сумати хора се изгубиха във превода...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 8.03.2014
Местоположение: зад волана.
Пол: Мъж
Кара: направо.
Мечтае да кара: настрани!
Детайли за колата: винаги на борд.

Re: Какво щеше да се промени, ако..?

Мнение от Stahlblau » 09 Мар 2016, 13:25

Сега ме замислихте за много неща. Всъщност БМВ-то прилича много на мотора в някои отношения. И двете ги караш в 80% от времето сам за удоволствие. И двете имат особен дух. И двете доставят адреналин, само че под различни форми. Знаете ли колко пъти съм питал собственици на коли от други марки "случвало ли ви се е да излезете просто да покарате безцелно, да се повозите ей така..."? Винаги отговора е бил отрицателен. Те не знаят какво е да излезеш просто така на улицата - ти и колата. За това и не разбират "Радостта от шофирането". Повечето имат максимум 3 снимки на колата си с цел продажба. Не знаят какво е фотосесия?... БМВ-то дава свободата, която дава мотора, но по един начин който е с една идея по-безопасен. Нищо не може да се сравни с това. А БМВ средата, тя е един паралелен свят. Никой не може да разбере един собственик на БМВ, толкова добре колкото друг собственик на БМВ. Общи проблеми, общи радости, общи интереси, общи спомени! Колегиалността е в съвсем друго измерение. Два пъти ми се е случвало да отбия на пътя и да ми трябва помощ и двата пъти колеги с БМВ спряха! Това е показателно! А минаха десетки други коли преди тях! Аз също видя ли аварирало БМВ задължително спирам да помогна с каквото мога... Тези неща хората, които не притежават БМВ няма как да ги разберат, и естествено масата ни мразят, но като покарат малко и всеки слиза с думите "сега те разбирам!". БМВ е кола, която ти краде душата, сърцето и парите по начин по който ти доставя удоволствие! И това най-често е до живот! :)
Въпреки умората сляпо вярвам на хората...
Някъде до първата лъжа най-много втората...
И в суматохата гоних ехо към прехода,
Докато сумати хора се изгубиха във превода...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Какво щеше да се промени, ако..?

Мнение от Владо » 09 Мар 2016, 13:31

Избягвам да мисля със словосъчетанието "ами ако...".
Така се е случило, така е станало. Всички сме по-умни "след", а не "преди". Като цяло, нямам отрицателни последици от този ми избор конкретно, така че може да се каже, че с покупката на баварията съм проявил нехарактерна за себе си прозорливост и ... късмет :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 22.09.2014
Пол: Мъж
Кара: E61
Мечтае да кара: SU-35
Детайли за колата: N52B25

Re: Какво щеше да се промени, ако..?

Мнение от pavkata24 » 09 Мар 2016, 13:56

Ако не бях си купил BMW, жена ми нямаше да ме проклина толкова много (заради разходите по нея). Най-вероятно щях да имам някой опел или голф,заради който аз сам да се проклинам [FACE WITH TEARS OF JOY] .
Щаслив съм че дори и след 4 години чакане най-накрая се сдобих с мечтаната Е46 която много ме радва и с нетърпение чакам поредното пътуване или както други колеги просто се возим безцелно из града.

Inviato dal mio SM-N910C

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Какво щеше да се промени, ако..?

Мнение от Kroki » 09 Мар 2016, 14:03

ukelichko написа:Всъщност сега пътуваме с "колата", тогава пътувахме с "БМВ-то".


Stahlblau написа:БМВ е кола, която ти краде душата, сърцето и парите по начин по който ти доставя удоволствие! И това най-често е до живот! :)


:bowdown: Ето за такива коментари(не само тях) беше пусната темата. Благодаря.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 8.03.2014
Местоположение: зад волана.
Пол: Мъж
Кара: направо.
Мечтае да кара: настрани!
Детайли за колата: винаги на борд.

Re: Какво щеше да се промени, ако..?

Мнение от Stahlblau » 09 Мар 2016, 14:07

pavkata24 написа:Ако не бях си купил BMW, жена ми нямаше да ме проклина толкова много (заради разходите по нея).

Inviato dal mio SM-N910C


Моята жена вече е стигнала до такава степен на отчаяние, че един ден ми каза: "Моля те, продай я тая проклета кола, ако искаш даже любовница си хвани - по-евтино ще е!!!" :lol: А? Добре ли е? :lol:
Много я мрази горката - най-вече заради вниманието. Много често ми споделя, че сънува как я сече с брадва или я подпалва... Дано останат само сънища!
Въпреки умората сляпо вярвам на хората...
Някъде до първата лъжа най-много втората...
И в суматохата гоних ехо към прехода,
Докато сумати хора се изгубиха във превода...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook