Интересни хоби проекти

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Моджо » 04 Яну 2021, 19:02

Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 05 Яну 2021, 12:53

Моджо написа:Я, Джарвис...

Между другото така мислех да го кръстя преди - Y.A. J.A.R.V.I.S - "Yet Another Just A Rather Very Intelligent System", ама се оказа, че няма друг проект като моя и го оставих да e J.A.R.V.I.S@Home :ok: :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от steeN » 05 Яну 2021, 12:57

shlosera написа:Интересно е какво ще се случи с превозващите багаж?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Какво значи превозващи багаж :) Същото каквото е и като влизаш от Турция примерно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Моджо » 05 Яну 2021, 17:32

Nickelback написа:
Моджо написа:Я, Джарвис...

Между другото така мислех да го кръстя преди - Y.A. J.A.R.V.I.S - "Yet Another Just A Rather Very Intelligent System", ама се оказа, че няма друг проект като моя и го оставих да e J.A.R.V.I.S@Home :ok: :mhihi:



Де, де...още малко ти остава да се занимаваш. Смей после да видя тема различна от памперс или нещо свързано. Най-много за тюнинга на атмосферно м52 :D :D
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от TNT » 05 Яну 2021, 17:36

Вече сигурно се въртят някакви идеи какви датчици трябват да се автоматизира процеса с памперсите. Ако пусне тема за водоструйка, ясна е работата :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 10 Фев 2021, 16:35

Едва смогнах да отделя време покрай изграждането на хоумофиса, ама PoC-то на gesture-а може да го пишеме "Done!" - енджой, дет' сА вика! :ok:

:arrow: J.A.R.V.I.S-Lights - Gesture Control Demo

Изображение

Изображение

Остава да направя стерео зрението с две камери, та да мога да направя 3D реконструкция на 2D координатите от двете камери и да получа реални 3D физически координати, за това къде съм в кАЛидора, за да ме следва така бленуваната цветна вълнИчка като ходя насам-натам :ok: Ама това по-натам ще е, наред с една прилична кутия за камерата на 3D принтер. Сега ще почвам да правя платката за J.A.R.V.I.S-Audio модула, така че да може и да ме слуша какво му говоря :)

Дет' викаше един юзър тука - "ти го правиш, то си става" :mhihi:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от slatanic » 10 Фев 2021, 17:45

Обявявам стрелбището за официално открито. :mhihi:
Браво за постигнатото. :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 10 Фев 2021, 20:17

slatanic написа:Обявявам стрелбището за официално открито. :mhihi:

Хахааа, не съм сигурен, че те разбрах, но във всички случаи ще има ответен огън :ok:

slatanic написа:Браво за постигнатото. :bchug:

Мерси, време беше за 3 години да вземе да стане най-накрая, откога съм го замислил, баси :mhihi:
Ще мине време, но ще появи масово из дома някой ден :) Сега е модерно хората да управляват това-онова от телефон, но след някоя и друга годинка ще има интерфейс на "естествен език", neuralink и т.н, и няма да имаме нужда от часовници, телефони и т.н, че да си пуснем нещо :)

ПС: Това е видео на горната сесия от гледната точка на J.A.R.V.I.S-Vision модул:

:arrow: J.A.R.V.I.S-Vision input and J.A.R.V.I.S-Brain output

:bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 17 Фев 2021, 14:56

Не ми остава много време да творя, ама пак бутам по малко, та да тръгне и аудиото на Джарвиса, че сега малко глух и ням ми се види :mhihi:
Надрасках схемата на J.A.R.V.I.S-Audio модула (тоя път няма как да мина наизуст без схема като на предната платка), който ще едноух и с две усти :mhihi: - моно микрофон и стерео говорители :) Има разни грешчици и неточности, ама ще я оправя :)

Изображение

Наринах платката, малко ще е гъч, ама ще ги сместя компонентите някак :ok: Идеята е да я ползвам и за разни автономни Bluetooth/WiFi колонки из къщата, съвместими с Alexa, Google Assistant и 'сичкото 'сиган :mhihi: Ще има версия и на "220 волта" - ш'си пра'я PoC на Sonos-и, ама по-хубави и умни :ok:

Написах драйвера за WM8731 кодека за ESP32-ката и се очаква всичко да тръгне от раз уж, без много драми :ok: Както и всичко досега май-май :mhihi:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 25 Фев 2021, 12:24

И ъпдейта от снощи - гото'о :ok:
С дигитална и аналогова земя, и звездообразна топология доколкото ми позволи площта :mhihi: Можеше и повече да го изпипам и подбирам компоненти, ама не ми се губи повече време :ok:
Сега чакам новото по-мощно и по-rigid стъргало, с новите спирални инструменти за него, и я почвам тая платка :) Не мога да се откажа от идеята да си ги "рисувам" сам платките "като хората" :mhihi:

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Jordana » 25 Фев 2021, 13:00

Професионална работа :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 25 Фев 2021, 13:53

Jordana написа:Професионална работа :yes:

Мерси, Джорданка, малко са хората тук (и не само тук) дето четат между редовете тия картинки и ще го оценят, както ти :bchug: Иначе винаги може и по-добре, знаеш :) Наистина съм се опитал да стане като хората, но без да залитам в крайности (човек трябва да тегли чертата някъде все пак :ok: ) - по "на две, на три", бързичко, че искам резултати по-скоро. Искам да натрия малко носове на разни хора (не оттук, а разни познати), които ми казваха, че това дето го искам и мисля няма да стане :mhihi: А бе става си, ама трябва яко бачкане :)

Иначе това е от другия "проект", които ми коства почти цялото време в момента, ама работим за удобство и функционалност, та си струва отвсякъде :ok:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Долу е саморазливна, върху нея ще е малко винилови плоскости, за да мога да си плъзгам стола лесно. Това, което ми е чуденка в момента е с какво да залея металните пети на колоните, за да се получи своеобразно капаче "по калъп" (5 до 30мм дебелина), което да НЕ залепва към петата, и върху което да стъпи винила? :dunno: Не искам да ги заливам forever, за да си остане разглобяемо съсединение. Мислех си за пясък и дребни камъчета оваляни в епоксидна смола, ама приемам и други съвети за нещо твърдо, незалепващо (да не е бетон само, че може лесно да се напука) :roll:

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Jordana » 01 Мар 2021, 11:35

https://www.youtube.com/watch?v=kxpro6eGJ1Y
Не са хоби машинки но всепак ..
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от немо » 01 Мар 2021, 13:26

Там,където искаш да НЕ ЗАЛЕПВА напръскай с някаква течна грес да се образува тънък мазен слой..След това си го заливай с квото ти е кеф.Мазният слой ще попречи да стане адхезия м/у металната пета и заливката отгоре,т.е. при нужда лесно ще можеш да "изчоплиш" заливката.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 02 Мар 2021, 18:12

Jordana написа:https://www.youtube.com/watch?v=kxpro6eGJ1Y
Не са хоби машинки но всепак ..

Хах, яко :yes: Още интересни идеи :mrgreen:

немо написа:Там,където искаш да НЕ ЗАЛЕПВА напръскай с някаква течна грес да се образува тънък мазен слой..След това си го заливай с квото ти е кеф.Мазният слой ще попречи да стане адхезия м/у металната пета и заливката отгоре,т.е. при нужда лесно ще можеш да "изчоплиш" заливката.

Да, и аз мислех с нещо мазно да мина отдолу. А за отгоре май ще мацам с бетон за подложка, че не ми се занимава с епоксидна смола май... :dunno: Мерси :bchug:

Иначе дойде новата машинка за платки (преди повече от два месеца съм я поръчал, баси :ok: ) - CNC 3018 Plus. Има разни CNC 3018 Pro, ама тая е "Plus" (уж най-добрата от трите). Старата беше просто "CNC 3018". Разликата е, че е изцяло метална (старата имаше бая пластмаса), с по-широки алуминиеви шини (2040 профили vs. 2020). Би трябвало да е доста по-"твърда" и устойчива на усукване, ама да видим. Водача на шпиндела е за по-широкия мотор естествено, и скобата му и тя е от алуминий, което при обикновеното CNC 3018 беше от пластмаса и беше сериозен недостатък, понеже се пукаше в времето... Другата по-съществена разлика е, че е с по-мощен двигател (500 вата 12000 оборота в минута при 48 волта, стария беше 120 вата и 10000rpm (май, ама едва ли :mhihi: )). Електрониката е по-сериозна и работи и на 48 волта, като има и отделно голямо 48-волтово захранване в комплекта, което храни цялата галимация. Хич няма ревюта в нета още, някаква нова е, но ми хвана окото. Ако знаех, че ще излиза такава, направо нея щях да взема, ама де да знам :ok: Ако и с нея, и с новите инструменти, не се получат сносни платки се отказвам от начинанието с homebrew платките (поне по тоя метод) :ok: Тия дни ще "жуля" (може би първо една тестова преходна SSOP28-to-DIP28), п'а да видим как ще е :ok: :mhihi:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook