Интересни хоби проекти

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от madafaka_donkele » 23 Май 2023, 16:42

Ацетон може на чисто стъкло или чист метал. Тва твойто е нещо текстурирано или поне така изглежда от снимките. Пробва ли леко и внимателно само с мокра(с вода) микрофибърна кърпа?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от theraven_nz » 23 Май 2023, 21:26

Аз съм аграр и бих пробвал с бръснарски нож за винетки.
---

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Jordana » 23 Май 2023, 21:40

Аз бих пробвал с ново стъкло ...текстурирано :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 23 Май 2023, 22:40

Jordana написа:Аз бих пробвал с ново стъкло ...текстурирано :mhihi:
Ти първо пробвай да си купиш принтер, а не да ги гледаш като сираче пред пред сладкарница по рооосийските форуми, или поне си купи нещо различно от шише долнопробна ракия, па тогава мисли за стъкла... Зверски те тресе злобицата на моменти, о'лабвай нещо :dunno:

Ацетон му е майката, изчисти се до блясък :yes: Благодаря на останалите :bchug:ИзображениеИзображение

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от enigma » 24 Май 2023, 7:14

Хаха как му сипА....
Абе това е военноморски хумор на Джордана, ама не го разбра...

На новия флагман на нечий флот направили корпуса под ватерлинията от стъкло, за да може главнокомандващият да инспектира останалите кораби. Всичко хубаво, но много зачестили самоубийствата на адмирали... и за да спрат тази тенденция поръчали нов корпус от текстурирано стъкло. Така хем отговаря на зададената спецификация, хем се опазва живота на висшите офицери.

По темата, пробвам се да направя някакво сирене по алпийска рецепта... трябва да се получи прясно сирене може би близко до фета.

Взех прясно издоено мляко от един съсед и го нагрях до 35 градуса.
Сложих една щипка от това сирище, разтворено в малко вода.

Изображение

Оставих го 20тина минути да стане на пудинг и го нарязах на карета.

Изображение

Разбърках и нагрях до 42 градуса.

Изображение


Прецедих и пресовах.

Изображение


Оставям го да диша сега 1-2 дена като се отцежда периодично. После се осолява и е готово.
Мисля да му сложа и мащерка.

Изображение

Sent from my SM-N981U using Tapatalk
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 24 Май 2023, 7:55

Това е от вчера. ADP5092-ката почти я натамъних да ми да събира точно толкова енергия колкото ми трябва. Хем да не се случва много бавно събирането, хем пък да е достатъчно, че да предам малко данни по BLE. Много готин и енергоефективен чип, кефи ме :bchug:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от madafaka_donkele » 24 Май 2023, 11:05

Дайте някакви идеи за нещо примитивно и най-вече еФтино да пуска(turn on) 220 или 12V(не съм го доизмислил още) консуматорче за определено кратко време, 60-120 секунди и после да го спира(turn off) по разписание - всеки ден в зададен час? С умен контакт или нещо подобно ще стане ли или трябва да видя нещо с pi?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 24 Май 2023, 11:31

madafaka_donkele написа:Дайте някакви идеи за нещо примитивно и най-вече еФтино да пуска(turn on) 220 или 12V(не съм го доизмислил още) консуматорче за определено кратко време, 60-120 секунди и после да го спира(turn off) по разписание - всеки ден в зададен час? С умен контакт или нещо подобно ще стане ли или трябва да видя нещо с pi?
Доколкото изчетох обясненията на китайски английски, можеш да дефинираш интервал, през който да прави включ, и за колко време...
Не казвам, че е точно това, което ти трябва, но потърси по-човешко описание, ако не е това точно. Пишеш "timer relay" в търсачката и все ще намериш нещо подходящо :yes:

BGN 8.65 7%OFF | AC 110V 220V DC 12V Digital Time Delay Relay LED Display Cycle Timer Control Switch Adjustable Timing Relay Time Delay Switch
https://a.aliexpress.com/_msBPVsg

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Е.Димитров » 25 Май 2023, 10:58

madafaka_donkele написа:Дайте някакви идеи за нещо примитивно и най-вече еФтино да пуска(turn on) 220 или 12V(не съм го доизмислил още) консуматорче за определено кратко време, 60-120 секунди и после да го спира(turn off) по разписание - всеки ден в зададен час? С умен контакт или нещо подобно ще стане ли или трябва да видя нещо с pi?

Слагай умен контакт и готово!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от BMW_POWER » 29 Юли 2023, 3:00

Да ритнем темата малко нагоре. Купих се ремърке, което дойде в няколко кашона. Въпреки ужасните инструкции, успях да го сглобя.

https://www.homedepot.ca/product/marath ... 1001037093

Когато го поръчаш на място е със $100 по-евтино. Нормално.

Изображение

Преди да вържа светлините изглежда така

Изображение

Купих една плоскост и няколко дъски и се получи това

Изображение

Има и канати

Изображение

Изображение

Изображение

Прибрано, за да не взима място изглежда така

Изображение

p.s. на Чичака ръцете му растат от правилното място :smoke:

p.s.s. разхвърляно е, ама боклука си заминава още утре

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от ildivvy » 29 Юли 2023, 10:29

Мисля, че конструктивно би било добре, да има една метална греда и по дължина през средата на ремаркето.... Не ми харесва и как е закачена конструкцията на теглича към 'талигата'. Беше писал по-напред, но каква му беше цената на това ремарке?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от BMW_POWER » 29 Юли 2023, 22:27

Поръчах го в магазина и ми излезе $970 крайна цена. Дават му 800 либри капацитет, или малко над 360кг максимален товар. Днес го натоварих с 680 либри, минато на кантар. Като цяло го взех, за да си карам каяка за риба. Е, и от време на време да си прекарам нещо. На старата кола можех да товаря на покрива. Сегашната има кофти антена, която пречи да слагам разни работи там. А не ми се дават няколко стотака специално за това. Отделно мога да си карам и техника на ремонт. Развали ми се сноу блоуъра и ми взеха $80 за деливъри на три километра. Взеха го и го докараха. Ми тази цена ....

Ще оживее. Има по-здрави, ама цените са х2 и плюс. Не ми трябва чак толкова.

Забравих. Резервната гума се продава отделно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от ildivvy » 30 Юли 2023, 10:00

Не е лошо ремаркенцето... Просто, аз бих го 'усилил' малко на някои места! Ако няма да му отпадне гаранцията де...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 07 Ное 2023, 12:18

Nickelback написа:
Е.Димитров написа::OT:
Ние (според мен повечето в този форум) смятаме, че докато не видим туй нещо, дето правиш да свърши някаква смислена работи, нищо не ни говори/прави.
Почти съм сигурен, че и жена ти тъй мисли.
Покажи нещо, да отвори врата, да затвори същата...да ти донесе бира :mhihi:

...
Иначе съвсем скоро, да речем, ще покажа дивайса, който клюкари кога домакинския уред, към който е прикрепен бива пуснат, като си краде безжично енергия от него, за да се самозахрани :yes: За маса народ може и да е безмислено, но за мен е нещо уникално и единственото практично възможно решение в моя случай. Просто има 8-10 куб. см. обем зад ключа на вентилатора в банята и това е единственото място, където мога да го монтирам безинвазивно и съвсем елегантно. Та това жена ми, да речем, го чака с нетърпение, за да се палят/гасят автоматично разни вентилатори и абсорбатори без да ги мисли. Точно такова устройство няма на пазара, просто защото на никой не му трябва, а и е неоправдано скъпо, ако е такова, каквото аз го искам :dunno:

Е.Димитров написа:Това вече е интересно и практично за вентилаторите.


Скоро не съм писал по една или друга причина, но все пак да дам ъпдейт по това понеже намерих малко време, та го завърших най-накрая :yes:
Взе, че си се получи точно както го искам, а именно - "индуктивно" събиране на енергия от "фазов" проводник без наличие на "нула", чрез използване на малки токови трафчета, а впоследствие събраната енергия се ползва за нотификация по BLE, че съответния консуматор, свързан на фазата, е пуснат, и продължава да работи. И ето го и демото с 4-ватова лампа, тока през която захранва ей това малко сладко платче, което натворих и се монтира за ключа на вентилатор/лампа или там където другаде му се намери място:



В сърцето на цЕлата работа е един от най-модерните BLE-enabled микроконтролери на пазара в момента - nRF5340 и един много "спешъл" energy harvesting чип от Analog Devices ;)

Както споменах и преди - брутално впечатлен съм от nRF-а от гледна точка на енергийна ефективност!

Та ето и малко измервания:

1. Време за буут на устройството (Zephyr OS + BLE stack) - без грам да съм си играл да оптимизирам и да изстисквам максимума:
- Време от момента на подаване на захранване на nRF5340 до първи изпратен BLE пакет - 687 милисекунди!
- Заряд консумиран за същото време - 1.57 миликулона;
- Среден ток на консумация за същото време - 2.29 милиампера;
- Консумирана средна мощност за периода - 4.12 миливата при 1.8V захранване;
- Консумирана енергия за периода - 2.83 милиджаула;

Изображение



2. Последващи нотификации (on a regular basis):
- Интервал на изпращане на инкрементален BLE пакет - 1 секунда;
- Изконсумиран заряд за изпращане на 10 пакета - 3.57 миликулона или 0.357mC на пакет!
- Среден ток на консумация по време на продължително изпращане - 395 МИКРОампера!
- Консумирана средна мощност по време на продължително изпращане - 711 МИКРОвата при 1.8V захранване!
- Консумирана енергия на всяка секунда - 711 МИКРОджаула!

Изображение



3. Заряд на 68 микрофарада кондензатор (синя крива) от "абсолютно празно" до 20 волта от трафовете през Schottky Грец и момента на подаване на захранване на nRF–а откъм harvesting чипа (жълта крива). Излишно високо е напрежението - може да го редуцирам докъм 12-15 волта. Иначе вадим над 30 волта без товар от трафовете, но Maximum Power Point-а с тия трафове конкретно, е около 10 волта, та мога да сваля заряда до там някъде... И времето за реакция ще падне кажи-речи двойно :)
Времезакъснение от момента на щракване на ключа до първа нотификация - 7-8 секунди в момента, с потенциал за 3-4, а при по-голям консуматор - под секунда!

Изображение
Последна промяна Nickelback на 07 Ное 2023, 12:57, променена общо 1 път
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от steeN » 07 Ное 2023, 12:36

Интересна джаджа. Ако се подпомогне с една малка батерийка, няма ли да се реши проблема с "cold start"-a? Тя би трябвало да е практически вечна при този начин на ползване.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook