Интересни хоби проекти

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от DaGa » 23 Дек 2020, 22:09

Nickelback написа:
DaGa написа:Здравейте, някой може ли да ме насочи къде в София мога да намеря някое от тези релета или подобно?

WiFi става ли?
https://www.olx.bg/ad/wi-fi-smart-switc ... 04adb73b11
:


Не, ще седи в колата.

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от dankata » 24 Дек 2020, 0:05

:yes:
Не знам защо, ама след като прочетох горното, си представих това приложено в тоалетната - цветомузика спрямо нуждите/времето/усилията/звуците и резултатата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от TNT » 24 Дек 2020, 0:27

Ще се зачервявате в тон :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 29 Дек 2020, 10:32

Може би ще ви разочаровам като не коментирам за възможности за тоалетно оборудване и проблеми с изхождането, ама ще гледам да наблегна повече техническата част :ok:

:arrow: J.A.R.V.I.S-lights - auto colours and PIR reaction

Лентите вече са на мястото си, та им направих един бърз тест на цветовете. Трябва малко да ги позиционирам по-прецизно, че на места не светят конситентно, заради ръбовете на корнизите. Малко ми малее интензитета на единичните цветове, но това е положението :) Може би трябваше да взема 120бр. на метър WS2815 ленти (тези са 60бр./метър). Пък и основната идея е декоратитивно осветление все пак, а не основно такова. Временния PIR датчик за активиране на бялата светлина е пълна кома, но скоро ще минем на камера и нещата ще са доста по-добре вярвам :)

И като казах камера ето я и нея - вади доволна картинка - 1080p на 30fps. Трябва да видя дали мога да управлявам IR светодиодите, че сега светят постоянно и ме дразнят. Вярвам, че може като са им сложили тия фотосензори покрай тях :dunno: Распберито малко се задъхва като се закачат повече от 3 клиента на web server–а му, ама бива. Мога да намаля фреймреита малко на 5-10fps, да речем, и без това невронната ми мрежа бачка на 5fps :ok: Най-вероятно тоя видеострийм ще ходи към "главния мозък" на J.A.R.V.I.S, пък там ще го разпаралелвам, ако се наложи, ще видим.
Както казах и в клипчето "продължаваме напред със силнУ положение" :mhihi:

ПС: Сега чак напълно осъзнавам предимството на multi screen монитора, а тепърва има какво да закачам :mhihi: :ok:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 31 Дек 2020, 12:00

Айде последно ъпдейтче за годината :ok: Почиствах двора малко навън и спонтанно реших да документирам прогреса от тия дни, моля да ме извините за работния екип и вид, не съм с риза и кожено яке тоя път :mhihi: :mhihi: :mhihi:

:arrow: J.A.R.V.I.S-brain and J.A.R.V.I.S-vision modules - multi-channel perception works fine



Изображение

Изображение

Показваме как бачка модули "мозък" и "зрение" на Джарвисата :mhihi: Ъпдейта отпреди две години ( :mhihi: ) е, че вече имаме multi-instance на работата на невронната мрежа върху "n" на брой паралелни независими видео стрийма. Да речем - камера е кАЛидора, камера в хол, стая и т.н. В момента "мозъка" е с два невронни акселератора - тия сините на видеото, като мога да добавя към клъстера още няколко (да речем могат да станат 4 :ok: ). Фреймрейта с една камера и два акселератора е ~10fps, с един акселератор - ~5fps. С два акселератора, но с три камери като на видеото, фреймрейта става съответно ~3.33fps. Кажи-речи си е направо линейна зависимостта. Скалируема системка си е :D После Интел били "зле" викат някои "специалисти" :mhihi:

Както виждате проблема е с RTSP стриймовете, при които има propagation delay от няколко десетки секунди, сравнено с директно вързаната по USB уебкамера към "мозъка" :shock: Хич не мисля, че е мрежови проблем, а по-скоро е заради H264 кодирането на Raspberry Camera страната, както и уеб камерата на PC-то (модули "зрение"). После има и декодиране при "мозъка". Изисква се буфериране на фреймове явно, като и кодиране/декодиране и от това идва забавянето. Ще гледам да мина с MJPEG, ама нещо пък OpenCV-то има драми с него, не съм го гледал още в детайли :roll: А бе... винаги е драма като правиш почти всичко от нулата и почти няма кой да помогне :banghead:


Почвам да се притеснявам, че май няма интерес към проекта, та да задам въпрос към публиката, та да обменим опит - как си конструирате MQTT topic tree-то, за да ви е удобно за ползване? Понеже се спомена (MQTT) от двама-трима колеги назад, ако не бъркам. Моето мисля да е доста тривиално, но няма да ви bias-вам :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от dankata » 01 Яну 2021, 20:07

Виждам че напредваш, и най-вероятно ще успееше да постигнеш целите си.
Но ако го закъсаш, можеш да подпомогнеш с озвучаването и облагородяването на фонотеката от класики на детски приказки на Балкантон.
Дикцията ти е един път :bchug:
Туес?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 01 Яну 2021, 20:32

dankata написа:Виждам че напредваш, и най-вероятно ще успееше да постигнеш целите си.

Ама вижда ли се верно!? :ok: :mhihi:

dankata написа:Но ако го закъсаш, можеш да подпомогнеш с озвучаването и облагородяването на фонотеката от класики на детски приказки на Балкантон.
Дикцията ти е един път :bchug:

Мерси! Специално за форумата съм я тренирал, да не се изложа нещо :mhihi:

dankata написа:Туес?

Знам ги :bchug:


Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от TNT » 04 Яну 2021, 11:43

Как се развива дрона ми е интересно :wave: Комшиите ще обсъждат от MI6 или ЦРУ си :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 04 Яну 2021, 12:26

TNT написа:Как се развива дрона ми е интересно :wave: Комшиите ще обсъждат от MI6 или ЦРУ си :mhihi:


Дронът ще е за по-натам :) Като много long-term проект се очертава и няма да давам хич зор :) То и Джарвис беше уж long-term, ама ей го като се хванах сериозно и за има-няма два месеца скоро ще е готов :ok: :mhihi: А това, което правя сега, си е част от инфраструктурата и backbone-а, и за дрон, и за каквото друго AI/ML излезе, та не е з'алудо, а ще помогне и на дрона да вижда и възприема :D
А имам и една LiDAR магария да довършвам първо, знаете :mhihi:

Иначе ей го прогреса от тия дни поизмежду софри, ходене до роднини и т.н. Като си открадна малко време - творя :ok:

:arrow: J.A.R.V.I.S-vision & J.A.R.V.I.S-brain modules - Multiple Stream Perception over RTSP


:arrow: J.A.R.V.I.S-vision & J.A.R.V.I.S-brain modules - Single Stream Perception over RTSP


Преборих проблема с лагавия H264 RSTP стрийм от мрежови камери. Оказа се, че тъпотията е в имплементацията на самото OpenCV в частта, където ползва ffmpeg да декодира. За да си инициализира опашките му трябват няколко I-фрейма преди да почне да декодира. Та оттам идваше лага от няколко десетки секунди. Бахти простотията :banghead: Като workaround на проблема реших да ползвам чист ffmpeg извън OpenCV, който да приема RTSP H264 стрийма, и вече декодираното от изхода му да се насочва към стандартен dummy V4L2 video device node (v4l2loopback) - /dev/video2 в моя случай. Оттам нататък невронната мрежа не прави разлика и си го достъпва като нормален video device node, по същия начин както си достъпва уеб камерката. Ако има някой, който му се налага да си чупи зъбите с това, мога да помагам :yes:
Та така - сега закъснението от физическото движение на крайник до момента на възприемането му в "мозъка" на Джарвисата, е има-няма 300 милисекунди - напълно приемливо за нормална, неизнервяща работа на системата :yes: Времето за прилагане на ефект към осветлението ще е не повече от 50 милисекунди, та "жми градО", дето се вика :mhihi:

Продължавам нататък с доста по-тривиални неща като MQTT простотии, OTA за J.A.R.V.I.S-lights модула и други благинки, където няма подводни камъни като последния :) По-нататък и аудиото трябва да правя, ама за него ще трябва пак платка, та ще отнеме време :roll:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от steeN » 04 Яну 2021, 15:42

Пелтиетата ми седят в Англия. Сега ще видим на практика как работи брексита :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 04 Яну 2021, 15:46

steeN написа:Пелтиетата ми седят в Англия. Сега ще видим на практика как работи брексита :ok:

:cry:
Мито плаща ли им в ибея (ако са оттам) или тепърва ще плащаш евентуално на местна почва?
Още не ми се е налагало да поръчвам нещо от UK след промяната и не знам как е... А дано и не ми се налага... :roll:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от TNT » 04 Яну 2021, 15:50

Засега май са наравно с Пакистан :mhihi: Интересно ми е, ако го пратиш до човек и той ти го прати тип "подарък"/колет как стоят нещата.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от steeN » 04 Яну 2021, 16:13

Тепърва ще се плаща, още от преди брексит (преди коледа) са поръчани. Мито няма да има щото не са толкова пари, но ДДС ще има сигурно.
Надявам се посредниците, които внасят да измислят как документално да се уреди, че това е износ и да не се плаща 2 пъти ДДС.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от bum_bum » 04 Яну 2021, 17:51

Подаръците над сумата, която е валидна и за търговските пратки също подлежат на обмитяване.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от shlosera » 04 Яну 2021, 18:50

Интересно е какво ще се случи с превозващите багаж?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook