Интересни хоби проекти

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 27 Фев 2023, 10:12

b_u_b_o написа:
Nickelback написа:Айде подсказка "малко"


Шаблон за recovery phrase? Предполагам на стоманена плоча ще го набиваш, нея от някъде си я поръчваш точния размер или сам ще си я режеш с флекса? :mhihi:

Точно така :yes: :bchug:

Да, плочи неръждавейка бях взел от Алито, уж по размер (150x100mm, 3mm дебелина), но се оказаха една идея по-големи (китаеца не ги е рязал супер точно), та се налага да се пилнат на шмиргела :ok: Уж са с готин финиш - brushed - изглежда прилично лицевата част. Много се чудех за титаниеви плочи :roll: На сходна цена са в Алито, но заложих на неръждавейката засега, че уж по-дебела ми се видя. Надявам се да не е прекалено жилава за тия щампи дето ще ползвам :dunno:
Като съм готов ще снимам и ще пусна модела в thethingverse, може и на някой друг да му е полезно да си увековечи BTC богатството :mhihi: :ok:

Изображение

Изображение


Jordana написа:Ето това са истинските комарници
https://www.google.com/search?q=laser+p ... H_x3kpG8Z4

Така де :ok: :mhihi:
:arrow:
Nickelback написа:Може и комари да почна да трепя с него като си направя sensing frontend-а на J.A.R.V.I.S-Rampage-а :mhihi:


Почнал съм да го човъркам да видя как се мести точно тоя лазер, и да видя каква резолюция и полезрение мога да постигна, ама ще отнеме малко време. Иначе на клипчета и аз много съм ги гледал в условия близо до лабораторни какво правят, ама в домашни условия не виждам как ще работи така прецизно една подобна установка :mhihi: :ok: На бял фон всичко е прекрасно, ама да ги намериш и целнеш прецизно във въздуха в стаята, си е мисия невъзможна с хобистка техника като моята според мен :ok:
Единствено си мислех дали пък не флуоресцират специфично комарите като ги осветиш с UV-A/B лъчение, ама не съм се сещал да пробвам :dunno:
Но каквото и да е, съм сигурен, че с един тип сензорика няма как да се мине. Ще си трябват вероятно и насочени чувствителни микрофони със съответния DSP да уловят комарското жужене и кой знае още какво :roll:

Дори не отварям дума и за сейфтито в домашни условия :mhihi: Аз затова ще си ползвам термокамерите, за да пазят хората от "погрешно" насочване на лазера от AI-я към хора в стаята :mhihi: Термокамерите ще бъдат вързани директно на едно ESP32 без "умни" линукси и невронни мрежи, ами ще е проста триангулация... Всъщност вече го показах назад в темата с конвенционалните камери как правя реконструкция на координатите на обект в 3D пространството :D Сега просто ще трябва да го направя с данните от термокамерите и в контекста на FreeRTOS :ok:

А бе интересно инженерно предизвикателство е, жалко че не си заслужава инвестицията и усилията :ok: :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Lenco » 27 Фев 2023, 11:43

Nickelback написа:....

А "онзи" проект до къде стигна?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 27 Фев 2023, 12:19

Lenco написа:
Nickelback написа:....

А "онзи" проект до къде стигна?


Хахаа, радвам се, че не си забравил :D ;)

Ами ноември го замразих за зимата, че дойде мъгла и студ малко. Иначе лятото работих по оптиката му, та си правих постановка за калибрация. Добре е положението ;)

Проектирах си хардуера и си направих точна мехника. Остава да напоя платките и малко софтуер, и да почна малко тестове "надалеко" :) От другия месец вероятно ще продължа да се "забавлявам" с него, 'щото е страшна краста, и е далеч от всякакви мейнстрийм скучни проектчета :) А и трябва да не се бърза, че хардуера е скъп там :D

Ще пиша като имам ъпдейти :)

---

ЕДИТ: Наложих си лека самоцензура на техническия мат'риал :mhihi: :ok:
Последна промяна Nickelback на 28 Фев 2023, 12:20, променена общо 2 пъти
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Моджо » 27 Фев 2023, 12:38

Съдейки по снимката със съседния блок искаш да гледаш комшиите ко правят :)))
Или да ги стреляш, знам ли :)
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 27 Фев 2023, 12:42

Моджо написа:Съдейки по снимката със съседния блок искаш да гледаш комшиите ко правят :)))
Или да ги стреляш, знам ли :)

:mhihi:
Неминуемо се виждат разни работи, ама няма как - това ми е най-отдалечния "екран" от вкъщи, към който имам пряка видимост :ok: Има-няма 120 метра. Малко да напредна пък ще търся нещо на 300 метра :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от b_u_b_o » 27 Фев 2023, 15:41

Nickelback написа:Да, плочи неръждавейка бях взел от Алито...


Аз пък си мисля за нещо такова. Вижда ми се доста по-компактно да са просто 24 шайби на един болт. Единственото което не ми се иска е да са плейн текст думите. Мислил съм го дали да не ги мина през някаква криптираща функция, или да взема BIP39 списък със всичките 2048 думи, да ги сортирам по някакъв шано мой си начин и да ползвам поредните номера на моите. Това което ме спира от сложни схеми е, че трябва добре да опиша процеса по разкриптиране, за да може ако се гътна преди да си изхарча биткойна да не отлети всичко с мен. :mhihi:

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Lenco » 27 Фев 2023, 15:49

Моджо написа:Съдейки по снимката със съседния блок искаш да гледаш комшиите ко правят :)))
Или да ги стреляш, знам ли :)

Ааааа, не, не искам да гледам комшийката, искам мъжа и като е на работа с патрулката мен да не гледа, еле пък да снима :oops:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 27 Фев 2023, 16:12

b_u_b_o написа:
Nickelback написа:Да, плочи неръждавейка бях взел от Алито...


Аз пък си мисля за нещо такова. Вижда ми се доста по-компактно да са просто 24 шайби на един болт. Единственото което не ми се иска е да са плейн текст думите. Мислил съм го дали да не ги мина през някаква криптираща функция, или да взема BIP39 списък със всичките 2048 думи, да ги сортирам по някакъв шано мой си начин и да ползвам поредните номера на моите. Това което ме спира от сложни схеми е, че трябва добре да опиша процеса по разкриптиране, за да може ако се гътна преди да си изхарча биткойна да не отлети всичко с мен. :mhihi:


Ее да, варианти много :)
Зависи и кое най-много те притеснява - дали кражбата/евентуалното намиране на ключовете от когото не трябва, или потенциалното изгубване на евентуалното единствено копие... или пък единствения ключ за декриптиране на разните копия на криптираното. Тук човек индивидуално си го решава :yes:
Ако ще криптираш, както каза, то трябва и по подходящ начин да представиш, и защитиш, и това "наследство" :) Може да се измисли като във филмите, като куест за някой умен наследник, хахахаа :ok: Само най-умният, и трептящ на една вълна с теб, да бъде е достоен да си получи каквото му се полага :D
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Jordana » 27 Фев 2023, 16:43

..коини от преди 2000 години . Бити ли са не са бити нямам идея но тия шайби с дупка са измислени много отдавна :mhihi:
objects-coin-coins-old-ancient-chinese-currency.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от b_u_b_o » 27 Фев 2023, 19:49

Nickelback написа:Ее да, варианти много :)
Зависи и кое най-много те притеснява - дали кражбата/евентуалното намиране на ключовете от когото не трябва, или потенциалното изгубване на евентуалното единствено копие... или пък единствения ключ за декриптиране на разните копия на криптираното. Тук човек индивидуално си го решава :yes:
Ако ще криптираш, както каза, то трябва и по подходящ начин да представиш, и защитиш, и това "наследство" :) Може да се измисли като във филмите, като куест за някой умен наследник, хахахаа :ok: Само най-умният, и трептящ на една вълна с теб, да бъде е достоен да си получи каквото му се полага :D


Да, всъщност ако в някакъв момент сумите нараснат сериозно, със сигурност ще ги разделя в няколко портфейла като за различните ще има различна стратегия така, че при повечето възможни сценарии да остане нещичко накрая. :mhihi:

А тъкмо попаднах ей на това което е вариант на твоя шаблон но за шайби, сполучливо се е получило.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 27 Фев 2023, 22:16

b_u_b_o написа:А тъкмо попаднах ей на това което е вариант на твоя шаблон но за шайби, сполучливо се е получило.

Да, и съвсем прилично се отпечатват гледам :yes:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 01 Мар 2023, 12:47

Както обещах пускам шаблона за свободно сваляне :bchug:

https://www.thingiverse.com/thing:5884382

Положението е "чук и гек", след малко ръчна дообрабoтка на плочите до 150x100mm размер, няма луфтове, няма бъкел :yes: :)

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 03 Мар 2023, 14:34

Някой сеща ли се за някой по-силовашки комплект конектори от сорта на XT60 или XT90, за монтаж на платка от едната страна и кабел от другата, но да бъде с lock зъбче?
Или пък друг подобен популярен, или automotive конектор според горните изисквания, който да държи спокойно 30-40 ампера ток..?

Изображение

Изображение

Изображение

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от madafaka_donkele » 14 Мар 2023, 11:54


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Интересни хоби проекти

Мнение от Nickelback » 14 Мар 2023, 12:15

madafaka_donkele написа:https://www.tme.eu/en/details/xt60l-m/dc-power-connectors/amass/


Да, гледах подобни в Алито, но откъм пиновете не са за запояване към платка, ами са за кабел...

Но доколкото гледах клипчета, XT90 влиза с прилична стегнатост, а и е достатъчно устойчив на вибрации (ползват го и за дронове :mhihi: ). Пък на мен ми трябва за колата (ще текат едни 25 ампера макс през тия пинове), та ще мина и без зъбче май, както и без монтаж на платка, че преди това имам едни бушони и ще поя жици. Та в крайна сметка поръчах тия XT90-ки за панелен монтаж на една алуминиева кутия, и една QS8-чка, за входа на ел. управлението на ел. перките :twisted: :ok:

Изображение Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook