Относно Официалните Автомобилни Сервизи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от b00st » 14 Мар 2023, 13:58

ildivvy написа:Случая с моите колеги продължава: Искали им 2000лв за труд, но май на добра воля, поне така ми казаха... Т.е. май не са длъжни да дават, но ако дадат - добре... Нещо се спряга и Австрия в схемата. Там ли е 'майката' на нашите представители?

Казва се goodwill и е само по разрешение от BMW. Важи за коли до 10 години и точно след такива ремонти обикновено се почват едни запитвания...Разбира се, BMW одобрява (или не) и с колко ще участва в сумата. Общо взето никой не ти е длъжен, заводската гаранция на автомобила е 2 години от датата на първа рег., с възможност за удължение до общо 5г. Всичко друго е гаранция на резервни части - 2 г по закон, като тя важи само за тази конкретна част. От там и идва термина на добра воля.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от ildivvy » 14 Мар 2023, 14:11

Мисля, че става дума за различни неща... Искали са от моите колеги 2000лв за труд, но само ако те, колегите, искат да я дадат (или нещо такова)... Т.е. ако не искат, няма да ги дават, а не че няма да им сменят мотора... В крайна сметка, мотора е сменен! Дали са плащали или не - не съм ги разпитвал! В момента не сме в особено 'добри' колегиални отношения с въпросните хора, но това е друга и скучна тема...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от ildivvy » 31 Мар 2023, 11:07

Колата на моите колеги отново е в сервиза, но с друг 'проблем'... Още по времето на първата смяна на веригата са искали да погледнат и някакъв проблем с неработещо ЮСБ към медиата и проблем с консумацията.. Нещо са гледали/правили тогава в М-кар.. Сега явно има някакъв модул, който не работи и дърпа яко ток, защото колата не пали след определен престой... Би трябвало бързо да го разберат кой е де...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Kroki » 31 Мар 2023, 11:20

Имай предвид, че хващането на утечка е доста трудно и времеемко и рядко са случайте, дето става бързо. Колите вече имат доооста електроника.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от ildivvy » 31 Мар 2023, 12:44

Нали имаше публикувана дори тук някаква методология за хващането на утечките? Някой беше показал нещо, но трябва да го потърся...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Leon » 31 Мар 2023, 13:22

Диагностичния лист за търсене на електрически проблем, който са ми давали от Дару за Е90-та беше 5-6 страници, така че да, понякога утечка се хваша трудно. С една много хубава F30 имах мистериозен проблем и се почна безкрайно следене на връзки в ИСТА, после замерване, добре че в американски форум прочетох, че таблото дефектира често и това ни насочи с Орлин. После се потвърди, че е от него, но ако нямахме жокер, можеше и 2-3 дни да си мери при толкова комуникации между електрониката...
Never mistake motion for action...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 29 Сеп 2023, 3:46

Ето докъде стигнаха тия хиени. Цените са за лизинг три, четири и пет години. Вижда се и колко трябва да доплатите, ако искате да закупите колата след изтичане на договора. В противен случай просто я връщате.

Изображение

Към цената трябва да добавите +13% такси.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Rainbow » 29 Сеп 2023, 13:44

Тук без детайли не се разбира за какво иде реч. Какво има зад "Others"? А зад Value package? Paint & Fabric protection може да е застраховка, може да е керамика, може да е фолио. Другото е ок. Админ таксата най-вероятно и на кола за 100к ще е 600, просто шанс :lol:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Е.Димитров » 29 Сеп 2023, 15:46

Вероятно в Канада всеки е с калкулатор в джоба :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 29 Сеп 2023, 19:36

Човекът, който взима тази кола се оплакваше, че колата се продава така. Ако ти харесва, подписваш и караш. Нямало начин нещо да се махне или извади. Говорим за чисто нова кола.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 21 Окт 2023, 13:54

Вчера отворих сайта на дилъра на Тойота и си харесах една Корола Матрикс. Бях наблизо и минах да я видя. Използвах жокера "Обади се на приятел" и накрая я взех. Жената имаше рожден ден, а и ни трябва втора кола.... Та както и да е. Поговорихме с дилъра, които ми продаде и първата. Та накратко той каза следното. Клиентите с полудели. Тойота Ярис. Купил я за $18К от него. Пет години по-късно тръгва да я сменя и иска за същата кола $20К. И той ме гледа и пита, тия хора нормални ли са? Субару са същите. Хонди има, но те не са толкова популярни при нас.

ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ на Колегата alx за съдействието, помощта и съветите :bowdown:

Ето базовите планове за изплащане на нови коли. Добавят се 13% такси плюс цената на екстрите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от немо » 21 Окт 2023, 22:14

BMW_POWER написа:Купил я за $18К от него. Пет години по-късно тръгва да я сменя и иска за същата кола $20К. И той ме гледа и пита, тия хора нормални ли са?


Ами построили са развития Социализъм, там нали така беше ? Вадиш Ладата от Мототехника за 8к. , караш 2-3 год. и пак има кой да ти я плати на 10к. :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Е.Димитров » 26 Окт 2023, 7:31

BMW_POWER написа:В Та накратко той каза следното. Клиентите с полудели. Тойота Ярис. Купил я за $18К от него. Пет години по-късно тръгва да я сменя и иска за същата кола $20К. И той ме гледа и пита, тия хора нормални ли са? .

И какво се случва реално при дилъра.
Оставяме, че цените са му скочили с 30-40% ами за същата тази купена от него за 18 и клиента идиот я върнал за 8, същият този дилър ще и иска над 20.
За това го е яд дилъра, че не може той да дублира парите от колата.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 26 Окт 2023, 16:25

Аз платих моят РАВ4 малко над +$1000 цената, на която я е платил първият собственик. Видях фактурата. +$28К,а аз платих $30К. Кола на 5 години. В същият момент сегашния модел 2024 идва на базова цена +$42. Колко да падне цена на пет годишна кола?

Всеки следващ модел е яко горе. Старите остават на цената, на която си я взел ...

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от ildivvy » 26 Окт 2023, 20:46

Нали уж щеше да се 'оправи' тази тенденция/особеност на автопазара?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook