Относно Официалните Автомобилни Сервизи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Borymeckata » 30 Ное 2016, 21:32

dextuar написа:Е ако е няква лъскачка, сигурно правят и разходка до студентски :mhihi:


Добре де, ами ако собственикът си види колата (която е оставил в сервиза) на някое кръстовище? Не знам каква е тая психика, аз чужди вещи не обичам да пипам и ми е много притеснено, когато се наложи...

Темата е много интересна за мен, защото съм ходил само в един "официален" сервиз (със служебните коли) и нямам впечатления как работят в другите такива сервизи... Представях си, че такива измекярски истории се случват понякога, но сега се оказва, че си е "нормална" практика. Спомням си и други подобни теми във форума, но не мога да ги намеря. Един колега разказваше, как си взел колата от някакъв сервиз и след няколко дни открил, че са му отрязали катализатора. Върнал се и - "така си беше"... Имаше и линк към тема в друг форум - един човек описваше цяла сага с някаква нова Витара, ремонтирана и обслужвана във "фирмения" сервиз. Тази история си беше готов сценарий за пълнометражен филм - по действителен случай.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от intention » 30 Ное 2016, 23:18

В Пежо Бургас имахме такъв случай със служебна кола.
Един Биипър, сменя на дискове - взимаме колата тръгваме към Лукойл и на първия светофар при спиране волана щеше да скочи на пасажерската седалка.
Връщаме се - проблем а у.. "Ми няма, ние сложихме новите дискове както е по книжка нещо друго явно ѝ има на колата..."
Добре че настояхме да се свалят гумите нещата лъснаха - дисковете втора употреба и единия преден - крив. Мазните скандали и накрая сложиха новите дискове. Явно някой се е настроил да си тръгне след работа с комплект нови дискове, ама нъцки...
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.09.2008

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от BAVAREC1 » 01 Дек 2016, 0:03

Въпрос за Дару Кар правят ли снимки когато колата постъпва в сервиза,защото имам едно изпълнения и 100 % е от тях след като ги посетих

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Borymeckata » 01 Дек 2016, 9:05

Ето, намерих темата за Витарата - всъщност са няколко поста за Миркат, егати историята:
http://izlugan.blog.bg/drugi/2009/02/10/quot-mirkat-quot-ood-kakvo-e-da-imash-suzuki-v-bylgariia.288775
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от speeder88 » 01 Дек 2016, 10:11

barty написа:Добре де каква е вероятността чисто нова кола да се счупи сериозно за 100К км?
Като чета написаното излиза че да се откажеш от гаранцията не е лош вариант?
Най-малкото спестените парите за обслужване ще покрият по-сериозен ремонт ако се наложи :dunno:

Па си зависи от колата. Служебият ми Seat е вече на 50К и до момента е влизал два пъти за масло и веднъж за дискове и накладки. Те обаче си бяха по моя вина, защото минах през една локва със 100-на км/ч и отлепих едното падче, от тм няколко дни я карах така и всичко мамрмалад. Та, има и коли, които може да не им се наложи да посещават гаранционно сервиза. Помня обаче разкз на колегата M3 E92, който беше хвърлил автомата на 123-ката и го бяха подменили гаранционно.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от efren » 01 Дек 2016, 10:31

Borymeckata написа:Ето, намерих темата за Витарата - всъщност са няколко поста за Миркат, егати историята:
http://izlugan.blog.bg/drugi/2009/02/10/quot-mirkat-quot-ood-kakvo-e-da-imash-suzuki-v-bylgariia.288775


Яко, пък аз се смеех на един познат, който като си купи нов автомобил и сам се отказа от гаранцията.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от K_Ilkov » 01 Дек 2016, 10:56

Ако е за нова кола бих взел нещо на 2-3г от Германия, хем 20тина % по-евтино,
хем поддържано наистина, хем нищо общо с местните подобия на дилъри ...
Лошото е, че така отпада ... почти ... варианта за лизинг ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Dextuar » 01 Дек 2016, 11:01

K_Ilkov написа:Ако е за нова кола бих взел нещо на 2-3г от Германия, хем 20тина % по-евтино,
хем поддържано наистина, хем нищо общо с местните подобия на дилъри ...
Лошото е, че така отпада ... почти ... варианта за лизинг ...

Отпада и варианта да си я направиш точно както ти си я искаш...

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Lenco » 01 Дек 2016, 12:17

Поверихме цялата държава на пожарникар, ся някви коли жалите, тва е реалността. Монтьорството, като земеделието е проста работа, но не е за прости хора. То и форума няколко пъти го потвърждава.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от K_Ilkov » 01 Дек 2016, 12:23

dextuar написа:
K_Ilkov написа:Ако е за нова кола бих взел нещо на 2-3г от Германия, хем 20тина % по-евтино,
хем поддържано наистина, хем нищо общо с местните подобия на дилъри ...
Лошото е, че така отпада ... почти ... варианта за лизинг ...

Отпада и варианта да си я направиш точно както ти си я искаш...

Ако тва ти е проблема, ама наистина само тва ти е драмата значи, ще можеш да си позволиш
и да си я конфигурираш при немски дилър и да я водиш на обслужване там :dunno:
То не може хем до края хем във рая :winky: особенно у нас :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от sixstraight » 01 Дек 2016, 12:49

Borymeckata написа:
dextuar написа:Е ако е няква лъскачка, сигурно правят и разходка до студентски :mhihi:


Добре де, ами ако собственикът си види колата (която е оставил в сервиза) на някое кръстовище? Не знам каква е тая психика, аз чужди вещи не обичам да пипам и ми е много притеснено, когато се наложи


Когато си оставяш колата в сервиз ти записват км и в документа пише че може да се разминават до определени км, не съм сигурен за шкода или за тойота едно от двете е със сигурност може да има разлика в километража до 500км. Така че и да си видиш колата на врати някъде ще ти кажат че я тестват в реални условия за по качествен ремонт примерно :ok:
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Dextuar » 01 Дек 2016, 13:10

sixstraight написа:
Borymeckata написа:
dextuar написа:Е ако е няква лъскачка, сигурно правят и разходка до студентски :mhihi:


Добре де, ами ако собственикът си види колата (която е оставил в сервиза) на някое кръстовище? Не знам каква е тая психика, аз чужди вещи не обичам да пипам и ми е много притеснено, когато се наложи


Когато си оставяш колата в сервиз ти записват км и в документа пише че може да се разминават до определени км, не съм сигурен за шкода или за тойота едно от двете е със сигурност може да има разлика в километража до 500км. Така че и да си видиш колата на врати някъде ще ти кажат че я тестват в реални условия за по качествен ремонт примерно :ok:

Оставам камерата да работи, че е малко скрита. Нямате си представа какви неща се виждат и чуват :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от KUM4o » 01 Дек 2016, 13:44

Дай малко матрял де :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Dextuar » 01 Дек 2016, 13:48

Е това беше лятото, от тогава до сега колко цикъла презапис е минало. Аз бях за боя на предния капак, видях как се мъчеха 20 минути да ми сложат емблемата, как не можеха, как накрая дойде един и каза "заеби" лепни я с нещо. После я свалихме да си я сложа правилно, че се крепеше на магия. И други неща има, как леко ми чукнаха бронята, добре, че и тя беше за боя, абе интересни неща по тия сервизи, но като цяло съм доволен, поне цветовете добре ги докарват, а то не остана нещо, което да не съм пребоядисал :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от drago_pavlov » 01 Дек 2016, 13:57

barty написа:Добре де каква е вероятността чисто нова кола да се счупи сериозно за 100К км

Служебен Нисан кашкай+2 на 70к му смениха двигателя гаранционно, не помня каква беше причината.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook