Относно Официалните Автомобилни Сервизи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от ildivvy » 20 Яну 2022, 14:31

Е, то за толкова пари какво се очаква :dunno: ..?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 21 Яну 2022, 2:23

ildivvy написа:Е, то за толкова пари какво се очаква :dunno: ..?


Не ми се говори. Аз обикновенно сипвам само течност за чистачките и от друго не се интересувам. Вчера обаче реших да погледна и другите течности. Маслото е на 75%, това добре. Отварям да видя нивото на антифриза. Гаража не ни е много добре осветен и казанчето е тегаво да се види. Не съм го и поглеждал де. Отварям капачката, откъдето се налива антифриза - сухо. Няма никой. Светнах с телефона, казанчето празно. Говорим за кола, която преди няма и два месеца е била в сервиз. Моят механик винаги проверява нивата на всички тячности и отваря да види състоянието на въздушния филтър. Тоя, дето ни поддържа служебните коли е обикновен печалбар. Няма лошо да изкарваш пари. Аз изкарай си ги наистина.
Купих си днес един галон антифриз и утре ще долея.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от barty » 21 Яну 2022, 9:17

Канадски потребителски проблем :mhihi:
Все си мисля че един опитен шофьор трябва редовно САМ да си наблюдава колата: антифриз, масло, гуми....
Загуба на антифриз може да се случи 5 мин след тръгване от сервиза поради някаква причина.
Два месеца по-късно не е редно да се обвинява механика.
:yes:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 21 Яну 2022, 16:28

Хи хи, прав си, ама не съвсем. Да, не съм видял нивото на антифриза. Пропуснал съм. Защо е пропуснал професионалистът? Днес съм вече 3.5 часа градско, близо 62км. Ако имаше проблем, щеше да покаже. Ама йок.
Да ти кажа как стоят нещата. Моята кола всичко е шест, защото следя. Имам си файл и там за записани всички интервенции по нея. На колко километра масло, филтри, накладки, ангренажи и всичко. На служебната кола друг плаща и без разрешение не мога да правя каквото си искам. Та пращам мейл, че трябва да се сменя масло - тишина. Писна ми спрях да пиша, че трябва да се сменят свещи (сменят се на 80, сега е на 97К), масло в скоростна кутия и т.н. Тишина. Спуках гума. Описах проблема и че трябва да се купи друга. Тишина. Купих си от джоба една Н-та употреба и си карам с нея. Бях намерил зимни гуми лятото по $40.95 едната на ликвидация. Не ги взеха. Търсиха още оферти и ... ги купиха по $109.95 едната.
Иначе казано, когато друг плаща, нещата са различни. На едната от колите не смениха масло малко повече от 30К км. По гаранция се сменя ма 6К км.
Имам копие от всички мейли, дето съм пратил.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от ceco_kd » 21 Яну 2022, 21:39

Ще разводня темата още, но.....моята кола преди Нова година я хванах по локва в гаража, че губи антифриз. Понеже мотора не ми е измит като на кола за продажба установих, че теча е с немалка достоверност от термостата. Реших да измия участъка с Меглио и да съм 100% сигурен преди да го сваля, тъй като съм го сменял преди около две години, т.е. 25-30К км. Та измих мотора и карах около седмица проверявайки и нивото в казанчето и светейки с фенерче и камерка около въпросния термостат. Нищо не се случи. Сложих всички кори около и под мотора и познай.....3-4 дни след това една сутрин отново имаше локва антифриз под колата. Оказа се след като свалих термостата, че гарнитурата му е леко прищипана на 2 места и се чудя и мая как не съм го видял като сменях преди 2 години този термостат и как точно сега протече. Понеже се хванах вечерта да го свалям, обърнах гумената гарнитура наобратно и омазах добре със силикон, за да се застраховам от евентуално бъдещ подобен случай. Така, че майстора може и да не е виновен изобщо. Сега ще сменям на е36-та водната помпа и сериозно се замислям дали и там въпреки доста плътния и дебел о-пръстен да не мазна силикон, че да ми е мирна главата.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 18 Фев 2022, 3:45


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от ivanski_2 » 18 Фев 2022, 9:15

BMW_POWER написа:https://www.facebook.com/watch?v=1198145237381099



Toя педе*** не беше ли същия дето прееба Ванката ( ония дето го даваха в господарите, "Па сме ниИ" ) :D
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 18 Фев 2022, 23:15

ivanski_2 написа:
BMW_POWER написа:https://www.facebook.com/watch?v=1198145237381099



Toя педе*** не беше ли същия дето прееба Ванката ( ония дето го даваха в господарите, "Па сме ниИ" ) :D


О, не им знам драмите. Просто ми попадна видеото. Ето и втората част.

https://www.facebook.com/watch?v=462798572055852

Нагледал съм се на драми между българи и много отдавна си ги пускам покрай ушите.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 21 Авг 2022, 15:06

Да раздвижим малко темата с цифри и факти :lol:

Миналата седмица сложих нови фарове на баба Яга. Помолих механиците да видят резервоара, защото напоследък леко започна да понамирисва на бензин. Оказа се, че старият е заминал (на 16г е) и съвсем леко на едно място сълзи. Свалихме го и всичко е без коментар. Целият е такъв.

viber_image_2022-08-20_10-18-46-845.jpg


Свалихме го вчера, но как се търси нов? Минах през единия местен дилър и той ме закла с тъпия нож. $1600+13% тах. Отварям интернет и се започва. Попадам на по-добра оферта:

2022-08-21 08_40_24-Window.png


$1266.49+13%тах. Механикът ми въртял по разни техни си системи, паднахме до около $600+13%тах. До тук с Канада. Започва ровенето по дилъри в САЩ. Там попадам на оферта, която има варианти за доставка до моя адрес или до техен склад, откъдето да си го взема. Много популярна услуга е. Поръчваш нещо и доставката е до адрес, откъдето после си го взимаш и се прибираш. При мен има няколко такива склада, които са буквално на 100м от граничния пункт. Плащат се $5 на доставка и пазят до 60 дни. Струва само $5. Вижте, за колко си купих резервоара и двете шини, дето го държат. Добавете $10 ($13CAD) "складови" и $20 бензин. Отиване и връщане са ми 170км.

2022-08-15 20_28_32-Window.png


Предолагам виждате, че говорим за един и съще резервоар от последните две снимки. Един и същи доставчик. Spectra premium.

Каквото и да кажа, все ще е малко. Така се прави ценообразуването тук, много вероятно и навсякъде :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Моджо » 21 Авг 2022, 18:58

В РусУя немаше ли та от Сащ ? :lol: :lol: :lol: Шегувам се, да не се засегнеш.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от madafaka_donkele » 21 Авг 2022, 20:18

BMW_POWER написа:Каквото и да кажа, все ще е малко. Така се прави ценообразуването тук, много вероятно и навсякъде :dunno:


Е, много ясно, че навсякъде е така. Те автопроизводителите и съответно официалните сервизи имат повече далавера от продажба на резервни части, отколкото от продажбата на нови автомобили.

Иначе бах тоа резервоар :mhihi: То рейсинг такъв с по-голям обем ще си вземеш за по-малко пари и на всичкото отгоре ще е даже 1000 пъти по-безопасен от фабричния :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Leon » 22 Авг 2022, 12:00

От $250 до $1300, тия пердашат повече и от БМВ, но явно на щатския пазар не върви :shock:
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от ildivvy » 22 Авг 2022, 16:28

Много ръжда в тази Канада...! Този резервоар всъщност, защо не е пластмасов :dunno: ?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 22 Авг 2022, 21:08

ildivvy написа:Много ръжда в тази Канада...! Този резервоар всъщност, защо не е пластмасов :dunno: ?


Стар модел :oops: Вкарахме парите в къщата и за кола останаха малко. Интересното беше, че горе при помпата малките космати гадове бяха успяли да скрият две шушулки с фъстъци. Как са се навряли там, идея нямам :dunno:

Ръждясал е, защото 16 зими по четири месеца сняг всяка и още поне още четири влага и дъжд. Сега ще карам бабето пак на пръскане против ръжда. Правя го всяка година. Ще ги помоля да напръскат повече покрай новия резервоар. Има три години гаранция, пък дотогава ще видим.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от немо » 23 Авг 2022, 9:42

BMW_POWER написа:......

Новият резервоар с какво покритие е ? Някаква боя или само поцинкован ?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook