Относно Официалните Автомобилни Сервизи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от drago_pavlov » 01 Дек 2016, 14:58

Дизел беше, но дали е точно DCI също не знам.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от vixx » 01 Дек 2016, 15:17

dextuar написа:Е това беше лятото, от тогава до сега колко цикъла презапис е минало. Аз бях за боя на предния капак, видях как се мъчеха 20 минути да ми сложат емблемата, как не можеха, как накрая дойде един и каза "заеби" лепни я с нещо. После я свалихме да си я сложа правилно, че се крепеше на магия. И други неща има, как леко ми чукнаха бронята, добре, че и тя беше за боя, абе интересни неща по тия сервизи, но като цяло съм доволен, поне цветовете добре ги докарват, а то не остана нещо, което да не съм пребоядисал :mhihi:


:mhihi: :mhihi:
Аз имам едно видео, на което след боя на задна броня ще ми я водят колата на автомивка. Излиза се с леко превъртане на гумите от сервиза, и се стига до мивката. Там обсъждат как да изгасят камерата, след което записа продължава малко по-късно, а в багажника ми всичко беше наопаки, сещай се.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Dextuar » 01 Дек 2016, 15:19

vixx написа:
dextuar написа:Е това беше лятото, от тогава до сега колко цикъла презапис е минало. Аз бях за боя на предния капак, видях как се мъчеха 20 минути да ми сложат емблемата, как не можеха, как накрая дойде един и каза "заеби" лепни я с нещо. После я свалихме да си я сложа правилно, че се крепеше на магия. И други неща има, как леко ми чукнаха бронята, добре, че и тя беше за боя, абе интересни неща по тия сервизи, но като цяло съм доволен, поне цветовете добре ги докарват, а то не остана нещо, което да не съм пребоядисал :mhihi:


:mhihi: :mhihi:
Аз имам едно видео, на което след боя на задна броня ще ми я водят колата на автомивка. Излиза се с леко превъртане на гумите от сервиза, и се стига до мивката. Там обсъждат как да изгасят камерата, след което записа продължава малко по-късно, а в багажника ми всичко беше наопаки, сещай се.
Аз бях чел точно твоята случка и затова го направих това с камера :yes: А мойта има и external батерийка в стойката, та интересно ми е кво ще обяснят що е разкачена камерата :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от barty » 01 Дек 2016, 15:23

drago_pavlov написа:
barty написа:Добре де каква е вероятността чисто нова кола да се счупи сериозно за 100К км

Служебен Нисан кашкай+2 на 70к му смениха двигателя гаранционно, не помня каква беше причината.


На мой познат на 90К му го смениха, гаранционно :shock:
Еб.ти и Кашкайте...
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от madafaka_donkele » 01 Дек 2016, 18:31

barty написа:Еб.ти и Кашкайте...


Eб*м ти и "новите" коли, и "официалните" сервизи и кво ли още не :bang:

Чувал съм за някоя и друга история, ама не съм си представял, че е толкова зле положението :dunno: УжасТ :shock: Повече ме притеснява факта, че май май всякакви форумни или доверени на дадения форум сервизи също са си за еване. Дотук знам за 2-3 БМВ форумни, а като гледам темата всъщност май всички форумни са зле. За субару форумните е същото. Плюе се по всички. За фаувето и там мнозинството форумни сервизи са с негативен рейтинг. Реално от БМВ форумните се сещам само за един единствен, за който не съм чул/чел лоша дума.

Може би единствено модове, админи и т.н. минават метър с форумните сервизи, щото после се изписват фермани колко велик е дадения сервиз и колко точни са пичУИти там....докато не се подлъже някой "лузър" да го метнат едно хубаво и да се почне с грозните теми в съответния форум. Та пак се опира до шуробаджанащина :banghead:

От цялата работа разбрах, че следващата ми кола ще е нещо 15+ годишно, ще си сваля Haynes и колкото, докъдето мога сам, нататък познати и приятели и на място, басиму :mhihi:


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от efren » 01 Дек 2016, 19:04

Е тука е много по добре от субару форума, там ако зададеш въпрос за някакви проблеми или недостатъци на някой модел, следва остро предупреждение (щото видиш ли субарутата са най нечупливата кола) и ако не си вземеш поука - приключваш с форума. Едно момче ми беше пратило списък на нещата които беше сменило по колата на ЛС и помоли да запазя в тайна това, че ми е пратило такова съобщение. Както може би не се досещате не можах да му отговоря защото новите членове на форума нямат право да изпращат ЛС :mhihi: Та да не се оплаквате от шуробажанащината тук.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Витанов » 01 Дек 2016, 19:34

Не знам за вас, но аз като чуя " ще трябва да я оставиш колата...." и ми се пресира най-меко казано.. просто на тия копеленца им нямам никакво доверие и затова последните работи дето правих по колата си напазарувах всичко сам, направих си ребилд на сп. апарати сам и в сервиза само се опънах на един стол и им гледах сеира как от спек, че ми вися на главите си бъркаха един друг в ръцете и отново ако не бях там нямаше да ми сложат грес където трябва и нямаше да ми подменят спирачната течност както исках аз. Дървото съм го ял, защото съм доверчив и смята(м)х, че има наистина честни и почтенни майстори, но се убедих, че за сега не познавам такива :mhihi: и това са елементарни обслужвания какво говорим за по сериозни ремонти.. пък тези работи дето ги чета тука как ви парфюмират буквално аз няма да го издържа това и не знам на къде ще ме избие.. дано не се случва.. не знам, обичам си колата колкото и трошка да е и няма да простя на никой да се ебава с немската каска :mhihi: :bang:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от TNT » 01 Дек 2016, 22:53

madafaka_donkele написа:Повече ме притеснява факта, че май май всякакви форумни или доверени на дадения форум сервизи също са си за еване.

Дам, ама преди време ми изтриха мнението, понеже не е лично преживяване, а на близък приятел без регистрация тук. Врътката беше с подменени свещи. Сменя ги с чисто нови, след 1 месец пак влиза за друг проблем... и свещите на 1 месец се заменят с 6 различни :shock: Това си е и добър трик. Слагаш нещо, което ще изкара 2 месеца и хоп пак ти идва клиента :censored: И после БМВ-тата много се чупят :kuku:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Vanqu1sh » 01 Дек 2016, 23:47

И при нас Волво за 100 000км хвърли мотор заради поддръжката в Мото Пфое. :bang:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Borymeckata » 02 Дек 2016, 8:17

madafaka_donkele написа:От цялата работа разбрах, че следващата ми кола ще е нещо 15+ годишно, ще си сваля Haynes и колкото, докъдето мога сам, нататък познати и приятели и на място, басиму :mhihi:


Аз като взех колата преди 5 години, ходих в един "сервиз" (за пръв път в живота си). Там работеха двама мои "приятели", бивши съученици, а "шефът" е и моторджия, карали сме заедно и сме си правили услуги... Исках само да махнат "пеперудките" от смукателния колектор и да проверят подгревателните свещи. Направиха си устата "да ида да се поразходя, да пия едно кафе някъде", но аз реших да поостана - да видя поне как ще почнат. Не знам дали си представяте тия гладници как се отнасят с кола, която съм платил колкото за един апартамент... Ключове по фаровете, по радиатора и даже върху чистачките, мазни пръсти по калниците, мръсни парцали по предното стъкло... Свалиха пластмасовия колектор и от него изпадаха гумените ганитурки, а нашите герои даже не видяха, газеха ги с крака по пода, докато ги събера. Всички болтове, гайки и дребни детайли ги редяха по пластмасата под чистачките, точно над отворите на главата. По едно време нещо изтропа и "шефът" се развика: Светли бе, къде отиде тая гайка, видя ли бе? Аз си мълчах, но направо ми се сви стомаха - копелетата си правят експерименти, играят на руска ролетка с колата ми, егати...

Та мислях, че някак ще изтърпя, без да се обаждам, обаче като ги видях как запушват отворите на "пепрудките" с едни огромни ръждиви винтове за дърво, събрани от боклука, ми "падна пердето" и им викам: Майстори, хайде само да ми сглобите колата, да си ходя. Ама как, ама защо, ние сега свършваме, няма проблеми. Не, благодаря, тръгвам си. Събраха я някак, после у дома като свалях колектора сам, болтовете бяха натегнати зверски, като за последно. Питам ги: Колко ви дължа, като си мислех, че ще им бъде неудобно да ми искат пари за такава "работа". Обаче не: Хайде дай 80 лева, като за теб... (с леко съжалителен тон). Платих им и си тръгнах, смятай дали някога ще стъпя пак в "сервиза" им. И (пак да подчертая) - всичко това става пред мен, а тия двамата ми бяха съученици и приятели. Как щяха да работят, ако не бях там и не ме познаваха? Не ми се мисли...

После си купих TIS, попълних си инструментите, купих си приличен комплект "гидори" и динамоментрични ключове. И вече пета година сам си обслужвам и поддържам колата, правя си дребни ремонти по нея. Ако изникне нещо по-сериозно, ще бъде "с малка помош от приятелите", но в сервиз ще ходя само в краен случай.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от hell's angel » 02 Дек 2016, 8:37

Са и подемник трябва да си купувам...
Крайно време е да започват да се режат ръчички в тая държава. Докторите хора осакатяват, та хич не се учудвам какво се пише в тая тема :dunno:
Ubi dubium, ibi libertas


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Хаос » 02 Дек 2016, 8:40

Няма читави сервизи според мен.
Дори и моя майстор, дето се познаваме от деца и той не ги прави нещата докрай.
Ще свърши работа ама ще го домързи да погледне встрани по съседните агрегати/възли какво е положението.
Докато е в сервиза ще я одере и ще я натисне да хлътне някой от ахмаците, които кръжат там постоянно и обяснението ще е - ми ся ще я минем с паста.

Само когато участвам активно в процедурите по колата се върши работата качествено, щото тогава няма измъкване.
И това е при положение, че всеки път давам повече пари за труд, отколкото е поискал.

Същото е и с бояджията - казвам му как да завие колата да не се мърля - да, да и после двигателния отсек целия полят и тръгва да ми мие мотора - алоу, тва да не ти е някоя корса да ми миеш дигателя ти, ахмак прост, че не си сложил найлон когато съм ти казал?
После под капака на свещите имаше бели локвички, а там са бобините, дето са нови и струват 1000 лева...
Поне нормално боядиса детайлите и извърши тенекеджийската работа съвестно.

Да ги еба в кривите ръце всичките.

Майстор на коли става човек, който нищо друго не може да прави.

Като цяло резултата все добър, ама със странични щети. Мърлява работа, щото толкова си могат.

В големите сервизи пак толкова си могат, обаче им е по-широко около гушите, щото не стоят зад собственото си име, а зад някаква марка.

И аз имам познат, който доставя шано ауди масло и консумативи, сещайте се откъде.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от madafaka_donkele » 02 Дек 2016, 9:48

hell's angel написа:Са и подемник трябва да си купувам...


Няма ли да е по-лесно гараж с канал?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от goppe » 02 Дек 2016, 12:33

Имам познат, който си е малко мутраф*н и преди година си взе Мерц, който е доста впачатляващ и респектиращ автомобил (не изпадам в подробности за модел и цена). И си говорихме за поддръжката на такава кола и го питах как са при него нещата от гл. т. на обслужване и т.н. Разправя ми първия път като е отишъл в БалканСтар и оставя колата там и тръгва директно да си влиза в халето със стендовете. И приемчика му казва:

- Господине, там не е разрешено да се влиза..
- Моля?
- Нямате право да влизате в сервизната част...
- Я дай пак, нещо не те разбрах :mhihi:

Директно е влезнал или ги е принудил да му отворят. Оттогава ми казва, всеки път си влизам заедно с колата. Сядам си на стол, имам си кафенце, паля цигарка и гледам майсторчето. И пак се опитали:

- Господине, тук не се пуши...
- Моля? Какво не се пуши, не те разбрах...

Поведението му е мутренско, но напълно го разбирам човека. Не виждам как можеш да оставиш кола колкото 2 софийски апартамента в сервиз без някакъв контрол, щото явно такъв контрол няма - цялата схема по официалните сервизи играе срещу теб. Мисля, че на колегите с гаранционни коли това е единствения читав вариант да си опазят автомобилите - висене до главата на майстора до дупка. Останалото е висок ценови риск...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от K_Ilkov » 02 Дек 2016, 12:39

С две думи требе да си мутра, че да са ти наред нещата у нас :mhihi:
Тва смятам е ясно и без тая тема :mrgreen:

Тъжна картинка ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook