Относно Официалните Автомобилни Сервизи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от ildivvy » 16 Ное 2022, 11:54

Проблема е, че дори с "плащане с карта, фактура и 2 години гаранция", нещата пак не се получават, както е видно от примерите по-горе!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от msi200 » 16 Ное 2022, 12:47

Точно заради официалните сервизи избягвам т.нар. удължени гаранции и нямам търпение да изтече фабричната :) Особено в София не е имало случай да остана доволен от БМВ, освен за елементарни неща, като смяна на масло, като и тогава си имам едно наум :mhihi: Преди си карах колите до БМВ в Бургас и там беше ОК.
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10389
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Leon » 16 Ное 2022, 12:52

То само Бургас не е в групата на недосегаемите сервизи май... Айде и Дару, макар че там след промените не съм ходил за сериозни неща.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Rainbow » 16 Ное 2022, 16:00

ildivvy написа:Проблема е, че дори с "плащане с карта, фактура и 2 години гаранция", нещата пак не се получават, както е видно от примерите по-горе!


Проблеми винаги ще има, хора ги правят. Но нека видим как ще го отиграе сервиза. Аз лично съм виждал и другата монета - как клиентите са си откровено виновни, но се правят на луди и искат да минат по гаранция :lol:

Но след форумен майстор, който 3 пъти ми прави казанче за течност на чистачките (накрая сам видях проблема и защо се пука, като грешката пак беше негова, а аз платих една камара казанчета ОЕМ и изгубено време), как друг пропуска проблеми с инжектори въпреки, че изрично съм го питал да ги проверят, как монтират спортни нарязани дискове с обърната посока, как ми искат за смяна на тампон на дифа 280 лева, а в Дару е 250 и т.н. и т.н., предпочитам за сток кола официален сервиз май.

Вече за тунинг изпълненията в голямата частност е специфично както казах и преди, и е силно желателно ако можеш сам да си действаш, защото иначе само мяташ едни пари на вятъра, губиш време, нерви, не се правят нещата както трябва, защото иска четене и т.н., но в 99% от случаите и хората тук във форума, говорим за сток коли, така че...

И разбира се както всичко в живота, винаги има изключения, но са много малко. Приятели като ме питат вече къде да си правят БМВ-тата им казвам - не знам. Аз лично никой не мога да препоръчам на този етап (от всеки съм бил разочарован по един или друг начин :)). Разбрах защо и никой не препоръчва никой в строителството и СМР-тата - същата история е...

msi200 написа:Точно заради официалните сервизи избягвам т.нар. удължени гаранции и нямам търпение да изтече фабричната :) Особено в София не е имало случай да остана доволен от БМВ, освен за елементарни неща, като смяна на масло, като и тогава си имам едно наум :mhihi: Преди си карах колите до БМВ в Бургас и там беше ОК.

Друго е да ти метне мотора М-ката след гаранция и да си я правиш при твои хора и за твоя сметка, нали? :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Е.Димитров » 16 Ное 2022, 16:54

:OT:
Баси ремонта на кола на 220к километра.
То по-добре тея коли да ги подаряват само срещу поддръжка и пак ще са на голяма печалба.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Моджо » 16 Ное 2022, 17:31

Профилактика е било. Не че се е счупила.
По-принцип одобрявам ако имаш финансова възможност да си сменяш някакви части с нови след определен пробег, независимо дали са се счупили или не.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Е.Димитров » 16 Ное 2022, 17:53

Моджо написа:Профилактика е било. Не че се е счупила.
По-принцип одобрявам ако имаш финансова възможност да си сменяш някакви части с нови след определен пробег, независимо дали са се счупили или не.

То ако се беше счупила, по тая логика 20к не мърдат.
И аз съм на тоя принцип за профилактиката, ама 9 бона за профилактика и то на 200к километра е отвъд представите за надежден автомобил.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от peshehodetz » 16 Ное 2022, 18:25

Ако тази кола е била закупена в интервала 21900 - 25900 лева километрите при всички случаи са били 220к х2 че нищо чудно и х3.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от ivanski_2 » 16 Ное 2022, 19:26

peshehodetz написа:Ако тази кола е била закупена в интервала 21900 - 25900 лева километрите при всички случаи са били 220к х2 че нищо чудно и х3.


:OT:
Форумната Ванга :mhihi:



DigitalExile, може ли конкретно инфо за хората.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от DigitalExile » 16 Ное 2022, 21:36

Хората в Добрич,Пловдив и София са ясни. Има предоволно теми тук и мнения за тях още от 2007-2008г.
Не желая да споменавам имена, всеки регистриран във форума преди 2014-5г. му е ясно.
Разтърси се просто и ще ги намериш сам.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 19 Ное 2022, 1:48

Служебната ("баничарка", както я нарекоха тук :mhihi: ) мина през сервиза. Смяна на масла, монтаж зимни гуми, цялостна инспекция преди зимния период. Отивам да си я взема и ...



https://www.youtube.com/watch?v=DplNTMwXMHo

Дори крушките не са проверили. Имах две за смяна, не са ги сменили. "Проверена по сто и не знам колко си точки". И си го плащаме. Поредна издънка (предишната с клаксона съм я описвал тук, гаранцията там изтече, но не направи нищо) на тоя глупак, взимащ по $110 + такси на час за труд. Семеен приятел на лудата ми манагерка. Изрично ме помоли, да не му пиша ревю на гаража.

И ми спори, като му казах, че има две изгорели крушки. Но не излезе да види, а пита "кой ги е проверил" ...

Друго научих от него. Не знам, доколко е вярно. Понеже автомата се кара само градско, маслото му се сменя на 200К км, не на по-малко. Той го бил "проверявал всеки път" ... Аз на моята сменям масло на скоростната кутия на всеки 80К км. Служебната е на 119К.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от ildivvy » 01 Дек 2022, 21:14

Относно колата на колегите от работата в М-Кар: Зверски надран колянов вал! Ще се сменя с нов... Като излезнат още подробности ще пиша пак!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от ildivvy » 05 Дек 2022, 9:31

Превъртял лагер от може би запушен канал... Преди няколко месеца, когато са ги сменяли, всичко си е било чудесно... Как така сега изведнъж е станало :dunno: ?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Kroki » 05 Дек 2022, 9:49

И ние имахме подобен случай. :roll:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от madafaka_donkele » 05 Дек 2022, 10:31

ildivvy написа:Преди няколко месеца, когато са ги сменяли, всичко си е било чудесно...


Да, то винаги всичко работи, всичко е правилно сглобено, абе 6+ и "изведнъж" всичко става на салата и почват да се почесват дето не ги сърби :mhihi: 100% този мотор е сглобен от някой младши, съответно нещо е изпуснато, дали проверка, дали при сглобяване, старшия въобще не е направил проверка, както си е по учебник и само се е разписал и те ти резултата :censored: :banghead: :ranting:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook