Относно Официалните Автомобилни Сервизи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Dextuar » 29 Ное 2016, 21:02

BAVAREC1 написа:Едно и също навсякъде тече ми скоростната кутия след посещение на сервиз се оказа,че смяната е само виртуална и той уж от форума реномиран!!!!

Сподели от кой сервиз, ако искаш и на ЛС, че ми предстои посещение :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от dimodi » 29 Ное 2016, 21:12

Веднага се сетих за тази тема:

http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=126&t=284723&start=45

бях с въздушен филтър К&N , и те смениха масла и филтри и им казах да ми сложат стария филтър в багажника понеже за да си го изчистя и сложа пак следващия път , и отварям багажника не е моя филтър а някакъв на БМВ , викам дайте моя , уж търсеха и ми казаха че явно са го хвърлили , и аз се изнервих викам я отвори капака и да проверим дали сте сменили изобщо те не искаха но настоявах , и като отворихме какво да видя ? моя филтър стария , а съм им платил 100 лв за нов , смешна работа , за почти 10 К ремонт се излагат за 100 лв , няма да стъпна пак в БМВ сервиз !!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Borymeckata » 29 Ное 2016, 21:47

Абе не мога да разбера - какво се оплаквате, като не сте се палили след "ремонт във фирмен сервиз"? Бях закарал служебното Пежо 307sw в сервиза им в Плевен за обслужване. Помолих ги да погледнат и един 20А бушон, които гореше от време на време. Звънят ми след няма и час - всичко готово. Питам: ама отстранихте ли проблема - да бе, всичко е точно. Подписах фактурата и си тръгнах, а на излизане от Плевен (нагоре по баира по пътя за Русе) усетих дим и миризма на изгоряло. Докато успея да спра и да изляза - таванът на комбито се запали... Дръпнах тапицерията надолу и видях един сноп кабели да пуши. Отрязах ги и ги изолирах, обърнах и се върнах в "сервиза". Там викнах управителя и заедно извадихме бушона - с медна тел, навита между крачетата на предпазителя. Така са решили проблема с бушона - да не гори... Най ме учуди реакцията на управителя - не викна "майсторите", поне да им се скара. Обясняваше ми разни глупости, а следвашия път ония двамата герои пак си бяха на линия в сервиза, с фирмените сини гащеризони и нагли усмивчици...

После от любопитство разглобих тавана да видя къде е проблемът - отзад (в тавана на комбито) има електромотор, който движи щората на панорамния покрив. В завода, като са монтирали този двигател, са притиснали между планката и покрива снопа кабели и там понякога е ставало късо - затова е горял бушона.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Фидел Кастро » 30 Ное 2016, 1:12

Боримечка, случилото се в Плевен е направо подсъдно. Можеше да има загинал или осакатен човек. Тия нормални ли са????

Балканстар - един от известните и много добри софийски майстори на хидравлични рейки купува на тънка цена крадено оригинално масло за хидравликата от Балкан Стар. Повече не бива да казвам защото и в моята рейка е сипано от краденото масло и човекът не го скри. :shock:

Мото Пфое - мамините златни приемат кола с оплакване за масло с мирис на бензин и сменяват маслото(но наистина го сменяват с ново) без да отстранят проблема. :mhihi:
След 500 км маслото е негодно, а причината я намира и отстранява майстор работещ изключително с Мерцедеси, но отнесъл се със състрадание към изпатилия човек. Свалям шапка на такива майстори! :clap:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Superexstatic » 30 Ное 2016, 2:20

Единсвената ми положителна тръпка от сервизи някога е тая година от Sunny Beach. Джипката фърли обтегач на Kaкao - репатрак до сервиза до околовръстното, а през твs време сметаме колко ше ни дерат. След 1 час звънят. че го били наместили колко да се приберем до София. Пари не искаха. :shock: Бех шокиран
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от acho.rs » 30 Ное 2016, 7:53

:shock: :shock: :shock:
Това наистина ли се случва - явно професия автомонтьор в БГ си е гадна история по начало.
Колкото до неоторизирнаите сервизи - още по-тегава работа. И да си намериш точен човек, той не се занимава със всички видове ремонти ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Don_Diego » 30 Ное 2016, 9:38

@Фидел Кастро: преди време съблекалнята на работниците в Балкан стар беше в склада :kuku:
Ако не си вземеш сигурно те бият колегите :mhihi:
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от K_Ilkov » 30 Ное 2016, 9:47

@Фидел Кастро:

масло ... кой ти ги гледа тия дреболии :mhihi:
там имаш цяла схема за изписване на части на гаранционни коли :shock:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Zagy » 30 Ное 2016, 10:04

Преди доста години работех в един хотел и шефа ни тогава си взе Е-класа, тия вторите очиларки (не знам модела). Шофьора му тогава ми беше партия и ми разправяше, че имали схема в Балкан Стар за смяна на части на гаранционни коли и за никакви пари се сдобивали с каквото им трябва ако нещо по колата на шефа даде фира. Тогава ми беше малко трудно да го повярвам, ама с оглед на тая тема...

Направо сменяйте заглавието на темата на "За официалните фирмени сервизи" и да става важна...
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Don_Diego » 30 Ное 2016, 10:07

Гаранционните коли са им любимата каца с мед на официалните представителства :mhihi:
Аз знам за няколко случая за смени на скоростни кутии на амг - даваш 10к кеш на приемчика и получаваш чисто нова кутия :shock:
Аз всъщност не съм напълно сигурен дали гаранцията отпада ако посети друг сервиз колата, нрка някой запознат в подробности да каже
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 19.03.2008

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от boris_dy » 30 Ное 2016, 10:27

Просто не сменят много от нещата, а си ги прибират "майсторите"... тя колата нали си е в гаранция ако и стане нещо...
Отказвали сме гаранция на нов автомобил след първото обслужване на 10 хил. км. За щастие нямаше никакви повреди до 150 хил.

:dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Комбина » 30 Ное 2016, 11:29

Волво S60, купено ново от Мото Пфое, случка подобна като при автора на темата в Мото Пфое Люлин. Писах роман до централата им в Швеция с пълната истина. След 3 дена ми се обади управителя на Мото Пфое по телефона и ме помолиха да дойда на място, качих се горе в офиса им където ме чакаше целият управителен съвет, главния приемчик и насрания механик. Извиниха ми се около 10 пъти официално, аз им казах, че нищо не става от тях и си тръгнах. Никога повече няма и не съм стъпил в Мото Пфое от тогава.

Мой приятел има познат който работи от много години в Камор Ауто/Ауто Бавария. Пред нас се е хвалил как си кара дъртата кола с оригинален кастрол защото балъците с БМВтата го носели с молба да им го смени, а те им сипвали от варела като на всички. После им мята празните туби от Кастрол в багажника и ги успкоява как всичко е 6 и им е сипал точно маслото което са си донесли...

Правете си изводите...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от barty » 30 Ное 2016, 11:35

Тези схеми вървят във всички официални сервизи, имам познати в Рено, а бившият управител на Аутотехника В.Какурас беше изпаднал в шок като разбрал какво става със Сеат-ите и Ауди-тата.
И от Тойота съм чувал истории...
Българите сме си крадливи племе, готово на всякакви схеми.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от sixstraight » 30 Ное 2016, 12:39

Вярни са историите помолих един приятел за малко спирачна течност да си долея той ми даде около 11-12 литра тойота оригинална толко успя да ми набута в ръцете преди да почнат да падат :mhihi:
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Dextuar » 30 Ное 2016, 13:00

Истината в България е, че трябва да си специалист по всичко...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TNT

Последни теми
Facebook