Относно Официалните Автомобилни Сервизи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от bioz » 03 Фев 2019, 20:10

То ясно, че тия измамници не познават парите, ама не е луд тоя дето яде баницата а тоя дето му я дава. А като ти казват всичко трябва да се сменя що не им тегли едни майни, много ясно, че искат да направят смяната само на хартия.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от 3186 » 03 Фев 2019, 22:14

Отделно, че въпросната система е доста лесна за дебъгване и дори с базови познания можеше да оправиш проблема за час-два. За другия път ще знаеш :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Rainbow » 04 Фев 2019, 11:47

3186 написа:Отделно, че въпросната система е доста лесна за дебъгване и дори с базови познания можеше да оправиш проблема за час-два. За другия път ще знаеш :)


Не му е работа той да я "дебъгва" и оправя... Нали за това си плаща и то не малко? Определено всички си остават нещастници и ако правят грешки се правят на луди после, вместо да си признаят... (същото важи и за не официалните сервизи де)...
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Dextuar » 04 Фев 2019, 12:15

Rainbow написа:
3186 написа:Отделно, че въпросната система е доста лесна за дебъгване и дори с базови познания можеше да оправиш проблема за час-два. За другия път ще знаеш :)


Не му е работа той да я "дебъгва" и оправя... Нали за това си плаща и то не малко? Определено всички си остават нещастници и ако правят грешки се правят на луди после, вместо да си признаят... (същото важи и за не официалните сервизи де)...

Точно това си помислих и аз. Така веднъж ме изпържи един известен сервиз за турбини - плащам 70лв да ми направят диагностика с ISTA ( :mhihi: :mhihi: :mhihi: ), викат, турбината е 6 точки, няма кво да й правим. Сваляме след 1 седмица турбината, криви лопатки и счупена геометрия. Звъня им на сервиза, пращам да ми правят турбото, сменят цялата вътрешна част с чисто нова, но не сменят геометрията. Слагам я на колата, ама кОр. Звъня им, обяснявам кво сме правили, онези ми се кълнат, че геометрията е здрава и няма нужда от смяна. Накрая в друг сервиз смениха геометрията и всичко заспа...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 22 Фев 2019, 4:51

Колата на колега закъса с лоста за скорости. Блокира и не може да се мести. Обадиха се, че е готова. Ето как я издадоха.

Изображение

Изображение

Изображение

Казах му, че изкара ли я от двора и влиза във филм. Едвам ги убедихме, че има нещо нередно ... и да си я довършат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Don_Diego » 22 Фев 2019, 10:31

И Канада пропада :help: :mhihi:

И в продажбите са зле тукашните...от няколко седмици обикалям и разглеждам за нова служебна кола, имат някакви безумни условия (специално за оперативен лизинг) и поне за мен изглежда, че не искат да ги продават тия коли. Нашите хора от БМВ (в едно от представителствата) дори не е*ават да пратят оферти :kuku:
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от c04 » 22 Фев 2019, 11:41

Дали са му я да не скучае :mhihi: Да си я сглоби набързо :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 22 Фев 2019, 14:09

Don_Diego написа:И Канада пропада :help: :mhihi:

И в продажбите са зле тукашните...от няколко седмици обикалям и разглеждам за нова служебна кола, имат някакви безумни условия (специално за оперативен лизинг) и поне за мен изглежда, че не искат да ги продават тия коли. Нашите хора от БМВ (в едно от представителствата) дори не е*ават да пратят оферти :kuku:


Тук дилърите са разделени на две. Когато влезете да купувате кола, о, вие сте Бог. Кафе, внимание, ще ви направят безумни отстъпки и безлихвени изплащания на равни вноски за 84м. Познат си купи Мазда 3 на изплащане за 84 месеца без никакво оскъпяване. Ще ви свалят звезди от небето и ще лазят на колена след вас. Покрай Нова година и по това време се чистят модел 2018 и промоциите са уникални. Плащате ли кеш цялата сума, тогава не мога да ви обясня още колко отстъпки има....

Влезете ли в сервиза за ремонт, тогава сте овца за стрижене .... На едно приятелче спирачките на РАВ 4 започнали да издават някакво стържене (странен звук) при спиране. Веднага последва оферта за незабавна смяна на дискове и спирачки (около 40 000км е колата). Няма и $700 като за него дилърска цена. Отишъл при друг. Почистили външните ръбове на дисковете и всичко заспало. Писах вече по-горе. Пишат смяна на масло, колега си взе Каравана и маслото му беше черно. Върнахме го да се разправя ....

Не дай си Боже да имате електрически проблем или компютър, тогава 95% от случаите колата се скрапира.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Grozdanoff » 11 Юни 2019, 7:30

Преди години баща ми купи 4 бр. Chevrolet Aveo за rent a car от от Карго Експрес Варна, когато видяхме първите сметки за обслужване директно се отказахме от гаранцията и започнахме обслужването им неоторизиран сервиз, в който обслужването излезе поне 3 пъти по-евтино. Оказа се правилното решение, спестихме доста пари от обслужване.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Phil » 31 Дек 2019, 12:17

Прочетох една тема в F10 подфорума, където "хвалеха" Дарукар, та се присетих и за моите посещения там...

В началото на юни месец отивам там за профилактичен преглед. Обяснявам на приемчика, че искам да се прегледа всичко по колата, за да мога да си бръмча спокойно през лятото. Добре, няма проблем - 200+лв беше по спомен.
Плащам си като поп, оставям колата. Звънят ми по-късно през деня - готови сме. Отивам да я взема и ми казват, че колата е перфектна и мога и до Марс да отида с нея. Взимам я аз доволен, стягам багажа да ходя на море и 50км по-късно колата скъса пистовия ремък на Околовръстното...Даже не си бяха направили труда да вдигнат капака...

Преди месец отивам за смяна на малък термостат, щото колата не загрява като хората. Сменят малкия термостат качвам се аз в колата и изненада...Старият термостат оставен на седалката до шофьора в някакво пробито найлонче...Антифриз по седалката за всички от сърце :roll:

Вече не знам и аз къде да я карам тая кола...

Едит: При едно друго посещение за смяна на някакви тръби по задните спирачки ми скъсали пробката за обезвъздушаване. Пича ми вика - е ще си вземеш друг спирачен апарат :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 823
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от turbonetic » 03 Апр 2020, 12:36

Phil написа:

Преди месец отивам за смяна на малък термостат, щото колата не загрява като хората. Сменят малкия термостат качвам се аз в колата и изненада...Старият термостат оставен на седалката до шофьора в някакво пробито найлонче...Антифриз по седалката за всички от сърце :roll:

Вече не знам и аз къде да я карам тая кола...

Едит: При едно друго посещение за смяна на някакви тръби по задните спирачки ми скъсали пробката за обезвъздушаване. Пича ми вика - е ще си вземеш друг спирачен апарат :mhihi:


Аз заради такива майстори в момента правя главата за 2-ри път в рамките на 1000 км :banghead: :censored: аз уж ми беше приятел този майстор ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Don_Diego » 09 Май 2020, 13:00

Получих преди седмица съобщение за акция на закопчалките на колана на Мерцедеса - не всеки път реагира при закопчаване на колана, понякога и в движение решава, че колана е откопчан :mhihi:
Отивам в Силвър Стар където казаха, че наистина имало такава акция за подмяна на целите закопчалки и моята кола е в списъка, НО трябвало да се провери дали моята го има този проблем :kuku: . Да съм си запишел час да я вкарат за диагностика (половин ден щяло да отнеме :banghead: ) и после друг час за смяна на съответните неща ако открият проблеми :banghead:
Обясних, че проблема го има от ден 1 от както имам колата и още в шоурума в Германия ми казаха да чакам акция за този проблем, но не трябвало първо диагностика, поръчка на части и смяна и всичко по различно време...аз си нямам други задачи и си мечтая да живея в техния сервиз :ranting: :banghead:
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Bogat-Beden » 09 Май 2020, 14:47

Phil написа: Звънят ми по-късно през деня - готови сме. Отивам да я взема и ми казват, че колата е перфектна и мога и до Марс да отида с нея. Взимам я аз доволен, стягам багажа да ходя на море и 50км по-късно колата скъса пистовия ремък на Околовръстното...Даже не си бяха направили труда да вдигнат капака...
:
Наистина не се заяждам, но защо се върна да им ползваш услугите на тея пак?
:roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 20 Юни 2020, 16:38

От местна група във фейса:

"Аз в Тойота повече не стъпвам! Смениха ми маслото на скоростната кутия с неподходящо и за сметка на това го бяха наляли под минимума"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Borymeckata » 05 Окт 2020, 8:38

Мисля, че съм за тази тема, да се "похваля"... Преди месеци купих едно Джимни, беше нов внос от Австрия. Затова преполагам, че там джипчето е обслужвано в някакъв сервиз - едва ли австриецът си го е правил на улицата. Макар че не е невъзможно де... :dunno: :dunno:

Направи ми впечатление, че колата бавно загрява и без натоварване температурата пада. Също и разходът не ми хареса... Ясна работата - термостат. На този двигател (G13BВ, с ремъка) термостатът е на удобно място - само да откачиш няколко маркуча и да развиеш два болта.
Изображение

Викаш си, какво може да объркат при смяна на термостата - вадиш стария, слагаш новия, допълваш системата и караш... :dunno: :dunno:
Да, ама не. Ето какво извадих от двигателя:

SAM_1666.JPG


SAM_1660.JPG


SAM_1661.JPG


Оказа се, че са сложили "същия", само че подобен... :mhihi: :mhihi:
Термостатът е бил по-дълъг и вероятно още при първото си отваряне е опрял в капачката, изкривил се е (вижда се на снимките) и е заседнала така - максимално отворен. Съдейки по състоянието му - доста години след това колата е карана така - с отворен термостат, без на някой да му направи впечатление, че нещо не е наред... Хайде, в летните жеги - както и да е. Но зимата, в студа, кабрио с мек таван, без отопление... :dunno: :dunno:
Все някой е трябвало да забележи нещо, си мисля... :dunno: :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook