Климатични промени

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Климатични промени

Мнение от ///M Power » 10 Окт 2023, 14:02

bum_bum написа:То и сега се адаптират и резултата е видим. Ако преди 30 години не можех да назова и двама човека починали от рак сега знам поне 10 известни личности само, да не говорим за останалите. Адаптация се случва при промени, продължаващи хиляди и милиони години. Другото е епидемия.


Това че ти не можеш да назовеш не значи, че ги е нямало, просто е имало по-малко информация. Колкото по назад отиваш има по-малко инфо за каквото да е било, или си мислиш че преди 30 г. като си отиде един човек са търсили причината? или просто са го писали от старост.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Климатични промени

Мнение от acho.rs » 10 Окт 2023, 14:11

И аз преди 14 години се очудих, когато в една немска застрахователна компания, още имаше термин и покритие - "естествена смърт". Питах -" какво значи естествена смърт? - ами от старост..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Климатични промени

Мнение от TNT » 10 Окт 2023, 15:03

Сега и диагностиката е много напреднала, нормално да се откриват и повече болести. Но и факт, че живите не са толкова здрави :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Климатични промени

Мнение от bum_bum » 10 Окт 2023, 15:53

///M Power написа:
bum_bum написа:То и сега се адаптират и резултата е видим. Ако преди 30 години не можех да назова и двама човека починали от рак сега знам поне 10 известни личности само, да не говорим за останалите. Адаптация се случва при промени, продължаващи хиляди и милиони години. Другото е епидемия.


Това че ти не можеш да назовеш не значи, че ги е нямало, просто е имало по-малко информация. Колкото по назад отиваш има по-малко инфо за каквото да е било, или си мислиш че преди 30 г. като си отиде един човек са търсили причината? или просто са го писали от старост.
Сериозно ли? Деца на под 18 години дори си отиват от старост? По лов време нямаше много такива старци.

Знам каква е пропагандата, преди умирали без да се знае, че е от рак ама сега сме много напреднали и вече знаем. Даже Тутанкамон умрял от рак и това е най-естественото нещо на света. Просто чак сега го разбираме.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Климатични промени

Мнение от ///M Power » 10 Окт 2023, 19:13

bum_bum написа:
///M Power написа:
bum_bum написа:То и сега се адаптират и резултата е видим. Ако преди 30 години не можех да назова и двама човека починали от рак сега знам поне 10 известни личности само, да не говорим за останалите. Адаптация се случва при промени, продължаващи хиляди и милиони години. Другото е епидемия.


Това че ти не можеш да назовеш не значи, че ги е нямало, просто е имало по-малко информация. Колкото по назад отиваш има по-малко инфо за каквото да е било, или си мислиш че преди 30 г. като си отиде един човек са търсили причината? или просто са го писали от старост.
Сериозно ли? Деца на под 18 години дори си отиват от старост? По лов време нямаше много такива старци.

Знам каква е пропагандата, преди умирали без да се знае, че е от рак ама сега сме много напреднали и вече знаем. Даже Тутанкамон умрял от рак и това е най-естественото нещо на света. Просто чак сега го разбираме.


Имах предвид възрастни хора, но понеже спомена деца виж детската смъртност назад във времето. Ясно че не сме толкова здрави, колкото ни се иска, но не сме и толкова болни колкото ти ни изкрваш, иначе нямаше да се увеличава продължителноста на живот.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Климатични промени

Мнение от Jordana » 11 Окт 2023, 6:54

Адапатирането на живите организми става много по бързо от хиляди години . За милиони се пръкват нови видове да не говорим за адаптиране . Устойчивоста към патогените в околната среда е също адаптация но е свързана с оцеляване само на най здравите и приспособимите . И да така е , в момента тече изкуствен подбор по критерии зададени от глобализма и корпорациите .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Климатични промени

Мнение от acho.rs » 11 Окт 2023, 13:35

///M Power написа:
bum_bum написа:
///M Power написа:
bum_bum написа:То и сега се адаптират и резултата е видим. Ако преди 30 години не можех да назова и двама човека починали от рак сега знам поне 10 известни личности само, да не говорим за останалите. Адаптация се случва при промени, продължаващи хиляди и милиони години. Другото е епидемия.


Това че ти не можеш да назовеш не значи, че ги е нямало, просто е имало по-малко информация. Колкото по назад отиваш има по-малко инфо за каквото да е било, или си мислиш че преди 30 г. като си отиде един човек са търсили причината? или просто са го писали от старост.
Сериозно ли? Деца на под 18 години дори си отиват от старост? По лов време нямаше много такива старци.

Знам каква е пропагандата, преди умирали без да се знае, че е от рак ама сега сме много напреднали и вече знаем. Даже Тутанкамон умрял от рак и това е най-естественото нещо на света. Просто чак сега го разбираме.


Имах предвид възрастни хора, но понеже спомена деца виж детската смъртност назад във времето. Ясно че не сме толкова здрави, колкото ни се иска, но не сме и толкова болни колкото ти ни изкрваш, иначе нямаше да се увеличава продължителноста на живот.

И аз това щях да напиша, но всъщност и медицината и стандарта на живот за напреднали, така че спокойно може да се каже че дялът на починали от рак е нарастнал, като все пак срендата продължителност на живота е нарастнала

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Климатични промени

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Окт 2023, 13:36

Как е при вас бе? В Канзас днес прехвърли 30 градуса. :mhihi: Ще има рекорди. В тези кофти местата из БГ слушам за 34-35. :shock:
Африкански въздух се настанил от два дни казаха, ама дали той само е виновен...
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Климатични промени

Мнение от BMW_POWER » 21 Окт 2023, 13:56

Тази година лятото ми беше гола вода. Това е мнението на всички около нас.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Климатични промени

Мнение от Jordana » 21 Окт 2023, 17:20

Еми като ви спряха Голфстрийма какво лято да има ? Нямате и топъл въздух от Сахара , Нямате ел Миньо , мъкаааа.... :dunno:
Последна промяна Jordana на 22 Окт 2023, 7:40, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Климатични промени

Мнение от dhtj » 22 Окт 2023, 4:27

Top Gun Maverick написа:Как е при вас бе? В Канзас днес прехвърли 30 градуса. :mhihi: Ще има рекорди. В тези кофти местата из БГ слушам за 34-35. :shock:


Ако може да откараме така да Великден, пък после да идва лятото. :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Климатични промени

Мнение от acho.rs » 22 Окт 2023, 20:50

...баща ми се оплака, че кладенеца в двора е пресъхнал от няколко дни. Това не се е случвало никога, от както е изкопан преди 40 години....и не е само той :help: Нормален дъжд не е валял от 4 месеца, есенната обработката на почвата е почти невъзможна...а прогнозата е поне още 10 дни да не падне и капка

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Климатични промени

Мнение от Jordana » 22 Окт 2023, 21:32

Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Климатични промени

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Ное 2023, 12:33

WTF :shock:
Днес някой кара ли на някъде и хвана ли го нещо?
Чудо, все бях виждал дъжд, ама с такъв вятър...имах късмет, градушката беше супер ситна и кратка, но за пръв път в дъжд ми се наложи да спирам извънградско. Намалял съм до 20, но не и да спирам. И на всичко отгоре едно дърво паднало, пътя затворен и стоят и гледат 2-3 коли, някои обърнаха, аз слезнах в дъжда и начупих клоните, издърпах дървото, за една минута това, нямаше и толкова де, но се понамокрих малко, е метнах дрехите на духалките тука и всичко ок. С клиенти бях, трябваше да се връщам иначе 10 км. :shock:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Климатични промени

Мнение от bum_bum » 04 Ное 2023, 13:40

Вчера вечерта тук бая поваля май. По околовръстното около Горна баня колите минаващи покрай мен ме заливаха през таван направо. Огромни локви и никаква видимост, не, че там има изобщо маркировка де :mhihi:

Две катастрофи имаше и в района на Бояна. Вероятно аквапланинг. Ма аз бях натоварил компакта с 400 кила и като виден джигит пердаших колкото може завалията :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook