Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: м-ка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DAF » 10 Апр 2024, 12:24

Здравейте,
Трябва ми фирма за строителство на сглобяема къща.
Някой който е ползвал такава и е доволен?
ХУЛИГАН НА МАГИСТРАЛАТА

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 01 Май 2024, 15:21

Авария...ей това се появи преди няколко седмици на стената в коридора. От другата страна е банята, но в "сухата" си част..в смисъл че не се мокри стената.
Отдолу пък е коридора на мазетата...влага ли е или нещо друго? :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 676
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от theraven_nz » 01 Май 2024, 20:41

Влага ми изглежда. Виж си сифоните как са уплътнени. Аз от такъв сифон в банята на 2ри етаж имах вода в гаража (1 етаж буфер). Наду ми и паркета пред банята откъм стената. Откакто минах със силикон недобре уплътнената фуга между плочката и сифона под нея в кръглия отвор като махнеш утайника, всичко заспа.
---

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от smamf » 02 Май 2024, 5:24

Don_Diego написа:Авария...ей това се появи преди няколко седмици на стената в коридора. От другата страна е банята, но в "сухата" си част..в смисъл че не се мокри стената.
Отдолу пък е коридора на мазетата...влага ли е или нещо друго? :dunno:
Надупчи ги с една карфица хубаво да излезе влагата и да спрат да раздуват.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 09 Май 2024, 9:28

theraven_nz написа:Влага ми изглежда. Виж си сифоните как са уплътнени.


Има логика да е от това защото се появи след като чистачката ми каза, че на едната стена в банята, долу на ъгъла пада фугата. Изчистих всичката изсъхнала фуга и мазах нова, но явно е дръпнало достатъчно вода оттам. Ще прегледам и сифона ама трябва да е вържа жената да не влиза в банята, че се къпе през 3 часа :mhihi:

Някой да препоръча майстори за една тераса: трябва нов цокъл, да се изправи отдолу с изолация и мазилка за да сложа хубави лампи към двора и плочки отгоре да се налепят...около 30кв е терасата
На първи етаж е, та ще трябва много малко скеле да се вдигне за да се работи. Двама вече идваха, съгласиха се да я правят и сега не си вдигат телефоните като им звъня да идват да я почват :banghead: :bang:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от nickstorm » 09 Май 2024, 13:10

Don_Diego написа:
theraven_nz написа:Влага ми изглежда. Виж си сифоните как са уплътнени.


Има логика да е от това защото се появи след като чистачката ми каза, че на едната стена в банята, долу на ъгъла пада фугата. Изчистих всичката изсъхнала фуга и мазах нова, но явно е дръпнало достатъчно вода оттам. Ще прегледам и сифона ама трябва да е вържа жената да не влиза в банята, че се къпе през 3 часа :mhihi:

Някой да препоръча майстори за една тераса: трябва нов цокъл, да се изправи отдолу с изолация и мазилка за да сложа хубави лампи към двора и плочки отгоре да се налепят...около 30кв е терасата
На първи етаж е, та ще трябва много малко скеле да се вдигне за да се работи. Двама вече идваха, съгласиха се да я правят и сега не си вдигат телефоните като им звъня да идват да я почват :banghead: :bang:


Явно хидроизолацията на банята не е направена както трябва, ако се сложи хидроизолационна лента между пода и стената дори и при паднала фуга го няма този ефект. Отделно се минава и със силикон по ъглите и пода допълнително.
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 6.02.2011
Пол: Мъж
Кара: 528i '97

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Ant0n » 10 Май 2024, 10:58

Подобен върпос като на колегата по-горе, бях на оглед на апартамент, това е в спалнята, брокерът казва, че е от слягане на сградата - 2022 е. По такъв начин ли се напуква успоредно на ръба или има нещо друго? В другите стаи никъде не видях подобни пукнатини, само в тази.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от steeN » 10 Май 2024, 11:43

Влага е това според мен, ако беше слягане щеше да се цепи мазилката не да се надува.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook