Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 11 Ное 2020, 18:48

Аз си направх малка пейка от габион. Има няколко особености:
1. какъв тип е мрежата - заварена или плетена, от това идват различни цени
2. Колко е ситна оплетката
3. Има редене, до тлково до колкото се гледа камъните, които са по стените да са прилегнали добре, пълнежа се нахвърля и може да го понаместиш с крак :mhihi:

Важно е на всеки 30см височина да сложиш обтегачи, защото иначе телта започва да поддава и не стои хубаво.

Аз моите ги взех от смарт метал на околовръстното срещу ботаническата градина, но има едни в Люлин, които дават цени почти наполовина, защото са производители, ама не има помня името, потърси из нета и ще излезнат. Помня, че имаха удобен калкулатор на сайта.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DaGa » 13 Ное 2020, 18:43

Някой да препоръча човек / фирма за изработка и монтаж на pvc дограма? Трябва да затворя една тераса.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 23 Дек 2020, 18:52

Помня, че се обсъждаха павета в тая тема. Някой може ли да ми каже г/д колко излиза на квадрат павирането с гранитни павета(работа и материали). За около 100кв става въпрос, мислех подхода до гаража и пред него да го направя с паркинг елементи ама сега взе да ми се върти в главата да наредя павета. Сигурно ще легне малко по-скъпо ама би трябвало да е вечно :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: back to diesel(Ld)

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от motor » 23 Дек 2020, 20:21

https://osibuild.com/ ми редиха бетонни павета и са много коректни и добри по мои наблюдения, спрямо всичката сган която мина да се прави на майстори.
БЯЛ ЛЯП И КОЛАТА ПО ИНЕРЦИЯ(НА ГАС)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 29 Дек 2020, 12:16

b_u_b_o написа:Помня, че се обсъждаха павета в тая тема. Някой може ли да ми каже г/д колко излиза на квадрат павирането с гранитни павета(работа и материали). За около 100кв става въпрос, мислех подхода до гаража и пред него да го направя с паркинг елементи ама сега взе да ми се върти в главата да наредя павета. Сигурно ще легне малко по-скъпо ама би трябвало да е вечно :D

Майсторите на подобни неща вече не са такива, както едно време.
Подготовката е много скъпа и трудна, а качеството после е незнайно.
Бих препоръчал щампован бетон.
Здраво, красиво и ...здраво.
Само трябва бетона да е добър и добре армиран и става практически вечно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 29 Дек 2020, 12:34

b_u_b_o написа:Помня, че се обсъждаха павета в тая тема. Някой може ли да ми каже г/д колко излиза на квадрат павирането с гранитни павета(работа и материали). За около 100кв става въпрос, мислех подхода до гаража и пред него да го направя с паркинг елементи ама сега взе да ми се върти в главата да наредя павета. Сигурно ще легне малко по-скъпо ама би трябвало да е вечно :D


Ако искаш да минеш през фирма - ще ти откъснат главата. На мен за 15кв.м подготовка и редене ми обявиха 4к само труд :kuku: Искат и разрешение от общината ако ще правиш нещо извън пределите на имота.
После си намерих брига от улицата дето оправяха до нас и ми взеха 1600 за тези 15кв.м + 15кв.м в двора и пререждане на още 10-15кв.м. За 2 дни бяха готови.
Паветата е зор да се намерят, отделно за 100кв.м ще ти трябват СТРАШНО много павета. По спомен за моите нови 30кв.м взех 2000 павета и останаха стотина...
Аз ги взех на супер промоция, през приятел. В интернет масово цената е 0.90-1.00лв/бр (цигането дето ми ги прави (дал съм негов контакт по-напред в темата) ми обяви 80ст/бр, което пак е много), отделно бройката дето ще ти трябва много ще усложни нещата :dunno: Гранитните павета са нередовна стока също така и докато ти ги карат ако ги спре полиция може да стане беля...
За такава квадратура наистина се огледай за друго решение...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 29 Дек 2020, 13:12

За бетон няма шанс, не ме кефи да си бетонирам 100кв в двора, грозно ми е. Вариантите ми са или паркинг елементи, които ако се затревят са поносими, ама ако не успея също ще гадничко. Или павета, като вече цената ще е определяща. Ако паветата са х2 няма да са те. Ама ако са до 50% отгоре ще се прежаля. До колкото се ориентирам в нета за такива количества ги продават на тон не на бройка, като един тон покрива 5-6кв и е м/у 150-200лв. Някакъв пич който качва наредени от неговата бригада обекти във фейсбук групите за строителство ми обяви 70лв на квадрат работа+материали, което като се замисля не ми звучи супер зле. Ей тея пък в ценоразписа са си ги дали даже под 50 на квадрат, което ми се струва екстра направо ама не знам колко е реално и дали ги бива :mhihi: Като се замисля сигурно не включват изкопни работи, полагане на основа от сипица и пясък, ами само реденето, трябва да се обадя след празниците да ги преслушам :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 29 Дек 2020, 14:01

Виж как се получи при мен. Снимките са точно след реденето, та има доста пясък още, но ако искаш ще направя и кача пресни :lol:
Давам контакт на цигането дето ги реди, проверен е от още няколко мои приятели, които са го ползвали за павета, всички сме доволни. Идват си с цяла бригада и работят много бързо, после си почистват даже

0889183857 - Иван

Ако му звъниш - кажи, че Ванката от Горна баня ти е дал номера
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 08 Мар 2021, 19:58

Пак съм аз :wave: :mhihi:
Най-накрая приближава момента да стартирам реновирането на един цял етаж от къщата, който до момента се ползваше за склад за зимнина и всякакви други щуротии, работилница и тн.
Към момента е на гола тухла. Другия етаж, който правихме преди няколко години беше с брутално криви стени (на места е 8-10см варовата мазилка :shock: ) и предполагам тук също няма да е много по-различно.
Решил съм да "изправя" стените с двоен гипс-картон и изолация. Това ли е по-доброто и бързо решение или да заложа на варовата мазилка и пак да правят някакви фокуси майсторите, че да е здрава :dunno:
Наясно съм, че ще изгубя повече вътрешна площ с картона, но не ме притеснява - квадратура има в изобилие :lol:
Изолацията само на външните стени ли да я слагам или на всички, че всеки майстор различно казва (според мен навсякъде е по-удачно, макар и да няма смисъл по думите на майсторите)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 08 Мар 2021, 21:38

По-бързо е с картона, при мазилката веднъж ще мажеш после шпакловка груба, финна, грунд и боя. При картона едно фугиране финна шпакловка шлайф грунд и боя. Вата според мен на външните стени слагаш каменна на 2 слоя размината, на другите бих сложил минерална на руло, поне леко да звукоизолира и да не дрънчи картона на много кухо


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 09 Мар 2021, 8:25

По принцип не съм фен на картона, обаче и мазилката си е глупава работа - 1 път ще ти се наложи да забиеш картина или нещо "набързо" и като падне едно парче 15см ще пусваш цял ден.

Най-добре хванете един конец и вжите колко е зле положението със стените, ак ое над 3-4см отклонението аз бих сложил картон.

Относно изолацията - каменна вата зад картона, като се подбира така дебелината, че картона леко да я натисне, за да не бие чак толкова много на кухо

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 09 Мар 2021, 10:25

Да, за ватата съм наясно как трябва да се сложи и искам да е навсякъде, точно за да не бие на кухо (затова съм се спрял и на двоен картон, пък и спокойно да мога да сложа нещо по-тежко)

Идния уикенд може би ще мога да проверя колко е зле положението ама не съм оптимист :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 24.03.2021

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от petarpetkovv74 » 24 Мар 2021, 15:09

Много полезна тема, следя я с интерес!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от TNT » 28 Мар 2021, 19:26

Имам въпрос за плочки в банята. Писна ми на хОя от тъпи ВиК майстори, хазяи и т.н. Никой нищо не разбира, всеки само философства :banghead: Фугата е заминала из цялата баня долу в ъглите. Къпя се - просмуква вода зад плочката. Една част си излиза през друга фуга :banghead: и отива в сифона. Друга по-малка част върви към спалнята. Писна ми от майстори, за първи път ще правя нещо такова, ама поне като не стане - аз ще съм си виновен. Много умници, даже не разбраха откъде върви водата.

Идеята ми е фуга тип https://praktiker.bg/bg/Fugi/GOTOVA-ZA- ... S/p/126087 + санитарен силикон отгоре, като стегне. Този тип готови фуги вършат ли работа или не ? За силикон пак нещо готово ли да взимам тип https://praktiker.bg/bg/Silikoni-i-akri ... T/p/475392 или да си взема пистолет за силикон + санитарен силикон. От всичко ми трябва минимално количество, така че не гледам евтини марки. Само искам да спре да тече навсякъде и повече майстор в банята да не виждам :banghead: Също така нужно ли е да къртя на 100% старата фуга или само в частта, където се е разпукала ? Тъй като ще го правя за първи път, не съм убеден дали след това няма да е за плочкаджия.

За вентилатора в банята също какъв майстор ми трябва ? ВиК майстора не сменял такива неща, жичкаджията не се занимавал :banghead: Аз освен на автомонтьора да звънна :dunno: Уж е 90лв, хубав, нищо не смуче. Изчистих докъдето виждам прахоляк, перката върти - нема никой. Лула запалих в банята, не смуче дим :banghead: Съответно теч + липса на вентилация = постоянна влага и мухъл.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 28 Мар 2021, 19:31

Взимаш санитарен силикон церезит или нещо друго читаво и един пистолет за силикон ако нямаш, вадиш старата фуга с макетно ножче остави банята да изсъхне хубаво може да и помогнеш с пистолет за топъл въздух или сешоар пускаш един “шев” силикон и оставяш. Няма смисъл да фугираш инотгоре да мажеш силикон. А за вентилатора, свали го и виж дали като цяло тегли тръбата, запали цигара или лула отпред.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook