Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 06 Апр 2023, 8:58

Аз се чудя за полиран бетон отгоре. Но не знам дали тук правят такъв тип за жилищни помещения. Преди бяха само някакви замазки с ефект като на полиран бетон.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ildivvy » 06 Апр 2023, 10:05

Едва ли ще ти откажат, нали си плащаш? Въпроса е дали има нужда? Все пак отгоре ще полагаш и други 'покрития'... Полирания бетон е, за да си остане така.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DigitalExile » 06 Апр 2023, 10:11

над подово - Калциево-сулфатна замазка, а над нея май най добре гранитогрес.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от empar » 06 Апр 2023, 13:37

bum_bum написа:Аз се чудя за полиран бетон отгоре. Но не знам дали тук правят такъв тип за жилищни помещения. Преди бяха само някакви замазки с ефект като на полиран бетон.


По стечение но обстоятелствата обядвах преди малко с инженера, дето ни прави повечето неща по къщата и го питах по твоя върпос, че ми стана интересно.
1. 10-12% по-тежък е бетона, което в общия случай не е за пренебрегване.
2. С повечето бетони, налични у нас, е "твърде вероятно" да се напука.
3. Мноооого по-скъпо е. Горе-долу колкото замазка с хубав гранитогрес излиза. Шлайфането и наливането стават в такъв времеви прозорец, че трябва през нощта да ти го шлайфат, ако през деня налеят или обратното. Самото шлайфане и аз съм го виждал на живо. Не си го представям това в апартамент(по спомен в такова живееш :roll: ), без значение дали през нощта или деня. Съседите много ще те заобичат.
В случая с апартамента, качването на машините също ще е малък ужас, което допълнително утежнява сметката.
4. Чисто естетическият фактор е субективен. На мен лично ми идва твърде "индЪстриЪл" за жилище.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Ивайло Димов » 06 Апр 2023, 14:23

Шлайфан бетон за жилище ще е екзотика ,това е настилка за индустриални помещения.Колегата над мен е прав за шума ....съседите ще те намразят за дълго ,самите машини са ужасно шумни и работят на бензин ,голям шум и мизерия е .Процеса е дълъг ,скъп и напълно безмислен за жилище......ако се търси ефект за гладка повърхност без други настилки -саморазливен под е най-добрата опция.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Моджо » 06 Апр 2023, 15:13

То съседи нема...нали за къщата питаш ?
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 07 Апр 2023, 9:02

Съседи имам само катерици, лисици, зайци и чакали.

Имам предвид полиран бетон, а не шлайфан. Съвсем различно е от индустриалните подове.

Ползва се много в чужбина, но тук все още е сравнителна рядкост явно.

Изображение

Харесва ми, защото къщата има много големи общи пространства и би изглеждало добре. Принципно има и покрития, които имитират този ефект. Това е Мапей Ултратоп.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jxlggdydHZ8[/youtube]
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 07 Апр 2023, 9:29

Полирания бетон не е ли като в соц учрежденията подовете излъскана мозайка до стъклен блясък ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Ивайло Димов » 07 Апр 2023, 9:39

Това са самонивелиращи се саморазливни замазки ,един бетон колкото и да го пердашиш,шлайфаш или заглаждаш няма как да постигне такъв ефект .Да не говорим ,че рано или късно се появява много ситна паяжина от микропукнатини заради температурни разширения .Саморазливните подове са на съвсем друга основа имат далеч по-широк температурен диапазон и се ползват като крайно покритие ,няма нужда от лъскане или шлайфане .Майсторите като го полагат ползват на краката си шпайкове и специални пластамасови валяци -тип таралеж ,за да изкарат въздуха в сместта при разстилане на покритието .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 07 Апр 2023, 9:57

Бетона не е замазка , в него има чакъл и като се полира това нещо става като мозайка както се правеха подовете в учрежденията едно време . Шлайфа се с машина и се полира вероятно и се запечатва с химикали да се запази тоя ефект на стъкло . А замазките са си замазки върху бетон , вода и циментови смеси които се заглаждат пак с машина но си е замазка .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 07 Апр 2023, 10:41

Микроцимент му викат. Разбира се, че няма как да се полира обикновена замазка до такава степен, защото зърнометрията и е различна.

Има вариант и като соц мозайка с камъчета :mhihi:

Принципно ми харесва и с плочки, но там трябва някой от тия сериозните размери, напр 100х300, където цените са страшни. Нямам представа и как седи въпроса с лепенето на такива огромни плочки.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 07 Апр 2023, 10:41

Линка на бум бум не е обикновена саморазливка, тя е 20-30лв торбата това е 220 и си е финишно покритие, нормалната не става за крайно покритие.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от TheDriver » 26 Апр 2023, 16:20

Колеги търся фирма(по възможност в София) която ще се наеме да изработи само отварящо се крило на ПВЦ дограма.

Мога аз да им взема размери, може те да дойдат, а съм навит дори да сваля крилото и да им го занеса.
Всички с които говорих не се наемат за толкова малко работа и минимума им е цял прозорец с къртене на стария и т.н. :banghead:

Дограмата е слагана 2007-2008г. и не знам дали профилите с които се работи сега ще паснат.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 26 Апр 2023, 16:58

Тази на снимката не е ли алуминиева ? :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от TheDriver » 26 Апр 2023, 20:42

Jordana написа:Тази на снимката не е ли алуминиева ? :roll:

Ами изложих се, но това е положението. :ok:
Дограмата наистина е алуминиева. :mhihi:

Което поражда у мен вероятно глупавия въпрос - Ако никой не се наеме да изработи нови крило, мога ли да изправя изкривяванията в ъглите и просто да сменя уплътненията?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook