Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 03 Мар 2023, 16:52

Каквото и да правиш ако дойдат да го взимат, ще го вземат. Дали ще срежат с флекса сектретна гайка или запоена, все им е тая. Така че, аз бих минал с по-лесното и евтиното решение и бих я запоил. Просто ще си я изпилиш отгоре и изобщо няма да е грозно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от goppe » 03 Мар 2023, 18:16

Мерси за отзоваването, не знаех, че така се казват тези гайки, намерих ги в нета и видях какво представляват. Относно кражбата - колега по принцип си прав, но около нас има постоянно живеещи и се съмнявам, че ще си позволят да бръмчат точно с флекса, докато ако е нормален болт/гайка могат да си играят спокойно с гаечния ключ. Няма да й треперя на тази тента, но поне една идея "защита" да има ми е идеята. Иначе антивандал гайките не са скъпи хич, така че може и с тях да го играя, а може и заварка както казвате - едно от двете ще е :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 03 Мар 2023, 18:53

Слагаш обикновени нормалин винтове или болтове с шестограмна глава там където се хваща за бетона . Прикапваш с електрожена хубаво централно главата на болта за профила и после само с пилене на тази заварка няма да стане . Махането се усложнява значително със още пилене и рязане . Ако са решили ще я вземат разбира се , но ще се озорят доста .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от nickstorm » 03 Мар 2023, 19:07

Най-много да ги накарате да пренощуват с тия хитри планове :mhihi:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от STEVAL » 03 Мар 2023, 20:30

С тези заварки, ако му се наложи да я демонтира по някаква причина и той самия няма да може :mhihi:

Според мен, върху нормалната гайка, която ще стяга да се сложи една секретна - винаги ще може да се махне при необходимост.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BMW_POWER » 03 Мар 2023, 22:11

Колега, една идея. Вместо тента, защо не биеш четири кола и си вържи една маскировъчна мрежа от тия по-гъстите? Хем е по-евтино, хем лесно се опъва и прибира, хем няма да я мислиш.

Аз съм зе замислил от дълго време за такава мрежа, ама все не остава време.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от goppe » 06 Мар 2023, 11:08

Мислил съм го и това колега, но не с камуфлаж, а плат като на тентата. Основната разлика е, че искам да ми се навива/прибира навеса, но ако го направя както ти казваш с вертикални и хоризонтални колони, релси, ролки и тн си става доста по-скъпо отколкото една тента. И освен това ще получа едни вертикални колони, които няма да ми прачат чак толкова, но пак ще ги има и ще се съобразявам с тях. Просто с тентата ще ми е практично и лесно да си я разпъвам и навивам само когато съм там и когато ми е кеф да ми е сянка или пък искам да ми пече. Камуфлажа в това отношение няма да ми е така удобен.

Иначе като цяло тази идея с перголата ми седи в главата, но на по-друго ниво, а именно да затворя всичко със стъклени завеси и да го направя като зимна градина. На този етап обаче това е ужасно скъпо и определено не ми е приоритет.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от vlad0 » 06 Мар 2023, 20:28

Само тухли и изолации нЕ бях виждал да си ги мерят в този форум

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от slatanic » 06 Мар 2023, 20:41

IMG-5a8d3e48297cfd4646bbe7fea735ec77-V.jpg


А някъде в Истанбул от оня ден....


IMG-453b0bc348e1bbf8f80ef97289487f8e-V.jpg


Това е стиропор в плочата.
После що падат...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Строително-ремонтна тема

Мнение от steeN » 06 Мар 2023, 21:17

Тва Боримечката го обясняваше, че е касетирана плоча (в една тема дето мервхме други неща) и от тогава го виждам тук и там по разни строежи.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от slatanic » 06 Мар 2023, 21:43

Аз тук никъде не съм.
Там може да е модерно.
Не съм ходил да знам.
Ако конструктрора е предвидил нещата е добре.
Ако не е...ги гледаме в централната емисия... ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от steeN » 06 Мар 2023, 21:52

Тук и там метафорично, не буквално. В смисъл на различни места в Бг.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Моджо » 08 Мар 2023, 7:26

Зачетох се за сглобяемите къщички и искам да питам нещо.
Кой и филм развиващ се в САЩ да си пуснете и има джамове те се отврят с вертикално плъзгане нагоре. Нема крила, нема гяволи. При родните в Гърция като почнахме да ходим навремето- същото, само че хоризонтално. Струва ми се много по-удобно от да е с крило джама и да си треснеш главата в ръба примерно :)) Има ли изобщо такива дограми в бг и защо, по дяволите, не са разпространени тия типове отваряния по нашите ширини? Скъпи са? Имат скрити недостатъци някакви, капризен механизъм ? Не виждам при мен как може да стане това в момента освен ако прозореца не се отваря само до половината де. Накъде ще му иде мърдащата част като нема накъде.
Хм,хм...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BMW_POWER » 08 Мар 2023, 11:57

Плъзгащите се прозорци тук са "стар модел" и при възможност ги сменят навсякъде. Нямат добра изолация. Отделно, че през тях се влиза много лесно. Повдигаш го отвън отдолу с една отверка и си вече в къщата. Понякога дори отверка не ти е необходима. Ако имаш по-здрави ръце, вади се по-бързо, отколкото да отключиш вратата с ключ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Ивайло Димов » 09 Мар 2023, 7:04

Моджо това ли имаш предвид ?

https://www.facebook.com/watch/?v=194168844514455

Механизмите са доста скъпи ,за взломяването не съм убеден че е по-лесно от колкото на обикновен прозорец или врата .

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dhtj

Последни теми
Facebook