Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от slatanic » 12 Сеп 2020, 19:46

Ангел Стоилов нямат ли?Я им виж калкулатора дали няма да ти свърши работа нещо.
Иначе взимаш плътно и стържеш. ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 12 Сеп 2020, 21:05

Nickelback написа:Някой може ли да ме насочи откъде мога да си купя дебелостенна алуминиева тръба с външен диаметър около 20-25mm и вътрешен 10mm? Трябва ми да си правя втулки от нея...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Аз преди 10 дни си поръчах от алиекспрес 9Х6мм, че t° сензор е 6мм пък и в бойлера и в колектора за подовото дупките са 9. Ама са стомана не са халюмин. Има всякакви вътрешни и външни размери май.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от drago_pavlov » 13 Сеп 2020, 9:09

Nickelback написа:Някой може ли да ме насочи откъде мога да си купя дебелостенна алуминиева тръба с външен диаметър около 20-25mm и вътрешен 10mm? Трябва ми да си правя втулки от нея...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Ето от тук съм купувал квадратни тръби преди време:
https://maps.app.goo.gl/ozx89LQQn7cwNSUV6
Имаха голямо разнообразие на народни цени. Тръбата, която търсех я имаше и в Практикер и Баумах на цена 10 лв/м, а от там я взех за 15 лв/6 м :lol:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 18 Сеп 2020, 12:18

Мерси за отговорите :bchug: Тръба дебелостенна на дребно не намерих по местата дето споделихте, но направихме при едни стругари втулки от прът или нещо подобно и вече всичко е наред :ok:

Сега ново питане :ok:
Търся тънки (0.1-0.2мм) регулиращи шайби за M12 и М14 от неръждавейка. Къде в София мога да си купя на място?

Ако @slatanic пак ме насочи, вече няма къде да бягам и да не го почерпя :ok: :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от slatanic » 18 Сеп 2020, 13:13

Евроболт? :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 18 Сеп 2020, 13:15

slatanic написа:Евроболт? :mhihi:

Прочетох, явно старо мнение, в Гугъл, че нямали, ама май имат :ok:
https://www.euroboltbg.com/index.php?o= ... p_id=70110

Чудно :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Кара: W221 S550 AMG / CLA 220d / X5 3.0d

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от AngelG » 27 Сеп 2020, 16:57

Здравейте ! Имам няколко въпроса на които се надявам да получа компетентен отговор от някой , който е минал по тази процедура . ( Причината да питам тук е , защото не съм в страната и нямам възможност да се консултирам на място с отговарящите за това институции )

На кратко : Имам собствен парцел в регулация , на близо има ток и канализация , на който искам да изградя няколко едноетажни бунгала .

- Трябват ли ми планове и разрешителни за строеж , при полжение , че се строят бунгала ( тоест временни постройки , без основи ) ? Някъде бях чел , че ако са под 28кв.м не ми трябва , а ако са над това ми са необходими документи
- Има ли значение дали са изградени на бетонна плоча или на така наречените "крака" ?
- Трябва ли да си платя за собствен трафопост ( и до 5 години уж да ми върнат парите от доставчика на електричество ) или когато парцела е в регулация и има от къде да се вземе ток на близо , те са длъжни да ми прекарат ?


Общо взето всякаква информация за документи и разрешителни за изграждане на повече от 1 бунгало ще ми е от полза . Мерси

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12067
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 27 Сеп 2020, 18:47

Те като са в едно упи и квадратурата надхвърли някаква граница (не помня колко беше) трябва да строиш и с фирма, а не по стопански начин.

Ако постройката е преместваема- разрешение за поставяне. Ако е монолитна- разрешение за строеж. Визи, скици и т.н..

Ток щом е УПИ ще ти прекарат. Дали има или не наблизо не е твой проблем.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Kurtov » 19 Окт 2020, 19:33

Здравейте.
Мисля, че е подходяща темата затова ще питам тук, все пак търся съвет за строителен материал.
Става въпрос за БМВ е46 :mhihi: .
Идеята е да напълня кухината над задния мост с пяна, както препоръчват и от БМВ.
Ето едно видео, за да добиете представа. - https://www.youtube.com/watch?v=kOCWXx-Yjvk
Проблема е, че не я намирам оригиналната пяна.
Но и да я намеря мисля, че цената няма да ми хареса, защото съм я гледал и в чуждестранни сайтове.
Ето един пич, който е напълнил тази кухина с Loctite PL Polyurethane Construction Adhesive - https://www.youtube.com/watch?v=XdhEoWO-4eM&t=8s
Проблема е, че не намирам този продукт в България.
Обикновенната полиуретанова пяна с която уплътняват дограмата съм сигурен, че няма да стане.
Ще ви бъда много благодарен, ако предложите продукт подобен на Loctite PL.
Какво мислите за Flex Glue ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 20 Окт 2020, 9:40

Ако пълненето е с цел консервация, потърси в някой магазин за автомобилни бои - има специални продукти за целта и ще останеш изненадан от разнообразието на формите и предназначенията.
Аз съм ползвал консервиращите продукти на Car System, колите още са в движение и няма помен от ръжди по третираните места :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Kurtov » 20 Окт 2020, 11:59

Пълненето не е за консервация, а за подсилване на купето.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 19.03.2008

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от boris_dy » 20 Окт 2020, 13:23

Да питам... каменна къща има ли как да се хидроизолира зида от вътрешната страна ? :dunno: От външната не е опция!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12067
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 20 Окт 2020, 13:26

Е то си го пише на тубата каква е пенята :dunno: https://www.hubauer-shop.de/en/9410694-cavity-foa.html

50 евро от Германия или 150лв от Дару. Трябват 2, доколкото разбирам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 01 Ное 2020, 17:02

Дойде време да се захвана да си правя сух под на таванското с гипсфазер, нещата са ясни, ама трябва да си пусна нива.
Случайно някой да има лазерен нивелир от тези, които проектират хоризонтали във всички посоки, или въртящ?

Гледах да взема под наем, ама рентекс са ми далече и няма да смогна да го върна в Събота а те не работят в неделя, аз пък не мога да стигна до тях през седмицата и...куцо.

Та ако някой колега има такава играчка и може да ми услужи - трябва ми за има-няма 30мин, мога да почерпя или да помисли за някакъв наем също съм съгласен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 01 Ное 2020, 17:59

Cyberloner написа:Дойде време да се захвана да си правя сух под на таванското с гипсфазер, нещата са ясни, ама трябва да си пусна нива.
Случайно някой да има лазерен нивелир от тези, които проектират хоризонтали във всички посоки, или въртящ?

Гледах да взема под наем, ама рентекс са ми далече и няма да смогна да го върна в Събота а те не работтя в неделя, аз пък не мога да стигна до тях рпед седмицата и...куцо.

Та ако някой колега има такава играчка и може да ми услужи - трябва ми за има-няма 30мин, мога да почерпя или да помисли за някакъв наем също съм съгласен.

Само да кажа за рентекс, аз от тях (в пловдивският офис) взех машина за качване на гипскартон на таван. Имат чудесна оферта, мисля , че се води уикенд оферта. Взимаш в петък след 16 часа (аз го взех в петък в 14 часа) и връщаш в понеделник до 10 часа преди обяд. Цената за цялата работа беше, каквато е цената за наем на ден.

Иначе аз днес открих топлата вода с тея пластмасовите тръби. Купих си някаква лепачка за 25 лева + ножици за рязане на тръби 20 лева и след няколко клипчета в интернет кое как трябва да се прави и какво не трябва да се прави и вече съм в играта. Супер лесно стават нещата, само не трябва да се държи тръбата повече от 5 секунди на лепачката, иначе отвора се стеснява и няма да тече вода.
Моята стана супер.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook