България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 27 Мар 2023, 20:42

Точно така, ако си бял ще те клецат щом искаш да си като мангал.
Ку не искаш стани мангал и си готов.
Продължавайте да си търсите оправдания и да гледате другите кви били.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12067
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от bum_bum » 27 Мар 2023, 23:47

Кое му е мангалското на Кроки? Има си работа, плаща си данъците, има книжка, не е пил. Взел служебния бус да върши някаква работа, има валидна ГО ама някой си не залепил стикера.

Дай да го шибаме по тоя случай?

Има ли изобщо в целия форум един единствен човек, който да мисли, че ако Кроки беше в същата ситуация ама с неестествен цвят на кожата полицая щеше изобщо да си помисли за глоби?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 28 Мар 2023, 0:35

Идете и двамата да псувате катаджиите, дано ви олекне.
Да не забравите да са похвалите после.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ID A » 28 Мар 2023, 0:49

Моджо, сипи си едно. Много си нервен. И за какво? Кое е по-важното, колата да има ГО или да няма? А дали са за псуване катоджиите? Ти кога си видял катаджия, дето трябва да бъде? А и нали застраховките вече се проверяват и от камери. В щатите кука за да те спре, трябва да има основание. За ви видя документите, не е. Забравил си си документите, няма проблем там. Тук все едво си извършил убийствоо..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 28 Мар 2023, 0:55

Ми не е убил човек, ма има нарушение, нали? Дребно, не дребно се тая. И треа да ги псуваш щото не са си затворили очите?
И да плачеш у форума колко си прееван.
Голема драма да си платиш 50-то лева и да си лепнеш стикера да нема пак глоби.
Хм,хм...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alx » 28 Мар 2023, 1:19

ID A написа:В щатите кука за да те спре, трябва да има основание. За ви видя документите, не е. Забравил си си документите, няма проблем там. Тук все едво си извършил убийствоо..


за основанието да те спре - ако те набележи винаги ще се намери- много ти е тъмно фолиото на джамовете... а ама то било фабрично така? е така изглеждаше - ама дай си документите все пак....фаровете ти заслепяват, имаш гуми които изглеждат недонапомпани... не си дал мигач на време, не си спрял точно на стоп линията... повод винаги ще намери ако те профилира. тоя филм съм бил актьор в него няколко пъти.

за документите - забрави да няма проблем. регистрацията на колата я проверява онлайн и може да не в тебе, но книжката ти е задължително щото американците друга форма на идентификация по принцип не носят (и нямат освен паспорта които никога не носят така или иначе). та без книжка ще седите и ще чакате докато някой ти я донесе. ако си далече от къщи и няма как да стане те арестуват, прибират колата с репатрак и чакаш в полицейското (зад решетките) докато някой ти я изпрати експресно. тоя филм го игра колега та от там знам.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ID A » 28 Мар 2023, 7:47

alx какво да ти кажа? Всичко е до човека. Дори и в България ми се е случвало, полицай да ме спре и само с разменени няколко приказки, да ме пусне. Само с бегъл поглед на документите и без жокери или финикийци.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jordana » 28 Мар 2023, 7:51

Кво значи " да те набележи" полицай ? :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12067
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от bum_bum » 28 Мар 2023, 8:08

Моджо написа:Идете и двамата да псувате катаджиите, дано ви олекне.
Да не забравите да са похвалите после.
Не знам защо се правиш, че не разбираш.

Ако си циганин в ситуацията на Кроки ще те пуснат с усмивка. Все пак всичко ти е наред, само си забравил да лепнеш стикера. Цяло чудо.

Ако си бял ще те щавят, щото някой не е сложил стикер на служебния бус. Голямо нарушение.

Такива като Семерджиев и оня с французите ще ги пазят и ескортират, щото са ценни членове на обществото. Нормалните хора ще ги глобяват за чисто административни пропуски.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Мар 2023, 8:30

Тая мантра с циганите умря, не знам вие ли сте изостанали с информацията или само в София ги пускат. Тука преди време един познат ченгел ме спира с една кола, че бях много натоварен, а я взех случайно, та после ми вика като я видяхме така и реших, че са някакви мангали. Редовно като ги видят с описаните коли и ги спират за да ги нарисуват, не просто да видят какво се случва. Доста пъти мангали са ми са оплаквали, че ги спират само защото са "от боята" и да ги тормозят. Карат ги да отварят багажници и въобще каквото може да му го нахлузи. И това не като имат някаква акция, а просто ако се движи ченгето и няма друга работа, а манго е в полезрението.

И забравете вече това, че полицая трябвало да има причина да те спре. :ahah: Това е за наивниците само да го вярват и другите да се успокояват, че полицаите нямало да ги тормозят без причина. Извършването на контрол не е безпричинно. Може да си ок, но другия зад теб може да не е, а да нямате отличителни белези, тип "тая кола я кара в момента пиян или без книжка". По време на акции как спират наред? Това, че имало злоупотребяващи не значи, че трябва другите да не си вършат работата. Значи куката вижда някой, който на лицето му пише престъпник и иска да го спре, но не може, така ли? Ами веднага си измисля причина, така е по целия бял свят и алх ви го каза. Голям праз, че гражданите щели да бъдат изтормозени видиш ли няколко пъти в годината. Нека всеки се замисли колко пъти е бил спирам за 10 години от полицията и как искаме да хващат пияни, дрогирани и без книжки, пък се оплакваме, че можели да ни спрат без причина. Нека спират бе, в повечето случаи водим един диалог и аз съм благодарен, че ушев си върши работата вместо да спи някъде в района където трябва да е по ГПС.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ivanski_2 » 28 Мар 2023, 8:31

bum_bum написа:Кое му е мангалското на Кроки? Има си работа, плаща си данъците, има книжка, не е пил. Взел служебния бус да върши някаква работа, има валидна ГО ама някой си не залепил стикера.

Дай да го шибаме по тоя случай?

Има ли изобщо в целия форум един единствен човек, който да мисли, че ако Кроки беше в същата ситуация ама с неестествен цвят на кожата полицая щеше изобщо да си помисли за глоби?


Aз съм този човек, но ако действието се развива в Чепеларе, гарантирам ти че ако ще зелен на червени точки да е ще бъде глобен.


Иначе аз не разбирам тези които го оправдават, значи мрънкаме че сме държава на преценячи , че всеки си знае, може и преценя, но когато някой наруши нещо ние сами си преценяме че това нарушение може да бъде НЕ наказано, ами напълно нормално, мен ме глобиха за същото и се радвам така трябва, не разбирам наистина понеже сега преценячите не са някой от репортаж по нова , а сте вие айде кажете ми по какви критерии преценяте че кое нарушение може да не бъде глобено :D
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12067
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от bum_bum » 28 Мар 2023, 9:06

Тъй да е, щом смятате за нормално. :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ivanski_2 » 28 Мар 2023, 9:10

bum_bum написа:Тъй да е, щом смятате за нормално. :dunno:


Ами да, то и инспектора който е гледал строежа пред вас, и той мисли че няма нарушение, преценил си е че е така, ама теб не ти е ок неговата преценка и ти искаш да следва закона просто нали :D
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3910
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Kroki » 28 Мар 2023, 9:10

Вижте са колеги. Моето подразване идва от факта, че ГО, ГТП и винетка е закачено на номера на автомобила и излиза всичко. Стикерите са абсолютно ненужни в случая и на всеки е ясно, че това е заяждане от полицая. Аз нямам проблем да ме спират, спазвам си правилата. За вече 12години активно шофиране на лични и служебни превозни средстава имам няколко леки провинения и те бяха още в началото. И да, ако пак го вида, ще го напсувам. Нека съм какъвто казвате, че съм.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Мар 2023, 9:18

Аз за спиранията не визирах теб, а понеже нагоре се заформи дискусия как се спирало без причина.
Иначе да, вече казах мнението ми за постъпката на полицая, тука знам поне няколко пъти да ги пускат без да е залепена, но за други неща зор работа. Моята стои сега старата и зор се чисти в този студ. Ще си чакам някоя свободна неделя да я остържа, другото стикерче си е в колата, ако някой ме нарисува за това няма да го псувам, но бая иронии ще му подметна. :mhihi:
Пък като толкова държат, нека ме рисуват. После ще видя ако тръгват с патрулката дали са си сложили колана или направо ще им кажа като тръгвам да не забравят да го направят защото са длъжни по закон и искат да издребняваме за глупости.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook