България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
136
45%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 301
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Е.Димитров » 29 Май 2023, 15:10

drifty написа:Вижте го тоя убавец. На какво ли е?

https://www.facebook.com/nedqlka.kiosev ... 6YFCgZYD8l



Надявам се, че снимащият веднага се е обадил в полицията.
То такъв и да се опиташ да го спреш може да направи беля.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от carmanf1 » 29 Май 2023, 15:38

empar написа:
drifty написа:Вижте го тоя убавец. На какво ли е?

https://www.facebook.com/nedqlka.kiosev ... 6YFCgZYD8l


Гадна работа, да не се случва да попадаш на такъв на пътя.

Станах свидетел на подобна случка в Гърция миналото лято. С грък. Гръка обаче караше много бързо.
Подминаме ме, като малка гара. В насрещното, срещу колите. Насрещните отбиваха в банкета или кой къде намери.

Докато се усетя, тоя луд ли е къв е, няколко завоя след това, тоя беше отбил и паднал на земята до колата.

Спрях и аз. Първо предположих, че му е лошо и има нужда от помощ. В тоя момент дойде и полиция.
Някой се беше обадил навреме, преди да стане беля.

Тестваха го с дрегер, махнаха ми с ръка, че те поемат и го вкараха в патрулката.

Аз честно, не се уетих, че може да е фиркан до козирката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drifty » 29 Май 2023, 16:51

Е.Димитров написа:
drifty написа:Вижте го тоя убавец. На какво ли е?

https://www.facebook.com/nedqlka.kiosev ... 6YFCgZYD8l



Надявам се, че снимащият веднага се е обадил в полицията.
То такъв и да се опиташ да го спреш може да направи беля.


Да, обадили са се хората. Но да, наистина какво можеш да направиш - освен ако не си с някой много сериозен джип с голям ролбар да го побутнеш, белким спре. Ще те глобят ест, ма поне няма да убие някого..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 29 Май 2023, 18:34

ОПАСНО БАКО!!!

За такива само бой! Какво като му вземат книжката и номерата... такива цял живот пият и карат! СКАПАНЯЦИ!

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от carmanf1 » 29 Май 2023, 18:39

drifty написа:
Е.Димитров написа:
drifty написа:Вижте го тоя убавец. На какво ли е?

https://www.facebook.com/nedqlka.kiosev ... 6YFCgZYD8l



Надявам се, че снимащият веднага се е обадил в полицията.
То такъв и да се опиташ да го спреш може да направи беля.


Да, обадили са се хората. Но да, наистина какво можеш да направиш - освен ако не си с някой много сериозен джип с голям ролбар да го побутнеш, белким спре. Ще те глобят ест, ма поне няма да убие някого..


С каквото и да си, не го пипаш. Стоиш далеч и звъниш на минцифаите веднага. Такъв няма как да го спреш безопасно.
Че ако стане беля, ти ще си виновен после.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jordana » 29 Май 2023, 19:07

За какво да го блъскате да отваряте работа на ушевите , чуека се прибрал по живо по здраво и легнал да се наспи :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alekangg » 31 Май 2023, 14:18

Ходих до Смолян и видях разни страшни изпълнения. По магистралата има по-малко, само един сърбин режеше през аварийното, понеже бързаше явно..

После към Смолян, изпълненията бяха на разни полуидиоти с разни боклучави сувчета, хонда црв, нов нисан и подобни.
Единия беше надрусан сигурно, изпреварваше както и когато реши, в село на легнали полицаи, после преди завой и т.н. мега наглец.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 31 Май 2023, 18:11

Напоследък и аз виждам голям скок в наглостта с малките сувчета. Едно време беше само голям черен Жип и се пазиш с едно наум от малоумник а кога ще направи нещо. Сега няма как да ги различиш, те всичките еднакви, всичките с мега различни цветове, даже аз самия не познавам толкова цветове сигурно, приличат и леко на коли, та тотално не ги забелязваш докато не почнат да карат като служебна кола. Тръгнеш ли да ги изпреварваш често случваш на някакъв кисел, който гледа все едно искаш да вземеш жената, която вози и ти дава газ или те псува мислено, абе не знам. Явно са някакви уонаби биг Жип. Понеже идиотите с големи и черни Жипове понамалиха изцепките, някои се прехвърлиха от дърти коруби на такива по-нови защото старите премиум много вдигнаха цената. То и тия хич не са евтини, аз даже се чудя как някой дава пари за подобни боклуци, в смисъл много пари защото аз ги виждам като нереално много. В психологията на такива идиоти явно се крие нещо от сорта, че щом си се преебал да дадеш торба с пари за това, трябва навсякъде освен да говориш колко си доволен от кочината и колко екстри има, да показваш и по пътя, че едвам я държиш заради многото тяга. Друго обяснение нямам. Нито са някакви карачи, че да си мисля как избиват адреналин, нито нищо такова. Масово са киселяци, поне тези над които имам наблюдения.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jorixa » 01 Юни 2023, 13:57

Тоест тия дет са си купили нов цветен Нисан са се преебали че не са си купили стар черен ML така ли :mhihi: Ето Маверик откри причината що има толко много катастрофи на последък - хората почнаха да си купуват нови коли, че и не-черни

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TheDriver » 01 Юни 2023, 14:56

Точно тия с малките "кросоувъри" са най-преебани, да.

Искат да карат "джип", но не могат да си го позволят, съответно си купуват обикновен хечбек "облечен" като "джип" за което плащат сериозна надценка над цената на хечбека.

Този който си купува МЛ(хора които също ненавиждам) поне получава нещото в пълния му блясък, а не плаща само за маркетингови трикове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от mr_petroff » 01 Юни 2023, 15:26

TheDriver написа:Точно тия с малките "кросоувъри" са най-преебани, да.

Искат да карат "джип", но не могат да си го позволят, съответно си купуват обикновен хечбек "облечен" като "джип" за което плащат сериозна надценка над цената на хечбека.

Този който си купува МЛ(хора които също ненавиждам) поне получава нещото в пълния му блясък, а не плаща само за маркетингови трикове.

Ама само как ги определяш и нареждаш :nono: И аз имам среден SUV /IX35/ , карам го вече 11 год. и хич не се чувствам прееван :dunno: Зимата си е с ценно 4х4 , ходя си на ски без да се припотявам на всяка снежинка ,гори доста по малко от 3 литровия шестак и е адски удобен и функционален .Къде ли съм се преевал да го ева :kuku: Това ми пасва на начина на живот - това ползвам ...Следващото возило по всяка вероятност ще е Х4 - дали пак ще съм прееван :?: И това дали човек може да си позволи нещо или просто е практичен е много различно. Е то има хора с Х6 дето слагат нафта за 10 лв. и нямат пари за гуми , а като се счупи нещо теглят кредит - тея са най големите тарикати начи-машала :bowdown:
п.п. В момента имам и Е91 и Е87

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jorixa » 01 Юни 2023, 15:57

TheDriver написа:Искат да карат "джип", но не могат да си го позволят


Не знам дали си наясно, но и ML/X5 също се водят кросоувър. "Джип" се води офроуд кола за ходене в гората, което реално доста малко хора им се налага да правят. Ако ти трябва малка градска кола, лесна за паркиране, но в същото време леко приповдигната за по-добър комфорт и видимост не виждам какъв е проблема да си вземеш малък кросоувър. Някви пълни глупости говорите. А чисто по темата - тия с Х6ците дет хвърчат с 200 в лява лента и мигат къси дълги на умряло със сигуност са доста по опасни от тия "преебаните" с хонда црв-тата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TheDriver » 01 Юни 2023, 16:20

Може и да съм ви засегнал колеги, но съм "фашист" на тая тема :ok:

Според мен хората, които си купуват всичко от Кашкай до Х7 убиха леките и забавни коли достъпни за масите. :ok: Съответно смятам, че всички сборно наречени SUV автомобили са тумор който трябва да се премахне.

Ако ти трябва малка градска кола, лесна за паркиране, но в същото време леко приповдигната за по-добър комфорт и видимост не виждам какъв е проблема да си вземеш малък кросоувър. Някви пълни глупости говорите.


Каква е корелацията между повдигната кола и комфорт?

По-добра видимост докато всички останали карат "ниски" коли, в момента масовката е "повдигната" съответно това първоначално предимство е отдавна загубено. Същото е и измамното чувство за сигурност - супер е в началото докато всички са под теб. Сега всички са "повдигнати" и това превъзходство бавно изчезва.

Разбира се по отношение сигурност хора като мен които държат да са в кола са най-прецакани, защото всичко друго ни удря над краш структурата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от mr_petroff » 01 Юни 2023, 17:25

По добра видимост към пътя и пътната обстановка и при маневриране - не като да си над другите :yes: И мен по ме кефи като управление ниска спортна кола , зaтова се оглеждам за Z4 . Aма с нея няма как да тръгна на ски с екипировката на трима човека или повече или пък семейно до някое плажче в Гърция примерно.
Приоритети чисто и просто ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TheDriver » 01 Юни 2023, 17:36

Какво ти пречи да го направиш с комби както се е случвало десетилетия назад? Или с ван, ако семейстовото е по-голямо?
Обемът на комбито е идентичен с този на кросоувъра. :dunno:


При това пътищата до корортите и пистите сега се поддържат много по-добре отколкото преди години.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: xterminator

Последни теми
Facebook