България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 05 Юни 2023, 10:55

Обикновено пътувам за конкретни събития и не всеки път ме устройства това очевидно решение. Поне за единия уикенд няма да стане за на връщане и от морето май май ще въртя през Подбалканския. През седмицата как е ? Понеделник вечер пак ли има тапа по магистралата ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ivanski_2 » 05 Юни 2023, 11:50

TNT написа:Обикновено пътувам за конкретни събития и не всеки път ме устройства това очевидно решение. Поне за единия уикенд няма да стане за на връщане и от морето май май ще въртя през Подбалканския. През седмицата как е ? Понеделник вечер пак ли има тапа по магистралата ?


Е добре какво пречи да се тръгне 3 часа по-рано за това събитие, само не ми казвай " не мога " , просто не искаш винаги има вариант да промениш нещо че да успееш. ;)
Понеделник вечер всичко е точно. :yes:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 05 Юни 2023, 12:09

Да, може и да не ходя или да си сменя работата. Някои хора и работно време имаме :lol: За тиймбилдинга на морето какво предлагаш ? За да не вися 2 часа в повече да си взема отпуска и наема хотел за още ден ? :dunno: Заедно с колегите, че ще сме в една кола ? Да пропусна втория ден ? :dunno: Да пиша на HR да сменят датите за през седмицата ? :lol:

Лонг-търм решението ще ми е да не живея в София просто :mhihi: , но не мога да си наглася нещата още. Събота пътувах Петрич - Велинград - Пловдив, спрях на един светофар в Пазарджик.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ivanski_2 » 05 Юни 2023, 12:19

Ами не знам, но в повечето адекватни фирми не е проблем да си тръгнеш 2 часа по-рано когато се налага :D
Ако не ми позволят такова нещо, бих се замслил сериозно :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от empar » 05 Юни 2023, 12:52

Да, ама не всички работим в мега адекватни фирми с гъвкаво работно време.
Дори ние да работим в такава, я жените не работят, я децата са на училище, я ни затрябва някоя институция в петък родния град и т.н.
А има и професии, които и с най-адекватния работодател не позволяват особена гъвкавост. Хирургът ще излезе от операционната, че да не е в трафика и после ще довърши от лаптопа на село ли? Или боримечката ще налива бетона по фейс-тайм? :dunno:
Само за пример, един познат, който е one-man show със заведениице със скара и всеки уикенд тича точно в петък и неделя в час пик при супер възрастни родители. Как точно да го нагласи да не е в киреча?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///M Power » 05 Юни 2023, 13:16

empar написа:Да, ама не всички работим в мега адекватни фирми с гъвкаво работно време.
Дори ние да работим в такава, я жените не работят, я децата са на училище, я ни затрябва някоя институция в петък родния град и т.н.
А има и професии, които и с най-адекватния работодател не позволяват особена гъвкавост. Хирургът ще излезе от операционната, че да не е в трафика и после ще довърши от лаптопа на село ли? Или боримечката ще налива бетона по фейс-тайм? :dunno:
Само за пример, един познат, който е one-man show със заведениице със скара и всеки уикенд тича точно в петък и неделя в час пик при супер възрастни родители. Как точно да го нагласи да не е в киреча?


Те няма да могат, но другите 50% могат и тогава ще е по-добре и за двете страни :winky:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от empar » 05 Юни 2023, 13:32

Нали същото се опитвам да обясня още от предишната страница. :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 05 Юни 2023, 13:37

То и Waze помага по същия начин, ама не може да огрее винаги, навсякъде и във всички случаи. Като гледах мнения във фейсбук, вчера даже съм бил от бързите. Някакъв писал в 23:49ч, че от 5 часа пътува Пловдив-София и продължава :mhihi: Навигацията показваше тапи и във Вакарел и Нови Хан. Сега е момента транспортното министерство да започне да рекламира скоростта на БДЖ 8)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TheDriver » 05 Юни 2023, 14:30

Аз днес сутринта останах неприятно изненадан на Вакарел. Не знаех за ремонта, а имаше и катастрофа. Бях си предвидил един час буфер като тръгвах сутринта в 6, но не ми стигна. :dunno:

Довечера мисля да тръгна след 8 обратно с надеждата, че тапата ще е намаляла.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Kroki » 05 Юни 2023, 16:08

Апсурдни са.. видях коментари, че е нямало 1 човек да работи, нито сигнализация, нито нищо... ЩЕ видят кво нибеше на нас, дето пътуваме по Хемус. :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ivanski_2 » 05 Юни 2023, 16:17

empar написа:Да, ама не всички работим в мега адекватни фирми с гъвкаво работно време.
Дори ние да работим в такава, я жените не работят, я децата са на училище, я ни затрябва някоя институция в петък родния град и т.н.
А има и професии, които и с най-адекватния работодател не позволяват особена гъвкавост. Хирургът ще излезе от операционната, че да не е в трафика и после ще довърши от лаптопа на село ли? Или боримечката ще налива бетона по фейс-тайм? :dunno:
Само за пример, един познат, който е one-man show със заведениице със скара и всеки уикенд тича точно в петък и неделя в час пик при супер възрастни родители. Как точно да го нагласи да не е в киреча?


Да бе това ясно, НО
1/ доста хора могат, но въпреки това не го правят
2/ Ами по-късно, какво ще стане ако се тръгне в 9 не в 5 след работа петък ,да сигурно с деца е кофти, ако гониш нещо(резервация) е кофти, но ако всеки който може тръгне едините по-късно, другите по-рано тези които не могат ще пътуват пъти по-спокойно, ама не зор 1 час по-рано да седнем на суфрата ( не визирам някой от форума ) ....
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 05 Юни 2023, 16:29

То се и случва. Вече трафика е доста по-постоянен, не са само пикови часове. В неделя по Тракия или трябва да обядваш в София, или след 22:30ч да тръгнеш, или да не е този ден. В града е същото. На практика по обяд си има много стабилно движение. Преди време карах един курс, приключвах в 19ч и тогава тръгвах да пътувам. През седмицата рай - хептем никой няма. Петък никакво значение дали е в 17ч или 19ч. За празници също не е много сигурно кога е по-добре, вечерта или сутринта на първия почивен ден. Хич не е за 1-2 часа смяна на плана.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Don_Diego » 05 Юни 2023, 16:47

Миналия уикенд пътувах до Гърция, тръгнах след един бал към 17:00 излязох от София...след Благоевград пътя беше буквално пуст :shock: . В дефилето бяхме 3 коли пакет, след това до границата още 10 да видях максимум...и на границата после беше чудо :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от carmanf1 » 11 Юни 2023, 15:22

Идеални сме просто, медец хора - отговорни, съвестни ... :mhihi:

https://vsi4kibri4ki.com/news/piyano-de ... 3bHB9ysz4U

Ама после ония къде караме с 200+ на магистралата, когато условията позволяват сме ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jorixa » 14 Юни 2023, 8:48

carmanf1 написа:Идеални сме просто, медец хора - отговорни, съвестни ... :mhihi:

https://vsi4kibri4ki.com/news/piyano-de ... 3bHB9ysz4U

Ама после ония къде караме с 200+ на магистралата, когато условията позволяват сме ...


Условията позволяват в Германия на аутобана :roll: . Поправи ме ако греша, ама не съм запознат някъде в България да позволяват да караш с 200, а пък темата е конкретно за България

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook