България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Lenco » 03 Юли 2022, 16:34

drago_pavlov написа:Е сега по Тракия един педераст с някакъв кенеф, Е92 май, шари из лентите като олигофрен, изпреварва от дясно...
СВ1597... Ако чете да форума да му еб@ майката... Не бързай, в Орландовци има място за всички, няма да закъснееш :ranting:

До колкото съм чувал, в тази част на Европа, изпреварваш отляво и се прибираш в дясната лента или нещо се е променило последните години.
Куцо, кьораво и сакато се наредило в лявата лента, а десните празни, къде да мине човек, да се нареди зад умниците в ляво ли?
Няква трагедия беше Тракия петък надвечер и днес следобед, и аз бях педераст, и изпреварвах на моменти с 90-100 десетки коли в лявата, на моменти камионите се движиха по-бързо в дясната.
Каскетите си бяха разтворили касичките на 4-и отбивки и не им пукаше за движението, едва ли се иска много акъл в петък и неделя за няколко часа да спреш товарното движение.

И все пак, ИЗВИНЯВАМ СЕ АКО СЪМ ПРИТЕСНИЛ НЯКОЙ и ако някой е останал разочарован от 18-ката от подписа :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drago_pavlov » 03 Юли 2022, 19:08

Преди по-малко от месец имаше убит човек в аварийната...
Тия изпреварващите от дясно не сте просто педерасти; вие сте умствено недоразвити олигофрени :banghead:

П.П.: Веднъж преди тунела на Ихтиман видях потресаваща гледка. Тир, паркирал в аварийната лента и бързак с Е46 комби, наврян почти целият под ремаркето. Само багажникът беше останал отвън. Тия вътре са останали за погребване само от кръста надолу...
Искрено се зарадвах, че са спрели в Тир, а не в багажника на някое семейство с деца...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от E34 » 03 Юли 2022, 19:27

drago_pavlov написа:Преди по-малко от месец имаше убит човек в аварийната...
Тия изпреварващите от дясно не сте просто педерасти; вие сте умствено недоразвити олигофрени :banghead:

П.П.: Веднъж преди тунела на Ихтиман видях потресаваща гледка. Тир, паркирал в аварийната лента и бързак с Е46 комби, наврян почти целият под ремаркето. Само багажникът беше останал отвън. Тия вътре са останали за погребване само от кръста надолу...
Искрено се зарадвах, че са спрели в Тир, а не в багажника на някое семейство с деца...



Ало превъзбудения уточни се. Някой изпреварва отдясно или изпреварва в аварийната?! Щото има разлика. Колегата ти обяснява, че идиоти карат в крайно лява и той си ги минава от дясно, т.е си кара в средната. Ти му викаш олигофрен. :banghead: Ся усещаш ли се кой е олигофрена в случая?
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drifty » 03 Юли 2022, 19:34

Днес бая малоумни изпреварвания от Варна към Търново. Аз сутринта на плаж ходих и с такъв кеф си карах със 100-120 по магистралата, че си нямате идея. Водих се с един приятел с мотоциклет, казах му да задава темпото и той лежерно си караше по целия път. По магистралата беше доста спокойно, тръгнахме към 4 без нещо и изтървахме задръстванията. След магистралата сме поддържали около 90-100, по едно време почнаха тук там да се позаформят колони като настигнем някой по-бавен, всякакви малоумници се появиха основно с разни кенефи да изпреварват. Само два черни ДжиБа видях да шарят и да дават яко газ и да изпреварват наред, всичко останало бяха абсолютни трошляци, обаче ги напъват, изпреварват по 6-7 коли, преди завой с ясната идея, че няма да са изпреварили дори 2 коли преди завоя, обаче си къпят в завоя.. вече до Търново настигнахме един, дето постоянно променяше скоростта си и за кратко направи много дълга колона. Предположих, че всеки момент ще започнат малоумни изпреварвания и посмачках 28цата и на два пъти минах пред колоната /бях 4ти/, та после в огледалата ги гледах как почнаха да се изпреварват като невидели. Иначе освен двата джипа, не видях други състезатели, основно бяха малоумни маневри.
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Lenco » 03 Юли 2022, 19:39

E34 написа:
drago_pavlov написа:.......

Ало превъзбудения уточни се. Някой изпреварва отдясно или изпреварва в аварийната?! Щото има разлика. Колегата ти обяснява, че идиоти карат в крайно лява и той си ги минава от дясно, т.е си кара в средната. Ти му викаш олигофрен. :banghead: Ся усещаш ли се кой е олигофрена в случая?

:yes:
drago_pavlov написа:

Нещо лошо ли си ял, не съм засичал никой, не съм свирил или святкал, изчаквал съм тези с по-бавните коли да изпреварят спокойно, изчаквам камиони и автобуси докато ми секат пътя, но умниците със 120 в лявата лента, без да има коли около тях :nono:
За мен е закон, и с 200 да карам, дойде ли по-бърза кола давам мигач и се прибирам при първата дупка, така разбирам уважението на пътя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drago_pavlov » 03 Юли 2022, 19:51

E34 написа:Ало превъзбудения уточни се. Някой изпреварва отдясно или изпреварва в аварийната?! Щото има разлика. Колегата ти обяснява, че идиоти карат в крайно лява и той си ги минава от дясно, т.е си кара в средната. Ти му викаш олигофрен. :banghead: Ся усещаш ли се кой е олигофрена в случая?

Да бе, сигурен бях, че ще се стигне до тук :mhihi:
Тия изпреварващите отдясно никога не са го правили през аварийната :mhihi:
Всички са света вода ненапита, а тия в аварийната падат от небето...

Lenco написа:но умниците със 120 в лявата лента, без да има коли около тях :nono:

И мен ме дразнят, и аз искам да си карам със 170-180 в лявата, ама като настигна такъв го чакам; никога не изпреварвам отдясно...
Случвало ми се е и от 200+ да намалявам до 100 и чакам...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Petrolhead » 03 Юли 2022, 20:01

На мен ми създава проблем адаптивния круиз контрол. Трябва да му добавят опция - балкански джигит. Когато застигна по-бавна кола и не й се залепя на бронята, водачът решава че всичко е ток и може да си караме заедно в лявата лента.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///eMo » 03 Юли 2022, 20:44

Снощи леля Хелга с немски сеат беше решила, че тук е Англия и без никакви други коли на пътя си стоеше в лява лента. Да не се излагам пред чужденците я изчаках около минута пазейки дистанция, накрая пуснах ляв мигач и о, чудо, наби спирачки. Може би обърка педала и мигача. 15 секунди по-късно вече нацели правилната комбинация и се мръдна вдясно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 03 Юли 2022, 20:50

Тва са турци. Карат като тотални дебили. Или седят в лявата със 120 или ти се лепват отзад и карат точно с твоята скорост.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Юли 2022, 21:44

Малко в кръга на шегата, ама забелязвате ли как шофьорите обичаме да нареждаме всеки с всякакви епитети, само ние сме идеалните? :mhihi: В смисъл много рядко ще срещна някой, който да каже "минах като олигофрен, бързах много и отнех предимство, ми ах на червено" и т.н.
Всички тези неща и още много други ги правят винаги другите шофьори, ние не, понеже сме дълбоки моралисти. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 03 Юли 2022, 21:48

Някои са дълбоки моралисти, други са дълбоки плащачи на глоби и/или не могат да си преброят катастрофите :mhihi: Шанс.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drifty » 04 Юли 2022, 6:39

Като каза минаване на червено, в събота стоя на един светофар във Варна, голямо кръстовище, близо до Червения, първа кола съм и си чакам. Остават 8 секунди и в тоя момент от двете ми страни минаха двама колоездачи и прекосиха кръстовището.. Единия беше от тия доставчици на Глово. И доста тротинеткаджии видях, и те карат като изтървани. На същия булевард, но в обратна посока, след първия светофар, през който минаваш като слезеш от Аспаруховия мост, спирам на спирка да оставя пътник, пускам мигач да потеглям, гледам в лявото огледало лентата е свободна и аха да потегля и един тротинеткаджия се появи иззад колата и тръгна да ме заобикаля. Сигурно очаква, че всички ще го видят докато криволичи по булеварда.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от zAcK » 04 Юли 2022, 8:42

Вчера на Тракия поне 5 пъти намаляхме и карахме по 2-3 минути с по 60 км/ч, щото много преценячи имаше :mhihi: А преди Вакарел карахме с 30 км/поне 5 мин., отново без да има нищо на пътя, освен преценячи :mhihi: :mhihi: :mhihi: Но хубавото е, че през това време имаше страшно много хора, които изпреварваха през аварийната. От тях например имаше и един Мерцедес 190-ка и Опел Вектра, който почти не му бяха останали калници и прагове :bowdown: :bowdown: :bowdown: Унилалничко :bowdown:

Иначе, имало и такива :shock: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Юли 2022, 8:52

Това, че ти не виждаш напред какво се случва, съвсем не значи, че няма нищо. Щом сте карали с 60, то значи е имало струпване на коли някъде напред, я защото нещо е излезнал и на пътя и всички са намалили доста, я защото някой тир е изпреварил, ама не и просто един да кара с 20 в дясна лента, а друг да го изпреварва с 21 цели 5 минути.
Не е ли нормално в неделен ден в активен сезон просто много хора да се прибирате у СофиЮ и това да е причината за трафика? :mhihi:
Аз също се прибирах от морето, разбира се по стария път. Нищо не може да ме накара да си го причиня да мина по хайуея, освен ако не реша, че ще ходя там да вдигам скорости, когато може, а то не може поради обективни причини по това време. Та срещах по няколко коли през определено време, спирачки почти не съм ползвал, нерви никакви, живописно, хиляда места има на които да спреш и всичко това САМО защото преценячите са точно на магистралата. :mhihi: Още като я направиха последната отсечка на Тракия и си отдъхнах, че ще мога да си карам почти сам по пътя, даже 2-3 камиона, които ще срещна за това време не са проблем, просто защото няма трафик. А преди всичко преценячи бяха тук. Та благодаря на всички преценячи, че продължават да използват хайуея защото ошпондругия път било по-бавно и неспокойно. :ahah:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Lenco » 04 Юли 2022, 10:08

Top Gun Maverick написа:.....

Как не караш на магистралата, а определяш кой-какъв?
Крайно време е да има такси за магистралите и да се приключи с голяма част от мъката, като в Сърбия, примерно. Уикенда имаше хора на Тракия дето за последно са били там лятото на 2021 г. или преди пандемията 2019 г. На отбивките, като видят камерите на калпаците набиват спирачките, това, че не знаят, че вече са снимани ако са с превишена скорост е малкия проблем, повечето не знаят и каква е максимално разрешената скорост.
Иначе пред Logitech-а и аз съм безгрешен, но за да съм в играта и там с малкото си невинно пръстче отбелязвам куки в Waze, да се знае.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook