България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Юли 2022, 10:21

Lenco написа:
Top Gun Maverick написа:.....

Как не караш на магистралата, а определяш кой-какъв?
Крайно време е да има такси за магистралите и да се приключи с голяма част от мъката, като в Сърбия, примерно. Уикенда имаше хора на Тракия дето за последно са били там лятото на 2021 г. или преди пандемията 2019 г. На отбивките, като видят камерите на калпаците набиват спирачките, това, че не знаят, че вече са снимани ако са с превишена скорост е малкия проблем, повечето не знаят и каква е максимално разрешената скорост.
Иначе пред Logitech-а и аз съм безгрешен, но за да съм в играта и там с малкото си невинно пръстче отбелязвам куки в Waze, да се знае.


Ами първо съм карал достатъчно преди да пуснат цялата Тракия и да я приключа със задоволство. Второ, все пак понякога ми се случва поради някакви причини да се наложи да се кача, а на няколко години веднъж ми се случва да се окажат и с автобус на нея както миналия ден София - Бургас за което писах по-назад, та да видя, че нещата не са се променили особено. :mhihi: НАЙ-ГОЛЕМИТЕ простотии без абсолютно никаква конкуренция на пътя съм ги виждал лятно време на Тракия, засилват се още повече в неделен ден, това е топа.
Смятай щом тебе с 18-ката както каза те вълнуват уейзове и т.н. какво да говорим за тия с вървящите дизели по 200-300 коня. :mhihi:
Да ги правят платени магистралите? А не, ще секне рахатлъка тука, много моля, стойте си там всичките и си карайте безплатно. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Lenco » 04 Юли 2022, 10:34

Top Gun Maverick написа:.....

И аз съм останал с такова убеждение, че си карал, а пишеш странни работи, понякога.
Ако тръгнеш с деца или кучета по подбалканския си е почти двойно Бургас - София, особено ако на някой му става лошо по завоите. Като съм сам и аз обичам от там, но съм пробвал с "каране" и спазване на ограниченията в населените места си е време.
И щеш или не, магистралите ще станат платени, само да успеят да завършат една в задоволително състояние.
Другата седмица (живи и здрави) ще пътувам до Чехия, ще гледам да снимам как истински километрични задръствания на магистрали, като нашите, лявата лента се движи с 110-130 и никой не мърда, а камионите си карат средно в дясната с 80.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///M Power » 04 Юли 2022, 10:38

Top Gun Maverick написа:НАЙ-ГОЛЕМИТЕ простотии без абсолютно никаква конкуренция на пътя съм ги виждал лятно време на Тракия, засилват се още повече в неделен ден, това е топа.


Тракия Стара Загора - Бургас е доста по-добре от София- Пловдив, иначе неделята за мен не е топа, петък вечер е най-зле, изморени след работа, прибиращи се от работа смесени със сътезателите и хората тръгнали на море-уикенд = мазало
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от anttonev » 04 Юли 2022, 10:47

Lenco написа:
Top Gun Maverick написа:.....

И аз съм останал с такова убеждение, че си карал, а пишеш странни работи, понякога.
Ако тръгнеш с деца или кучета по подбалканския си е почти двойно Бургас - София, особено ако на някой му става лошо по завоите. Като съм сам и аз обичам от там, но съм пробвал с "каране" и спазване на ограниченията в населените места си е време.
И щеш или не, магистралите ще станат платени, само да успеят да завършат една в задоволително състояние.
Другата седмица (живи и здрави) ще пътувам до Чехия, ще гледам да снимам как истински километрични задръствания на магистрали, като нашите, лявата лента се движи с 110-130 и никой не мърда, а камионите си карат средно в дясната с 80.
Това със задръстванията е направо кошмарно в Унгария, по магистралата след Будапеща, посока Австрия и Словакия. А влезеш в дясната лента, а си останал там. И никой не ебава да намали, за да те пусне в лявата, трябва да "сръчкаш" кочината, да свалиш някоя предавка и газ до ламарината. :mhihi:

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Юли 2022, 10:58

Lenco написа:
Top Gun Maverick написа:.....

И аз съм останал с такова убеждение, че си карал, а пишеш странни работи, понякога.
Ако тръгнеш с деца или кучета по подбалканския си е почти двойно Бургас - София, особено ако на някой му става лошо по завоите. Като съм сам и аз обичам от там, но съм пробвал с "каране" и спазване на ограниченията в населените места си е време.
И щеш или не, магистралите ще станат платени, само да успеят да завършат една в задоволително състояние.
Другата седмица (живи и здрави) ще пътувам до Чехия, ще гледам да снимам как истински километрични задръствания на магистрали, като нашите, лявата лента се движи с 110-130 и никой не мърда, а камионите си карат средно в дясната с 80.

Да, ако сравняваш целия път София-Бургас стигаш малко по-бавно, ама чак почти двойно...
Има завои от София до Калофер на моменти, но тези за някакво отчитане са три на брой места. Пътят вече е без дупки до Сливен, а след това има малко около Карнобат и Айтос. При мен има и нещо друго. Аз съм в центъра и София примерно ми е 36-38км. по-далеч ако мина по магистралата, а ако го направя, губя много време по пътя от Баня до Пловдив, особено в отсечката Калояново-Труд. :mhihi: Та това обезмисля цялото скатаване на някакви минути чрез шпорене по магистралата. А ако някой е изправил някоя мантинела или има ремонти вкарващи трафика в една лента...отиде Киро на керия.
От Бургас ако хванеш пътя до София през Казанлък, до тука няма никакъв трафик. После вече става малко повече, но пак за моите предпочитания ще е ок ако гледаме супер натоварените летни петъци или недели.
И пак опираме до любимото...всеки сам си преценя. :ok: Когато ги направят платени, може да се променят към по-добро нещата с трафика по магистралите. Но няма да е кой знае какво защото тогава ще е въпрос на престиж за едни определни комплексари да са точно на магистралата и...разбираш ми мисълта. :ok: Нормалните пак ще са прецакани. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TheDriver » 04 Юли 2022, 12:14

Разликата между подбалканския и магистралата(в ограниченията и на двете) не е двойна, но е достатъчно сериозна - от рода на 2-3 часа. За теб от Казанлък може да не е така, но за тръгващите/пристигащите в крайните точки си е сериозна. Особено, както спомена колегата, ако возиш деца.

Ако на подбалканския се кара със 120 може и да не е толкова, но аз не бих карал така.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3909
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Kroki » 04 Юли 2022, 13:25

Последните 2 вечери в тъмното засичаме хора пресичащи по тъмното на околовръсното и цариградско. :kuku:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от streetz » 04 Юли 2022, 14:02

zAcK написа: Но хубавото е, че през това време имаше страшно много хора, които изпреварваха през аварийната.

Застъпваш половината аварийна лента и спират да изпреварват :mhihi:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 04 Юли 2022, 14:02

Petrolhead написа:На мен ми създава проблем адаптивния круиз контрол. Трябва да му добавят опция - балкански джигит. Когато застигна по-бавна кола и не й се залепя на бронята, водачът решава че всичко е ток и може да си караме заедно в лявата лента.


КАРАМЕ СИ!!! :mhihi: :mhihi: :mhihi:

You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 04 Юли 2022, 14:14

При условие, че дясната лента е свободна да седиш в лявата, освен че е нарушение е белег и за дребна душичка :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drago_pavlov » 04 Юли 2022, 14:25

Тоя има време да се прибере вдясно, да го изпреварят 5 човека и после пак да мине вляво да изпреварва...
И като му сипаха в коментарите се обяснява, че карал с максимално разрешената скорост :kuku:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TheDriver » 04 Юли 2022, 14:32

streetz написа:Застъпваш половината аварийна лента и спират да изпреварват :mhihi:


Правех го преди преди време, но само покачваш напрежението и риска за всички. :dunno:

steeN написа:При условие, че дясната лента е свободна да седиш в лявата, освен че е нарушение е белег и за дребна душичка


Първо трябва да дефинираме какво е "свободна дясна лента" извън вече разписаното от закона. :dunno:

Примерно тирове и каравани каращи с около 90км/ч в дясна лента с различни пролуки помежду им. По закон си длъжен да се прибираш навсякъде където има дистанция между тях, но това определено не е най-добрият избор.

Другата крайност е това което видяхме в клипа - рехава дясна лента с коли движещи се с около и над 100км/ч. и пролуки в лявата Аз лично в такава ситуация се прибирам в дясно, а поведението на снимащия намирам за грешно. :dunno:
Ако обаче лявата лента е плътна и влизането обратно е много трудно, вероятно бих карал както кара този който снима. :dunno:

Имам въпрос към Lenco - При ситуацията от клипа с рехава дясна лента и трафик основно в лявата, би ли използвал пролуките в дясна лента, за да изпреварваш през тях?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///eMo » 04 Юли 2022, 14:42

Като гледам подобни клипове си мисля, че тия с камерите нарочно правят тъпотии само и само да има мат'риал за фейсбука.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 04 Юли 2022, 15:10

TheDriver написа:...


Коментираме конректна ситуация от видеото, ти искаш да дефинираме някакви хипотетични :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 04 Юли 2022, 15:29

drago_pavlov написа:Тоя има време да се прибере вдясно, да го изпреварят 5 човека и после пак да мине вляво да изпреварва...
И като му сипаха в коментарите се обяснява, че карал с максимално разрешената скорост :kuku:

Точно. Двама тъпаци на едно място и така стават белите. Това с лепенето на бронята също ми е идиотско. Да, светя като не ми виждат мигача. Да, 2 пъти в годината изпреварвам през дясната лента (никога през аварийна) като не виждат и мигача и фаровете, ама да се лепя на 1 метър зад бронята с магистрални скорости не се случва.

При мен пък имаше друга ситуация. Спирачки до 60, заради изпреварване в лявата лента. После си задавах въпроса с колко караше тоя в дясна, че с 60 си го изпреварват с прилично темпо :mhihi: Пълно с идиоти. Както писаха по-горе, пълно е с такива, които на магистрала не са карали от 2021, а преди това от 2019-та.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook