България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от hell's angel » 31 Мар 2017, 10:01

Захапахте го Джордана, ама донякъде е прав. Аре стига с тоя национален нихилизъм и чуждопоклонничество. Битивито така казало и стадото тръгна да блее в тон. Че има черни овци има, ама не е толкова зле. Аз доскоро повече карах по света отколкото у нас и честно казано съвсем нормално си се кара тук. По Гърция пияни си карат всяка вечер. В Канада, зимата се трошат зверски от дебилизъм, ама хеликоптера на 15-тата минута ги е прибрал и оцеляват :mrgreen: В щатите е същото - толкова олигофрени в коли на куп няма никъде другаде по света. Да не говорим в Африка, Азия и Южна Америка какви картинки има :banghead:
Вчера се наложи да ходя до Хасково - ми тая Тракия не става за каране. Дясната лента след Пазарджик е неизползваема, пробвах с 80, 100, 140, 160, 200 все тая, все едно съм на полигон за оффроуд тест. На връщане, в обратната посока същото - тудудуп, тудудуп като по стълби :kuku: К'во няма да се трепат хората, един път няма да е направен както трябва, да не говорим за маркировка, знаци и т.н. Ама не - ние сме били виновни, имало война по пътищата, нямало санкции ....
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от Ivo_Borisov » 31 Мар 2017, 10:04

Ами не става за каране ама камикадзетата с над 200 летят. Е това не ли е манталилет?

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от hell's angel » 31 Мар 2017, 10:12

Аз за 4 часа каране, само едни видях. НЕкви с министерски постановления, дето джипката върви отзад в средата :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Последна промяна hell's angel на 31 Мар 2017, 10:14, променена общо 1 път
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от Мордехай » 31 Мар 2017, 10:14

Само две камерки в отсечката ще елиминират манталитета.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 20.03.2007

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от blackgod » 31 Мар 2017, 10:16

За мен тоталната липса на контрол е основната причина. Манталитета е следствие на липсата на контрол. Същия този манталитет се изпарява когато шоферите ни излезнат зад граница.
КАТ от години играе роля само на отчитане на статистиката на случващото се на пътя. Преди като си събираха парички на пътя беше по-добре, поне болшинството от шоферите ги беше страх да не олекнат с некой лев.
Сега зеленодрешковците нямат грам стимул да санкционират нарушителите. И са напълно безполезни на пътя. Единствения начин е да бъдат заменени с камери навсякъде. Като тези например:

Сигурен съм, че с такава система, за месец-два ще има огромен ефект върху поведението на шофьорите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от Borymeckata » 31 Мар 2017, 10:20

Мен ако питате - където за 27 - 30 загинали на милион, там са и 97 - 99. Разликата в проценти изобщо не може да се хване, трябва да се смята в промили. Джордана е прав - дайте да видим статистиката на смъртните случаи като цяло, а не да вадим пътните инциденти от общия брой:

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Causes_of_death_statistics/bg

И какво излиза - смъртните случаи от пътни инциденти са по-малко от самоубийствата:
Изображение

Някъде бях виждал още по-куриозни резултати - че смъртността в резултат на самолетни катастрофи и ядрени инциденти (от които по принцип се страхуваме) била в пъти по-малка от инцидентите с пожарогасители и магарета. Също, че смъртните случаи от нападения на акули били по-малко от падащи кокосови орехи. Ама хората по принцип се плашат от акулите, не от орехите... Тия статистики са празна работа.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от Ivo_Borisov » 31 Мар 2017, 11:18

200 човека да загинат по малко за година пак е успех. Това са наши деца, родители, приятели... Ама с това каране стил бързи и яростни, никой не мисли. А белята става бързо.
И да има наказания за причинена смърт на пътя, да не би да върнат умрелите?

П.п. Подрастващите които сега взимат книжки и излизат на пътя, гледат как карат останалите и карат като тях-безразсъдно. Това е манталитета и от всеки от нас зависи да го променим. Бъдете за пример но не лош!
Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от Borymeckata » 31 Мар 2017, 11:43

Така е, искам да кажа, че не сме чак толкова по-зле от другите държави. А в абсолютна бройка сме дори доста добре в тази "класация" - нали се сещате, че 99 на милион при нашите 6 или 7 милиона са много по-малко от 30 (примерно) на милион, при германските 80 милиона население? Реално, в Германия загиват 3 - 4 пъти повече хора по пътищата...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от Jordana » 31 Мар 2017, 12:21

Ето това е карта на най-опасните участъци по българската пътна мрежа . Случайно или не , местата съвпадат и с натоварените участъци - част от 5те транс европейски коридора през страната . Ако някой смята че нашите пътища са напълно подходящи да поемат трафика на транзитирищатите товари и туризма ...нека да е така . Имаме една от най лошите пътни мрежи от всички в Европа но смятаме че това няма никакво значение за безопасно пътуване ...нека да е така . Ама едва ли .
opasni.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от Ivo_Borisov » 31 Мар 2017, 13:45

Един пример за опасни пътища са двулентовите - Асеновград - Пловдив. Там стават много катастрофи с много жертви. Сега като направят пътя с по две ленти в една посока и разделени платната ще е по безопасно. Така беше и пътя през Сливен и петолъчката, много опасен път най вече че при изпреварване се навлиза в насрещната лента. Добре че намаля трафика там та и жертвите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от vicho » 31 Мар 2017, 14:20



DUpanda ShAN
Отвратителни сте! Нито една кола не е забавила автобус по тази лента и това че пречат на автобусите не е вярно. Ако всички спазват буслентите задръстванията ще са още по-големи. Бусленти въобще не трябва да има!

Instant Forum
eto az s bemveto seki den v dvete posoki si hodq v bus lentata... ine pre4a, 6toto avtobusa se dviji sus 80, az 120 - 140. Tka 4e ne pre4q! az sum ZA, za seki kouto ima topki da kara tam - neka da kara... 6toto nekoi gi e starh. Taka 4e ;) seki si re6ava isi znae kakvo moje. Piis aut

и т.н. и т.н.

и то не е само за бус лентата, ами за всичко на пътя... :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от Don_Diego » 31 Мар 2017, 14:57

Аз отдавам смъртността на затъпяването на хората. Как да караш правилно и безопасно като не знаеш закона и не можеш да мислиш спрямо него докато караш :dunno:
Не пречел на рейса защото карал със 140, в града :kuku: Ето прекрасен пример за горе написаното.

Прибавете манталитета и бедността в уравнението и излиза сметката защо се трепем по пътищата
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от DigitalExile » 31 Мар 2017, 15:08

Честно казано много зависи от ситуацията, мен почти всеки ден ми се налага да карам в бус лентата, по простата причина,че преча много по малко отколкото да се бутам на всички. Просто трябва да мина ето това разстояние https://goo.gl/maps/RXbTrLVz2yJ2 , а вечер в 18 часа много често се случва да има задръстване, ако тръгна да се бутам между колите първо ще загубия повече време второ ще седя спрял в буслентата щото все някак трябва да се престроя. Та в моя случай може просто да си мина тия 200 метра в бус лентата и да забравя за случая вместо да си усложнявам живота и да спъна още повече движението.

п.с. естествено ако няма задръстване или ми се отвори място си влизам в дясното платно, но ако нямам възможност си минавам по бус лентата за да не се пречкам излишно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от vicho » 31 Мар 2017, 15:18

оправданието е като задника...

п.с. аз пък карам с 200 по Хемус за да не преча на другите и да си усложнявам живота :mhihi:
п.п.с. не ми отговаряй, няма смисъл... :bchug:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: България на първо място по смъртност на пътя

Мнение от DigitalExile » 31 Мар 2017, 15:22

E защо да не ти отговарям пък сега? Има много колеги дето седят там и спъват движението между другото, неприятно е особено като след 200 метра пак си завиват на дясно, реално не преча на никой дори облекчавам движението щото иначе трябва да чакам някой да ме пусне пък след 100 метра да се отбия пак :mhihi: . Като цяло не очаквам някой да ме разбере, но съм 99% сигурен,че ако почнете да минавате от там всеки ден ще видите за к'во става въпрос и сами ще се убедите,че повече ще пречите ако се мъчите да се набутате в дясната лента отколкото да минете по бус лентата.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook