България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alx » 25 Мар 2023, 15:17

ID A написа:И колата, като е на лизинг, служебна какво правим? Масово всичките скъпи коли са я фирмени, я лизингови.


Гледа се в регистъра на кого е регистрирана фирмата и се намира най- високостоящия и на него му се пише акт за 1/х от стойноста на возилото по шваке. После шефа да си търси парите от този дето е карал.

За -всичките- ни глупости по пътищата си има заучени положения…. И искаме да не се трепеме ама няма желание ….
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 25 Мар 2023, 15:23

ID A написа:
edit: Това на топгъна си е лъжесвидетелстване и ако има камера (като на почти всички Софийски кръстовища) може и пешеходецът да го отнесе.

Мммм, няма. Аз съм на пешеходна и вървя към средата и съвсем спокойно. Ти ме стресираш като те виждам да идваш с намерение ДА НЕ спираш! Аз се паникьосвам защото усещам в този миг, че мога да загубя живота си, виждам си го даже като на лента и в този миг не знам какво точно става, но залитам от паника явно къде точно да избягам от 2 тона летящо срещу мен желязо, което ще ме убие. Вероятно инстинктивно протягам ръце да се предпазя като вече съм на средата на пешеходната, а ти все така не спираш. Ами сори, ама няма как да ме убедиш в обратното и ще го отнесеш ти в съда. Гледай да не ти се случва защото ако пешеходеца си знае правата и скрита камера в задника да си му ръгнал, все тая. :ok:

Ако не знаеш, отдавна промениха закона и дадоха абсолютно предимство не пешеходеца защото едни време имаше случаи как бабичката се затичала в последния момент когато колата минавала и скочила пред колата. Та вече трябва да го предвидиш това и да спреш. Като не спреш и го блъснеш, после ще обясня аз, ще обясниш и ти и съда ще реши. :ok:
И да, естествено, че ще преувелича и ще те нахакам колкото мога ако не си спрял на място да ме видиш как съм поне, да се извиниш или нещо такова. Казвам го като човек, който му се е случвало да има инцидент с пешеходец на пешеходна. Общо взето си има човешки начини - спираш и почваш да се извиняваш искрено като се вълнувал наистина дали нещо му няма на този. Ако заминеш и не е на кеф пешеходеца, даже и нищо да му няма е в пълното си право да те накара да съжаляваш по някакъв начин. :yes:

Но някои може да му викате и лъжесвидетелстване. :dunno: Ти не спря, а трябваше, къде лъжа?
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ID A » 25 Мар 2023, 16:14

alx написа:Гледа се в регистъра на кого е регистрирана фирмата и се намира най- високостоящия и на него му се пише акт за 1/х от стойноста на возилото по шваке. После шефа да си търси парите от този дето е карал.

За -всичките- ни глупости по пътищата си има заучени положения…. И искаме да не се трепеме ама няма желание ….


Нали това написах...
ID A написа:За това трябва яка глоба примерно от няколко хиляди + корекция нагоре по стойност автомобил.


Top Gun Maverick написа:...

Човек, вярвай си че може да убедиш съда в каквото си поискаш.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 25 Мар 2023, 16:37

Не ми се е налагало, досега никой не ме е озлобявал толкова, но никога не е късно. Аз казвам какъв е варианта. И грешиш, на мен няма да ми се налага да убеждавам никого вероятно. Куките ще напишат акт 100%-та по моите показания и тези на свидетелите ако има такива, а в моя град със сигурност ще има поне двама. После нарушителят ще получи наказателно постановление и ще трябва да реши да обжалва ли в съда. Вероятно ще се консултира с адвокат, който ще го пита имаше ли контакт и ще му каже, че ако е имало то може да има свидетели, които са видели и че нарушителя предварително няма как да знае има или не. Аз после мога да ги викна в съда ако ме викнат мен да ме разпитват там. И за контакт се има дори само да ме чукне с огледалото. И адвокатът ще му каже, че ако не спечели обжалването ще трябва да плати освен глобата, то и разноските по делото. Та не знам, ще е трудно доказване от страна на нарушителя, дори да има камера вътре защото тя ще не е записала как пресичам пред него, а и някоя друга.
За щастие само веднъж съм удрял калника на тая патка и мъжа и и то понеже ме гледаха как вървя и не спряха, а бях на средата на път с четири ленти, по две в посока и даже мислех, че ще спре. Куките ако са ги стигнали са им написало акт, че не са спрели и никой нямаше да ме търси даже, но не е като да има ПТП де вярно.

Във всички други случаи дори не се възползвам от предимството си за да не преча на колите и си чакам на бордюра някой да спре. Но понеже не мога да съм сигурен, винаги чакам.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ID A » 25 Мар 2023, 17:13

Помниш ли случая с Поничките от Враца? Същата история, младежът с АЛдито не спрял на пешеходна, единия брат шутирал странично колата, която аха да му мине през краката, младежът слязъл с един бокс.....
В София на почти всички пътеки и кръстовища има камера. Камера която снима само пътеката. Не знам как е в Казанлък, но общо взето камери има навсякъде вече. Дори и видеорегистратори. Та не бъди толкова сигурен.
И аз, като тебе. Такива ги пропускам, защото ми е мил живота.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 25 Мар 2023, 17:27

Стискаме ръцете. И да, навсякъде има камери, затова е важно как точно ще се случи и какво, но и в съда ще се вземе предвид колко ясно се вижда ситуацията на камерата и от уплаха ли действа пешеходеца. Само добавям, че одеве писах, това беше преди години да може пешеходеца да е виновен и промениха закона и сега дадоха права на всякакви да се правят на Батман на пешеходната и дори от въздуха да е скочил като нощния прилеп, пак ти го отнасяш. А за слизане вече ясно, че влизаме в каубойските филми. :bchug:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 25 Мар 2023, 18:06

ID A написа:...


Номера не свалят на фирмени, но вместо това 1 месец се спира от движение колата (за нарушение, което иначе трябва да и свалят номера). Ся че има малоумници, които ще продължат да карат кола спряна от движение, др въпрос.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Пинтев » 25 Мар 2023, 20:10

Оказа се,че катастрофата в Габрово е с Пуерториканци.Поне така ми казаха познати от града.Интересно че на снимките ,Airbag,не са отворени,значи са били и без колани,или колата е била вече удряна и не са имали изобщо възглавници.Като цяло положението е трагично .
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jordana » 25 Мар 2023, 20:57

steeN написа:120-130 km/h преди да е поднесъл според мен. Направо е усукал Е46цата около дървото. :kuku:

п.с. с 30-40 km/h ако беше ударил дървото щеше да излезе с уплаха и охлузвания от колата.

Имам един познат се наниза в стълб точно по същия начин от дясно , скоростния лост беше излязъл през тавана а колата сгъната около стълба . Сам изпълзял от колата и припада с комоцио от удара . Имаше една драскотина на ръката от цялата работа колата я закараха директно в металекса . Скорост около и под 100км , просто щетите са огромни щото няма спирачки преди удара . Дървото не се мести при удара не и при такива скорости от 80-100км, това е основния бонус при такива катастрофи . Преди много години двама познати се удрят на влизане във Варна със 160км в бордюра на един подлез , има лек завой там и го отръват или поднася . Двигателя беше на 50 метра от колата а тия на място , вадиха ги с резачките . Така че няма как тоя да оцелее в подобен удар и с неприлично висока висока скорост .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 25 Мар 2023, 21:24

https://www.facebook.com/10000038704231 ... 1178352858

:kuku: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: :ranting:

както казах... книжката - до живот + колата
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ID A » 25 Мар 2023, 23:05

steeN написа:Номера не свалят на фирмени, но вместо това 1 месец се спира от движение колата ...


Да да, така е по закон. Ти виждал ли си обаче служебна кола спряна за 1 месец? За Андре Токев свалиха ли му номерата? Че беше и рецидив? Тук ли се обсъждаше, как не могли да сложат белезниците на онзи Семерджиев месец преди инцидента?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 25 Мар 2023, 23:17

Не бе, басма им цепят. А ти виждал ли си, че този лежа в затвора ефективно?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от bum_bum » 25 Мар 2023, 23:37

alx написа:Гледа се в регистъра на кого е регистрирана фирмата и се намира най- високостоящия и на него му се пише акт за 1/х от стойноста на возилото по шваке. После шефа да си търси парите от този дето е карал. ….


И тва в кой точно съд ще мине?

Седиш си в офиса и ти пишат глоби. Че една фирма като Нестле дори и тук има трицифрено число коли. Тоя месечната му глоба ще е 200к :mhihi;

Началника на TCCC колко ще шари, милион?

На Лидъл пък не ми се мисли. Тия карат само бенвета от скъпите 1/Х от кола за 200к са си бая пари.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alx » 26 Мар 2023, 2:43

bum_bum написа:
alx написа:Гледа се в регистъра на кого е регистрирана фирмата и се намира най- високостоящия и на него му се пише акт за 1/х от стойноста на возилото по шваке. После шефа да си търси парите от този дето е карал. ….


И тва в кой точно съд ще мине?

.


В този в които въдворяват закона? Идеята е да дискутираме какво трябва да се прави и какви закони да се прокарват…

А останалото дето си написал- проблема обикновено е на давещия се…
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 26 Мар 2023, 6:51

Няма нужда да "минава" никъде. То си е така.
Слуежебен автомобил има акт - акта е на името на собственика на фирмата или на един от тях ако са няколко. Натам вариантите са 2.
- Плаща и ако иска си ги търси от служителя.
- Отива в КАТ със снимана книжка на служителя, копие на трудовия договор и акта се прехвърля персонално на лицето Х.
Вариант с лизингов автомобил няма, защото в талона освен дилъра е вписан и собственика на колата. Ако е физическо лице си го отнася персонално, ако е фирма - виж по-горе.

И си е така открай време, че даже си и е и работещо. Няма съд, няма гявол, освен ако нещо не искаш да оспорваш.

Лично познавам няколко човека, собственици, с по 5-60 акта :))
Даже на единия шофьора му викат Батман. Той па се чувства едва ли не длъжен като види камера да дава газ :)) Всяка седмица ходи поне 3 пъти до Пловдив и от тия три пъти - единия задължително има снимка от Ихтиман, се едно не знае, че там има камера. Дося не са му искали да си ги плати то затва си кара как си знае. Собственика, респ. фирмата, плаща акта и пито-платено. Даже си се осчетоводява като разход :)
Даже мисля, че ходят да ми изчистят актовете /платените/ от името отвреме на време, че се трупат по много. Вече как става това, не съм питал, но става. Би трявбало да е по горния ред.
Последна промяна Моджо на 26 Мар 2023, 7:01, променена общо 3 пъти
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook