Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Kurtov » 11 Фев 2021, 15:04

Разгледах ги и ми харесаха Dayton Touring 2 за летни гуми.
В размер 205/55/16 са клас B на мокро и тежат 7,35 кг, което е супер сравнено с някои други гуми.
Карали сме едната кола преди с Dayton, но зимни. Бяхме доволни, все пак е още рано за мен за летни гуми, но се оглеждам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от TNT » 11 Фев 2021, 15:08

Точно навреме си е за по-добри цени.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от nxn » 11 Фев 2021, 15:16

Тази година с това време още не мога да реша кога да слагам летните, чудя се до април ли да чакам, какво да правя...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от TNT » 11 Фев 2021, 15:17

За слагане има още 1,5-2 месеца. Но за купуване мисля, че още има на добри цени. След месец вече няма да има.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 11 Фев 2021, 15:57

И аз вече предлеждам къде-какво има, че мисля да сменям Nexen-a на 39ката, 4 сезона изкараха вече, време им е за смяна.
Преди април никога не съм сменял гуми, според зависи от времето около средата на април преобувам колите :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 11 Фев 2021, 21:28

Летните - след първата седмица на Април..
То с нашето време май всесезонни са най-добре, + 1 чифт арктически когато се качваш на високо.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от vvasilev1 » 12 Фев 2021, 5:55

На размер 205 55 16, летни съм много доволен от Hankook Ventus prime 3, K125.



Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 21.11.2017
Пол: Мъж

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от n.metodiev » 12 Фев 2021, 7:31

Kurtov написа:Разгледах ги и ми харесаха Dayton Touring 2 за летни гуми.
В размер 205/55/16 са клас B на мокро и тежат 7,35 кг, което е супер сравнено с някои други гуми.
Карали сме едната кола преди с Dayton, но зимни. Бяхме доволни, все пак е още рано за мен за летни гуми, но се оглеждам.
На предишното БМВ бях с такива и не съм доволен. Дори и на сухо на моменти тръгването с малко повече газ беше съпроводено с мигане на ASC, не усещах много-много стабилна колата и лесно се кривят.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 12 Фев 2021, 20:58

Като че ли се очертават следните добри варианти, ако човек иска да спести пари от гуми:

1. Среден клас:
- Позиционирани по-ниско марки на топ-производителите: UNIROYAL (ОЕМ), SEMPERIT, KLEBER (ОЕМ), BF GOODRICH
Тук попадат и FIRESTONE и FULDA, но след първия сезон при летните не видях добри отзиви.

- Корейски: KUMHO (ОЕМ), HANKOOK (ОЕМ), NEXEN (ОЕМ). При NEXEN лично при мен летните са направени с по-мек и с по-добро сцепление горен слой около 2 мм, който се износи за няколко месеца, а след първите 2 мм. каучукът е съвсем друг. Зимните няма проблем - втори сезон ги карам и са си добре, с добро сцепление и без видимо износване.

2. Бюджетни:
- Последните модели Сръбски - TIGAR, RIKEN, ORIUM, KORMORAN, TAURUS (няма лоши отзиви за последните модели тук, особено като се вземе предвид и цената изглеждат оферта)
- Полски - DEBICA, DIPLOMAT (няма лоши отзиви за последните модели тук, особено като се вземе предвид и цената изглеждат оферта)
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drifty » 14 Фев 2021, 17:00

shper.jpg


Снощи преваля сняг и поради много ниските температури и вятър, си беше подледено доста из града. А и не е спирало да вали, макар и доста слабо. Обикалях насам натам и викам да драсна тук отново за Нокиан Д4-ките - в началото на сезона ми се видяха доста твърди и се чудех как ще се представят, но днес в тая поледица си затвърдих положителното мнение за тази гума - колата се държи супер адекватно на пътя, въпреки поледицата. Управляемостта е доста предвидима и добра, спирането е чудесно - пробвах на няколко по-сериозни наклона и колата спира много адекватно за обстановката.

Единствено за потеглянето си мисля, че можеше да е по-добре. Въпреки, че на снимката по-горе се вижда една малка уличка с приличен наклон, която си беше доволно подледена и макар и много трудно, успях да потегля нагоре. Направих няколко опита /вижда се как съм поразринал на снимката/ и като цяло успява да потегли. Странното е, че на задна потегля много по-лесно. Но като цяло, като се има предвид, че им е 3ти сезон, са страхотни и оправдават цената от 700+лв за комплект 15ки.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 21.11.2017
Пол: Мъж

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от n.metodiev » 14 Фев 2021, 21:38

drifty написа:
shper.jpg


Снощи преваля сняг и поради много ниските температури и вятър, си беше подледено доста из града. А и не е спирало да вали, макар и доста слабо. Обикалях насам натам и викам да драсна тук отново за Нокиан Д4-ките - в началото на сезона ми се видяха доста твърди и се чудех как ще се представят, но днес в тая поледица си затвърдих положителното мнение за тази гума - колата се държи супер адекватно на пътя, въпреки поледицата. Управляемостта е доста предвидима и добра, спирането е чудесно - пробвах на няколко по-сериозни наклона и колата спира много адекватно за обстановката.

Единствено за потеглянето си мисля, че можеше да е по-добре. Въпреки, че на снимката по-горе се вижда една малка уличка с приличен наклон, която си беше доволно подледена и макар и много трудно, успях да потегля нагоре. Направих няколко опита /вижда се как съм поразринал на снимката/ и като цяло успява да потегли. Странното е, че на задна потегля много по-лесно. Но като цяло, като се има предвид, че им е 3ти сезон, са страхотни и оправдават цената от 700+лв за комплект 15ки.
Аз карам втори сезон с Nokian D4 и смея да твърдя, че се справят доста добре на условията вчера и днес. Мнението ти ме успокоява, че ще мога да драпам с тях и другата зима или най-много да взема две за отзад

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от BaDxBoY » 15 Фев 2021, 8:31

SpeedyMan написа:Като че ли се очертават следните добри варианти, ако човек иска да спести пари от гуми:

1. Среден клас:
- Позиционирани по-ниско марки на топ-производителите: UNIROYAL (ОЕМ), SEMPERIT, KLEBER (ОЕМ), BF GOODRICH
Тук попадат и FIRESTONE и FULDA, но след първия сезон при летните не видях добри отзиви.

- Корейски: KUMHO (ОЕМ), HANKOOK (ОЕМ), NEXEN (ОЕМ). При NEXEN лично при мен летните са направени с по-мек и с по-добро сцепление горен слой около 2 мм, който се износи за няколко месеца, а след първите 2 мм. каучукът е съвсем друг. Зимните няма проблем - втори сезон ги карам и са си добре, с добро сцепление и без видимо износване.

2. Бюджетни:
- Последните модели Сръбски - TIGAR, RIKEN, ORIUM, KORMORAN, TAURUS (няма лоши отзиви за последните модели тук, особено като се вземе предвид и цената изглеждат оферта)
- Полски - DEBICA, DIPLOMAT (няма лоши отзиви за последните модели тук, особено като се вземе предвид и цената изглеждат оферта)



Вчера сутринта, след около 300 км преход по сняг и лед със Sailun Atrezzo, мога да кажа че са железни гуми за сняг. Дават ги всезонни уж, на сухо шумят над 120-130, но на мокро са много стабилни, а на сняг копаят повече от половината маркови зимни, които съм карал. Включително се набих и в дълбока сняг и нямаше никакви проблеми. Цената е около 140-150 лева за 20 цола, по-бюджетно не се сещам да съществува ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от grkv » 15 Фев 2021, 9:15

Аз искам да задам малко нова насока на темата, 'щото вече никой не търси зимни гуми.

Предвид, че зимата е към края си и това, което виждаме сега най-вероятно е последен по-сериозен сняг - за следващия зимен сезон какво бихте взели? По-висок, по-нисък клас? Сбъркахте ли някъде с избора си от този сезон?

Почвам първи :lol:
За който не помни - след доста избиране и напред-назад взех евтини гуми (S210 Ice-Plus е модела под различни марки) с максимално близка шарка до лятна гума.
Гумите се карат на БМВ 7ма серия, която се движи на 90% извънградско, затова и такава шарка.
Вариантите бяха два - среден клас гуми (1500лв), които да се карат два сезона или нисък клас гуми (800лв), но всеки сезон нови. Тук важна роля играе влошаването на гумата след първи сезон.
Вече имам 10к км с евтините гуми и впечатленията на асфалт (студен, сух, мокър) са много положителни. На сняг гумите са много зле, предвид шарката - очаквано, но за тия 10к км колата е стъпвала на сняг два пъти за по два дни общо, на фона на останалите асфалтови километри - преживява се.
Снощи минах Хемус и Тракия (София-Пловдив) при температури -5 до -10 на места с груб лед на прах и колата се държи учудващо добре при високи скорости.
Цялостна оценка - за моите нужди много добра.
На есен бих взел пак без грам колебание.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 15 Фев 2021, 9:43

Пак ще си взема премиум. При разлика от няколко стотинки на км или на ден изобщо не ми е повод да мисля как да мина по-тънко.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 15 Фев 2021, 10:12

Аз пък мисля да си купя по 1 гума от тези, които ще съм се ориентирал и да й правя сечение с ножовката преди да взема цял комплект, за да видя дали е направена добре и дали горните 2 ММ. не са с по-различен каучук

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook