Криптовалути

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Криптовалути

Мнение от alx » 06 Апр 2021, 2:20

който може да чете между редовете- да чете.

https://www.wsj.com/articles/china-crea ... 1617634118
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 06 Апр 2021, 8:44

Че това дори е в полза на криптото. Щото Китайците не правят нищо различно от сега съществъващите фиатни пари. Единствената разлика е, че няма да има хартийки изобщо, а всичко ще е дигитално. Нищо общо с криптото и като идея и като реализация... Пак правителството контролира създаването на още пари, пак държи под контрол всички сметки и може да запорира всеки един момент. Просто си увеличава контрола още повече без кеш. Точно тези проблеми решава биткойна и такива действия само ще накара повече хора да го използват ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Криптовалути

Мнение от alekangg » 06 Апр 2021, 8:47

Ще използват, докато им е разрешено, това е тънкия момент.
Ако утре вече не е разрешено, ще останат 10% от ползвателите му най-много.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Криптовалути

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Апр 2021, 8:55

10%-та, ама те тия китовете ще са разпродали понеже първи ще научат и познай кой ще отнесе загубите.
Но няма проблем, вчера четох един експерт да казва 322 000 до края на годината. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Криптовалути

Мнение от TNT » 06 Апр 2021, 9:05

Като коката. Забраниха я и останаха 10% наркомани :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 06 Апр 2021, 9:24

Top Gun Maverick написа:Но няма проблем, вчера четох един експерт да казва 322 000 до края на годината. :mhihi:


Искаш ли да те скандализирам още повече...до края на 2026 цената ще се мери в 7 цифрени суми в долари ;) Ако не са го забранили до тогава :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Криптовалути

Мнение от steeN » 06 Апр 2021, 9:49

Това предполага, че никой никога няма да измисли нещо по-добро от bitcoin, което е леко wishful thinking, ама вие си знаете.
И не ми давайте пример със златото, щото никой не може да измисли по-добри физични закони и аналогията е...

Аз все още чакам да гледам сеира под 40К.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 06 Апр 2021, 10:16

steeN написа:Това предполага, че никой никога няма да измисли нещо по-добро от bitcoin, което е леко wishful thinking, ама вие си знаете.
И не ми давайте пример със златото, щото никой не може да измисли по-добри физични закони и аналогията е...

Аз все още чакам да гледам сеира под 40К.


Стига де, едно и също дъвчем за не знам кой път. :dunno:

Първо златото е скъпо не заради физичните си свойства, а защото се ползва за store of value. Ралната му цена е сигурно поне десет пъти по-ниска ако се ползваше като метал, а не във форма на кюлчета заключено в сейфа. Така, че аналогията си е доста адекватна.
А за биткойна не виждам какво по-добро искате, имаш децентрализацията на блокчейна, имаш краен брой койни, имаш огромна адопция и респективно можеш да си сигурен че работи 24/365. "Скъпите" транзакции са само предимство според мен, това ти гарантира, че евентуална атака би струвала милиарди и практически е невъзможна. За малки суми вече все повече ще навлизат LN или други second layer решения. Но все пак ако смяташ, че биткойна е пътник имаш 4000 други криптовалути, можеш да си избереш bitcoin killer-а :mhihi:

А за цена под 40К ще почакаш до догодина, въпреки че аз съм на 80% сигурен, че ако няма някоя аномалия като корона краша няма да я видим никога. А дори и да има нещо такова, то ще е за броени седмици. :yes:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Криптовалути

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Апр 2021, 10:26

То май короната го засили нагоре, не знам за какъв Краш говориш. В смисъл стана като комара, хората потърсиха алтернативно изкарване на пари и го намериха. Вярно, че тоя път големите играчи спомогнаха повече, но малките служат за това да се поддържа пропагандата, че това нещо реално струва пари и не се поддържа само от човешката алчност. И така от уста на уста всеки говори за биткойн, а короната като отмине според мен може да стане точно обратното.
За седемцифрена сума...дотогава трябва да си влизал и излизал поне 70 пъти от бичи на мечи и така, понеже тогава вече според мен ще криминализират притежанието му. :mhihi: Все пак други хора определят съдбата на света и ако решат, че биткойна е заплаха, просто го резват и нови играчи няма да има почти, което би направило всичко на прах.
А до 2026...ако приемем, че тая година ще задържи или леко наближи 100, то догодина ще спадне и ще задържи ниско няколко години. После може и да атакува вече половин милион тъкмо към 2026. Ако 3 години се задържи ниско, тогава може да клъвна и аз като дойдат другите избори в Америка. :mhihi:
А коката си е кока и няма как да я забранят. Да не говорим, че самото правителство на САЩ си е участвало в трафик на наркотици през годините чрез ЦРУ и военните. Тоест имат изгода. Ако намерят такава и в биткойна, виж няма за какво да го забраняват. Но докато коката е лесно да я гледат други хора далеч САЩ в духа на демокрацията, то тука би било или ок да го убият, или да го убият и направят своя валута.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 06 Апр 2021, 10:42

Top Gun Maverick написа:То май короната го засили нагоре, не знам за какъв Краш говориш. В смисъл стана като комара, хората потърсиха алтернативно изкарване на пари и го намериха. Вярно, че тоя път големите играчи спомогнаха повече, но малките служат за това да се поддържа пропагандата, че това нещо реално струва пари и не се поддържа само от човешката алчност. И така от уста на уста всеки говори за биткойн, а короната като отмине според мен може да стане точно обратното.
За седемцифрена сума...дотогава трябва да си влизал и излизал поне 70 пъти от бичи на мечи и така, понеже тогава вече според мен ще криминализират притежанието му. :mhihi: Все пак други хора определят съдбата на света и ако решат, че биткойна е заплаха, просто го резват и нови играчи няма да има почти, което би направило всичко на прах.
А до 2026...ако приемем, че тая година ще задържи или леко наближи 100, то догодина ще спадне и ще задържи ниско няколко години. После може и даатакувавече половин милион тъкмо към 2026. Ако 3 години се задържи ниско, тогава може да клъвна и аз като дойдат другите избори в Америка. :mhihi:


Човече, адски си далече от истината във всяко едно изречение. Не мога да разбера как може да говориш така смело за неща от които хал хабер си нямаш :mhihi: Корона краша, да ти обясня, е срива който се случи миналата година в периода февруари-април не само в криптото ами във всички пазари. Както и всички пазари след това се възстановиха доста бързо. Случващото се в момента с криптото няма ама абсолютно нищо общо с короната.

До 7 цифрената сума, ще има точно един мечи, който ще започне края на тази година/началото на следващата и точно един бичи който ще започне 5-7 месеца след следващия халвинг който ще е 2024. Тази година цената не само "ще задържи или леко наближи 100" ще подмине поне 120к, но по скоро ще доближи 200, а може и нагоре. Тия работи можеш да си ги запишеш някъде и като почнат да се случват пак ще си говорим, до тогава предлагам който хабер си няма от крипто да си мълчи в темата, че след година две някой ще ви изрови старите мнения и ще ви се смее :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Криптовалути

Мнение от steeN » 06 Апр 2021, 10:46

b_u_b_o написа:Първо златото е скъпо не заради физичните си свойства


Това просто не е вярно. Има ли нещо друго, което може да го хвърлиш на дъното на океана за 200 години... да го извадиш и да трябва само да го забършеш с кърпичка (нула корозия)?
Като успееш да направиш нещо с тези физични свойства ми се обади :) (и това не е единственото). Може би пък платината и паладия са просто някаква прищявка... не щото са
най-добрите катализатори на оксидация и се ползват в милиони автомобилни катализатори. Ама и там може да измислиш нещо по-добро понеже не е заради физичните свойства, а заради човешката алчност :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 06 Апр 2021, 10:55

steeN написа:
b_u_b_o написа:Първо златото е скъпо не заради физичните си свойства


Това просто не е вярно. Има ли нещо друго, което може да го хвърлиш на дъното на океана за 200 години... да го извадиш и да трябва само да го забършеш с кърпичка (нула корозия)?
Като успееш да направиш нещо с тези физични свойства ми се обади :) (и това не е единственото). Може би пък платината и паладия са просто някаква прищявка... не щото са
най-добрите катализатори на оксидация и се ползват в милиони автомобилни катализатори. Ама и там може да измислиш нещо по-добро понеже не е заради физичните свойства.


Ама чакай, ти заради тия му качества ли си купуваш злато? Или защото цената му е стабилна винаги расте в продължителен период от време? Ако никой не купува злато, платина и тн за инвестиционни цели, а само заводите ги купуваха цената му пак ли щеше да е същата?

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Криптовалути

Мнение от TNT » 06 Апр 2021, 11:03

Еми да, как да си хвърли биткойна на дъното на океана :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Криптовалути

Мнение от Nickelback » 06 Апр 2021, 11:23

Пичове, златото е "злато" (нарицателно), просто 'щото символизира власт и влияние и нищо кой знае какво повече :yes: В никакув случай не е универсален материал и суровина, че да е пенкилер за всичко и всички и да му се кланяме затова, че имало едно-две "уникални" (на тая планета) свойства. Смешно е да има подобна интерпретация в нашето съвремие просто :roll: Никой не казва имаш "волфрамово рУно", "титаниеви ръце", "калифорниево сърце" или, че си "уранов/плутониев човек", нали се сещате :mrgreen: :mhihi:
Това, че има някакви си там свойства не го прави ултимативно ценно, ами е ценно 'щото сравнително трудно се добива и има авторитета на ценно от време оно. Това е. Така и биткойната ще си остане "златото на криптовалутите", ако успеем да го опазим непокътнат :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Криптовалути

Мнение от steeN » 06 Апр 2021, 11:39

Да, добре :lol: Чакам да замениш опроводяването на чиповете с нещо друго освен злато... Има да си чакам, ама иначе не е уникално :mhihi:

b_u_b_o написа:Ама чакай, ти заради тия му качества ли си купуваш злато? Или защото цената му е стабилна винаги расте в продължителен период от време? Ако никой не купува злато, платина и тн за инвестиционни цели, а само заводите ги купуваха цената му пак ли щеше да е същата?


Ако ми задаваш този въпрос значи ти липсва основно разбиране как работят пазарите.
Да цената му щеше да е същата изравнена за дълъг период от време, но много по-волатилна ако ги нямаше "спекулантите".
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Don_Diego

Последни теми
Facebook