Криптовалути

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Криптовалути

Мнение от In_Memoriam » 06 Апр 2021, 11:46

steeN написа:Да, добре :lol: Чакам да замениш опроводяването на чиповете с нещо друго освен злато... Има да си чакам, ама иначе не е уникално :mhihi:


Изображение

Не ти ли писна от празни приказки :shock:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Криптовалути

Мнение от Nickelback » 06 Апр 2021, 11:47

steeN написа:Да, добре :lol: Чакам да замениш опроводяването на чиповете с нещо друго освен злато... Има да си чакам, ама иначе не е уникално :mhihi:

Е нищо де, ше сложим от уникаааалното злато и за нажежаема жичка в крушките :yes: А... то па няма крушки вече, сори :ok: А... то п'а скоро може и чипове вече да няма във вида, в който ги познаваш :mhihi:
Как да е, вЕрвам си ме разбрал :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Криптовалути

Мнение от steeN » 06 Апр 2021, 11:49

Както и ти мен :yes: :lol:

In_Memoriam написа:Не ти ли писна от празни приказки :shock:


Айде да не коментираш неща, които не са ти ясни :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Криптовалути

Мнение от Nickelback » 06 Апр 2021, 11:55

steeN написа:Както и ти мен :yes: :lol:

'Ми не, ама не ми е важно някак :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Криптовалути

Мнение от In_Memoriam » 06 Апр 2021, 12:02

steeN написа:Както и ти мен :yes: :lol:

In_Memoriam написа:Не ти ли писна от празни приказки :shock:


Айде да не коментираш неща, които не са ти ясни :lol:

Това не е коментар. На теб понеже са ти много ясни затова ли пишеш небивалици?

За пореден път ти пускам молбичка да не сереш в темата. Пиши си в темата за "по-добрите" инвестиции - тази е за балъците. :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 06 Апр 2021, 12:22

Докато си пишем глупости за златото, XRP-то подмина 1$ :paranoid: "Ма той умрял ма", добре че не послушах разбирачите да продавам на 0,20 :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Криптовалути

Мнение от steeN » 06 Апр 2021, 12:35

Nickelback написа:
steeN написа:Както и ти мен :yes: :lol:

'Ми не, ама не ми е важно някак :mhihi:


Няма проблеми. На мен пък ми е важно, щото такива разсъждения са страшно добър контраиндикатор :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Криптовалути

Мнение от Mollov » 06 Апр 2021, 12:43

Защо пак трябва да се занимавам да трия offtopic.... колко трудно е да се спазва идеята на темата, без да се пишат неща offtopic, които се чувстваме длъжни да напишем?!?

В смисъл.... детска градина ли е тук, 1-ви клас... някви деца, дето искат да си правят каквото искат? Кое?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Криптовалути

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Апр 2021, 14:22

b_u_b_o написа:
Top Gun Maverick написа:То май короната го засили нагоре, не знам за какъв Краш говориш. В смисъл стана като комара, хората потърсиха алтернативно изкарване на пари и го намериха. Вярно, че тоя път големите играчи спомогнаха повече, но малките служат за това да се поддържа пропагандата, че това нещо реално струва пари и не се поддържа само от човешката алчност. И така от уста на уста всеки говори за биткойн, а короната като отмине според мен може да стане точно обратното.
За седемцифрена сума...дотогава трябва да си влизал и излизал поне 70 пъти от бичи на мечи и така, понеже тогава вече според мен ще криминализират притежанието му. :mhihi: Все пак други хора определят съдбата на света и ако решат, че биткойна е заплаха, просто го резват и нови играчи няма да има почти, което би направило всичко на прах.
А до 2026...ако приемем, че тая година ще задържи или леко наближи 100, то догодина ще спадне и ще задържи ниско няколко години. После може и даатакувавече половин милион тъкмо към 2026. Ако 3 години се задържи ниско, тогава може да клъвна и аз като дойдат другите избори в Америка. :mhihi:


Човече, адски си далече от истината във всяко едно изречение. Не мога да разбера как може да говориш така смело за неща от които хал хабер си нямаш :mhihi: Корона краша, да ти обясня, е срива който се случи миналата година в периода февруари-април не само в криптото ами във всички пазари. Както и всички пазари след това се възстановиха доста бързо. Случващото се в момента с криптото няма ама абсолютно нищо общо с короната.

До 7 цифрената сума, ще има точно един мечи, който ще започне края на тази година/началото на следващата и точно един бичи който ще започне 5-7 месеца след следващия халвинг който ще е 2024. Тази година цената не само "ще задържи или леко наближи 100" ще подмине поне 120к, но по скоро ще доближи 200, а може и нагоре. Тия работи можеш да си ги запишеш някъде и като почнат да се случват пак ще си говорим, до тогава предлагам който хабер си няма от крипто да си мълчи в темата, че след година две някой ще ви изрови старите мнения и ще ви се смее :bchug:



Малко си краен в изказванията в стил, че всичко знаеш, а другите нищо. Как ще не е скочил като си скочи? Или тогава бяхме извън пандемия? Това, че за двумесечния период, който цитираш е загубил някаква стойност, не значи изобщо, че не е скочил гледайки общата му цена преди и след. Дали и колко общо има с короната този му скок е отделна тема, но не може да отречеш, че скочи по време на короната. А това, че говориш с тая увереност точно кога и колко мечи и бичи пазара ще има дотогава, само показва, че смятал да си милионер от крипто до този период. Аз просто ти пожелах дотогава да си влизал и излизал когато трябва от мечи и бичи пазар колкото и такива да има, цифрите ми бяха чисто примерни. Сега ти желая и милионер да станеш наистина до него време от това крипто и толкова. :yes:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Криптовалути

Мнение от In_Memoriam » 06 Апр 2021, 14:30

Естествено, че е скочил по време на короната, но причината не е короната. Просто следва естествената си цикличност, по същия начин както през 2017 и 2013 година, а короната през това време е чисто съвпадение. Със сигурност цената в момента щеше да е по-висока ако не беше този неочакван краш преди 1 година. Просто това уплаши доста хора и забави развитието.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 06 Апр 2021, 15:01

Top Gun Maverick написа:Малко си краен в изказванията в стил, че всичко знаеш, а другите нищо. Как ще не е скочил като си скочи? Или тогава бяхме извън пандемия? Това, че за двумесечния период, който цитираш е загубил някаква стойност, не значи изобщо, че не е скочил гледайки общата му цена преди и след. Дали и колко общо има с короната този му скок е отделна тема, но не може да отречеш, че скочи по време на короната. А това, че говориш с тая увереност точно кога и колко мечи и бичи пазара ще има дотогава, само показва, че смятал да си милионер от крипто до този период. Аз просто ти пожелах дотогава да си влизал и излизал когато трябва от мечи и бичи пазар колкото и такива да има, цифрите ми бяха чисто примерни. Сега ти желая и милионер да станеш наистина до него време от това крипто и толкова. :yes:


Признавам, че наистина звуча крайно. Но това е защото за пореден път изказваш твърдения без да си запознат какво се е случвало и как са се развивали нещата назад във времето. Колегата In_Memoriam го е обяснил, има цикли и събития които за пореден път се затвърждават. Има индикатори, кога какво се случва с пазара. Това от което тръгнахме е, че ако няма някакво такова форсмажорно обстоятелство като "корона краша" през следващите 5 години, не мисля че цената ще слезе под 40К каквото чака Стийн.

Иначе благодаря ти за пожеланията, милионер няма да ставам скоро, просто защото колкото и да вярвам в идеята не бих влезнал all-in защото всичко се случва. Аз пък ти пожелавам да се образоваш по темата, сега е момента да прочетеш и РАЗБЕРЕШ аджеба какво точно е биткойна, как работи блокчейна, какво е халвинг, какви са циклите до сега, какво е lightning network, какво е segwit, как бачка etherium-а, какво са смарт контрактите, какво е DeFi, UniSlap и тн. И като имаш тая информация следващия бул рън да не гледаш от страни и да викаш "балон балон, пазете се ще гръмне" ами да си наясно кога е подценен за да купиш, кога започва да се надува балона над реалната цена и кога е момента в който е хубаво да си прибереш печалбите. :bchug:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Криптовалути

Мнение от alx » 06 Апр 2021, 15:41

b_u_b_o написа:Че това дори е в полза на криптото. Щото Китайците не правят нищо различно от сега съществъващите фиатни пари. Единствената разлика е, че няма да има хартийки изобщо, а всичко ще е дигитално. Нищо общо с криптото и като идея и като реализация... Пак правителството контролира създаването на още пари, пак държи под контрол всички сметки и може да запорира всеки един момент. Просто си увеличава контрола още повече без кеш. Точно тези проблеми решава биткойна и такива действия само ще накара повече хора да го използват ;)


не четеш новините правилно си мисля.

идеята е, че вместо да приемат някоя от текущите крипто-та (аз съм фен на лайткойн-а) китайците решиха да си спретнат тяхна си. това е всъщност новината тука... американците какво мислиш, че ще направят? "ние ще вземеме биткойн-а щото вече има някаква основа и инфраструктура за него"? не. ще си спретнат тяхна версия на крипто долара. йелън вече го е споменала няколко пъти. това като стане... всичките други крипто-та и да не ги забранят- ще се свлекат до нищожни нива.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Криптовалути

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Апр 2021, 15:50

Ами Бубо, от всичко написано само за Етериума съм чел. :mhihi:
Изтървах момента когато се чудих, аз съм го писал много пъти, сега просто не виждам как ще влезна, но това балон-балон, не са мои думи, нещо бъркаш. Просто изпитвам крайно недоверие и не мисля, че ми е момента да вкарвам точно в крипто, без значение кое е то, макар Етериума да ми се е виждал смислен винаги. Даже съм казвал и кога бих купил биткойн, ама няма да се върнат тия стойности, понеже по-скоро ще умре, отколкото да слезе до тях. :mhihi: И да ти кажа според мен ако се запазят всички тия неща го очаква още бая покачване(не знам кога, нещо много де задържа да слиза и качва до близо 60)но кога мога само да гледам. :mhihi: Но е малко неизвестно как биха му се отразили национални криптота на водещите икономики.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 06 Апр 2021, 16:10

alx написа:не четеш новините правилно си мисля.

идеята е, че вместо да приемат някоя от текущите крипто-та (аз съм фен на лайткойн-а) китайците решиха да си спретнат тяхна си. това е всъщност новината тука... американците какво мислиш, че ще направят? "ние ще вземеме биткойн-а щото вече има някаква основа и инфраструктура за него"? не. ще си спретнат тяхна версия на крипто долара. йелън вече го е споменала няколко пъти. това като стане... всичките други крипто-та и да не ги забранят- ще се свлекат до нищожни нива.


А ти пък ти явно изобщо не разбираш криптото, щом наричаш CDBC-тата крипто. Написал съм го вече ама айде пак. Централните банки не правят крипто валути, те правят дигитални пари. Те парите и сега са дигитални реално, моите поне 99.9% поне са само едни цифрички на монитор. Сега си бръкнах в джоба, имам точно 70 кинта в кеш...всичко друго е в банки. Идеята им е да разкарат и тоя кеш. Щото кеша по-трудно се контролира. Нищо друго. Докато крипто валутите имат съвсем други свойства и cdbc-тата няма да как да ги заплашват още по-малко да ги изместят

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Криптовалути

Мнение от alx » 06 Апр 2021, 16:24

b_u_b_o написа:
alx написа:не четеш новините правилно си мисля.

идеята е, че вместо да приемат някоя от текущите крипто-та (аз съм фен на лайткойн-а) китайците решиха да си спретнат тяхна си. това е всъщност новината тука... американците какво мислиш, че ще направят? "ние ще вземеме биткойн-а щото вече има някаква основа и инфраструктура за него"? не. ще си спретнат тяхна версия на крипто долара. йелън вече го е споменала няколко пъти. това като стане... всичките други крипто-та и да не ги забранят- ще се свлекат до нищожни нива.


А ти пък ти явно изобщо не разбираш криптото, щом наричаш CDBC-тата крипто. Написал съм го вече ама айде пак. Централните банки не правят крипто валути, те правят дигитални пари. Те парите и сега са дигитални реално, моите поне 99.9% поне са само едни цифрички на монитор. Сега си бръкнах в джоба, имам точно 70 кинта в кеш...всичко друго е в банки. Идеята им е да разкарат и тоя кеш. Щото кеша по-трудно се контролира. Нищо друго. Докато крипто валутите имат съвсем други свойства и cdbc-тата няма да как да ги заплашват още по-малко да ги изместят


аз цдбц-то го знам много добре. най- малкото защото ми влиза във служебните задължения :) .... ти как мислиш, че ще се ааа виртуалния долар или там както ще се нарича спонсорираната от държавата валута? хайде да не си мислиш, че всички които не вярваме в биткойна ядеме доматите с колците


ама остави- това което се опитвам да ти обясня е полит-техническо решение което трябва да се вземе - и няма почти нищо със технологиите които ще се приложат.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook