Криптовалути

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Криптовалути

Мнение от zAcK » 17 Юни 2022, 8:53

Top Gun Maverick написа:Ами като нямаш не е нужно да го постваш, а просто подминаваш. Щом го слагам значи мисля, че на някои тука би му било интересно като няма задължителен характер. Но ако беше слушал, нямаше ти да пишеш сега глупости. Гостът още при цена 60-69к каза, че Биткойна отива на 20к. После преди време каза, че според него отива на 12к когато абсолютно никой не го вярваше. Дори самия Алесио, като каза, че много уважава Гарет тогава, но не споделя мнението му и обясни защо. Като все пак не го изключва напълно, но не и поради изброените тогава причини. Самият Гарет е много далеч от някакъв си трейдър с толкова дълги години опит. Не ми се описват всички неща в клипа, който желае може да гледа, който не си е негов избор, ама недей така все едно ти като го смяташ за безполезно да казваш на другите едва ли не как не става.


И ти като го слушаш и като е познал, че ще отиде на $20000, защо не си продаде криптото и сега да си на плюс, пък и да купиш 4 пъти повече, като стане $12000?

Нещо не разбирам??? :dunno:
Уж познават, уж ги разбират, уж ги слушаш. Постваш ги тука и накрая, DCA, ама друг път :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

P.S. Сега пак кажете, че съм хейтър и продължаваме напред :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Криптовалути

Мнение от grkv » 17 Юни 2022, 9:32

Е, не е излязла сметката... :lol:

Аз разбрах че сме в беър с 4-5 месеца закъснение, всичко преди това е корекция в бул маркета :lol:

Оставете ги тия неща сега, станалото - станало. Тоя актив до момента не е преживявал рецесия, 'щото се пръкна точно към края на предишната и то само сред група ентусиасти, много ми е интересно как биха се развили нещата не само с Биткойн а и с алтовете над които реално се работи от големи дев тиймове...
От една страна - на тия дев тиймове предполагам им се плаща от продажба на токени, които със сриването на цената ще "секнат" заплатите, съответно и работата по проектите, от друга страна технологията вече е "наяве" и това, че няма пари за девелъпмънт не би трябвало да спре изцяло развитието на технологията, просто да я забави. :dunno:

От към стратегия много хора съветват в даунтренд да се държи Биткойн и при обръщане да се минава в алтове - ясно защо, аз изпуснах момента с месеци и си се возих на влакчето надолу, до долу :lol: на тоя етап да мина в Биткойн ми изглежда глупаво, по-скоро си пълня торбичката със същото и съм сигурен, че когато обърне тренда ще съм на влака, когато и да е това. Стига да не ми умре алтчето изцяло. :mhihi:
Гадая си и аз... От две Е60-ки (ама на старите цени) в момента няма и за едно е90 :lol:
Готин експириънс.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Криптовалути

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Юни 2022, 10:08

Да де, ама "грешките", които си направил никой и по никакъв повод не можеше да ти ги налее като акъл в главата, колкото и да ти ги обясняваше. Както цитирам Корейците все, "да видиш нещо сто пъти, не е като да го изживееш веднъж". От там опита, които имаш на свой собствен гръб ще те въоръжи така за следващия бул маркет, както никой човек не може да те въоръжи и ще видим тогава къде ще си. В тоя ред на мисли просто няма за какво да съжаляваш.
Точно ти миналата година като влизах ми каза почти същото използвайки думите, че ще имам времето през този цикъл да си направя грешките, вероятно си забравил, ама аз помня. :mhihi:
Зак, ние продължаваме така или иначе, а хейтъри много по принцип, няма друг начин просто.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 17 Юни 2022, 11:33

Top Gun Maverick написа:Интересно беше сбитото, че дъното би било достигнато когато вече никой не иска да купува и т.н. без това да касае конкретна сума.


Това е точно обратното на дъно, ако няма кой да купува, а се продава цената пада яко. Дъното ще е кога няма кой да продава вече и всички които имат не искат да се разделят с койните си на такива цени.

grkv написа:... на тоя етап да мина в Биткойн ми изглежда глупаво, по-скоро си пълня торбичката със същото и съм сигурен, че когато обърне тренда ще съм на влака, когато и да е това. Стига да не ми умре алтчето изцяло. :mhihi:


Това не е оптимално, защото ако от тук Биткойн направи 50% дип, алтовете ще направят нови 90%. Тоест твоя алт ако върха му е 50$, ти до тука си го купувал на средна цена 25$ примерно, а сега вече е 10$, има голям шанс да иде на 1$. И ти хубаво си сваляш средната цена надолу, ама колкото повече акумулираш толкова повече капитал ти трябва да я сваляш истински. Аз поне в момента не бих пипал алтове, даже мисля да се отърва от каквото имам и да отиде в биткойн. Да някой неща ще са на "загуба" ама поне ще намалим бъдещите такива загуби ако нещата отидат още надолу. А вече когато нещата тръгнат нагоре биткойн почти сигурно ще outperform-не почти всичко друго и тогава ще е момента да се обърне пак в алтове...някакъв процент.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Криптовалути

Мнение от grkv » 17 Юни 2022, 13:06

b_u_b_o написа:Да някой неща ще са на "загуба" ама поне ще намалим бъдещите такива загуби ако нещата отидат още надолу.

А вече когато нещата тръгнат нагоре биткойн почти сигурно ще outperform-не почти всичко друго и тогава ще е момента да се обърне пак в алтове...някакъв процент.


1. Има логика, но знаейки, че вече половин година сме в беър, циклите са по-кратки и по-малко волатилни, а и вече знаем какво става когато всички очакват нещо аха да се случи, няма да съм супер изненадан ако дъното е стигнато или някъде много близо - като цена, не като време. Естествено, гадаем нелепо.

2. Все си мисля, че ще ги изпревари чисто времево - ще тръгне първи напред, но чисто като Х-сове от начало до край - едва ли. Аз съм доста слаб в преценката кога да обърна в биткойн и кога в алт, понеже наистина нямам време да задълбавам с он чейн анализи и трейдване, съответно почти сигурно е, че ще изпусна правилния момент и пак ще съм на опашката с балъците :mhihi:
Ще го помисля още малко и ще преценя дали да обръщам в биткойн. Някакси ми е кофти да съм продал на загуба когато не съм притиснат от време или обстоятелства... ако ще обръщам от страх да не падне още повече, то направо да обръщам в стейбъли, ама пак ше изтървем влака като миналото лято, че и Септември... :mhihi:

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Криптовалути

Мнение от Zagy » 17 Юни 2022, 15:52

Специалистите винаги са най-изненаданите - това не го ли разбрахте? :mhihi:
Si non confectus, non reficiat.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Криптовалути

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Юни 2022, 9:12

Айде записахме се в историята, отиде почти под 19к. :clap:
Наистина историческо време с този пробив!
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Криптовалути

Мнение от zAcK » 18 Юни 2022, 12:40

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Чак пък толкова. Просто едни хора губят пари, други правят пари и те така :bchug:
Както каза Стийн, умрялата котка си подскача, докато разни шамани гледат кендъли, чертички и фибоначинца :kuku: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Криптовалути

Мнение от zAcK » 18 Юни 2022, 22:31

Всички инвеститори рязко сгибнаха и никой не пише :mhihi: И всички теории на мегамощните ютюбъри си браха лайката. Съпротиви, путки майни, кендъли, мендъли, върхове, пробиви :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Още по-яко беше как ей сега щеше да стане $100 000 :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Предния път след 2017-та се дропна от $20000 на $3000.
Сега от $68000 като нищо може да слезе под $10000, че и още по-ниско. И ще има доста избочили кочината :mhihi:

P.S. Лошото е, че доста алтове ще си заминат :dunno:
Последна промяна zAcK на 18 Юни 2022, 22:35, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Криптовалути

Мнение от bioz » 18 Юни 2022, 22:32

Ся не ми се рови моето мнение от преди месец и нещо, но точно това чаках. Другите да му мислят...

Sent from my IN2015 using Tapatalk

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Криптовалути

Мнение от zAcK » 18 Юни 2022, 22:35

bioz написа:Ся не ми се рови моето мнение от преди месец и нещо, но точно това чаках. Другите да му мислят...


Колко го чакаш да стане, за да влезеш? :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Криптовалути

Мнение от bioz » 18 Юни 2022, 22:45

Чаках го на двайсе, ама ся като си пада няма да се бутам ще си го доизчакам.

Sent from my IN2015 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Криптовалути

Мнение от In_Memoriam » 18 Юни 2022, 22:45

zAcK написа:Всички инвеститори рязко сгибнаха и никой не пише :mhihi: И всички теории на мегамощните ютюбъри си браха лайката. Съпротиви, путки майни, кендъли, мендъли, върхове, пробиви :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Още по-яко беше как ей сега щеше да стане $100 000 :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Предния път след 2017-та се дропна от $20000 на $3000.
Сега от $68000 като нищо може да слезе под $10000, че и още по-ниско. И ще има доста избочили кочината :mhihi:

P.S. Лошото е, че доста алтове ще си заминат :dunno:

Какво има за писане? Аз от 40 надолу не съм спирал да купувам, сега под 20 купувам х2, а под 10 ако има вероятно ще стане х3 :mhihi:

Между другото много ми е интересно това вашето "влизане". Така написано ми изглежда на all in. Ако съм прав, на базата на какво решавате на каква цена трябва да се случи? Също има значение и с каква сума ви е "влизането", щото ако са някакви джобни е разбираемо, че няма нужда от DCA.

Ся... вярно, че хората сме алчни гъзове и всеки иска да купи точно на дъното и да продаде точно на върха, но реалистично шансът за такова нещо е много мизерен и за мен лично не си струва риска, при положение че исторически всякаква покупка около 200-седмичната MA линия и такива стойности на RSI се е оказвала перфектна покупка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Криптовалути

Мнение от grkv » 19 Юни 2022, 8:01

Аз обърнах в биткойн, гледайки алтовете спрямо биткойн ми се стори удачен момент, стига да продължи тренда и да кървят спрямо биткойн, иначе е пореден автогол :lol:

Към по-опитните, има ли някаква значима причина алтовете да ''се държат'' когато биткойн пада? Като гледам май това се случва.
При предишните дропове които съм виждал -5% на биткойн значи -8% на Етер и -10-20% на алтове, сега съм малко озадачен...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Криптовалути

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Юни 2022, 21:00

Освен, че сме близо до дъното, друго логично обяснение няма. Може би ако беше един алт или два щяхме да предположим, че трябва да има някакъв "стойностен" проект, който да се откроява и да прибира парите на ритейла за известно време, ама те са много.
Третият вариант би бил нелогичен за мен. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook