Криптовалути

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Криптовалути

Мнение от vlad0 » 25 Фев 2021, 14:38

Mollov написа: ...


Какъв обем би предизвикал сериозен спад на цената на биткойн? Виждам, че има малко портфейли с голямо количество - 3000 портфейла държат 8 милиона биткойна - https://bitinfocharts.com/top-100-riche ... esses.html

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Криптовалути

Мнение от Mollov » 25 Фев 2021, 15:30

Малко е относително, защото зависи и от обема на пазара в момента... а и от търсенето като цяло.... т.е. дали има добър обем от заявки за купуване, или не... в дни с малък обем и по-слаби нива на резистентност в низходящ план, курса може да бъде сринат "доста лесно"*. Колко ще се срине зависи от обема на приготвени за целта BTC, дневния обем и нивата на резистентност...


*Под доста лесно се има предвид съвсем адекватно режисирано продаване с тази цел, с конкретен обем от BTC. И да е в голяма борса, която е поне в ТОР3 по обеми...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Криптовалути

Мнение от vixx » 26 Фев 2021, 1:01

Тесла не удари ли 15 млрд. надолу след като Мъск обяви покупката на биткойн? Аз ако бях някой от VC-тата му щях да съм меко казано бесен от предприемачеството му.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 14.02.2004
Местоположение: София
Кара: '02 BMW E46 330i

Re: Криптовалути

Мнение от ///M3 » 26 Фев 2021, 8:56

Това са от онези спекулативни манипулативни новини, които излизат като "назидателни" за CEO-тата. На практика целият пазар падна като Nasdaq го отнесе с най-голям процент. Аналогично на Тесла се срива и Apple, но за тях няма ъакава новина, защото не са купили крипто :D

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Криптовалути

Мнение от Zagy » 26 Фев 2021, 9:21

Тесла са мегабалон сами по себе си - те от нищото могат да си паднат здраво. Отделно Мъск си подля мощно вода с тия покупки на биткойн - реално един балон купува друг - няма нищо изненадващо.
Si non confectus, non reficiat.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 26 Фев 2021, 10:01

///M3 написа:...се срива и Apple, но за тях няма ъакава новина, защото не са купили крипто


Или поне не са го обявили публично :mhihi:

Как се чувствате днес от новия дип(питам хората с крипто, тия без ми е ясно че се подмокрят от "пукането на балона" :mhihi: ). Пробихме от 3тия път съпорта на 45к. Аз се чувствам доста уверен, че не е свършило всичко ами просто коригираме. Ако се спрем на 42к всичко ще е точно, под 38к вече ще съм леко притеснен но все още ще смятам с голяма вероятност че ще обърнем тренда.

Даже сигурно ще купя още малко етер, но чакам да видя до къде ще го докара дип-а. :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Криптовалути

Мнение от bioz » 26 Фев 2021, 10:04

Аз продадох част. Може пак да купя ако падне подобаващо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Криптовалути

Мнение от steeN » 26 Фев 2021, 10:05

Да бе само дето Насдак падна с 8%, докато Тесла падна с 25%. Тесла ако Фед не обяви нещо до няколко дни ще се преполви като стои та гледай.
Особено като се ускорят излизанията от ARKK и подобен шит.

Ако под подмокряне имаш предвид профитс за тези, които са шорт... да. Другото са празни приказки.
Все още смятам, че ще слезем под 40к, но няма да е по права линия и доста пъти хора ще купуват дипс и няма да работи освен за кратко.
Лесните пари в този пазар свършиха за мен още като Тесла обяви, че за купили.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Криптовалути

Мнение от Zagy » 26 Фев 2021, 10:17

Аз смятам, че бития койн дори ще тества под 30К.
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Криптовалути

Мнение от steeN » 26 Фев 2021, 10:23

Първо трябва да стигне 40, защото там ще има много голяма волатилност. На масата average cost им е там някъде и ще почне едно паническо купуване и продаване.
Като се разсее прахта, ще видим какво ще стане. Винаги има варианти и дегенератите от Фед да удължат живота на този фарс, който гледаме още малко.
Последна промяна steeN на 26 Фев 2021, 10:26, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 26 Фев 2021, 10:25

steeN написа:Ако под подмокряне имаш предвид профитс за тези, които са шорт... да. Другото са празни приказки.


Не, имам предвид тея които седят, гледат и само приказват. Тия които са шорт са си напълно в пазара според мен, нека печелят.
На мен този дип ми дава още по-голяма увереност в 100к лятоска. Ако бяхме продължили право нагоре щеше да ми е по-притеснено. Тва си е моята прогноза и я подкрепям с парите си, който е толко сигурен, че ще пада да слага 10-20к на шорт и да печели :mhihi: Ама тия дето наизлизат само в червен пазар са ми много забавни :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Криптовалути

Мнение от steeN » 26 Фев 2021, 10:28

Е аз, че имам негативен bias имам, но просто тази еуфория за мен е озадачаваща. Дори декември 2017 не беше така, когато примерно отиваш на зъболекар и той те пита да му обясниш какво е биткойн.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Криптовалути

Мнение от TNT » 26 Фев 2021, 11:10

b_u_b_o написа: Ама тия дето наизлизат само в червен пазар са ми много забавни :mrgreen:

И ако бяха толкова активни, когато върви нагоре... щяха да са по-щастливи, отколкото като хейтят по корекция :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Криптовалути

Мнение от In_Memoriam » 26 Фев 2021, 12:23

Преди по-малко от месец цена от 40к беше някаква мечта. В момента на 45 всеки трепери като лист :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Криптовалути

Мнение от b_u_b_o » 26 Фев 2021, 13:33

Реално вече 16 дни цената не е слизала под 40к, а дневен кендъл не е затварял под 30к от 2ри януари. За 20к да не говорим, над него сме вече 72 дена. Тва всичкото в моите очи е много стабилен тренд. Предните пъти пиковите цени се случваха в рамките на седмица г/д и после връщаха яко. Сега или сме далече още от тях, или сценария се променя към по-стабилен пазар. За мен е първото и сме г/д на средата на пътя(като време, като цена нямам представа). Някой хора говорят и за приключване на циклите и влизане в някакъв супер цикъл, но аз бих заложил на поне още един беър маркет до следващия халвинг и още едно голямо избухване след това.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook