Криптовалути

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 25.04.2017
Местоположение: in the car
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 2000cc. 143hp. DOUBLE VANOS
Мечтае да кара: BMW
Детайли за колата: BMW E46 2000cc. 143hp. VALVETRONNIC DOUBLE VANOS

Re: Криптовалути

Мнение от onewg » 11 Юни 2017, 16:12

Добре казваш една десета койнт, ама койнта няма десетична запетая, и е най малката финекийска единица.. :dunno:

Не можеш да го разделиш на една десета.
:driving:
Изображение
Тиез коне искат да ядат.... :bowdown: :conf: :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Криптовалути

Мнение от bum_bum » 11 Юни 2017, 16:19

Златен стандарт вече няма. Предполага се, че зад валутите на държавите стои техният БВП.

По принцип ако Биткойна е подкрепен от процесорна мощ ОК, но тя реално е безпричинно похабена в някакво копане, което не носи никакви реални ползи.

Изглежда, че стойността му се крепи на свободата с която се извършват транзакциите и това, че не може да бъде конфискуван. Колкото повече хора търсят тези ползи, толкова по-скъп става защото количеството е ограничено. Или поне аз така го разбрах, че има някакъв максимален брой единици, които могат да бъдат емитирани във времето.

Най-вероятно много хора ще бъдат привлечени от възможностите, които предлага подобна валута и ще се появят сума ти разновидности на Биткойна. Съвсем нормално ще има и доста пирамиди сред тях. След като се сринат или ще останат най-читавите или всичко ще изчезне. :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Криптовалути

Мнение от Nickelback » 11 Юни 2017, 16:31

onewg написа:Добре казваш една десета койнт, ама койнта няма десетична запетая, и е най малката финекийска единица.. :dunno:

Не можеш да го разделиш на една десета.


Не знам, мисля че съм виждал в нета някакви неща да се продават за 5.2 койна, да речем. Беше отдавна, не съм в час с нещата, просто споделям като страничен наблюдател.

bum_bum написа:Златен стандарт вече няма. Предполага се, че зад валутите на държавите стои техният БВП.

По принцип ако Биткойна е подкрепен от процесорна мощ ОК, но тя реално е безпричинно похабена в някакво копане, което не носи никакви реални ползи.

Изглежда, че стойността му се крепи на свободата с която се извършват транзакциите и това, че не може да бъде конфискуван. Колкото повече хора търсят тези ползи, толкова по-скъп става защото количеството е ограничено. Или поне аз така го разбрах, че има някакъв максимален брой единици, които могат да бъдат емитирани във времето.

Най-вероятно много хора ще бъдат привлечени от възможностите, които предлага подобна валута и ще се появят сума ти разновидности на Биткойна. Съвсем нормално ще има и доста пирамиди сред тях. След като се сринат или ще останат най-читавите или всичко ще изчезне. :dunno:


Има някакъв скрит анархизъм в биткойна, да. Явно е идеята е да върне парАта при хората, няма БВП, няма злато :mhihi:

Така е, както и на мен и теб, така и на всеки нормален човек ни изглежда, че тази енергия и процесорно време са отишли залудо. Но всъщност не е по-различно от това да вземеш една акумулаторна батерия и да я заредиш. Баба ми би казала "защо хабиш сега тока" (а тя почти го казва като ме е виждала да си зареждам телефона - "какво се пулите в тия телефони" и т.н. :mhihi: ). Ами не хабя тока, а просто си го акумулирам "за после". Платил съм си го, купил съм съоръженията за това, доколко ефективно - моя си работа. Просто фОрмата на разменното средство е друга. Де да знам...
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Криптовалути

Мнение от acer » 11 Юни 2017, 16:45

bum_bum написа:По принцип ако Биткойна е подкрепен от процесорна мощ ОК, но тя реално е безпричинно похабена в някакво копане, което не носи никакви реални ползи.

Не е само за измислени задачки, част от процесорната мощ се използва за работата на самият блокчейн и трансакциите.
Nickelback написа:Явно е идеята е да върне парАта при хората, няма БВП, няма злато :mhihi:

Tва е ендгейма на криптовалутата, повече Дѐмос и по-малко власт на финансови акули, Сороси и т.н, но все още звучи прекалено утопично. Интересното е ако някой има за цел да спре Bitcoin как точно ще го направи, интернета ли ще спрат :mhihi:
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Криптовалути

Мнение от bam-bam » 11 Юни 2017, 16:46

onewg написа:Добре искам да ми се обясни като на малоумник няколко въпроса..

Кое определя стойността, и то баш в долари, нали не е вързана към никоя валута.

Имам биткойти, как да си ги обърна в истински долари.. :paranoid:


Щом от 5 долара за койнт станаха 800, кое гарантира че пак няма да падне до 5 долара...


Платих за ресторант 2 койнта, по времето на плащането койнта беше на стойност 110 долара, сега след седмица е 800 долара, това означава ли че съм дал 1200 долара повече, някой ще ми ги върне ли тези пари.. :nono:

В момента ако купувате рискувате да се покачи след малко стойността и да сте се набутали!!! да датете 3 койта за компютър, след седмица тези три койта да станат 5000 долара..

не е ли наботвация, не е ли по добре да не си харчите койнтите докато се установи едно стабилно ниво!!



Има сайтове от които по някакви начини правиш пари и то си се трупа
Начина да си ги вземеш е точно с биткоинти или други начини (Payza)
Има някакви борси, портфейли и т.н.
Аз съм го пробвал , исках да ми платят в биткойнти, после през портфейла,през борсата и накрая в сметката ми.
Реално не ми дремеше за курса, че тези пари са от въздуха, ама ми преведоха едни 100 евра.
После ползвах Пайзата и там директно ти идват в банката, не се занимавах с борси
При борсата пуснах , че продавам биткойнта и веднага някакви ми ги изкупиха и така си взех парите.
Има хора са си заложили сметките в разни сайтове и от там си им капе по нещо и после си го обръщат в реални пари.
Изображение

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Криптовалути

Мнение от MadChicken » 11 Юни 2017, 17:20

По-интересно ми е как ще задържат интереса на "миньорите" след достигане на крайните 21 милиона биткойн-а.

Приемаме че копачите изцяло подържат разпределената инфраструктура - обработват трансакции, с доста тежка криптография подържат разпределената база данни и добавят към нея нови блокове с транзакции, така че всеки следващ "пази" предишните от манипулация и съответно биват "възнаграждавани" за труда си с ново изкопани биткойн-и. До тук супер идейно...
Понеже има много мераклии, изкуствено се вдига сложността през някакъв период за да се осигури приблизителен интервал от 10 мин между всеки блок, за да вървят гладко и равномерно бързо трансакциите. Тук идва интересното - таксите не са задължителни, но миньорите могат да изберат да обработват с приоритет трансакции с такса, т.е. биткойн обществото лека полека се готви за момента, в който миньорите няма да се стимулират (разбирай финансират) с ново изработени биткойн-и, а с такси от разплащания със съществуващите вече 21 милиона :mhihi:

Найс а :ok:
Only dead fish follow the stream...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 25.04.2017
Местоположение: in the car
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 2000cc. 143hp. DOUBLE VANOS
Мечтае да кара: BMW
Детайли за колата: BMW E46 2000cc. 143hp. VALVETRONNIC DOUBLE VANOS

Re: Криптовалути

Мнение от onewg » 11 Юни 2017, 17:34

По интересно е защо една машина, крайната (последната завършила изчислението) получава наградата, биткойнтите.. :lol: :lol:

Скоро може всички копачи да спрат автоматично, и една машина да обере целят пай :) :wave:
всички машини подготвят крайното изчисление и го стакват към някоя друга машина...
От време на време копачите лапат по някой друга муха, за да поддържат огъня.. :paranoid:

Абе играйте си, забавлявайте се щом ви влече това, ама с много пари недейте да влизате в тези схеми.. :smoke:
:driving:
Изображение
Тиез коне искат да ядат.... :bowdown: :conf: :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Криптовалути

Мнение от bum_bum » 11 Юни 2017, 17:48

Темата е много интересна и явно изисква задълбочени познания по макро икономика за да бъде разбрана. Като оставим на страна простото печалбарство.

Валута зад която не седи нищо. Но пък изцяло свободна от вмешателство на регулаторни органи. Мисля, че steeN трябва да се изкаже тук. :mhihi:

Не разбирам как се формира курсът на Биткойна спрямо другите валути. Ако е само на база търсенето и то значи той би трябвало да е напълно реален. Защото всички останали национални валути поради една или друга причина са или подценени или надценени.

Друго, някой пуска 21 милиона единици валута, която струва 5000лв. Не мога да смятам до толкова ма някакви много милиарди. Зад цялата тая огромна сума не седи абсолютно нищо произведено, а само отделеното машинно време за поддръжка на системата. Това би трябвало да е баси инфлационния локомотив. :dunno:

acer написа:Tва е ендгейма на криптовалутата, повече Дѐмос и по-малко власт на финансови акули, Сороси и т.н, но все още звучи прекалено утопично. Интересното е ако някой има за цел да спре Bitcoin как точно ще го направи, интернета ли ще спрат :mhihi:


Просто държава Х определя биткойн системата като незаконна и играта свършва. На мен лично ми се струва, че соросите просто я оставят да съществува, защото имат далавера някаква от нея.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Криптовалути

Мнение от acer » 11 Юни 2017, 18:02

MadChicken написа:По-интересно ми е как ще задържат интереса на "миньорите" след достигане на крайните 21 милиона биткойн-а.
биткойн обществото лека полека се готви за момента, в който миньорите няма да се стимулират (разбирай финансират) с ново изработени биткойн-и, а с такси от разплащания със съществуващите вече 21 милиона :mhihi:


Дават го че 99% от тия 21 млн биткойна да бъдат достигнати към 2032, а останалият 1% още към 100-на години... през 2032 не се знае каква ще бъда мощта на компютрите, може процесорната мощ на няколко кафеварки да са достатъчни да поддържат трансакциите, self-sustain future :mhihi:

Хубавото на блокчейн е че може да бъде пренаписан много софтуер.. искате Youtube без досадни реклами, пренаписва се на eterium и се пуска в мрежата :lol: Бтв етериум е руски проект и Путин си ги подкрепя.
Последна промяна acer на 11 Юни 2017, 18:16, променена общо 1 път
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Криптовалути

Мнение от MadChicken » 11 Юни 2017, 18:11

Аз за съжаление като стане дума за икономика, а особено за световна, макроикономика откровено се чувствам страшно глупав :oops:

Както acer написа, чрез регулиране на трудността и намаляване на половина на печалбата от всеки блок през предварително заложен интервал, изкопаването на 21-те милиона ще се случи след 100+ години, т.е. един добър срок за мигриране към виртуални пари.

Паживьом - увидим!
Only dead fish follow the stream...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Криптовалути

Мнение от K_Ilkov » 11 Юни 2017, 20:04

bum_bum написа:Темата е много интересна

Абсолютно :yes:

MadChicken написа:един добър срок за мигриране към виртуални пари.

По-интересно е самото мигриране за мен.

Едни хора го произвеждат (копаят) други понеже ги кефи дават реални валути/пари/стойност за него.
Така се мигрира ресурс от днешните валути към криптото според мен. Друго не можах да измисля :mhihi:

С две думи аз поне, което виждам е, че стойността на това нещо е във вярата в новото и желанието
за промяна и търсенето на алтернативна система на разплащане неподлежаща на контрол и регулация ...

Тук обаче идва един морален донякъде въпрос ...

bum_bum написа:Изглежда, че стойността му се крепи на свободата с която се извършват транзакциите и това, че не може да бъде конфискуван.

Сигурно е редно да се запитаме, кой има чак пък такъв интерес да инвестира реалните си пари в нещо неподлежащо на какъвто и да е контрол :dunno:

Де да знам ... аз продължавам да подлагам на съмнение идеята и бъдещето на тези валути :dunno:
Или поне смятам, че имат не само розовата страна "как поскъпват само" ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Криптовалути

Мнение от Mollov » 11 Юни 2017, 21:39

BTC-то, както и всяка друга криптовалута (монета) има 7 (или 8 да не бяха, не помня вече) символа след десетичната запетая... т.е. 0.00000001 BTC е най-малката частица, на която може да се "раздели".... тази най-малка частица се нарича "Сатоши", на името на предполагаемият създател на BTC...

Така много (почти всички) криптовалути имат някакъв релевантен курс спрямо BTC, като например криптомонета Х в момента се търгува за 4500 сатошита...

onewg, много хора се занимават с т.нар. "копаене" и продаване на монетите за пари... а не се занимават с търговия на BTC, не си продават апартаментите и прочие...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Криптовалути

Мнение от K_Ilkov » 11 Юни 2017, 21:51

Mollov написа:много хора се занимават с т.нар. "копаене" и продаване на монетите за пари

Тези създават виртуалната реалност за изпитващите нужда да се преселят в нея :D

Останалите печеливши са спекулантите и хората имащи нужда парите им да не подлежат на контрол ...

В цялата схема единственото реално преимущество, което аз виждам е лесния трансфер на средства в глобален мащаб :dunno:
Ама на каква цена ... явно тепърва ще разберем ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Криптовалути

Мнение от steeN » 11 Юни 2017, 21:59

Mollov написа:...


Мерси и на двамата... щях точно да питам за съвет, че гледам сте навътре. Чак догодина мисля да се занимавам с такива истории, така че ще видим дали ще дочакам за отстъпки :) :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Криптовалути

Мнение от steeN » 11 Юни 2017, 22:01

onewg написа:не е ли наботвация, не е ли по добре да не си харчите койнтите докато се установи едно стабилно ниво!!


Това се нарича дефлация :) По време на дефлация има смисъл да харчиш само за неща, които са ти необходими... за тва политиците много мразят дефлацията... щото хората спестяват, а не харчат като идиоти да им надуват икономическите статистики :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook