Евтина, но добра машинка за подстригване?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Евтина, но добра машинка за подстригване?

Мнение от r19 » 14 Юни 2017, 2:03

Здравейте колеги,
Знам, че има и предишни такива теми, но са стари и затова реших да пусна нова.
Та въпроса ми е има ли евтина(около 50лв) машинка за подстригване, която да не се запъва и задръства постоянно. :paranoid: :bang:
От 2 години ползвам Philips HC3410
Изображение
Ами супер слаба машинка. Трябва да минавам по 10 пъти за да вземе хубаво косата и постоянно се задръства. Трябва да я разглобя 5 пъти на постригване за почистване, иначе просто не става. А сега и се строши и приставката, и реших, че е време да си взема друга машинка. :no:
Поздрави!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Евтина, но добра машинка за подстригване?

Мнение от astrapower » 14 Юни 2017, 8:28

Аз си взех тази http://www.emag.bg/mashinka-za-podstrigvane-philips-baterija-0-5-23-mm-24-niva-titanovi-nozhcheta-greben-za-brada-cherna-srebrista-hc5450-80/pd/DQZ2CBBBM/ преди месец и съм много доволен, но надскача бюджета ти за съжаление.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Евтина, но добра машинка за подстригване?

Мнение от Borymeckata » 14 Юни 2017, 8:49

Жена ми повече от 12 години ме стриже с една Ровента, моделът май беше Номад. Ето картинка от мрежата - точно същата:
Изображение

Не е дала никакъв дефект до момента и нямам никакви забележки. Само че този модел е стар и сигурно вече не се предлага... Колега, когато купуваш такава машинка - гледай режещите зъбци отпред. Трябва да бъдат от стомана и задължително детайлите да са фрезовани, а не щамповани. Лесно се познава - щампованите са по-тънки и имат явно "ламаринен" вид, а фрезованите изглеждат масивни.

Изображение
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Евтина, но добра машинка за подстригване?

Мнение от kolp » 14 Юни 2017, 9:05

мисля че всички се запушват, такъв е дизайна просто. мен лично не ме дразни изобщо

аз ползвам тази за брада - http://www.technopolis.bg/bg/Body-groom ... 6/p/833669 и съм много доволен, бих си взел пак.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: CBR 900RR

Re: Евтина, но добра машинка за подстригване?

Мнение от nCuXoHeBpo3eH » 14 Юни 2017, 9:23

Ако я купуваш лично - гледай да е тежка, важи за всякаква техника принципно :lol:

Аз си купувам само Remington - http://www.emag.bg/mashinka-za-podstrig ... DR1YJBBBM/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Евтина, но добра машинка за подстригване?

Мнение от hell's angel » 14 Юни 2017, 10:21

Като сме тръгнали да си хвалим своето :mhihi: Имам една, от не помня колко години. Не се задръства изобщо и не изисква никаква поддръжка. Няма много приставки, а само една регулируема. Не е тежка и кабела пречи понякога, ама на фона на това, че си бачка по същият начин откакто е извадена от кутията се ядва. Пък и не беше особено скъпа. Ей такава е :

Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Евтина, но добра машинка за подстригване?

Мнение от r19 » 14 Юни 2017, 12:16

Попринцип когато си купувах моята исках точно такава като последната Philips 5120/15, обаче ми казаха че вече е стар модел и не се предлага... :conf:
Ще погледна за Remington и Taurus.
Благодаря.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Евтина, но добра машинка за подстригване?

Мнение от Exclusive89 » 14 Юни 2017, 22:37

За брадата имам Babyliss няма да споменавам точния модел доста над бюджета е, а за подстригваме имаме една машинка Moser-1400 (модела е много стар) преди 7-8 години е купена от Германия за 25 еврака още работи безотказно (машинката е нещо като Е30 :mhihi: ) Гледам има ги и в олх за по 20-25лв. но не знам дали са качествени или некви китайчета.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Евтина, но добра машинка за подстригване?

Мнение от slatanic » 14 Апр 2020, 21:34

Понеже мислих да пускам нова тема,но видях,че вече има да попитам за доволни от машинка за подстригване.
За момента съм се огледал в Wahl и Moser.
Бюджет до към 150лв.Не държа да има батерия.Имах филипс и не искам пак.
Желанието е за профи машинка нисък клас за домашно ползване от мен и бащицата.
При мен косата е на свършване при него за сега има.
Бих взел модела Balding 5 star тъй като го дават идеален за поддържане на 0 номер,но все пак ще трябва и стария да се постригва,а той ще гони все пак някаква прилична прическа тип 2 номер да речем.
Та някой с практически виждания да сподели кое става.
Щото утре най-късно вдругиден мисля да съм я купил. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Евтина, но добра машинка за подстригване?

Мнение от msi200 » 14 Апр 2020, 21:57

Аз ползвам някаква Moser с батерия. Много е добра, но според мен изисква прекалено много поддръжка. Моята трябва да я почиствам и смазвам преди всяко подстригване, защото иначе почва много да бръмчи и да вибрира. За професионални фризьори сигурно е ОК постоянно да се занимават с нея.
Преди ползвах един Филипс, който за 10 години изискваше поддръжка, колкото Мозера за 1 месец. Филипса още си работи.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Евтина, но добра машинка за подстригване?

Мнение от Ganchev__ » 14 Апр 2020, 22:12

От около 2 месеца ползвам Wahl Magic clip 5 star с кабел.Чудесна машинка е.Идва с достатъчно приставки и няма как да премърда номера,докато се подстригваш, както ми се случваше с тези на филипс.Води си се професионална, до колкото четох.Доста разглеждах преди да я поръчам и беше най-удачният избор.Влиза ти точно в бюджета - 150лв в сайта на bogen.Като недостатъци мога да изтъкна това, че е тежка и вибрира доста, заради мощния мотор.Трябва и да се смазва от време на време.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Евтина, но добра машинка за подстригване?

Мнение от Spunky » 14 Апр 2020, 23:36

аз ползвам Remington HC6550, с вградена космосмукачка. Моята е с батерия, държи доста, но има и с кабел. Сигурно има по-добри, но нямат космосмукачка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: Евтина, но добра машинка за подстригване?

Мнение от ARR_ » 15 Апр 2020, 2:56

slatanic написа:Понеже мислих да пускам нова тема,но видях,че вече има да попитам за доволни от машинка за подстригване.
За момента съм се огледал в Wahl и Moser.
Бюджет до към 150лв.Не държа да има батерия.Имах филипс и не искам пак.
Желанието е за профи машинка нисък клас за домашно ползване от мен и бащицата.
При мен косата е на свършване при него за сега има.
Бих взел модела Balding 5 star тъй като го дават идеален за поддържане на 0 номер,но все пак ще трябва и стария да се постригва,а той ще гони все пак някаква прилична прическа тип 2 номер да речем.
Та някой с практически виждания да сподели кое става.
Щото утре най-късно вдругиден мисля да съм я купил. :mhihi:


Аз от 2 месеца имам Wahl Professional 5-Star Balding и съм много доволен, преди това винаги съм ползвал "домашни" машинки Remington или Philips с батерия и може би не е обективно сравнението, но определено Wahl-а е много по-мощен и се чуства някак по-качествен може би защото си тежи. Като надежност не знам колко ще изкара, но предишните ми винаги им се скапваше батерията първо, та се надявам да изкара повече, това беше и причината да ги взема всъщност.
Иначе в комплекта идват и два накрайника (гребени?) за регулиране на дължината, а и самата машинка има малко възможност за настройка чрез 2 болта.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Евтина, но добра машинка за подстригване?

Мнение от ildivvy » 15 Апр 2020, 7:07

Аз си купих Филипс, като на снимката на първото мнение, преди 1,5г и се подстригваме двамата с баща ми! До сега няма проблеми, нямаме забележки, но ние и толкова разбираме де :mhihi: Не се задръства и не умалява за две поредни подстрижки. Чистя я след подстригването.. Не е за профи-употреба, но за вкъщи става...според мен! Струваше 25лв и е 'избита' вече неколкократно! Имаше 'удължена гаранция' след регистрация в сайта...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Евтина, но добра машинка за подстригване?

Мнение от NGneer4eto » 15 Апр 2020, 8:35

Аз съм с Филипс MG3720 - за брада от Техномарет. Страшно съм доволен - кълца яката дебелата брадата и батерията и държи доста. Има супер много приставки като малките са през 1мм. Не съм я ползвал за коса, но косата е даже по-мека и би трябвало да е по-безпроблемна. Имам един познат, който ползва същата за коса - 1-ви номер и всъщност той ми я препоръча. Очудвам се че има негативни мнения за Филипс, но пък цена 50лв ми се вижда малка. Преди имах Remington за около 55-60 лв от Метро, която също кълцаше здравата, но пък беше много голяма и беше мъка за брадата, но за коса съм я ползвал 1 път и беше добре, но тъй като имаше само една регулируема приставка беше кофти за по-високите номера. Съвет - взимайте машинка с отделни приставки, ако искате да стане това, което сте си намислили. Една регулираща приставка е доста кофти.
За професионалните марки Moser, Wahl не си струва толкова пари, ако я ползвате 2-3 пъти в месеца. Те са направени да работят нон-стоп. Мисля, че Филипс и Remington са най-доброто за лична употреба.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook