Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Море 2024г.?!...

Мнение от Мордехай » 02 Юли 2017, 11:23

Преди всяка година имаше такива теми, тая година и миналата нещо ги пропуснахме.
Аз като човек, който от алчност трудно се отделя от работата, си позволих да отида от сряда до утре на Приморско. Много ми се иска да отида на Канарските острови или нещо подобно, но постоянните проблеми в работата и наложителното ми присъствие при зачестилите катастрофи и увреждане на стоки ме кара да съм наблизо и на няколко часа от евентуални злополуки. Е, все пак този живот ще работя здраво, пък в следващия ще почивам доволно. Обикновено ходя на Приморско, не че е най-хубаво, ами имах един приятел с хотел и работехме много с него, той работеше в една корабна агенция през годината и беше приятно с децата и с неговото домочадие. Само че той нещо се отчая от България и отиде в Англия, там толкова му хареса, че вече не ще и да чуе за връщане, а тая година ще ходи не море някъде по Европа. В Приморско е спокойно, още не е започнал сезона, все пак е пълно с чехи, словаци, руснаци, украинци, даже има чешка полиция. Вчера на площада правиха някакво много интересно представление с много деца, явно има и лагери с руски/украински деца. Много красиви деца. Морето на северния плаж до бившата резиденция на бай Тошо е много приятно, относително е чисто, дразнят ме само пълчищата щипалки отвреме навреме, интересното е че налитат само на мен.
Няма много забавления, ресторантите са зле - изключително бавно обслужване, поради липса на персонал, предимно замразена храна, препържено олио, кошмари в кухнята, недоизмити домати с кал в салатата и пълчища комари, на които хванах цаката - пръскам се с репелент и ми дреме. Обслужването много често е от цигани, готвенето също.
Няма много хора, предимно спокойни семейства, няма силна музика до късно, за мен е приятно.
По хотелите обслужването е само от циганки, като само в ресторантите са българки.
Много ще се радвам да споделите за Испания, островите или Гърция, а може би някой е ходил/ще ходи на Ривиерата, аз съм бил там два пъти, но по времето, когато Е46 беше нов модел.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от bum_bum » 02 Юли 2017, 11:39

Аз след като преди 10 години буквално на сила ме замъкнаха на палатка от тогава насам посмъртно в хотел не можеш ме завря. Първите 2-3 години ходихме и на къмпинг и на хотел, Египет-мегипет и разни такива но сега нямам желание да се завра между четири стени точно на морето.

Тази година сме запазили палатка на плажа за септември. Храната си я правя аз на барбекюто, сигани няма. По цял ден се гмуркам с харпуна та от време на време метнем и някоя риба или октопод. (Тая година ми се иска и някаква въдица да взема ама гледам силно се усложнили нещата от времето, когато ловях таранки на язовира. Някой ако може да даде съвет да казва.)

За Ривиерата не копнея ама една лодка и каравана няма да ми дойдат никак зле.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от kikko » 02 Юли 2017, 11:46

Ходя на каравана в Гърция от 5 години.За друго не искаме и да чуваме с жената. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Мордехай » 02 Юли 2017, 12:30

Аз ако кажа на жена ми за палатка или каравана ще се разсърди за седмица поне, а още не ми трябва толкова свободно време с любовницата и няма са да си гърмя куршумите. Иначе палатка не ме блазни, щото като бях в казармата изкарах десетина дни на палатка и нямам добри спомени, виж ако си взема някоя каравана вече ще е друга работа.
Някой ходил ли е на добър хотел по Халкидики скоро?
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от acho.rs » 02 Юли 2017, 12:51

Аз ходих миналата година 2 пъти на Тасос, а сега тъкмо се върнах от Корфу - и двете дестинации са изключително препоръчителни. Особено на Корфу, аз бях в някаква част където почти всичко беше от бялата част на Европа. Предпочетох тези острови защото са доста зелени, а мен силно ме дразнят пустинни пейзажи и препечени скали. Ако някой се интересува, мога да дам подробна информация. За Тасос, не е необходима, защото там сравнително лесно се ориентираш (забраяваш западната част, източната е 40ина км с добър път), но на Корфу буквално можеш да преврътиш от пътната мрежа и това което навигацията приема за път, дафак.
Мислех за Канарите или Сардиния, но реших август да си бия камшика от жегите и пак да се занеса силно на север - Шотландия и о-в Скай. Предвид това което предлага Гърция, близостта и цената по ресторантите, мисля че е малко онеправдано да давам повече пари за море.

За България - бях последния рицар на надеждата за нашето черноморие, но след няколко опита на Свети Влас 2014та, Примороско 2015та и уикенд в Поморие миналата година, не мисля, че има сила която да ме завлече до там. Най-малкото заради КРОМАНЬОНЦИТЕ по магистралта - нема такава държава, в смисъл толкова малоумен народ, не нещо друго :ranting:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от 3186 » 02 Юли 2017, 13:18

Нашето черноморие става за пиянски уикенд, повече от това би било компромис.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Don_Diego » 02 Юли 2017, 13:36

От четвъртък обикалям южното черноморие служебно: слънчев бряг, созопол, Лозенец. Навсякъде е зле, всичко! Обслужване, отношение, цени. Парад на суетата около по-оборотните заведения, скупчването на много родни комплексари на едно място мен много ме напряга. От години предпочитам северното черноморие, най-вече Варна и Златните. Варна има най-голямите заведения по брега, а на златните съм вип и почивките там са ми без пари, та няма как да не ми харесва там :mhihi: многото рускини и украинки са бонус
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Юли 2017, 13:43

В България има хубави хотели, лошото е, че цената им и тя е хубава, но и цигани няма в тях. :mhihi: В Гърция хубави хотели почти не може да намериш.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от mfandakov » 02 Юли 2017, 14:07

Всяка година сме в Гърция,харесва ни но мислим тази година за чартър до Турция някой ако има впечатления да пише.
В България има едно две места само на север които стават,всичко друго е блъсканица.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от top » 02 Юли 2017, 14:18

Гледам че в олх се е напълнило с обяви за апартаменти в Гърция по 50-60 евро на нощувка, някой може ли да ми препоръча нещо подобно?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от barty » 02 Юли 2017, 14:23

Тази година трябваше да ходим на Албена, но пропадна, чакам да ми върнат парите.
Никога не съм ходил в Албена.
Предишни години ходихме в Обзор, в комплекса Сол Луна Бей, много сме доволни но тази година нещо се объркаха с цените: 7 дни, семейство с две деца искаха 5600лв :shock:
Няма как да платя тези пари за Обзор.

И все пак, през август ще заведа децата с тъста ми и тъщата за две седмици в Бяла.

С две деца се притеснявам да ходя в чужбина, не знам защо но ми е притеснено.
:yes:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от c04 » 02 Юли 2017, 15:14

Don_Diego написа:]От години предпочитам северното черноморие, най-вече Варна и Златните. Варна има най-голямите заведения по брега, а на златните съм вип и почивките там са ми без пари, та няма как да не ми харесва там :mhihi: многото рускини и украинки са бонус

Подкрепям, много по-добро и по-спокойно. Не знам защо всички се набиват на юг :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от bum_bum » 02 Юли 2017, 15:21

Top Gun Maverick написа: В Гърция хубави хотели почти не може да намериш.


:nono: Гърция не е само това, което е на 2-3 часа път от границата. Северната част, където нашего брата сиромах ходи на море е също като нашата Северна България. Все едно да идеш на море във Видин, Лом или Силистра и да чакаш хубави хотели.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от stormrider » 02 Юли 2017, 15:27

Всички курорти от Варна на север са гот.
С много любов към децата!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от host » 02 Юли 2017, 15:32

ние миналата година доволни останахме от Каварна ... не беше на първа линия хотела - апартамент по-точно - обаче супер спокойно, супер чистичко, много малко хора на плажа (той не е и голям) , много хубав плажен бар с готини коктейли, студена бира, много голям избор на морска храна и всякакви неща на плажа ... исках да си починем, буквално , не да се напиваме и т.н. еми става там

дори хората от Румъния, Полша и Русия които бяха там бяха съвсем възпитани и нормални хора, никакви крещенета, пиянски свади или бесни деца
https://goo.gl/maps/RpGE6Wi5H1q това е хотела , ако искате да си почивате и не държите да сте сред много хора и на 1ва линия ... става , и е евтино

но НЕ е лукс, не е на гъзарско място и т.н.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: xterminator

Последни теми
Facebook