Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от FaceOff » 29 Юни 2022, 18:53

Anthony_J написа:
FaceOff написа:Знам, че тия хотели не са много на почит в темата, ама дайте предложения за ол инклузив хотели в Гърция. Може и само закуска и вечеря. С две условия не мога да направя компромис - да са на плажа, и плажа да е хубав, е малко камъни се преживяват, но като цяло да е с хубав пясък и достатъчно широк.
То не е проблемът, че в тази тема не са на почит ол-инклузив хотелите, а че в Гърция не са на почит. Рядко има такива, повечето си имат хубава таверна за вечеря. За такъв вид туризъм май най-добре е Турция. Там е точно обратното.


На фона на безбройните малки хотелчета в Гърция просто ол инклузив хотелите се губят, не че ги няма, или не са на почит, поне моите впечатления са такива. А освен ол инклузив съм написал и закуска и вечеря, и такива има много. С две деца не ми се пътува до Турция, а и честно казано не ме блазни идеята изобщо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от FaceOff » 29 Юни 2022, 19:04

Моджо написа:
FaceOff написа:
Моджо написа:Cronwell или в Сермиля или в Платамонас.
Благодаря колега, но не е моето.
Ако някой има други предложения ще съм благодарен да ги погледна!

Sonia village hotel, Геракини.
Пп според мен не си заслужава ол инклузива, ма ся... Цените в Гърция са солени за такова.
https://www.hotel-sonia.gr

Нащо е със закуска и вечеря ма не ти отговаря на изискванията).

Виж и Лагомандра бийч хотел. Ма не е инклузива. Само закуска.
Това са все места с лични вчепетленията. Иначе харесай в букинга нещо и ни питай тук.
Написал съм и закуска и вечеря. 4 години подред ходих на такъв хотел, с фрапета, кафета и някоя биричка и чаша вино и някакъв обяд ми излизаше на цената на ол инклузив, но ме кефеше. Но след ковида махнаха вечерята, а и жена ми каза, че ако още веднъж резервирам за там ще си ходя сам Бил съм и на ол инклузив и на 90% съм бил доволен. Ще погледна каквото си ми пратил, благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Моджо » 29 Юни 2022, 19:10

https://www.chroussovillage.com/bg/

Не съм бил, колегата ходи, похвали го.
Само че мисля плажа не е до хотела иначе е хубав.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от ildivvy » 29 Юни 2022, 19:35

Kroki написа:
mr_petroff написа:
Kroki написа:Ние взехме и запазихме за Турция септември месец. 7 нощувки all inclusive с транспорт - 540лв.
Хотела се казва - Büyük Berk Otel

Това ако е на Айвълък, ходил съм. Не е от най лъскавите, ама бива. Баш на плажа е. Корабче из залива задължително, готина е разходката.

Оказа се, че последния ден сме на сватба и трябва да се приберем по-рано.. та ще се ходи с автомобил. Не съм шофирал до сега в Турция, някакви съвети какво ми трябва?


Там пътищата са платени и ще трябва да си купиш един стикер HGS, в който се зареждат пари, които ги теглят автоматично при преминаване през пунктовете. Май имат и гишета тук-там, но... В никой случай не превишавай ограниченията! Стриктни са и ще си платиш глобите на прибиране в БГ, а вече не са много евтини!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от drago_pavlov » 29 Юни 2022, 21:22

ildivvy написа:
Kroki написа:
mr_petroff написа:
Kroki написа:Ние взехме и запазихме за Турция септември месец. 7 нощувки all inclusive с транспорт - 540лв.
Хотела се казва - Büyük Berk Otel

Това ако е на Айвълък, ходил съм. Не е от най лъскавите, ама бива. Баш на плажа е. Корабче из залива задължително, готина е разходката.

Оказа се, че последния ден сме на сватба и трябва да се приберем по-рано.. та ще се ходи с автомобил. Не съм шофирал до сега в Турция, някакви съвети какво ми трябва?


Там пътищата са платени и ще трябва да си купиш един стикер HGS, в който се зареждат пари, които ги теглят автоматично при преминаване през пунктовете. Май имат и гишета тук-там, но... В никой случай не превишавай ограниченията! Стриктни са и ще си платиш глобите на прибиране в БГ, а вече не са много евтини!

Това за глобите не е съвсем така. Аз винаги карам над ограниченията.
Досега съм плащал само веднъж глоби. Като една от тях беше от предходно пътуване, но на Капитан Андреево са ме пуснали да мина без да я платя. Но като се връщах през Малко Търново кадъната беше стриктна - връчи ми 3 глоби за превишена скорост, общо около 50 лв.
Та не е толкова страшно.

Като купуваш HGS-a му кажи докъде отиваш и да ти каже колко ще струват пътните такси. Обръщаш го в евро и му даваш точно или малко повече. Че иначе се правят на хитри, явно печелят от обмяна на пари. Ако ще зареждаш 50 евро в стикера тоя ти иска 100 и ти връща останалите 50 в лири...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от mr_petroff » 29 Юни 2022, 23:38

Преди 3-4 години всичко беше ала бала ,HGS не съм купувал ,влизах и излизах без проблеми . Глоби бях събрал доста , нищо не съм плащал. Сега май са затегнати нещата , и аз си залепих HGS стикер и от време на време му вкарвам някой лев. Видиш ли цивилна кола спряла странно покрай пътя , след около два километра , ще си получиш фиша :mhihi: Камерите са в тези коли , обикновенно някое старо Рено или Фиат .Досега глоба в Турция не съм плащал , а не е да не са ми връчвали . Сега може малко да се са променили нещата . Полицаите са супер учтиви ,не си помисляй да даваш нещо за ''почерпка'' обаче. Пътищата са супер , но в сезона покрай морето и курортите е тегаво придвижването - страхотни задръствания и тапи се получават . Нощното пътуване е за предпочитане . Общо взето турците са най добронаменарените и приятелски настроени хора , но имайте в предвид , че са леко националисти . Уважавай и ще получиш уважение. Ако можеш избягвай да влизаш в големите градове като Истанбул , Измир и подобни ,там важат малко по странни правила за движение :D Абе най добре пътувай и виж сам :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от alekangg » 30 Юни 2022, 7:58

Учудвам се за глобите, аз съм ходил доста пъти и съм карал много над ограниченията и нито една глоба не ми е връчвана.
HGS се зарежда в лири, какви евро, смени, невръщане и пр.
Може да се купи и зареди и плати до 14 дни по-късно, та не е задължително да се купува на границата още.
Пак там се виждат и евентуални глоби вече, както и какво се дължи и баланс-демек всичко нужно.
https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/mobil/hgs.jsf

няма друг език и трябва да се ползва превеждане на страницата и трябва регистрация.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Don_Diego » 30 Юни 2022, 8:32

От февруари тази година е отпаднала опцията да се плаща отложено до 14 дни.
Слагай 200-300лири в стикера и си свиркай :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от blqsu4ko » 30 Юни 2022, 9:32

Мен също ме изгърбиха със стикера, но не помня вече какво точно беше. Чак като отидох в хотела в Истанбул намерих англо говорящ и той ми обясни. Иначе за скорост - от границата до Истанбул не съм падал под 200, на връщане също. На отиване пътувах много рано сутрин, на връщане през нощта - глоби йок. Спираха ме полицаи за проверка два пъти и нищо.
Live it like you Love it

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Kroki » 30 Юни 2022, 9:55

Don_Diego написа:От февруари тази година е отпаднала опцията да се плаща отложено до 14 дни.
Слагай 200-300лири в стикера и си свиркай :bchug:

Довечера ще идваш ли, да ги обсъдим нещата? :bchug:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Don_Diego » 30 Юни 2022, 9:59

Ще пътувам довечера и няма да мога да дойда :(

Щом влезеш в Турция гледаш за HGS, предлагат ги и в магазините след границата или на отделна бутка. Взимаш си паспорта и талона на колата, попълваш една бланка с данните от двете, даваш на гишето и казваш за къде пътуваш, че да те ориентират колко да заредиш. Приготви си кеш турски лири. Стикера го лепиш на стъклото при огледалото, другата част в жабката я пазиш
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Kroki » 30 Юни 2022, 10:01

Благодаря!
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от bioz » 30 Юни 2022, 10:15

Точно на бариерите за тол така има голяма бяла сграда където ги продават тия стикери. От страната на Истанбул е. Тоест ако искаш стикер преди да си минал спираш преди тях отиваш пеша и си правиш стикер.

Аз лично ходих до Истанбул и на връщане взех стикер, не са ме глобявали и не знам колко са ми взели от баланса.

Sent from my IN2015 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Don_Diego » 30 Юни 2022, 10:26

Ако продаваш колата задължително си сваляш стикера защото се води на твое име и ако има глоби ще ги търсят от теб, а не новия собственик :idea:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от STEVAL » 30 Юни 2022, 14:16

До Айвалък, ако се минава през Дарданелите няма магистрали и не му е необходим HGS. Протока са минава или с ферибот или по новия мост, за който поне при откриването му можеше да се плаща кеш.


https://ivd.gib.gov.tr/tvd_side/main.js ... Ol-RHP7GdA

На този сайт можете да си правите проверка за глоби

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook