Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Моджо » 07 Мар 2024, 19:14

Да, нямам спомен да е имало такси. Не че много съм гледал. Най) много курса лев Евро да не е най-добрия възможен.
Ама сега... 1-2--3 лв не ги приемам за проблем. Нито такса от 2-3 Евро да речем при изтеглени петстин евра. Примерно.
треа го питам бармана дет прави фрапета и сокове на плажа дали мога с карта. Че само му търся дребни :lol:
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от streetz » 07 Мар 2024, 20:14

alekangg написа:Точно обратното е.
Банкомата или неговата банка слага такса.
Отделно самата карта може да има такса, но Револют не е от тях.
Затова се пробват няколко банкомата и средно 1 от 5-6 дава без пари.
В Гърция не съм уцелвал безплатен.

Деба, аз години наред се занимавах да настройвам хиляди такси на всякакви карти, а то се оказа, че банкомата правел каквото си иска накрая. Тц тц тц, как не съм разбрал :mhihi:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от 3186 » 07 Мар 2024, 21:06

Преди да си пусна металния план на революта имах такси за теглене от банкомат на ОББ, като ми бяха обявявани от самия банкомат преди да потвърдя тегленето, след като се метализирах на същия банкомат нямам такси. Впрочем и на още няколко банкомата, където ми се е налагало.

А уж и стандартния план на револют има безплатно теглене до 400лв ако не бъркам… явно не е толкова безплатно

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Southside » 08 Мар 2024, 0:28

Таксите за теглене пак са според политиката на конкретната институция. Междуфирмени споразумения за условия по използване на различните продукти не са изключени, тип visa gold и revolut metal. В един момент някои от тях налагаха такса и за зареждане на револут сметка. Ето какво е записано в общите условия за теглене на револут:

ATM provider fees: some ATM providers charge their own fees for withdrawals from their machines. These fees are independent of Revolut and are determined by the ATM provider itself. When using an ATM abroad, be aware of any additional charges displayed on the ATM screen before confirming the transaction.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от TNT » 08 Мар 2024, 9:40

Да, трябва да се внимава за допълнителни. Теглил съм с Револют в Гърция, Македония, Сърбия, Румъния, Полша без такса. Но да, не винаги първия АТМ е без такса. Да, трябва и предварително да са сменени, което за по-екзотични като македонски денар примерно няма как да стане, щото Револют не предлагат сметка. Но пък баш в Скопие Револют даде 10% ( !!!!!!! ) по-добър курс от чейнджовете. При такава разлика и уикенд да те друснат 1-2%, майната му :dunno: С по-екзотичните пък от по-далече може да си сложиш поръчка за trade :mhihi: За Полша ми удари и смятах, че съм ~15лв далаверка :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Живот и здраве да приемем еврото от 1 януари, ще стане по-лесно и на по-добри курсове :bchug: Да не говорим, че в Сърбия и Македония на доста места приемат и директно евро :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Leon » 08 Мар 2024, 14:01

Ега ти схемите, толкова ли ви мързи да смените малко пари? По курортите в Гърция кръчмите масово се правят на луди за плащане с карта, тия теории дето били задължени не на мен... Редовно плащахме сметките на някой от компанията, защото няма кеш, но се понаучиха, че там само с карта не се ходи. В Прага миналото лято пак масово се правеха на луди по кръчмите и приемаха само кеш, така че ако не сте към Англия или Германия, без кеш не се тръгва, това е положението.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Rainbow » 08 Мар 2024, 14:50

Много е относително. Аз последните 5 години поне в Гърция никога не съм плащал кеш, но имам кеш естествено - бакшиш и за всеки случай :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от barty » 08 Мар 2024, 16:16

В Гърция сметката се носи на кочан :mhihi:
като Балкантурист от едно време
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Leon » 08 Мар 2024, 16:27

На ръкописен гръцки при това :mhihi:
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Моджо » 08 Мар 2024, 17:07

Като кажеш че искаш да платиш с карта ти носят пос. И касова бележка ти дават. На мен поне ми дават навсякъде касови бележки.
Не ми дадоха десерт 2 пъти /от безплатния/, предполагам щото платих с карта :))) Нося си винаги хартиени евра, обаче като седнем някъде първо питам - може ли с карта - може. Щом може плащам с картата. Като не може, нося и хартиени. И понеже ние сме в хотел на мен примерно щеше да ми е супер удобно квото си поръчваме на плажа или в ресторанта вместо да го плащам веднага да ми го пишат на сметката към стаята и кат си тръгна да го платя накуп с картата.
Така или иначе при резервирането давам половината сума, другата я плащам на място. Като може и като си тръгна да я платя, никой не ми дава зор да е веднага при пристигането. Бележка ми дават винаги и на мейла ми пращат и фрактура без да съм я искал. От кумова срама дребни суми под 10 евро нарочно не ги плащам с карта, че то таксите са им повече от печалбата...предполагам. Ама ако искам и 1 евро да ми е сметката пак мога да я платя с картата и никой нема да ми се муси. Наблизо имаме такова да си намеш падълборд или водно колело или каяк....там може и да не може с карта, не съм питал. От друга страна тия дето ги дават под наем не са гърци :)) Но ето, за такива случаи имам и хартиени. Между другото , не си спомням къде беше обаче..в бг беше, ама в хепи ли..на друго място ли...като плащах с картата си ме питаха ще оставя ли бакшиш /какъвто не оставям по принцип/ и си ми дадоха поса сам да си набера каква сума искам:)) Явно и така може :)))
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от carmanf1 » 09 Мар 2024, 16:27

Колеги дайте съвет, че не съм ходил по нашето море вече сигурно 10-тина години.

Тва лято ще водя децата 3 пъти на почивка, 2 пъти ще са в странство, ама ми се иска 1 път да видят и те нашето море, че изобщо не са ходили. И да ги развеждам, и да им показвам различни места из нашата родина.

Ама нямам опит, моите приятели също нямат опит, къде е хубаво. Че всички го отеВахме отдавна :mrgreen:

Гледам тия, ама знам ли - дайте съвет, ако някой е ходил по тия места, по-специално за чистотата на морската вода:

https://www.lighthousegolfresort.com/

https://thraciancliffs.com/resort/

https://ensanahotels.com/en/hotels/aquahouse

И естествено :ok: - Аре бегай на съни биииич :mrgreen: https://hotel.majestic-bg.com/

Всякакви други предложения са повече от добре дошли - единствените ми изисквания са, чиста морска вода, качествена храна, басейн да има за децата и достъпен паркинг (да не го мисля всеки ден, къде ще паркирам ся).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от peshehodetz » 09 Мар 2024, 16:59

Какво стана ще идваш ли към щатите, че преди време беше писал и питаше на къде да ги водиш. Нещо се двумеше за източното крайбрежие и Флорида. Аз лично бих ти препоръчал да се насочите към Хаваите. За около две седмици ако сте, е достатъчно време да разгледате поне два острова - Оаху и Кауаи или Мауи. По избор, но първия задължително и после от другите два единия който си изберете и двата са много красиви като природа.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от mr_petroff » 09 Мар 2024, 18:36

Ако играеш голф са супер, северното Черноморие е с чисти морски води, но някой път е студено. Виж Св. Тома до Созопол, ако искаш спокойствие...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от streetz » 09 Мар 2024, 18:51

Черноморие ... чисти морски води .. спокойствие...

Изображение
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Anthony_J » 09 Мар 2024, 19:00

Leon написа:Ега ти схемите, толкова ли ви мързи да смените малко пари? По курортите в Гърция кръчмите масово се правят на луди за плащане с карта, тия теории дето били задължени не на мен... Редовно плащахме сметките на някой от компанията, защото няма кеш, но се понаучиха, че там само с карта не се ходи. В Прага миналото лято пак масово се правеха на луди по кръчмите и приемаха само кеш, така че ако не сте към Англия или Германия, без кеш не се тръгва, това е положението.
Не знам как се правят на луди за плащане с карта, при положение, че контролът е ужасно строг и могат да ги затворят буквално при първо оплакване. Според гръцките закони ако няма пос-терминал, не си длъжен да плащаш и може просто да си тръгнеш. Това, че ти се съгласяваш да те врътнат, е друга тема. Аз последните 8 години не съм имал случай да ми откажат плащане с карта в таверна или какъвто и да е търговски обект. Иначе да, някъде все още носят сметките на кочан, написани на санскрит, но ако си поискаш касов бон, ще ти дадат без проблеми. Ако плащаш кеш и без касов бон, тогава търговеца ще си спести данъци. Преди 2-3 години даже имаше масови проверки по магазините, насочени към клиента. Данъчни чакаха пред обектите и искаха касова бележка, ако не си я взел - 50 евро глоба. Същото правеха и с бележките за тол таксите. Длъжен си да я пазиш.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo

Последни теми
Facebook