Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от ildivvy » 19 Мар 2024, 7:57

Вчера попрегледах малко 'ситуацията' и май няма да е там. Идват 10-тина часа пътуване в посока и май е по-добре да им го спестя... Ще разгледам нещо на Халкидики или по 'източния бряг' на 'континенталната част'!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от peshehodetz » 19 Мар 2024, 8:03

Що бе с Лексуса няма да ги усетите. Ако пък не тръгвате единия ден след обяд 4 до 5 часа каране, преспивате някъде по път и после на другия ден още горе долу толкова.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от preki » 19 Мар 2024, 8:36

drago_pavlov написа:
ildivvy написа:Ще ми се да заведа нашите Септември на някой от йонийските острови и ще трябва да почета малко по темата... Май е добре да резвервирам и още от сега, ако не се лъжа?

Йонийските острови всичките са страхотни и където и да ги пратиш ще останат доволни.
Закинтос е най-населен и най-младежки така да се каже - дискотеки, барове и т.н. Но си има и спокойни места и невероятни плажове.
Лефкада е по средата.
Кефалония е най-пенсионерския, най-спокоен, най-слабо населен, но невероятно красив.
А запазването колкото по-рано, толкова по-добре. Аз винаги запазвам февруари/март за юли/август.

А тази година няма да стигна до остров и ще трябва да съм някъде около Никити/Вурвуру.
Някой може ли да препоръча вила, бунгало, колиба някъде наоколо? Трябва ми само легло и баня. Ако може да е на плажа или поне с изглед към морето ще е супер. Но не ме бърка и да е някъде в гората - навсякъде ходим с кола.


Тук съм отсядал 2-3 лета. Не е лукс, но е на плажа, чистичко:
https://maps.app.goo.gl/PLqxXiMgVuQ46RhPA

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от alekangg » 19 Мар 2024, 8:45

Преди няколко дни в Анталия-град, обиколих старата част. Десетки кръчми, заети на 5% максимум, все пак не е сезона още. 90% от всички туристи са руско говорящи, от "бедните" и 10% от западна Европа.
Навсякъде първо заговарят на руски, табели на руски и т.н.
Цените са далеч от ниски. Рибни кръчми, 25-30% нещата вървят по 50-60лв/кг за най-евтините риби, още 30% са 70-80лв/кг и още 30%-35% са по 100лв/кг.
Хубава баклава на сладкарница е 2-3лв/бр, говоря за малки баклавички, хубав локум 50лв/к
Порция бюрек или нещо подобно с айрян е 6лв поне и то не на туристическо място.

Аз не знам кой ходи там, освен ако не е на някакъв AI, преди беше евтино, ама сега не виждам голяма разлика с другите места. А и някак си не ме кефи 90% около мен да са блядове.

На летището същата работа, 2/3 поне от всички хора са такива. Представям си лятото какво ще е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от ildivvy » 19 Мар 2024, 9:14

peshehodetz написа:Що бе с Лексуса няма да ги усетите. Ако пък не, тръгвате единия ден след обяд, 4 до 5 часа каране, преспивате някъде по път и после на другия ден още горе долу толкова.


Баща ми 100% ще го хване съклет толкова време на едно място в колата. Варианта за преспиване ми хрумна и на мен и ще го обмисля и него.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от streetz » 19 Мар 2024, 9:57

Пътят е много, даже 10 часа е в идеалния случай и ако не спираш за почивки. То до Халкидики човек може да се сакълдиса, пък до Лефкада още повече. И на самия остров ще трябва да обикаляте, около хубавите плажове няма хотели. Но не е страшно, примерно от Василики е 30-40 минути до Егремни, Порто Кацики и Гиалос. А по-наблизо е Агиофили, но е черен пътя.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от kiko » 19 Мар 2024, 10:12

До Лефкада без преспиване си е мъка откъдето и да го погледнеш.На връщане от там преспахме в Паралия Катерини пада се горе долу по средата.Така пътя доста добре го понесоха и децата и аз естествено

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Anthony_J » 19 Мар 2024, 10:46

ildivvy написа:Вчера попрегледах малко 'ситуацията' и май няма да е там. Идват 10-тина часа пътуване в посока и май е по-добре да им го спестя... Ще разгледам нещо на Халкидики или по 'източния бряг' на 'континенталната част'!
Най-добре ги заведи в Крит. От България има евтини полети до Ханя, а там е прекрасно. Може да наемеш кола за смешни пари и да ги заведеш на разходка в южната част на острова, където е диво и невероятно красиво. Има и трипове с корабчета.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от drago_pavlov » 19 Мар 2024, 10:58

kiko написа:До Лефкада без преспиване си е мъка откъдето и да го погледнеш.На връщане от там преспахме в Паралия Катерини пада се горе долу по средата.Така пътя доста добре го понесоха и децата и аз естествено

Зависи кой как е свикнал. Аз до Закинтос го взимам на един дъх, какво остава за Лефкада. Тръгваме вечерта към 10-11 и сутринта в 8-9 сме на ферибота. Няма задръствания, няма движение, няма мрънкане в колата, всички спят :mhihi: На връщане пак така - тръгваме след плаж и пътуваме цяла нощ.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от alekangg » 19 Мар 2024, 11:01

Anthony_J написа:
ildivvy написа:Вчера попрегледах малко 'ситуацията' и май няма да е там. Идват 10-тина часа пътуване в посока и май е по-добре да им го спестя... Ще разгледам нещо на Халкидики или по 'източния бряг' на 'континенталната част'!
Най-добре ги заведи в Крит. От България има евтини полети до Ханя, а там е прекрасно. Може да наемеш кола за смешни пари и да ги заведеш на разходка в южната част на острова, където е диво и невероятно красиво. Има и трипове с корабчета.


И за мен едно от най-хубавите места в Гърция е Крит. Още повече, че се стига със самолет от София.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от ///M Power » 19 Мар 2024, 15:57

drago_pavlov написа:
kiko написа:До Лефкада без преспиване си е мъка откъдето и да го погледнеш.На връщане от там преспахме в Паралия Катерини пада се горе долу по средата.Така пътя доста добре го понесоха и децата и аз естествено

Зависи кой как е свикнал. Аз до Закинтос го взимам на един дъх, какво остава за Лефкада. Тръгваме вечерта към 10-11 и сутринта в 8-9 сме на ферибота. Няма задръствания, няма движение, няма мрънкане в колата, всички спят :mhihi: На връщане пак така - тръгваме след плаж и пътуваме цяла нощ.


Както всико в живота, хората не са еднакви, ще се очудиш колко авто-ентусиасти не могат да пътуват дълго. Иначе съм като теб с детето през ноща, без него може и през деня.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от mario001 » 29 Мар 2024, 8:30

Планирам с моята да посетим Кефалония тази година. Лично аз обичам дългите преходи с колата, за мен е удоволствие да стана в 01:00 и да тръгна. Както каза колегата по горе няма трафик, жега и т.н. Супер за каране.
Смятам да го взема на един път, без никакви нощувки.. не мисля че има смисъл, то в 13-14:00 смятам да съм на острова.

Гледах маршрутите, ферибота от Василики (о.Лефкада) и сме там.
За Лефкада, миналата година бяхме в близост до острова и посетихме Порто Кацики..та пътищата са ми ясни от към ширшна и скорост с която мога да карам.

Въпроса ми е, в коя част от Кефалония да отседнем..смятам всеки ден да сме на различно място на плаж, освен ако някое много не ни хареса.
Ще съм благодарен на съвети, както и за препоръки на хубави таверни.
За момента мисля 6 нощувки но може и малко повече или по-малко в зависимост от заетостта на хотела/къщата.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от mr_petroff » 29 Мар 2024, 18:30

Добра отправна точка до всички интересни места е Сами :yes: И ферито за Итака тръгва от там.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от bam-bam » 30 Мар 2024, 12:46

///M Power написа:
drago_pavlov написа:
kiko написа:До Лефкада без преспиване си е мъка откъдето и да го погледнеш.На връщане от там преспахме в Паралия Катерини пада се горе долу по средата.Така пътя доста добре го понесоха и децата и аз естествено

Зависи кой как е свикнал. Аз до Закинтос го взимам на един дъх, какво остава за Лефкада. Тръгваме вечерта към 10-11 и сутринта в 8-9 сме на ферибота. Няма задръствания, няма движение, няма мрънкане в колата, всички спят :mhihi: На връщане пак така - тръгваме след плаж и пътуваме цяла нощ.


Както всико в живота, хората не са еднакви, ще се очудиш колко авто-ентусиасти не могат да пътуват дълго. Иначе съм като теб с детето през ноща, без него може и през деня.



И аз го взимам на един дъх... с една тоалетна и газ на автопилота :driving:
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Kroki » 10 Апр 2024, 12:42

Лефкада няколко пъти сме ходили винаги е директно.

Ние резервирахме отново Воята, този път повече нощувки за средата на септември. :yes:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alekangg

Последни теми
Facebook