Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Юли 2017, 21:49

Няма от какво да се обиждам. Не знам каква оферта са ти пращали, но това няма как да е било през визит бг. Що се отнася до цените, тези обявени в таблиците не се променят за никой хотел. Те си стоят постоянни и не ги свалят. Когато свалят цени, то е като го обявяват като намаление и в специална оферта било то чрез ранно записване или ласт минет, обикновен дори за зачеркнати и написани с червено. Цената която ти казвам аз си е от таблицата, а за студио идва доста по-малко, вече дали се събират вътре две деца и на кава възраст не съм се интересувал. Но тая цена през визит бг си е същата. Ако си гледал в букинга тогава е възможно да е била толкова висока. :mhihi:
Иначе и двамата поради едни и същи причини ходим на ол. :yes:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от bum_bum » 02 Юли 2017, 22:27

Top Gun Maverick написа:Иначе и двамата поради едни и същи причини ходим на ол. :yes:


Аз по същите причини ходя на палатка и каравана :mhihi: Без аниматорите, че то част от удоволствието ми е да си правим глупостите заедно.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Мордехай » 02 Юли 2017, 22:46

Утре си тръгвам, мисля че в Приморско скоро няма да дойда. Сиена палас ми е хотела, пет нощувки за 7-800 лв през букинга. Закуската им е нормална, стаите са чисти, но доста малки, басейна се затваря след 18:00, точно когато се връщаш от плажа и поискаш да се поплацикаш късничко, минибарът в стаята е натъпкан с всякакви напитки и не дават да ги вадиш, за да си сложиш нещо свое, защото заплашват, че извадените ще се заплатят, нищо че не са консумирани, в стаята не се разрешава никаква храна, дори и плодове за детето. Сградата е красива, добре направена, четири звезди, много е хубава.
В Приморско не видях ресторант с бели готвачи. Храната е мръсна и непохватно сготвена, няма прясна риба, всичко е замразено и след размразяването дори не си правят труда да я измият преди да я сложат на скарата. Иначе всичко е много евтино.
Собствениците на хотели и ресторанти или нямат представа от бизнес, или са адски мързеливи и не им се занимава с нищо и всичко е на самотек или го дават под наем на когото и да било.
Жалко, беше разкошен курорт.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Superexstatic » 02 Юли 2017, 22:55

Някой може ли да препоръча добро хотелче и град в Ситония/Халкидики? Идеята е да е с добра локация, за да са наблизо хубавите плажчета
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 12.04.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Два умрели форда и 28ца
Мечтае да кара: Танк
Детайли за колата: Е36 328 97'
2.93 LSD
М20 маховик на 5.8кг
M50 Intake
S52 USDM Cams 10.2 lift 252in244ex
Плетени изпускатели
Romraider self tuned
14.0 1/4 mile

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от FuRoRR » 02 Юли 2017, 23:23

Мордехай написа:Собствениците на хотели и ресторанти или нямат представа от бизнес, или са адски мързеливи и не им се занимава с нищо и всичко е на самотек или го дават под наем на когото и да било.
Жалко, беше разкошен курорт.

Имаме си представа от бизнес,няма кой да работи ...Замисли се, ако си работник и ти предложат работа за 2 месеца на морето би ли се навил ? Би ли работил качествено за тия 2 месеца? Щото масово всички работят толкова, колкото да не ги изгонят. Все пак плажа им е без пари...
Точно това задължава големите да свалят качеството, а малките да са на прага на затваряне .
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от bum_bum » 02 Юли 2017, 23:32

Ми да вземат да им плащат, та може и да се разработят.

Цитират се тук някакви цени от по 500лв на ден за тая клоака в която се е превърнало нашето море. Че той с прихода от един ден ще плати много високи заплати на целия персонал. И ще имат стимул да работят за да не ги ритнат и да изгубят добрата заплата.

Ти плащаш 500лв на ден, а персонала получава по толкова на месец и очакваш да работи. Как? :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от alekangg » 02 Юли 2017, 23:34

IMG_5052.jpg
IMG_5045.jpg


Преди два дни се върнах от Испания-Алмерия, снимките са от плажове там, като болшинството са такива.

Плажовете между Картахена и Алмерия са уникални, мега слабо населени, обикновено хората са на по 50м един от друг и всички са на първа линия до водата.


Не бях ходил единствено там и сега ми остава само Менорка, всичко друго съм го обходил от-до, 7 канарски острова също, като на единия бях кажи-речи на почивка 1 година.
Испания е много голяма и много разнородна и трябва да си прецениш какво търсиш, общо взето има за всеки вкус.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от vixx » 03 Юли 2017, 1:23

FuRoRR написа:A, не знам , мойта "почивка" тая година ще е около 4 месеца тук :mhihi:
Реално съм бил и в Турция и в Гърция и наистина не разбирам какво намирате там ... Още повече пък се чудя как бягате от големия град в 5 звезден комплекс на All inclusive препълнен с хора. :kuku: Не ви стига шума?


Не всички бягаме така.
Аз обичам по-спокойни места, все ми е тая ще има ли оу-инклузив или не.
Ходиме по малки хотелчета, на различни места, готино е.
В България проблема са хората. На слънчев са всичките отрепки от всякви части на Европата. Жена ми вика "Не се ядосвай, кво изобщо им обръщаш внимание".
Сигурно е права, или поне беше преди една обемна чужденка да си разбие главата в масата ни, падайки пияна. После вечерта завърши с некъв льольо от Манчестър който ми седна на масата и когато не ми обясняваше как ги биел всичките ме муфтеше за цигари и ми обясняваше за баща си.
В Созопол миналата година се чудех малоумен ли съм изобщо да си помисля дори да се изпикая там, камо ли да отида на море. Всеки втори е руснак, всеки ресторант е с неква убита певачка от която една дума не можеш да си кажеш, храната ако дойде до час е добре, ама не разчитай. Хотелите си имат работа и старанието е никакво. Не ми се разказва за цялата история там, но няма да отида повече. Единственото тука на което ходя е Лозенец (имаме познати с хотелче там), като плажа е само на Арапя, щото иначе все имам рядко щастие и температура.

Честно казано, сигурно има и места на които да не се чувстваш преебан в България, просто май не са много или аз не съм обикалял достатъчно. А като заговориме вече за цени от типа на 1300-1500 и нагоре за една седмица, просто няма никъв шанс. Няма тука място на което да си заслужава да дадеш толкова пари. По-добре колата, ферибота, Тасос, Гирос, Митос и чао.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Мордехай » 03 Юли 2017, 6:38

FuRoRR написа:
Мордехай написа:Собствениците на хотели и ресторанти или нямат представа от бизнес, или са адски мързеливи и не им се занимава с нищо и всичко е на самотек или го дават под наем на когото и да било.
Жалко, беше разкошен курорт.

Имаме си представа от бизнес,няма кой да работи ...Замисли се, ако си работник и ти предложат работа за 2 месеца на морето би ли се навил ? Би ли работил качествено за тия 2 месеца? Щото масово всички работят толкова, колкото да не ги изгонят. Все пак плажа им е без пари...
Точно това задължава големите да свалят качеството, а малките да са на прага на затваряне .

Аз не съм някакъв велик бизнесмен, за да се хваля, че разбирам и че съм постигнал много, но имам същите проблеми с работната ръка, всъщност това е навсякъде. Частично съм си ги решил с мои си похвати, но това което виждам тук е тотално несправяне с проблема, а и бездействие или липса на желание. А и при липсата на всякакъв контрол от държавата - тоест в заведенията се пуши, работят малолетни, няма касови бележки и подобни неща, при наличието на ваканция за 16-17-18 годишни ученици от цялата страна, някои от които няма пари за море и да се говори за липса на персонал, ми се струва пресилено. Все пак аз съм далеч от туристическия бизнес и може да греша.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Chapai » 03 Юли 2017, 7:18

Препоръчайте къде и дали ще стане, че остана съвсем малко време за чудене. Ще ми се да пробвам диво къмпингиране в посока Резово. По ме притесняват разни собственици на имоти и други охранени...
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Borymeckata » 03 Юли 2017, 7:49

Top Gun Maverick написа:... Сол Луна бей в момента за една седмица с две деца(смятам, че едното го пускат без пари)ти излиза 500 лева на нощ за всички без никаква отстъпка и то ако те нахакат в апартамен, тоест ако избереш най-скъпия вариант. За една седмица идва 3500, та е много далеч от тези 5600 ...

Абе Колеги, аз зачетох темата, но по едно време направо се уплаших... Да не са сменили парите наскоро, пък аз да не съм разбрал... :dunno: :dunno:

К'ви са тия хиляди левове за една седмица, егати? Да бачкам цял месец и да дам една цяла заплата за няколко дни в някакъв хотел? Аз не си представям точно така почивката, но... вие си знете...
Excellent! Steven is my name!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Kroki » 03 Юли 2017, 7:57

Аз пък изкарах уикенда на хамак при едни приятели, в горичката до Баш бара на Градина. Те спят в палатката, аз на тия новите "модерни" хамаци. Ей като легна и съм заспал за 10мин и не мога да стана после. Около нас само млади хора, повечето друсат/пушат трева и се матират по баровете. Няма ги по цял ден/вечер, а като дойдат спят.
Отидохме до Синеморец да си купим разни неща, питахме някакви полицай(за храна и жени винаги се питат полицай/таксита) ни ориентираха от къде да си купим цаца и скара. Ей по-хубава цаца и кюфтета не бях ял. Цацата една едра и вкусна, кюфтетата и те.
А и пичетата са хубави по тия модерни барове, стегнати дупета и голи цицки..... :twisted: Водата беше доста чиста и топла!

Някой знае ли, дали плажа на аркутино е застроен ? Че последният ми спомен беше една дива плажна ивица.

Иначе септември ще ходим на Лефкада за седмица на вила.

Мордехай написа:Много ми се иска да отида на Канарските острови или нещо подобно, но постоянните проблеми в работата и наложителното ми присъствие при зачестилите катастрофи и увреждане на стоки ме кара да съм наблизо и на няколко часа от евентуални злополуки. Е, все пак този живот ще работя здраво, пък в следващия ще почивам доволно.


Глад за читави хора? Да го решим тоя проблем хехе
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Zagy » 03 Юли 2017, 8:27

На нашето Черноморие - само за някой уикенд. Не ме кефи масовата селяния там и това е. Иначе от няколко години ходя в Гърция за по седмица на яхта и не искам и да чуя вече за хотел.
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от speeder88 » 03 Юли 2017, 9:18

Бях от 1 до 4 юни в Аполония ризорт на Градина - хубаво хотел, хубав ресторант, готвят много прилично. В силния сезон обаче цената на вечер за двойна студио със закуска е 250 кинта. Края на юли ще ходя за седмица в Созопол да видим как ще е мусаката. Ще сме голяма компания, та ми е горе долу все тая к'во ще е при положение, че все още нямаме деца. От години ходя на южното черноеморие най-често в или около Созопол, но ползвам хотела и града само за пребиваване вечер. Обикалям всички плажове от Бургас до Резово. Август ще ходя за уикенд във Варна, а окйотомври съм в Анталия.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от k.milanov » 03 Юли 2017, 10:18

Миналата година с приятелката ми бяхме два пъти на море на юг от Буграс единия път в Созопол, втория път в Приморско за един малко по - дълъг weekend.

Покрай тези ни ходения обиколихме доста от курортите за по една вечер и общо взето поне за мен от курортите на Юг е само Созопол. Хем може да намериш някакво спокойствие по всичките плажове и къмпинги, хем има къде вечерно време да отидеш на заведение за хапване, после бар и/или дискотека. Също така определено има къде да се разходиш и за седмица не омръзва - нов град, стар град, пристанище и тн. Бяхме и в Китен, там нещата са спрели да се развиват преди около 10 години. В Приморско не знам какво стана, но 85%++ от хората бяха шоколадови( не говорим за тен), там малко са се променили нещата от последния път, когато ходих преди 7-8 години, но пак си е слабо. Може би спокойствие има на Царево и Лозенец, но нещо за там нищо не чувам след скандалите относно лайната във водата :clap: За съжаление, не съм ходил на север от Бургас скоро на море и не знам как стоят нещата, но предполагам, че всичко се централизира около Несебър, Равда и Слънчев бряг, където си е засъвсем друга 'почивка'.

В чужбина съм ходил в Гърция на море. На Катерини, Паралия - село като Китен бих го нарекъл и ходи всякаква нашенска паплач. Ако целта е да избягаш от простотията в България, по добре да се отиде в България, отколкото там. Ходил съм и на остров Корфу там си беше супер, само да не се пътува с автобус, че ни отне 23 часа да стигнем и след това не съм се возил никога на автобус повече :mrgreen: Също така съм ходил на къщата на роднини на 80км от Атина. За там ще оставя само е тези снимки:

https://scontent.fsof2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5A0F73AB
https://scontent.fsof2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5A0B5521
https://scontent.fsof2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=59CC4AB3
https://scontent.fsof2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=59C4B55B


Тази година отново сме на Созопол, но в друг хотел, защото всяка година става все по скъпо и се отказахме, от този в който бяхме миналата година. Нещо 75лв за двойна стая без закуска поне ми се струва доста.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook