Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от K_Ilkov » 03 Юли 2017, 20:37

vld написа:Иначе то навсякъде лайната отиват в морето, на цяла европа лайната отиват в дунава, на гърците канализацията също отива в морето, ама нали.
Просто тук не се изпълняват както трябва канализациите.

Сигурно си прав, не знам ... аз обаче съм виждал друго ...
Може да е частен случай, а не практика, но за мен е показателно, че л@йнакса не се излива на общо основание в морето.
Кво съм виждал:
2-3 пъти седмично идва една много лъскава цистерна (буквално :mhihi: , никелирана)
30 мин по-късно всички гости могат да помахат за сбогом на акото си и отново да се напънат да наваксат отнесеното :mhihi:

Тъпо ли е, скъпо ли е ... нямам идея, но съм го виждал с очите си.

Иначе, че у нас не е направено като хората е повече от ясно.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от bum_bum » 03 Юли 2017, 20:44

И аз съм виждал лайнарки там. Не съм се интересувал, но като ги знам как си пазят природата предполагам е абсолютно невъзможно да изсипеш вайното ей така направо в морето. Големите градове по крайбрежието вероятно го правят, но след сериозно пречистване.
Изображение

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Юли 2017, 21:00

Borymeckata написа:
Top Gun Maverick написа:... Сол Луна бей в момента за една седмица с две деца(смятам, че едното го пускат без пари)ти излиза 500 лева на нощ за всички без никаква отстъпка и то ако те нахакат в апартамен, тоест ако избереш най-скъпия вариант. За една седмица идва 3500, та е много далеч от тези 5600 ...

Абе Колеги, аз зачетох темата, но по едно време направо се уплаших... Да не са сменили парите наскоро, пък аз да не съм разбрал... :dunno: :dunno:

К'ви са тия хиляди левове за една седмица, егати? Да бачкам цял месец и да дам една цяла заплата за няколко дни в някакъв хотел? Аз не си представям точно така почивката, но... вие си знете...

Ами те на много места гледат да те цакат като не става с две деца в обикновена стая и ако искаш допълнително легло и за двете, то те слагат в някакъв апартамент, понеже на другата стая максималната заетост по принцип е 2+1. За 2+2 има някои хотели или и в 2+1 става ако едното дете е по-малко и спи при вас. Та в обикновена стая в този хотел цената отива на 300 на вечер и то в топ сезона, без грам отстъпка. Тоест ако го набараш в ранни записвания или в последни(ако има останали въобще)то може да свалиш едни 20%-та. Ако свалиш и сезона да не е в така наречения топ(понеже аз обичам в началото преди бъкането в вируси и ултра жегите, да речем към края на юни, началото на юли, макар тая година тогава да бяха жегите и след това средата на август)то може да свалиш още едни 20-30%-та и нещата не изглеждат толкова страшни. Та в същия хотел спокойно може да го лапнеш за 1400 за седмица ако дебнеш от януари и ходиш до първата седмица на юли или в края на август. Разликата е фрапираща и за мен си заслужава. :yes:
Както писах по-назад обаче, просто нашите хотели за миналото лято когато имаше голям отлив от Турция, много вдигнаха цените към 20-30%-та на места и това се отрази навсякъде.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от hell's angel » 03 Юли 2017, 22:01

bum_bum написа:И аз съм виждал лайнарки там. Не съм се интересувал, но като ги знам как си пазят природата предполагам е абсолютно невъзможно да изсипеш вайното ей така направо в морето. Големите градове по крайбрежието вероятно го правят, но след сериозно пречистване.


Не е толкова невъзможно, като подалдсиваш по-дълго по тия региони, ще видиш ...пък и на лайнарките курсовете, може да разучиш, без да искаш :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от TNT » 04 Юли 2017, 0:58

B.Stoimenov написа: Алкхола - МЕНТЕ ..при това според мен граничещо с опасно за живота. И това включително в уж луксозни заведения (може да се смеете ама не веднъж, като съм по нашето черноморие, си поръчвам Блек рам или савой уиски ... може да е гадничко ама поне е уиски - не МЕТИЛ. Сега провах от Бушмилс, Пади, черно Джони и Джак ... в никое от заведенията, никое не беше читаво).

Че то това не е само по морето. Скоро от едно 12 годишно (сигурно не е било , че е на 12 години, а за 12 на обяд правено) ми беше лошо 2 дена. За първи път в живота два дни да ми е лошо. А бая сериозно съм се напивал с всякакви боклуци. Аз лично залагам на ракия, ама има само по кръчмите.

Като прочетох темата и ми се приходи в Гърция :mhihi: Обаче за цените чувам много различни мнения. Единствено за кръчми и дискотеки са еднакви - много скъпо :mhihi: Нещо по-конкретно да споделите ? "Малко по-скъпо от Черноморието" какво ще рече ? Същото, ама в евро ?

Миналата година бяхме в Несебър за 4 нощувки. Почти всичко по плажа беше платено, стабилно, а то някъв малък мизерен чадър. Кръчмите... обичам всяка вечер да съм на различно и съответно имаше всякакви емоции :mhihi: В един от "топ" ресторантите, препоръчан ни на рецепция даже, чакахме 15мин за менюта, а като станаха още 20мин за поръчката и си тръгнахме. В други пък останахме супер доволни.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от steeN » 04 Юли 2017, 3:16

TheDriver написа:Някой има ли поглед върху настоящото състояние на Камчия?

Моите спомени от юношеските години са супер положителни. Особено море/плаж - широк плаж без много хора и приятна вода.

Сега сме се събрали няколко семейства и сме си наели вилички/бунгала в опит да сме далеч от суматохата, големите хотели, вървежните заведения и т.н.


Обаче ме гложди съмнението че през последните 15г мястото се е напълнило с руски къщи/хотели (то и тогава беше популярно сред тях) и спокойствито което помня го няма.
И това което помня като "търговска уличка" с 5 сергии и два магазина вече е много по-различно.


И на мен ми е интересно. Там обаче не го ли купиха някви руснаци и беше затворен комплекс известно време?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от streetz » 04 Юли 2017, 8:47

TNT написа:Като прочетох темата и ми се приходи в Гърция :mhihi: Обаче за цените чувам много различни мнения. Единствено за кръчми и дискотеки са еднакви - много скъпо :mhihi: Нещо по-конкретно да споделите ? "Малко по-скъпо от Черноморието" какво ще рече ? Същото, ама в евро

На Тасос двама души се хранят за 20-25 евро, спахме в едни вили - излезе по 42 евро на стая за една нощувка, два шезлонга + чадър бяха по 7 евро, а някъде безплатно ако си поръчаш от близкото заведение. В Лефкада беше малко нагоре - около 30-35 на хранене, нощувка със закуска беше 75 евро (ама можеше и по-евтино, ние бяхме на първа линия, гледка към морето ... няма смисъл от тия работи при положение, че цял ден си по плажовете). Във Фанари тристаен апартамент (2 спални и холокухня) излезе 60 евро на вечер целия, храната пак около 20-30 евро за двама, шезлонгите и чадърите пак бяха аванта ако си поръчаш нещо (2-3 евро консумация на човек, ще рече едно фрапе или сок + кафе). По дискотеките не знам как е, не съм ходил.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от alekangg » 04 Юли 2017, 9:09

steeN написа:
TheDriver написа:Някой има ли поглед върху настоящото състояние на Камчия?

Моите спомени от юношеските години са супер положителни. Особено море/плаж - широк плаж без много хора и приятна вода.

Сега сме се събрали няколко семейства и сме си наели вилички/бунгала в опит да сме далеч от суматохата, големите хотели, вървежните заведения и т.н.


Обаче ме гложди съмнението че през последните 15г мястото се е напълнило с руски къщи/хотели (то и тогава беше популярно сред тях) и спокойствито което помня го няма.
И това което помня като "търговска уличка" с 5 сергии и два магазина вече е много по-различно.


И на мен ми е интересно. Там обаче не го ли купиха някви руснаци и беше затворен комплекс известно време?


Камчия е същото, доста по-евтино от други места, все още е спокойно, но и като цяло е доста западнало.

Руснаците са в една част, даже имат техен плаж, останалото е както си беше, разни паднали бунгала, 1-2 хотела.

Плажа е много далеч от чист, винаги е пълен с клечки, клони и пр, водата никога не е била бистра, понеже се влива наблизо реката.
На фона на другите места може и да е по-добре, най-малкото защото цените са ниски, водата е почти еднаква навсякъде по нашето море.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от TheDriver » 04 Юли 2017, 9:20

steeN написа:
TheDriver написа:Някой има ли поглед върху настоящото състояние на Камчия?

.


И на мен ми е интересно. Там обаче не го ли купиха някви руснаци и беше затворен комплекс известно време?


Няма как да са затворили целия плаж :shock:
Аз го помня като доста дълга и широка ивица.

Иначе със сигурност има много голям руски комплекс със затворен плаж пред него на който даже и да искаш да си платиш няма да те пуснат... което само по себе си е супер дразнещо и унизително :ranting:

П.С.
Камчия е същото, доста по-евтино от други места, но и като цяло доста западнало.


Ако се е запазило така ще съм много доволен :mhihi:
Бягам на далеч от "лукса" и хотелите. Колкото е по-западнало и умряло толкова по-добре, не ми трябват нито кръчми нито ресторанти. Само дето палатките много ми тормозят кръста и гърба, та немога съвсем в дивото да отида и ми трябва легло.
Аз също не я помня водата като бистра, но пък беше чиста "откъм човешки отпадъци" и не се усещаше като някаква бактериална супа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от alekangg » 04 Юли 2017, 9:33

Ами да, няма лоши батки, к**ва и пр, общо взето болшинството са нормални хора.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Комбина » 04 Юли 2017, 9:35

В Неделя се върнах от едноседмичен престой на Черноморието.

По някакво странно стечение на обстоятелствата спахме 3 нощувки в Черноморец. Не бях стъпвал там от 16 години и разочарованието ми е огромно, въпреки, че нямах и никакви очаквания. Обикаляме всеки ден различен плаж и хотела го ползвахме само за спане.

Черноморец се е превърнал в безличен курорт, сериозно застроен и пълен с много прости хора от България и близките до нас държави. Почти няма нормално заведение за хранене, навсякъде сервират замразена риба, полуфабрикати и бланширани картофи. Централния плаж вече разполага с пристанище (УАУ) което прегражда 80% от морето навътре, поради тази причина няма нито вълничка, нито вятър, нищо. Все едно се къпеш в язовир Панчерево. Чадъри забити на 30см един от друг и селски барове с шумна музика. Хотела ни беше на брега на морето над плажа и въпреки прекрасната гледка, спане нямаше. Нощем на плажа се събират десетки пияни, надрусани пубертети които цяла нощ пеят и крещят. Принуден си да спиш на затворено и климатик.

Няма плаж по южното Черноморие на който да не съм ходил, тази година изредихме отново Градина, Каваци/Смокиня, Дюни, Аркутино, Перла, Велека, Бутамята.

После се преместихме за 4 нощувки в Синеморец, моето любимо място което задължително посещавам поне веднъж годишно. Не ходете там, много е гадно :mhihi:

Градина се е превърнала в огромен бар пълен с псевдо актьори, тревомани и всякакъв хай-лайф от ниската прослойка. Плажа е хубав, но е пренаселено, шумно и вече няма онзи чар.
Каваци/Смокиня, прекрасен плаж, един от любимите ми, но и там вече е доста гъсто всичко, застроено, барове... за капак докато бях там се запали рецепцията на къмпинга и се опушихме доста добре...
Дюни е също много хубав плаж който като прибавим шофьорския който свършва при новото селище св. Тома е и доста дълъг. Самия курорт там е пълен предимно с руснаци и румънци, има само едно малко барче съвсем в края от което можеш да си вземеш претоплена цаца, замразени картофи, стар миризлив паниран кашкавал, топла бира или сандвич... Неохраняемата зона не се поддържа и е доста мръсно въпреки, че и там видях много хора да летуват.
Аркутино също е невероятно красив и спокоен плаж, почти целият е зает от чадъри и шезлонги, има 2 бара в които готвят вкусно, цените да прилични и общото ми впечатление тази година за там е много добро.
Перла в края към резиденцията е хубав плаж, фин пясък, чисто море, но и там е фраш от хора и заведения, като на митинг... вече не ми хареса.
Плажът на Велека, тук съм пристрастен, това за мен е най-хубавото място въпреки едрия пясък и много дълбокото море още в началото.
Бутамята, и там е лудница, заведения, народ, чадъри, шезлонги, сергии, музика...

Навсякъде чадър и 2 шезлонга са между 15 и 25лв. Почти навсякъде чистят и готвят цигани, храната е сурова, гадна, безвкусна, замразена...

Равда, Несебър, Слънчев Бряг, Китен, Приморско и т.н. ги заобикалям много от далече.

След седмица заминаваме за седмица много на север, Тюленово, там също ще направим една обиколка на всички плажове. Имам надежди, че ще бъде спокойно и приятно, но да видим.

В Гърция ходя също почти всяка година, но бягам далеч от Северна Гърция и 3те ръкава, по обясними причини.


Догодина обаче, смятам Черно Море да го пропусна тотално, или макс за един уикенд... Просто няма смисъл да си дава човек парите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 13' Audi A6 3.0TFSI Stage 1

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от HDI » 04 Юли 2017, 10:39

P1030791.JPG

Ако целта на морето е почивка без много нощен живот, то най-хубавото място, където съм ходил това са Канарските острови, и по-точно Фуертевентура. Ако някой търси безброй километрични пясъчни плажове, в повечето случаи празни - то това е мястото.
Там не само няма българи - няма никакви хора от източна Европа въобще - което е просто чудесно . Туристите са предимно немци и французи, културни и тихи все едно ги няма! Има и доста нудисти и сърфисти, но това на нас не ни пречеше.


Има нискотарифни полети до там, направихме си и няколко дневна спирка през Барселона на отиване.
Наех миниван от летището и обиколихме целия остров - цената беше смешна около 20Евро на ден, горивото също беше около 0.7Евро литъра!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 19.03.2008

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от boris_dy » 04 Юли 2017, 10:41

Черноморието е много зле както повечето сте писали. Храна и обслужване на 95 % са отвратителни дори и в по-хубавите хотели. Цените изобщо не кореспондират с предлаганите услуги. Плажовете са пренаселени мръсни на доста места.
В Гърция е храната и алкохола са малко по-скъпи, но много трудно ще попаднеш на кофти храна или пиене. Обслужването е на ниво, а плажовете са спокойни и чисти в по-голямата си част. Да има места които са пренаселени и шумни, но като цяло има голям избор къде да отидеш. На мен най-много ми е харесвало в едно селце Ормос Панагияс на средния ръкав. Не е много популярно и няма много хора там, плажа е хубав и супер спокоен. Има един малък хотел с 30-тина чадъра от които повечето свободни и можеш да ги ползваш срещу консумация. Хотела е скъп, но има и други места за спане в селото. Ходил съм и около Кавала и също има хубави и спокойни местенца.
Миналия октомври бях и в Анталия и съм доста доволен като цяло. Там за пръв път си починах на море. 5* хотел на ол инклузив, стаите супер хубави и чисти, персоналът перфектен, храна и напитки горе-долу денонощно, три ресторанта, голям басейн и няколко малки водни пързалки, собствен плаж, макар и на 200 метра от хотела. Със собствен транспорт до там офертата беше 400 лв на човек за 6 нощувки от 1.10. до 7.10. времето беше постоянни 30° Уловката е, че всички напитки са местни и няма голям избор, но не те боли глава от тях, а от храната липсваха най-вкусните, но и скъпи типично турски неща като кебапи и баклави. Примерно искендер кебапа и порция дюнер ако поискаш беше с пуешко месо вместо телешко. Все пак в ресторанта имаше огромно разнообразие от храни, има поне 2 вида месо + риба и като качество спрямо тези в БГ пак са в пъти по-вкусни. Имаше и аниматори които организираха най-различни игри от сутрин до вечер. Има и още по-хубави предложения за около 700 - 1000 лв. Просто съотношението цена/качество е несравнимо спрямо БГ.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от c04 » 04 Юли 2017, 10:46

TheDriver написа:
steeN написа:
TheDriver написа:Някой има ли поглед върху настоящото състояние на Камчия?

.


И на мен ми е интересно. Там обаче не го ли купиха някви руснаци и беше затворен комплекс известно време?


Няма как да са затворили целия плаж :shock:
Аз го помня като доста дълга и широка ивица.

Иначе със сигурност има много голям руски комплекс със затворен плаж пред него на който даже и да искаш да си платиш няма да те пуснат... което само по себе си е супер дразнещо и унизително :ranting:

П.С.
Камчия е същото, доста по-евтино от други места, но и като цяло доста западнало.


Ако се е запазило така ще съм много доволен :mhihi:
Бягам на далеч от "лукса" и хотелите. Колкото е по-западнало и умряло толкова по-добре, не ми трябват нито кръчми нито ресторанти. Само дето палатките много ми тормозят кръста и гърба, та немога съвсем в дивото да отида и ми трябва легло.
Аз също не я помня водата като бистра, но пък беше чиста "откъм човешки отпадъци" и не се усещаше като някаква бактериална супа.

През Камчия минах миналата година, там си е плажа, голям е и си прилича повече на див плаж, в което не виждам нищо лошо.Руския комплекс си е там, не знам на какъв принцип, но от личен опит знам, че пускат и можеш да почиваш и в комплекса.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от kiko » 04 Юли 2017, 11:02

Комплекса там е много хубав,организират се там детски лагери.Записъл сам децата в края на месеца за една седмица като се върнат ще споделя впечатления.Води се СОК Камчия

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook