Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от alekangg » 10 Яну 2024, 8:30

В Рим преди 2 седмици също платих 6 евро на човек на нощ такса. Признавам, че е доста дразнещо, за трима това са 18 евро на ден..
В Европа не вървят по добър път, напълно ще приключа с нея по повод разходки и почивки.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Anthony_J » 10 Яну 2024, 12:03

За хотелите не знам каква им е таксата и как си я определят. За имоти които се отдават за краткосрочен наем е 1.5 евро на ден ако са до 80 кв.м. и 10 евро на ден ако са над 80 кв.м. Мога да ви пусна законът на гръцки, ако някой му е интересно.
Иначе който е решил да летува в Гърция тази година, препоръчвам спешно да си резервира, защото се очертава по-силен сезон от 2023. Моята къща е вече 1/3 запазена за сезона, а това предишни години ставаше чак края на март или април. Явно и българите ставаме като европейците и планираме почивката максимално рано. Та, който е решил да буква в последния момент, най-вероятно ще са останали само коптори.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10462
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Leon » 10 Яну 2024, 13:42

Хотелът, в който се организирахме с приятели в края на юни тази година вече е пълен, а е голям и хич не е евтин. За няколко дни се замотах и ще спим в съседния, добре че са на един собственик. Гърците ще продължат да помпат цените нагоре, всичко се пръсва по шевовете, а не е като да не обикалям по тяхното море... По Западна Европа за море стана финансово безмислено вече, за мен поне. Евентуално южна Испания и по селата из Италия под Рим, но там логистиката е по-сложна.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Rainbow » 10 Яну 2024, 14:53

barty написа:Преди 10 дни платих EUR 8 туристическа такса в Гърция, две нощувки, семейство, в 5 звезден хотел.
Предполагам че е EUR 4 / ден :dunno:


Още не е влязло:

От март туристите ще плащат допълнително

1,5 евро на легло (досега 0,5 евро) при настаняване в хотел с една или две звезда;
гостите на хотели с три звезди ще бъдат таксувани 3 евро (досега 1,5 евро) допълнително на нощувка;
престоят в четиризвезден хотел ще струва допълнително 7 евро на нощувка (досега 3 евро);
таксата за петзвездни луксозни хотели ще бъде 10 евро на нощ (досега 4 евро);


Честно казано за двама с дете ако си в 5*, 60 лева на ден данък и мен ми изглежда малко прекалено вече.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Anthony_J » 10 Яну 2024, 17:33

Таксата е за нощувка, а не на легло.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 606
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от don_gori » 11 Яну 2024, 10:43

Колеги бихте ли препоръчали някакво хубаво място за отсядане (вила) на Кефалония/Лефкада , понеже сме голяма банда 6 възрастни и 4 деца май ще е най-добре цяла къща. Букинга съм го изровил и не съм кой знае колко впечатлен :dunno: Става въпрос за края на Юни около 8-9 нощувки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Don_Diego » 11 Яну 2024, 11:14

Сега гледам офертите за Египет и Шарл ел Шейх...25% нагоре, а силно се съмнявам всички хотели да са ремонтирани и обновени, че да оправдаят това увеличение :kuku:
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Kroki » 11 Яну 2024, 11:22

don_gori написа:Колеги бихте ли препоръчали някакво хубаво място за отсядане (вила) на Кефалония/Лефкада , понеже сме голяма банда 6 възрастни и 4 деца май ще е най-добре цяла къща. Букинга съм го изровил и не съм кой знае колко впечатлен :dunno: Става въпрос за края на Юни около 8-9 нощувки.

Luxury Carmel villas Lefkada (formerly Villas Sophia & Enodia)

https://www.booking.com/hotel/gr/carmel ... tosGallery

Бил съм там и беше страхотно!
На 1км пеша от там е страхотно място за вечеря с УНИКАЛНА ГЛЕДКА - Fly me!
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от alekangg » 11 Яну 2024, 11:44

Търсете си за по-далечни места, Азия примерно. Ако се вземе не много скъп билет, при две седмици престой се избива напълно, а е доста по-добре като преживяване.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от vlad0 » 11 Яну 2024, 11:48

Някой да може да препоръча конкретна вила близко до плажа(3 семейства сме с деца) или местност в Халкидики с пясъчен плаж?

Попаднах на това - https://greobg.bg/ , но са ми доста съмнителни. Сайтът им няма никаква информация, няма фирма, лиценз и т.нат., а искат 20% капаро. Домейнът е регистриран на частно лице също.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от kiko » 11 Яну 2024, 11:58

За Волос мога да препоръчам много яка вила особено ако сте с деца.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: м си.

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Joro17 » 11 Яну 2024, 12:19

vlad0 написа:Някой да може да препоръча конкретна вила близко до плажа(3 семейства сме с деца) или местност в Халкидики с пясъчен плаж?

Попаднах на това - https://greobg.bg/ , но са ми доста съмнителни. Сайтът им няма никаква информация, няма фирма, лиценз и т.нат., а искат 20% капаро. Домейнът е регистриран на частно лице също.


Преди 2-3г. бяхме тук:
https://arendoo.bg/estates/greece-paral ... te_id=2365

беше ОК.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от preki » 11 Яну 2024, 13:13

vlad0 написа:Някой да може да препоръча конкретна вила близко до плажа(3 семейства сме с деца) или местност в Халкидики с пясъчен плаж?

Попаднах на това - https://greobg.bg/ , но са ми доста съмнителни. Сайтът им няма никаква информация, няма фирма, лиценз и т.нат., а искат 20% капаро. Домейнът е регистриран на частно лице също.

Ние 2-3 години поред ходехме все тук и беше ОК. Къщите не са кой знае какво, но си буквално на плажа. Голям двор с баскетболен кош и барбекю

https://maps.app.goo.gl/nWYbAuGycdytDAkR9

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Anthony_J » 11 Яну 2024, 17:42

vlad0 написа:Някой да може да препоръча конкретна вила близко до плажа(3 семейства сме с деца) или местност в Халкидики с пясъчен плаж?

Попаднах на това - https://greobg.bg/ , но са ми доста съмнителни. Сайтът им няма никаква информация, няма фирма, лиценз и т.нат., а искат 20% капаро. Домейнът е регистриран на частно лице също.
greo.bg са ок, давам моята вила през тях и съм нямал проблем никога.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Superexstatic » 11 Яну 2024, 19:59

don_gori написа:Колеги бихте ли препоръчали някакво хубаво място за отсядане (вила) на Кефалония/Лефкада , понеже сме голяма банда 6 възрастни и 4 деца май ще е най-добре цяла къща. Букинга съм го изровил и не съм кой знае колко впечатлен :dunno: Става въпрос за края на Юни около 8-9 нощувки.


Ние бяхме в Ponti Beach Hotel във Василики (Лефкада). Мисля, че е доста популярен сред българите. Има едни доста стълбички, които всеки път трябва да слезеш/изкачиш за плажа и заведенията, но за сметка на това беше с много яка панорамна гледка към залива и от стаите и от ресторанта. Някаква млада двойка го държеше и бяха доста готини. Иначе за вашата група има доста подходящи вилички по крайбрежната. Имай предвид, че в Лефката освен плажа във Василики, който е много плитък, другите по-известнн плажове (Порто Кацики, Егремни, Катизма) са доста дълбоки още в началото и може би не са много подходящи, ако сте с малки деца. Като период сте се ориентирали доста добре. След средата на Юли и Август там става мазаляк и ебати мръсната жега. :ok:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook