Избор на комби

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Избор на комби

Мнение от barty » 14 Юни 2022, 5:44

С кои скорости е? 7G или 9G? Аз съм с E350 CDI и 7G и на мен ми малеят конете но го отдавам на скоростите, мудни и лежерни :mhihi:
На магистралата е ок иначе.
При 8ZF при Ф10 нещата са много по-добре. Дори 4-цилиндровите дизели са пъргави заради бързата кутия.

Със здраве да си я караш :yes:
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Избор на комби

Мнение от drago_pavlov » 14 Юни 2022, 6:20

Благодаря :yes:
С 9G е, скоростите са супер, не са мудни, но просто 200 коня на почти 2 тона са си малко... Най- много се усеща при доускорение над 130-140.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Избор на комби

Мнение от Exclusive89 » 14 Юни 2022, 7:43

Честито, много добър избор! С един качествен ремап нещата ще се оправят (доста) с динамиката :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Избор на комби

Мнение от drago_pavlov » 11 Юли 2022, 18:10

Exclusive89 написа:С един качествен ремап нещата ще се оправят (доста) с динамиката :)

Ей това много ме пристеснява...
Като знам с бмв-тата какви драми съм имал, дори с форумни майстори, за уж обикновени ремонти...
Не знам дали ми се влиза във филма с ремап...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Избор на комби

Мнение от grkv » 11 Юли 2022, 18:51

drago_pavlov написа:Не знам дали ми се влиза във филма с ремап...



Баси, аз без ремап не съм карал от 2013-та насам :mhihi:
Ако искаш да караш безпроблемно дизелче на тия години си трябва оправяне на детските болести... взимаш, мотора на земята и цялостно обслужване - вериги, водна помпа, реле/свещи, проверка и центровка на дюзи, рециклиране на генератор и стартер, чистене на радиатор, а с махане на ДПФ/ЕГР си върви и ремапа по дефолт... след тоя панаир вече имаш тракалник с ресурс да трака още много километри... другото е на час по лъжичка и през месец в сервиза - пробвано многократно :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Избор на комби

Мнение от drago_pavlov » 11 Юли 2022, 20:27

grkv написа:
drago_pavlov написа:Не знам дали ми се влиза във филма с ремап...

Баси, аз без ремап не съм карал от 2013-та насам :mhihi:
Ако искаш да караш безпроблемно дизелче на тия години си трябва оправяне на детските болести... взимаш, мотора на земята и цялостно обслужване - вериги, водна помпа, реле/свещи, проверка и центровка на дюзи, рециклиране на генератор и стартер, чистене на радиатор, а с махане на ДПФ/ЕГР си върви и ремапа по дефолт... след тоя панаир вече имаш тракалник с ресурс да трака още много километри... другото е на час по лъжичка и през месец в сервиза - пробвано многократно :mhihi:

Кои години? Колата е на 120к км. При този пробег сме много далече от всичко описано...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на комби

Мнение от Jorixa » 11 Юли 2022, 21:13

drago_pavlov написа:
Exclusive89 написа:С един качествен ремап нещата ще се оправят (доста) с динамиката :)

Ей това много ме пристеснява...
Като знам с бмв-тата какви драми съм имал, дори с форумни майстори, за уж обикновени ремонти...
Не знам дали ми се влиза във филма с ремап...
Ако се направи добре ремапа от някой който разбира и не се прекалява, няма никакви драми

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Избор на комби

Мнение от grkv » 11 Юли 2022, 21:21

drago_pavlov написа:Кои години? Колата е на 120к км. При този пробег сме много далече от всичко описано...


За 4 цил. Е класа комби очаквах да е на доста повече. Евала, на тия километри - само караш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Избор на комби

Мнение от drago_pavlov » 11 Юли 2022, 21:42

grkv написа:
drago_pavlov написа:Кои години? Колата е на 120к км. При този пробег сме много далече от всичко описано...

За 4 цил. Е класа комби очаквах да е на доста повече. Евала, на тия километри - само караш.

Швейцарка, винаги е обслужвана в официален сервиз, дори чистачките са и сменяни всяка година в официалния сервиз :lol:

Jorixa написа:Ако се направи добре ремапа от някой който разбира и не се прекалява, няма никакви драми

Е то това е проблемът... Да се попадне на някой, който разбира. Нямам предрасъдъци към самия ремап, а към майсторите по нашите ширини :lol:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Избор на комби

Мнение от c04 » 11 Юли 2022, 23:24

Всеки казва качествен... а кажете къде е качествения :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Избор на комби

Мнение от ildivvy » 12 Юли 2022, 7:02

Трудно се 'попада на някой, който разбира'! Такъв трябва да се търси доста целенасочено... Лошото е, че за почти всички има мения и от двете крайности!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Избор на комби

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Юли 2022, 7:14

Проблемът при повечето мапъри идва от това, че им карал кола, която не е прегледана както трябва за да се сменят някакви неща, които ще дадат фира след мапа. Другият проблем са нереалистичните мераци на собственика който иска колата да стане самолет, ама ако може да не пуши и да не натоварва никакви компоненти. По мое мнение от това, което съм видял, дори кварталния бай Пенчо да ти бутне колата мъничко, проблеми няма да имаш ако тя е наред. Имам познат, който си е монтьор, ей така от нищото реши да слага и мапове понеже според думите му е супер лесно и не изисква усилия, направи много коли, оплаквания няма, включително БМВ-та. Та не знам какво толкова ви съсипват тия майстори от самия ремап и къде ги търсите.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на комби

Мнение от madafaka_donkele » 12 Юли 2022, 9:20

c04 написа:Всеки казва качествен... а кажете къде е качествения :mhihi:


UK, remotelly, пускаш им един TeamViewer или нещо подобно и си готов. Дори сериозно настройване, разбирай не само "чипване", се прави по този начин. Иначе за България избягвай "инжинера" в годеч и оня пловдивския. В момента "трендинг" мапера е ОЕМоторспорт в горна оряховица. Засега всички доволни, добри резултати и т.н. Кога и дали ще си повярва много и ще се осере, като другите само времето ще покаже.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Избор на комби

Мнение от c04 » 12 Юли 2022, 9:40

madafaka_donkele написа:
c04 написа:Всеки казва качествен... а кажете къде е качествения :mhihi:


UK, remotelly, пускаш им един TeamViewer или нещо подобно и си готов. Дори сериозно настройване, разбирай не само "чипване", се прави по този начин. Иначе за България избягвай "инжинера" в годеч и оня пловдивския. В момента "трендинг" мапера е ОЕМоторспорт в горна оряховица. Засега всички доволни, добри резултати и т.н. Кога и дали ще си повярва много и ще се осере, като другите само времето ще покаже.

Да и аз съм чувал хубави нещо за него, другото е ВР моторспорт в Русе. За там също има добри отзиви :dunno:


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на комби

Мнение от Jorixa » 12 Юли 2022, 9:45

madafaka_donkele написа:
c04 написа:Всеки казва качествен... а кажете къде е качествения :mhihi:


UK, remotelly, пускаш им един TeamViewer или нещо подобно и си готов. Дори сериозно настройване, разбирай не само "чипване", се прави по този начин. Иначе за България избягвай "инжинера" в годеч и оня пловдивския. В момента "трендинг" мапера е ОЕМоторспорт в горна оряховица. Засега всички доволни, добри резултати и т.н. Кога и дали ще си повярва много и ще се осере, като другите само времето ще покаже.


Нещо ме съмнява много това. Аз на старата кола като ходих при едни на времето в Бусманци да ми я мапват, първо я караха, после и правиха диагностика, после я качиха на дино, мапнаха я, пак я качиха на дино, пак и правиха диагностика и така няколко часа докато са сигурни че всичко е тип-топ. А тоя мапер по TeamViewer ми звучи несериозно.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook