Челно стъкло - каква марка?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от Denmark » 21 Сеп 2017, 22:39

efren написа:Всички стъкла на моята е46 са Saint-Gobain с изключение на предното, което е Пилкингтън. Като цяло по-лошо предно стъкло на кола не съм имал през живота си. Безброй малки дупчици, които с времето се увеличават. Всяко нощно каране или сутрешно срещу слънцето се превръща в изпитание.


И при мен на е46 предното стъкло е pilkington с логото на bmw и е същото с малките дупчици. Тук на 5 минути от вкъщи има склад на Pilkington, но не се занимават с продажби. Иначе на няколко места ми казаха по-добре да взема Fuyao отколкото Pilkington, но като цяло едва ли има някакво съществено значение, по-скоро въпрос на късмет колко остър ще е камъка и с коя част ще удари стъклото :D
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от efren » 23 Сеп 2017, 11:03

Баф мааму явно с е46-та попадам само на остри камъни, а с другите коли на тъпи.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от b00st » 24 Сеп 2017, 22:52

Мен ми прави впечатление на няколко пъти оригиналното челно стъкло колко е здраво. Буквално камъни са отскачали от него със страшен звук, от които направо съм залягал в движение, като ги виждах как летят стещу мен :mhihi:
И не оставят дупки или шупли, най-много драскотинка. До логото пише Saint Gobain Sekurit, не знам дали тия които продават за смяна са толкова добри, но ако го сменям бих си взел пак такова.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от smamf » 06 Апр 2023, 9:25

Повдигам темата защото се налага смяна на челното стъкло и при мен. Колата е X5 E70.

Колеги, моля за информация кой сервиз в София ще направи качествен монтаж, и коя марка стъкло да избера. 2023 година сме, ако някой има скорошна информация или впечатления нека сподели.

Изчетох старите теми - много негативи има и за конкретни сервизи, и за различни производители - затова търся най-добрия вариант.

Благодаря предварително!



Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Апр 2023, 9:47

Сервизи в София не знам, но изпитана марка стъкла...Пилкингтън.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от Lenco » 06 Апр 2023, 9:58

Няколко пъти сменям в "СИМ ПЕТ СИМ" ООД, работят с Pilkington, към монтажа съм нямал забележки.
Поставял съм и в Кобра, монтажа ОК, ако не броим второто ходене за лепене на сензора за дъжд.
Ако не ти е проблем или не държиш на колата и китайските стават.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Апр 2023, 11:31

Много е относително китайско и не препоръчвам. Преди две години бях купил една от новите Е класи за продажба. Като дойдоха да я гледат(прозореца е бил сменян в Германия с някакъв си)и нямаше проблем за шофьора, нооооооо...жена му возейки се отзад и ми казва, че в долния край прозореца изкривява гадно и я заболява главата да го гледа с очилата. :shock: Сядам отзад и изненада, от там стъклото се вижда все едно гледаш отбия кривите огледала в Том и Джери едно време. :shock: Познайте дали купиха колата на която и аз не съм държал? :idea:
Таааа, китайско...не. Освен ако не ви се гадае вашия от кои точно китайски ще е.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от SlackLine` » 06 Апр 2023, 13:17

Колеги и аз съм пред дилема какво челно стъкло.. Имам Passat B6 и от една точка, докато се наканя да я залепя, прерасна в линия... В кобрата ми казаха някакво азиатско 280 лв, или европейско 380 лв, какво ще рече това не знам.. Ще ги питам пак дали могат да поръчат Pilkington да видим. Мн неприятно..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от smamf » 06 Апр 2023, 15:44

Lenco написа:Няколко пъти сменям в "СИМ ПЕТ СИМ" ООД, работят с Pilkington, към монтажа съм нямал забележки.
Поставял съм и в Кобра, монтажа ОК, ако не броим второто ходене за лепене на сензора за дъжд.
Ако не ти е проблем или не държиш на колата и китайските стават.
И аз натам се ориентирам, благодаря за информацията.

По стечение на обстоятелства е било сменено челното стъкло преди колата да дойде при мен, като е сложено китайско Fuyao. Качеството няма да го коментирам, ясни са нещата - шумоизолация нула, кичозна синя лента, и т.н. Това, което много дразни, е нескопосания монтаж. Има две места откъм чистачките, през които влиза влага (особено след мивка веднага проличава), а и се усеща лек полъх при шофиране с изключена всякаква вентилация. Не мога да търпя подобно нещо.

Поисках оферта от Дару за смяната, и е солена, но пък ми направи впечатление, че има страшно много допълнителни елементи, които се сменят - щипки, подложки, уплътнения няколко, дистанционери, лайсни. Сигурен съм, че хората с китайското стъкло не са сменили и половината от тях. И в тази връзка се чудя дали има смисъл от смяната с оригинално? Поне да съм сигурен, че е направено както трябва.

От друга страна пък гледах, че Pilkington предлагат стъкла с термоизолация (не пропускат UV лъчи), имат акустични, и не знам си какви още варианти. Което ще си е бонус, както и по-ниската цена. Чакам и оферта за тях. И не знам..

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от Kroki » 06 Апр 2023, 17:02

Ние процедираме така. Поръчваме всички тези допълнителни неща, викаме си стъкло дали ще е оригинално или европейско и си викаме хора, които идват и го демонтиран/монтират на място.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook