Челно стъкло - каква марка?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от acho.rs » 17 Сеп 2017, 16:45

Пилкингтън ?- в българският им сайт не казват цена ? Гледах за моята че има миниатюрни ама доста "песъчинки" по предния джам, та ще чакам последната вноска на каското да се опитам до го заведа като щета.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от ивчо » 17 Сеп 2017, 19:23

По принцип, Саше каза че китайските са мноУ меки ..
Аз някога натъкмих 34-ката в КоВра, и сложиха "европейско" - испанско уж !
Иначе това си е китайско - колкото да не е без стъкло !
Монтажа някак ми се струва че е по-важен !
Виж в БМВ колко ще обадят за монтаж !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от plradev » 17 Сеп 2017, 21:25

Пробвай в СИМ ПЕТ СИМ, работят с PILKINGTON, но провери предварително дали го имат налично по VIN, на колата. Ако имаш хед ъп, ув защита, авт. дълги и т. н. екстри, че за е60 има сигурно 5 ОЕМ варианта за челно стъкло според оборудването.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от Borymeckata » 18 Сеп 2017, 7:02

Моето челно също го смениха в Кобра и ми сложиха Sekurit. То и оригиналното май такова беше:

Изображение

След смяната никакви ядове със стъклото не съм имал, така че мога да препоръчам фирмата "Кобра" и марката стъкло.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 535
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Suzuki Gsx R1 (к9) в народното събрание

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от Conqueror » 18 Сеп 2017, 8:13

Borymeckata написа:Моето челно също го смениха в Кобра и ми сложиха Sekurit. То и оригиналното май такова беше:

Изображение

След смяната никакви ядове със стъклото не съм имал, така че мога да препоръчам фирмата "Кобра" и марката стъкло.



Ако има опция за такова ииии цената бива слагай.
Само да вметна преди години като си взех е39 ката на прибиране от София камък колкото орех при скорост 120+ само одраска прозореца :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от ивчо » 18 Сеп 2017, 12:31

Струва ми се че твоят е от по стария модел сензор ..
Иначе си е такъв !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от Borymeckata » 18 Сеп 2017, 13:46

Не знам при теб как е, но на моето стъкло няма сензор, а само стойка за същия. Една метална планка с нещо като щифтче е залепена отвътре на стъклото и на нея се монтира самият сензор.

Спомням си също, че след интервенцията сензорът се инициализира (или калибрира??). Моят също не работеше нормално след смяната на стъклото, та нещо го онодихме* с ИНПА-та, но вече не помня как точно страна...

-------------------------------------------------------------
* онаждам, да онодя - да наглася, да оправя, да вкарам... абе ако Колегата е истински врачанин - ще се ориентира в смисъла. (бел. авт.)
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от klintan66 » 18 Сеп 2017, 14:32

Съмнявам се, че пилкингтон или сейнт кобейн ще е 200 лв ... .даже абсурд! Силно препоръчвам да проучиш и да споделиш.
Според мен ще е "европейско"

За обща култура споделям ,че всички стъкла имат УВ защита но не всички имат термична и дори с климатроник на макс лятото ще се пържиш. Като екстра е с номер 358 ако не греша.

Пилкингтона е 550-600 лв горе долу.

Това хуг-а , няма никаква термична защита и напича много през него. Не знам дали си усетил.

Сензора за дъжд не ти работи накратко.
Последна промяна klintan66 на 18 Сеп 2017, 16:01, променена общо 4 пъти
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от klintan66 » 18 Сеп 2017, 14:36

Borymeckata написа:Моето челно също го смениха в Кобра и ми сложиха Sekurit. То и оригиналното май такова беше:

Изображение

След смяната никакви ядове със стъклото не съм имал, така че мога да препоръчам фирмата "Кобра" и марката стъкло.


Това на Х-а предполагам. Колко излезна с поставянето?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от plradev » 18 Сеп 2017, 15:12

Термична защита имах предвид в горния пост, убегна ми термина. Миналата година сменявах челното стъкло, купих Пилкингтон от Тандер, беше 720лв по спомени с ддс. Това без монтаж. Сега отново имам шупла от камъче и пак е за смяна, затова следя с интерес темата.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от acho.rs » 18 Сеп 2017, 16:50

И аз доколкото си спомням, Пилкингтън излиза над 500ина лв...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от Kroki » 18 Сеп 2017, 17:35

:OT: Ама колегата дето ти е предложил на ЛС, дали може и на мен да ми предложи предно стъкло за Е30 кабрио на Пилкингтън.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от klintan66 » 18 Сеп 2017, 17:39

Kroki написа::OT: Ама колегата дето ти е предложил на ЛС, дали може и на мен да ми предложи предно стъкло за Е30 кабрио на Пилкингтън.


Мен също ме интересува за е38!
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от efren » 18 Сеп 2017, 18:04

Всички стъкла на моята е46 са Saint-Gobain с изключение на предното, което е Пилкингтън. Като цяло по-лошо предно стъкло на кола не съм имал през живота си. Безброй малки дупчици, които с времето се увеличават. Всяко нощно каране или сутрешно срещу слънцето се превръща в изпитание.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Челно стъкло - каква марка?

Мнение от Фидел Кастро » 18 Сеп 2017, 21:14

Ех Враца, Враца. Добре казват, че при Вас и гарга не каца! :mhihi:
Кви 220 лева бе пич. Както ти е посочил колега истинското стъкло е минимум 3 пъти по-скъпо. И то не оригиналното, а изключително доброкачествен марков афтърмаркет. Марката е една от следните: AGC / PILKINGTON / GUARDIAN / SAINT GOBAIN

Това стъкло, описано по-долу струва с максимална отстъпка 580 лева и се доставя от Чехия за 2 дни. Съзнателно пропускам фирмата-доставчик за да не правя реклама. Цената е с доставка "до врата", но без включен монтаж. Аз лично съм поръчвал поне 10 стъкла за приятели от тази фирма и всички стъклари казват, че нямат нищо общо с кобренски, мобренски и пр. Изводите си ги прави сам. Ето параметрите на стъклото:

Параметри Спецификация
страна на монтаж челно стъло на автомобила
цвят кристален
остъкляване соларно стъкло
остъкляване с прозорче за номер на шасито
остъкляване със зелена лента
остъкляване със сензор


p.s.Колега efren вероятно си попаднал на менте PILKINGTON или някакво второ-трето качество. Вервай ми! :bchug:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook