Здравословен живот, или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 10 Мар 2023, 17:02

ildivvy написа:Нали се казваше, че риба и млечни или яични продукти не трябвало да се смесва..? Отделно, доколкото аз знам, рибата не трябва да има сурова част! Може да не е пресготвена, но и сурова не трябва да е.. Какво и е на рибата от ЛИДЛ ? В Судан се/сме изяли толкова риба, купена от пазара, че нямам представа колко килограма е била може би...


Добра начална точка да се информираш повече е примерно това.

https://www.dnes.bg/obshtestvo/2022/12/ ... cii.552859
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Nickelback » 10 Мар 2023, 17:09

Jordana написа:...

:yes: :bchug:

steeN написа:...

Най-често хистамин се открива в риба-тон, скумрия, херинга, чернокоп и паламуд.

:paranoid:

Туна, чистак сурова, съм ял неведъж от суши плата, и по ресторанти преди короната, та не съм и очаквал, че така може да се случи... кой знае каква е била... :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от carmanf1 » 10 Мар 2023, 17:28

Nickelback написа:По предната вечер (на 8-ми баш :mhihi: ) за пръв път в живота си се почувствах толкова безпомощен, че ми беше бедна фантазията чак :dunno: ...


Отивай на алерголог, възножно най-скоро. Това е много опасно, както уж ти олеква и после за минути си чао.
Ще те тестват и ще разбереш какво да избягваш.

Но имай предвид, че алергиите се менят и трябва всяка година да се тестваш. При мен така беше. Всяка година се меняха.

Като бях дете извендъж ми се отключиха маса алергии, уж от нищото.
Много неща, с които нямах проблем преди това, изведнъж се оказаха голям проблем.

После в 6-ти клас лежах 14 дни в болница след много тежка алергична реакция - оказа се от две папагалчета вкъщи.
Тези си бяха у нас от поне 1 година преди това, без проблеми, но изведнъж, вземи тая алергия ...

Никой не знае от какво и как се отключват изведнъж.
(Някои доктори предполагат че съм ги отключил от "качествената" храна през 90-91-92г, но никой няма как да е сигурен)

До към 25 годишен страдах много от различни алергии, после за 2-3 години постепенно ичезнаха от самосебе си. Може би защото почнах да пия бира :mrgreen:
Чукам на дърво, защото знам колко е гадно и как може изведнъж да се отключат пак.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Kroki » 10 Мар 2023, 18:57

Жената разви някакви алергии мин година и беше някакво време на варени картофи и ориз. Светна за некви неща, дето по принцип не яде или яде много малко..
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от slatanic » 10 Мар 2023, 20:28

Колегата Никълбек ми напомни защо толкова много млади здрави хора си отидоха от ковид.
Поради недоглеждане и незнание. ;)
Когато си физически здрав цял живот имаш навика да омаловажаваш проблемите когато дойдат.
И понеже не си имал грижи идвайки ти на главата имаш навика да се бавиш и поради незнание можеш лесно да оплескаш нещата окончателно.
Аз поради една или друга грижа в живота си имам лекарства за една аптека при мен в шкафа и още поне две такива при майка ми покрай техните си проблеми.
Нуждата е направила така,че да знам кое и как да ползвам без да чакам излишно при спешни ситуации.
Ще споделя например за ковида от които аз щях да съм умрял,ако не бях направил това което направих.
Жена ми и детето бяха вече болни и с положителен тест.
Няколко дни по-късно аз съм със същите симптоми вече сготвен,но без положителен тест.
Отивам и по мое осмотрение,а не на малоумният личен лекар дето и не благоволяваше телефон да вдига пък за преглед да не говорим.
Давам кръв и урина(нормална и стерилна,която както знаете излиза след 3 дни и показва наличие на бактерии и разни други бонуси в нея) заедно със теста за ковид.
Ковид според теста нямам.Другото обаче на първо четене не е добре.
Пускам втори тест и продължвам да си чакам,защото знам,че вече съм сготвен.
Тия работи ги плащам аз за да съм сигурен заразен ли съм не съм ли,че имам болни около мен които ковид няма да изкарат...по мои сметки тогава...после го изкараха,но по-лекият не онзи първият,но оня горе си знае работата...
Излиза ми вторият тест положителен и почва да ме лекува личният за ковид по телефона с антибиотик на принципа на тотото и разни други екстри.
Бях до докарал до прием на 40 дози различни препарати на ден.
Ма корава гад не мре...само се мъчи.
Междувременно виждам,че нещата на са каквито трябва да са.
Почвам да имам сериозни проблеми с уринирането и зверски болки в бъбреци и кръст.
Пикая кръв и белтъци с температура 40 градуса + като след това не знам до колко отиде,че бях поприпаднал и нямаше как да си я меря.
Продължавам лечението като ме чакат на полусъединител моите хора да ме вкарват в болница по вторият начин,защото тогава легла за ковид в болниците нямаше никъде...
Излиза ми междувременно изследването на урината и се оказва,че имам ешерихияколи в бъбреците която след сваляне на имунитета от ковида се вихри да си еве мамата и се мъчи да ми спре бъбреците... и почти успя копелето ниедно....
Рязко сменяме антибиотика и чакаме на обезболяващи едни много дълги за мен няколко часа да видим на къде отиваме...към добре или към светлината в края на тунела...
Еми явно е къде отидох,но не благодарение на някой друг освен на себе си.
Ако не бях пуснал изследвания нямаше да знаем какво да лекуваме на време и бъбреците щяха да откажат.
Оттам...ясно...
Това само ако бях изчакал или не бях поел самоинициатива да платя и проверя какво ми е състоянието...
Но това съм го направил,защото съм изпил едни торби с лекарства през години заради едно или друго...
А много от тия дето бяха здрави си отидоха за съжаление.
Та умната и не отлагайте... ;)

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от BMW_POWER » 11 Мар 2023, 2:05

Пубертетът (началото и краят му) отключват или спират алергии. При мен започна с много тежка форма на сенна хрема. Буквално не можех да излизам навън. Това чудо отшумя окончателно около 28-30 годишнината ми. Като деца сме играли в сеното в плевнята, никога не съм имал проблем с полени. Сега имам алергия към някакви лакове за дърво, но не знам кои. Случвало ми се е да седна на маса и носът започва да ме сърби жестоко ....

Та с алергийте шега не бива. Ама никаква. Чичо ми за малко да си отиде от една пчела. Стринка ми 15 минути изкуствено дишане, за да го върне обратно. Силно препоръчвам, минете и си направете един тест. Понякога излизат неочаквани резултати. За децата също не е зле да се прави.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от TNT » 11 Мар 2023, 18:22

Аз като пия 2 сайдера съмърсби и започвам да дишам като Дарт Вейдър :mhihi: Задух, пулс, потене... Същото съм получавал от разни евтинки бири и от евтини лютеници :shock: Изглежда ползвам някакъв общ стабилизатор :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 26 Мар 2023, 12:53

https://www.youtube.com/watch?v=2lnxaIIP5NQ
Това са само едни от най фрапиращите случаи , останалите които се занимават с това са в подобно състояние дори и да не приемат химия .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 26 Мар 2023, 13:03

Джорданка, тъй като си цар на споренето с картинки... давай. (ако изобщо можеш да я осмислиш)

Изображение
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 26 Мар 2023, 13:20

Това е правилната картинка . Ако изобщо можеш да я осмислиш .. :dunno:
Healthspan-Curve.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 26 Мар 2023, 13:33

Има напредък. А ако добавим Джорданката, който не тренира абсолютно нищо, получаваме съвсем пълната картина (по данни от НСИ)

Изображение
Последна промяна steeN на 26 Мар 2023, 13:35, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 26 Мар 2023, 13:34

Jordana написа:https://www.youtube.com/watch?v=2lnxaIIP5NQ
Това са само едни от най фрапиращите случаи , останалите които се занимават с това са в подобно състояние дори и да не приемат химия .


Ето ти няколко други, които на 80-90 години са били или са във форма в която някои други никога не са и няма да бъдат ;)

https://www.oldest.org/sports/bodybuilders/

И пак бъркаме нещата. Независимо дали ядеш био неща, тренираш, правиш всичко правилно е много вероятно да не живееш повече от диванния картоф. Но при първия радостта от живота между 40 и 50 вече приключва. При другия продължава до края.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 26 Мар 2023, 13:50

На индивидуално ниво е безсмислено да се оценят такива неща. Сума ти хора си отиват дори само, защото са забравили да се огледат като пресекат улицата. Гаранция за нищо никъде няма, има вероятности и на хората им е много трудно да работят с вероятности, които не са 0 или 100%.

Също какво ядеш за мен е в порядъци по-важно от това дали е био или не. Ако се тъпчеш нон стоп с био баклава и понички или дори ядеш по 1кг био грозде на ядене... каква полза от тая работа? По-добре да не е био, а да е смислена храна, от колкото обратното.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от BMW_POWER » 26 Мар 2023, 14:36

Нови потресаващи разкрития за кашкавала: От 10 марки БГ кашкавал само 3 отговарят на стандарта


https://newssup.eu/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D ... uWDDTf8Tvk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от barabqga » 26 Мар 2023, 18:23

тука е ясно, а и то един стандарт
дай обаче за Канада, има ли такива изследвания
да сверим часовниците

Изпратено от моят moto e6 play с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook