Здравословен живот, или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Spunky » 18 Май 2023, 18:48

Jordana написа:
Истинско лечение, и за диабета и за наднорменото тегло, които са вързани, е качествено хранене.
Ако си вече с диабет няма как да спортуваш със силови спортове , това са някакви интерпретации съвсем на първобитно ниво че диабетиците трябва да спортуват яката и се оправят .


Имам едно конкретно изречение за лечението. Оправи храната, оправяш диабета. Една стъпка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 18 Май 2023, 18:51

Диабетика е като парцал като му падне захарта , няма сили да ходи камо ли да спортува . Спорта е полезен както казах но единствено като профилактика на наднорменото тегло . Ако си с нормално тегло и диабет спорта нищо кой знае какво няма да ти даде , трябва си терапия с наличните медикаменти .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 18 Май 2023, 20:03

Jordana написа: по спомен ставаше въпрос за 3 месечен курс и 20% средно загуба на тегло .


Наднорменото тегло не е болест, че да се лекува. В случая е симптом, предизвикан от ИР или диабета.

Диабет Т2 не се лекува, според науката. Аз на 20 и нещо години имах КЗ близо 7 и инсулин 30-40. Типичен тип 2. Сега на близо 50 имам глюкоза под 5 и инсулин под 10. Дали не се лекува? Хапчета не съм пил, нито инжекции.

Семаглутита предизвиква тумори при животни. Тепърва милиони хора ще му берат лайката. Ако толкова е зор отслабването има други вредни, но далеч по-безобидни медикаменти.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 18 Май 2023, 20:55

Не си имал диабет а пред диабетно състояние , не мисля че ако си имал наистина диабет само кръвните ти изследвания са били проблем и си го лекувал със спорт и хранене . А тип2 е метаболитно нарушение и се отключва от множество фактори , единия такъв фактор са възрастовите изменения в организма . Наднорменото тегло при този диабет не е задължително както казах , може да си сух като чироз и пак да имаш диабет . Наднорменото тегло играе негативна роля щото повишава още един куп рискове не само развитието на тежка форма на диабет . Ако и за това трябва да спорим то е отишъл коня у ряката :mhihi: Аз не знам що се интересуваш толкова от лекарства като не ги пиеш , след като и аспирин не вземаш за което съм убеден че е така . :ok:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 19 Май 2023, 6:46

Това на което му викаш преддиабетно състояние е инсулиновата резистентност. Глюкозата ти е в норма и ако не си изследвал инсулина се кефиш, че всичко ти е наред. Като го видиш и него се оказва висок - 20, 30, 40 и нагоре.

Когато вече и този инсулин не стига за да държи глюкозата до 5,4 и HbA1c ти е също в небето и на всичкото отгоре имаш и хипофункция на щж както и аз бях, нещата не подлежат на съмнение. Ти си диабетик.

Диабет тип 1 е независим от навиците, храненето или възрастта. Той е просто късата клечка.

Но инсулиновата резистентност и тип 2 са изцяло, единствено и само продукт на лошите хранителни навици.

Разбирам, че е удобно оправдание, баща ми беше диабетик на инсулин, сестра му също (на хапчета), баща им (дядо ми) и той, не знам дали е бил на инсулин, неговия баща също..

Но аз не съм. Дали е наследствено?

Наднорменото тегло е лошо, вредно и каквото се сетиш още. Тумбака не е козметичен проблем. Там отдолу живеят висцеларните мазнини, които разказват играта на здравето в общ план.
Но човек не става дебел, защото яде много и яде основно боклуци.
Първо става болен, една камара биомаркери не са му наред и после почва да трупа тлъстини, защото обмяната му е скапана. Затова да се бориш със затлъстяването по симптоматичен начин с разни хапчета е глупаво. Можеш да станеш по-слаб, но няма да си особено по-здрав.

Лекарствата мигат да ти помогнат, само ако превъзмогнеш онова мислене “няма да живея 100 години, че да се лишавам”. Колко мислиш време един диабетик лекувал се с Оземпик ще задържи ниската глюкоза и сваленото тегло, след като го спре, ако се храни както преди?
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Май 2023, 11:27

https://youtu.be/gqjQollO0ts
Човекът, който е в топа на разбиращите Биткойн в България и лично мой любимец взе да се замисля сериозно как живее и търси пътя на правилното хранене. Бум-бум, може ли да коментираш това видео, 19 минути е, пусни си го на скорост по 1.5 поне за да губиш по-малко време и да кажеш на прав път ли е нашия човек. Харесва ми графиката, която изкарва в която медиите се опитват да убедят колко е вредно да ядеш телешко месо и да ставаш веган.
И за кето споменава във видеото.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 28 Май 2023, 13:18

Изображение

Като продължение на една стара тема тука. Добър опит, ама зехтина изключително трудно прави емулсия, та малко му помагат. Горчивото маскираме със захар явно. :lol: Калиевия сорбат, вечна ли искат да я правят тая майонеза :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от carmanf1 » 28 Май 2023, 14:07

Spunky написа:
Имам едно конкретно изречение за лечението. Оправи храната, оправяш диабета. Една стъпка.


Съжалявам да го кажа, но това просто не е вярно.
Нищо общо с реалността.

Братовчедка ми е водещ R&D в една от най-големите компании в света, които се борят с диабета.

Знам адски много от нея за тоя бич.

ПС. Не е добре да се подлъгват хората с не научно обоснована информация, че стават големи бели.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 28 Май 2023, 17:51

Top Gun Maverick написа:...


Изтраях 10 мин, но повече не мога. Накратко, на прав път е от това, което чух, но разсъжденията му и изказа са на ниво пети клас. Нещата са много по-комплексни и сложни. Но пък забелязах, че хората харесват подхода "аз съм тъп и вие сте тъпи и затова се разбираме" (не казвам, че е тъп, но това не му е силата явно).

Основно недоумявам две неща.

Защо всеки инфлуенсър не си седи в гьола, а се някои се опитват да разсъждават на тема, която не им е сила явно. И друго, защо много хора не могат да мислят самостоятелно, а имат нужда от инфлуенсъри за да им кажат какво да ядат, кое е вкусно и кое не е, кое е правилно и кое не е.

carmanf1 написа:Братовчедка ми е водещ R&D в една от най-големите компании в света, които се борят с диабета.

Знам адски много от нея за тоя бич.

ПС. Не е добре да се подлъгват хората с не научно обоснована информация, че стават големи бели.


Правиш ли разлика между диабет тип 1 и 2? Различни неща са. Съвременната медицина няма нито един опит да лекува диабет тип 2 чрез хранене. Всичко е насочено към откритие на чудодейно лекарство. Но успеха до тук е ограничен единствено до това да се открият неща, които стимулират вече изтощения панкреас да произвежда повече инсулин. Докога?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Spunky » 28 Май 2023, 18:07

Top Gun Maverick написа:https://youtu.be/gqjQollO0ts
Човекът, който е в топа на разбиращите Биткойн в България и лично мой любимец взе да се замисля сериозно как живее и търси пътя на правилното хранене. Бум-бум, може ли да коментираш това видео, 19 минути е, пусни си го на скорост по 1.5 поне за да губиш по-малко време и да кажеш на прав път ли е нашия човек. Харесва ми графиката, която изкарва в която медиите се опитват да убедят колко е вредно да ядеш телешко месо и да ставаш веган.
И за кето споменава във видеото.


Общо взето е напипал схемата, има още да си изяснява кое как и защо работи. Някои неща да се уточнят:

- въглехидратите не са универсално проблем, за инсулиново чувствителен човек, но е проблем количеството и от къде идват - добавена захар, и всичко от/със брашно е токсично и причината за горе-долу половината заболявания.
- другата половина от заболяванията, са благодарение на кофти мазнини - почти всички растителни и ВСИЧКИ семкови такива. Студено пресован зехтин, авокадо и кокос са ок.

Само с тия две неща да се имат предвид и да се следят, вече си с по-добро хранене от едно 95% от населението в развития свят. Следващите стъпки са ти качеството на продуктите, щото ако кравата е яла фураж, ти го ядеш също...

Гледаш да ядеш най-близко до това, което сме яли последните 2 милиона години, особено за хора с нашата, светла, комплекция, демек еволюирали на север - животни(месо И вътрешности), плодове и мед. Зеленчуци не сме яли, защото са отровни и не са за наша консумация. Отровите са единствения защитен механизъм на растенията. Та зеленината, бобчета, ядки и грудки, не са храна. С топлинна обработка някои стават по-малко отровни, но като цяло, да се ползват за украса.

За конспирациите, има, но не са там дето ги гледа(медии и някакъв елит) и не са задължително нарочно за да държат хората болни, но всяка индустрия, прави всичко, което може, за да има по-добри резултати на следващите четвърт, година, пет... Просто се случва, че болни хора движат много добре почти цялата икономика :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 28 Май 2023, 18:14

С топлинна обработка някои стават по-малко отровни, но като цяло, да се ползват за украса.
Такава е била съдбата на доматите , смятали са ги за отровни почти до средата на 19век и са били украса , после са станали ядливи . А кетчупа се е приготвял от рибешки вътрешности и сол престояли на слънце поне 3 дена . Все пак идва от Китай и означава сос от риба . :mhihi: Човека като другите примати е всеядно животно , яде и е ял през хилядолетията каквото има и каквото дал бог . Дали е плодове , грудки или скакалци и месо от мамут все тая . Това че сме всеядни е адаптация към условията за живот , другите които са били специализирани към точно определен вид храна просто са измрели . И смятам че не е коректно да се спекулира с тази приспособимост или адаптивност на приматите към храната . :mhihi:
Последна промяна Jordana на 28 Май 2023, 18:39, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 823
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от turbonetic » 28 Май 2023, 18:35

Spunky написа:Не един, не двама, а поне трима човека последните седмици от нищото се сещат да ми пишат и да ми кажат, че са дебели и минавали на оземпик :mhihi:


Добре де толкова ли е трудно да спрат да ядат хляб ,сладко,чипсове фъстъци газирано и др... :mhihi: Аз откакто съм ги спрял тия глупости вече цели 4м съм много добре даже,и не мога да си помисля за тях :mhihi: ..Вече ,ако ми се дояде сладко мноого хапвам по-малко и след 20дена пак ,ако ми се дояде :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Spunky » 28 Май 2023, 18:38

steeN написа:
Като продължение на една стара тема тука. Добър опит, ама зехтина изключително трудно прави емулсия, та малко му помагат. Горчивото маскираме със захар явно. :lol: Калиевия сорбат, вечна ли искат да я правят тая майонеза :mhihi:


Бих я пробвал, но единствения начин за читава майонеза е ти да си я правиш и ползваш ли зехтин/авокадо, после има вкус на зехтин/авокадо... Ям от авокадо от време на време, по-скоро за сос някакъв.

Jordana написа:А кетчупа се е приготвял от рибешки вътрешности и сол престояли на слънце поне 3 дена . Все пак идва от Китай и означава сос от риба . :mhihi: Човека като другите примати е всеядно животно , яде и е ял през хилядолетията каквото има и каквото дал бог . Дали е плодове , грудки или скакалци и месо от мамут все тая . Това че сме всеядни е адаптация към условията за живот , другите които са били специализирани към точно определен вид храна просто са измрели . И смятам че не е коректно да се спекулира с тази приспособимост или адаптивност на приматите към храната . :mhihi:


А аз имам от тоя "кетчуп" в хладилника, но имам и един букран MSG, който ще ми стигне за цял живот...

И да, адаптивни сме, само че удархиме на греда със западната диета, последните 50-100 години. Всички глупости дет изписах горе са за заседнал, модерен живот. Ако работиш физическа работа, особено навън, може да не го мислиш.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Spunky » 28 Май 2023, 18:44

turbonetic написа:
Spunky написа:Не един, не двама, а поне трима човека последните седмици от нищото се сещат да ми пишат и да ми кажат, че са дебели и минавали на оземпик :mhihi:


Добре де толкова ли е трудно да спрат да ядат хляб ,сладко,чипсове фъстъци газирано и др... :mhihi: Аз откакто съм ги спрял тия глупости вече цели 4м съм много добре даже,и не мога да си помисля за тях :mhihi: ..Вече ,ако ми се дояде сладко мноого хапвам по-малко и след 20дена пак ,ако ми се дояде :mhihi:


Ето малко по темата. Свалят бързо кила, но главно мускул. 1/3 мас, 2/3 мускул. Това е страаашен автогол и предвид интереса, чакаме нова вълна от кльощави диабетици със сърдечни проблеми. Може да свърши работа, само със съответна диета, с много протеин. В общия случай не искат да спрат "хляб ,сладко,чипсове фъстъци газирано", а да ядат по-малко от същите л@йна.


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 28 Май 2023, 19:06

90% от хората на диета губят основно и предимно мускули. От няколко години ми се разкачи ченето да го повтарям. На никого не му пука. Много протеин също не е добър подход. Високите нива на Мтор Рапамицин водят до ускорено остаряване. Ако се спукваш от тренировки всеки ден максимума ти е 1,8гр/кг тегло. Ако не спортуваш 0,8 е напълно достатъчно. Всичко останало е комбинаця мазнини:въглехидрати.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ildivvy

Последни теми
Facebook