Здравословен живот, или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 27 Апр 2023, 15:11

Аз не слагам подсладител в кафето. Преди много време го пиех със захар, после с мед (вярвах, че има някаква разлика :mhihi: ), сега чисто с малко сметана. Подсладителя мога да го ям в торти, шоколади и всичко друго, ама в кафето не е мойто. Жената го пие с кафявата "захар" и вика, че и е по-вкусно, отколкото преди със захар.

Но щом ти харесва си е чудесен избор. 0 калории, 0 гликемичен индекс, не си играе с кръвната захар и не е синтетика.
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от ivanski_2 » 27 Апр 2023, 15:35

Някой който е ограничил въглехидратите и си е пускал изследвания да има повишени кетонни тела в урината? Днес пуснах изследвания и моите са МНОГО високи ( 5.0mmol/L ) и в нета се разрових че може да е от това както и от силна преумора на тялото ( и тука съм така спя по 4-5 часа ) :dunno:

Доктора ми е чак след 2 седмици че чакам и други изследвания и после ще пътувам та затова ще се радвам ако някой си е пускал и сподели.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от TNT » 27 Апр 2023, 15:40

Като спазвах, което беше години - никакви проблеми не съм имал.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 27 Апр 2023, 16:10

ivanski_2 написа:Някой който е ограничил въглехидратите и си е пускал изследвания да има повишени кетонни тела в урината? Днес пуснах изследвания и моите са МНОГО високи ( 5.0mmol/L ) и в нета се разрових че може да е от това както и от силна преумора на тялото ( и тука съм така спя по 4-5 часа ) :dunno:

Доктора ми е чак след 2 седмици че чакам и други изследвания и после ще пътувам та затова ще се радвам ако някой си е пускал и сподели.


Очаквано е да имаш високи кетони в урината когато се храниш нисковъглехидратно в няколко случая. Ако ядеш много мазнини и много скрити усвоими въглехидрати. Ако ядеш прекалено много мазнини и/или калории. Ако все още не си добре адаптиран и тялото ти не може да ги ползва пълноценно. Ако сваляш бързо килограми.

Доктора няма какво да го чакаш мисля, щото като се стигне до нисковъглехидратно хранене, кетони и т.н. повечето нямат грам идея за какво иде реч. Повечето като чуят кетони и кетоза си мислят за кетоацидоза.
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от ivanski_2 » 27 Апр 2023, 16:19

bum_bum написа:
ivanski_2 написа:Някой който е ограничил въглехидратите и си е пускал изследвания да има повишени кетонни тела в урината? Днес пуснах изследвания и моите са МНОГО високи ( 5.0mmol/L ) и в нета се разрових че може да е от това както и от силна преумора на тялото ( и тука съм така спя по 4-5 часа ) :dunno:

Доктора ми е чак след 2 седмици че чакам и други изследвания и после ще пътувам та затова ще се радвам ако някой си е пускал и сподели.


Очаквано е да имаш високи кетони в урината когато се храниш нисковъглехидратно в няколко случая. Ако ядеш много мазнини и много скрити усвоими въглехидрати. Ако ядеш прекалено много мазнини и/или калории. Ако все още не си добре адаптиран и тялото ти не може да ги ползва пълноценно. Ако сваляш бързо килограми.

Доктора няма какво да го чакаш мисля, щото като се стигне до нисковъглехидратно хранене, кетони и т.н. повечето нямат грам идея за какво иде реч. Повечето като чуят кетони и кетоза си мислят за кетоацидоза.


Ясно, мерси :bchug:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 04 Май 2023, 10:37

https://lifestyle.bg/tendencies/ashvaga ... -li-e.html

Растението, което е добре познато на аюрведичната медицина от хиляди години, наскоро започна да набира популярност и на запад, но въпреки това според експертите все още не е ясно дали и как действа.


Вече щом и в lifestyle.bg пишат за ашваганда... интересно е как винаги има някакви модерни неща, които регулярно изпадат за да ги замени нещо друго.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 04 Май 2023, 16:43

Какво очакваш от пазар за над 100 милиарда годишно, който се очаква да нарастне с още 60% до 2030-та.

Най-смешното е, че от всичките тия вайна работят има-няма 5-6 и всичките останали милиарди са пари за скъп пикоч. Няма друго такова тъпо нещо като човека.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 06 Май 2023, 10:31

Илюзията, че с едно хапче или капсула ще промениш себе си или света около теб. Дори и лекарите така са научени.

То и да не са пак не знаем какво правят. Примерно витамин Д... не знаем като взимаме дали помпаме резултата на някакъв процес, който в същност е полезното нещо, а не продукта от него.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 06 Май 2023, 13:22

Примерно витамин Д... не знаем като взимаме дали помпаме резултата на някакъв процес, който в същност е полезното нещо, а не продукта от него.
Викат и прекурсор на такава молекула , като има подобен механизъм на действие :mhihi:
Човешкия организъм е биохимична машина , малко са биологично активните молекули които са на 100% изяснени в какви процеси се намесват . Това не значи че трябва да се откажем от медицината , щото не е ясно напълно как примерно парацетамола действа на мозъка и сваля температурата . Ползваме това което има под ръка , след 50 години може да има други лекарства както преди 50 са били други . Медицината не стои на едно място , всяка година в европа се пускат 30-40 нови лекарства .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от vicho » 07 Май 2023, 16:32

върнах се към подтичването, че бях спрял 2 месеца... 178см 92кг (дебел съм си... бях 97-8 преди операцията)

чувствам се добре, мога и още малко, ама викам да не прекалявам :idea:

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от немо » 07 Май 2023, 23:43

Почвам да се чудя отслабнал ли съм или не, щото приложението на телефона не го отчита.... ма то сигурно е щото няма такова приложение :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от enigma » 09 Май 2023, 16:48

немо написа:Почвам да се чудя отслабнал ли съм или не, щото приложението на телефона не го отчита.... ма то сигурно е щото няма такова приложение :lol:

Ех, тия приложения. :D
И племенника ми така - казвам му да види спря ли дъжда да ходим да тичаме, той вместо първо да погледне навън гледа телефонът какво показва.
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от ildivvy » 09 Май 2023, 19:01

То затова съществува приказката: Ставам и гледам вали! Проверявам във 'фейса' - вярно било :shock: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 10 Май 2023, 9:53

bum_bum написа:Какво очакваш от пазар за над 100 милиарда годишно, който се очаква да нарастне с още 60% до 2030-та.

Най-смешното е, че от всичките тия вайна работят има-няма 5-6 и всичките останали милиарди са пари за скъп пикоч. Няма друго такова тъпо нещо като човека.

Това дето сега е хит и го купуват като топъл хляб - Оземпик , работи и е напълно безвредно . Обаче това действа не директно на метаболизма а на желанието за ядене . Дори не на апетита а на тези центрове в мозъка които са били активирани с приемането на огромни количества храна и пристрастяването към нея . Не изпитваш нужда да се тъпчеш , нормализира се възприятието на мозъка към храната изобщо . По принцип с него се бодът диабетиците за да намалят сладкото , но работи при всички с наднормено тегло щото наднорменото тегло практически е пред диабетно състояние .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 10 Май 2023, 10:09

Аз бях втрещен като видях колко хора го ползват в една Фейсбук група.

Семаглутит в никой случай не е добавка, а сериозно лекарство. Това е инкретинов миметик, т.е. имитира инкретините (хормони, отделяни в червата) и така повишава отделения инсулин. Води се "лекарство" за диабет тип 2 и инсулинова резистентност.

Но колко ужасно тъп трябва да си за да си помислиш, че в състояние в което панкреасът ти не смогва или е на прага да започне да не смогва да произведе нормално достатъчно инсулин като се натъпчеш с това и го накараш да отделя повече се лекуваш по някакъв начин? Колко време ще мине преди и семаглутита да спре да действа?

Че е напълно безвредно не е съвсем вярно. В изследванията с животни са отбелязани случаи на тумори на щитовидната жлеза. Но т.к. народа е кух и с радост взима нещо, което бързо "решава" проблема, губят се кила, оправя се кръвната захар се продава като топъл хляб. Почти съм сигурен, че има доста скрити неща в изпитанията му.

Употребата му би могла да бъде оправдана само в тежки случаи на Т2 при които ползващия го вземе незабавни мерки и ревизира из основи храненето си и то само в ограничен период от време. Но това вероятно са под 1% от ползвателите. Една голяма част го ползват и за сваляне на мазнини, без да са дебели и без да имат наднормено тегло. Щото като си на житна или плодова диета си слаба мекица, а семаглутита топи мазнини яко. Не знам батките от залите как не са го налазили още, че и там ще има добър ефект хем анаболен, хем липотропен.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook