Здравословен живот, или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1531
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от ildivvy » 26 Мар 2023, 19:31

Ако не се лъжа, от доста време стандарта е само пожелателен, а не задължителен! Просто не може (не трябва) да пише, че е произведен по стандарт!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от c04 » 26 Мар 2023, 19:45

Тя статията сама по себе е напълно безмислена и не разкрива нещо, което не знаем. Да бяха написали кои имена стоят зад кашкавалите

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 26 Мар 2023, 20:13

steeN написа:Също какво ядеш за мен е в порядъци по-важно от това дали е био или не. Ако се тъпчеш нон стоп с био баклава и понички или дори ядеш по 1кг био грозде на ядене... каква полза от тая работа? По-добре да не е био, а да е смислена храна, от колкото обратното.


Принципно да, с уговорката, че ако внимаваш какво ядеш и то е и био изключваш едни 700+ вредни вещества от храната си, което също е на малък плюс за здравето.

И естествено с някои изключения. Аз вероятно съм в топ 10 в страната по брой изядени яйца месечно. И понеже не съм културист ги ям с жълтъците. А на промишлените яйца те са боядисани. Ако производителя използва астаксантин съм ОК до някаква степен. Но ако използва кантаксантин, ретинопатията ми е в кърпа вързана и язък ми за съобразяването с това какво ям за да бъда по-здрав.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от dhtj » 27 Мар 2023, 4:20

bum_bum написа:Аз вероятно съм в топ 10 в страната по брой изядени яйца месечно. И понеже не съм културист ги ям с жълтъците. А на промишлените яйца те са боядисани. Ако производителя използва астаксантин съм ОК до някаква степен...


Едно размишление по тази тема. Не знам как да го формулирам, за да не звучи като заяждане, но съм сериозен.

Интересно ми е до къде може да стигне това "вманиачване" по чистотата на храната и до къде има смисъл? Колко био е истинското био?

Да кажем, че аз съм на твое място, но живея на село и решавам да си гледам кокошки, за да ям био яйца.
Тези кокошки ще ги храня с фуражни смески, съставени основно от царевица и пшеница, които при растежа си се пръскат през 2 седмици с инсектициди, пестициди и фунгициди. И малко инфо от кухнята на земеделците ще ти снеса - в България семената на зърнените култури продължават да се обработват с препарати, които са забранени в ЕС от години. Внасят си ги от Турция нашите земеделци и си обработват семената, защото е по-евтино и по-сигурно, препарата е силен и никакъв вредител не пипва зрънцето.
Та исках да попитам, тези яйца и тези кокошки ще бъдат ли "био" и "чисти", след като храната им е минала третиране с триста химикала?
И не, био фуражи няма, последно преди 20тина години се гледаше царевица само с мотика и без пръскане, но тогава добива беше 100кг от декар, а сега е 800, а и вече се свършиха мераклиите да работят с мотиките. :lol:

Трябва и 20 декара био царевица ли да си посея сега, за да храня био кокошките? Дори да предположим, че намеря чисти семена за нея, тогава как ще избегнем влиянието на замърсените въздух, почва и вода върху царевицата? Искам да кажа, че нищо не е чисто както преди години. И ми е интересно до къде има смисъл да задълбаваме?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 27 Мар 2023, 7:37

Био фуражи има, но не са без пари. Предполагам и затова яйцето вече е 1,20.

А не е и само фуража. Едната кокошка има достъп до слънце и трева, а другата седи навряна в кафез без да мърда и снася по 2 пъти на ден.

Пасищното отглеждане, ако и животното се храни с добра храна е едно стъпало над биологичното. Био казвам за удобство.

Че всичко е отровено е факт, но това няма как да ме накара да ям яйца или месо от кокошки, отглеждани промишлено.
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Здравословен живот, или...

Мнение от ivanski_2 » 28 Мар 2023, 9:25

При мен нещата със свалянето чрез много тренировки вървят добре , според кантар за тези кг съм изгубил само 1 кг ММ
Изображение
Изображение
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от barabqga » 28 Мар 2023, 19:49

bum_bum написа:Био фуражи има, но не са без пари. Предполагам и затова яйцето вече е 1,20.

А не е и само фуража. Едната кокошка има достъп до слънце и трева, а другата седи навряна в кафез без да мърда и снася по 2 пъти на ден.

Пасищното отглеждане, ако и животното се храни с добра храна е едно стъпало над биологичното. Био казвам за удобство.

Че всичко е отровено е факт, но това няма как да ме накара да ям яйца или месо от кокошки, отглеждани промишлено.
био яйцата на лидл биват ли, че другите големи вериги не съм се заглеждал дали има, та само от там взимам

Изпратено от моят moto e6 play с помощта на Tapatalk

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от c04 » 28 Мар 2023, 19:52

Аз взех от техните, които ги водят от свободни кокошки

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 28 Мар 2023, 21:26

Ми биват. Както всички останали са. Онзи ден имаха кутии по 10 за 8лв и награбих направо целия кашон- 30 кутии :mhimhi:

Свободните там са главно на Ангелов, тоя на Градус и кюлчетата на Бойко. Та смятай ги как са хранени.

А и понятието “свободни” е много разтегливо. В повечето случаи имат едно дворче, което едва стига за 10% от кокошките. В Щатите пък правят само една малка дупка. В халето има огромни вентилатори и около дупката става як вакуум и всички кокошките я заобикалят. И на теория имат достъп до вън ама на практика никога не са излизали.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Tsureto » 04 Апр 2023, 8:56

Пичове имам нужда от леко окуражаване.
Преди 5 дни счупих долу ходилото, метатерзална кост и трябваше операция, сложиха ми винт. Води се лека травма и лека операция, но пак, ходя с патерици.
По принцип работя хоум офис от години и винаги, когато имах време излизах и се разхождах, защото не ми се стоеше в нас. Сега обаче с тоя крак, не мога да мръдна и съм още по закован вкъщи. Депресирал съм се доста, защото съм "обездвижен" така да го кажа и не мога, нито да се разходя, нито да свърша нещо. Има лека светлина в тунела от 2 дни, тук таме се опирам на него, на пета, което е добър знак. Докторите също разрешават това, даже и да го мърдам, защото е фиксиран и е "се тая" какво правиш с крака, просто боли.
Та, причината да ви рева тука е да ми дадете малко кураж, ако някой е минал през това, да метне едно мнение колко време му е трябвало, поне да стъпва и ходи нормално на пета, един вид да стане подвижен и да не му пречи ходилото, а да си ходи на пета? Нещо съвет, как да се случат по-бързо нещата от към възстановяване и тем подобни? Предполагам за самата кост с винта, ще и трябва поне месец-два да зарастне и да започна лека полека да стъпвам на цялото си ходило, което само при мисълта, че 2 месеца няма да ходя нормално ме убива.....
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1531
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от ildivvy » 04 Апр 2023, 9:19

Нямаш голям избор от възможности... Лекарите са прави! На коста няма да и стане нищо, защото вече е завинтена, но все пак не трябва да се прекалява. Опитвай да ходиш, доколкото ти позволява болката, и това е... Така поне ще стане по-бързо! Имай предвид, че някой ден ще махат винта и пак ще има малко възстановяване, но..това е! Дори и с патерици - движи се!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 04 Апр 2023, 9:45

Абе по добре пази леглото 1 седмица . Тези костици са малки и бързо калцират но трябва да не се мърда . Колкото по бързо зарастне толкова по добре щото ще има по малко поражения после , иначе става едно топче на счупеното място и коста се удебелява . Аз съм си чупил пръсти и на двата крака и боли с месеци мамата си трака при ходене .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от empar » 04 Апр 2023, 9:46

Tsureto написа:Пичове имам нужда от леко окуражаване.
Преди 5 дни счупих долу ходилото, метатерзална кост и трябваше операция, сложиха ми винт. Води се лека травма и лека операция, но пак, ходя с патерици.
По принцип работя хоум офис от години и винаги, когато имах време излизах и се разхождах, защото не ми се стоеше в нас. Сега обаче с тоя крак, не мога да мръдна и съм още по закован вкъщи. Депресирал съм се доста, защото съм "обездвижен" така да го кажа и не мога, нито да се разходя, нито да свърша нещо. Има лека светлина в тунела от 2 дни, тук таме се опирам на него, на пета, което е добър знак. Докторите също разрешават това, даже и да го мърдам, защото е фиксиран и е "се тая" какво правиш с крака, просто боли.
Та, причината да ви рева тука е да ми дадете малко кураж, ако някой е минал през това, да метне едно мнение колко време му е трябвало, поне да стъпва и ходи нормално на пета, един вид да стане подвижен и да не му пречи ходилото, а да си ходи на пета? Нещо съвет, как да се случат по-бързо нещата от към възстановяване и тем подобни? Предполагам за самата кост с винта, ще и трябва поне месец-два да зарастне и да започна лека полека да стъпвам на цялото си ходило, което само при мисълта, че 2 месеца няма да ходя нормално ме убива.....


2015та на 11/08 скъсах сухожилие на левия глезен - месец с две патерици и шина, още един с една патерица и зверски болки при прохождането. Понесох го сравнително леко, понеже имах желязна компания тогава. Не минаваше ден някой да не дойде да ме види, влачеха ме като куфар навсякъде и така.
2016та на абсолютна същата дата, на същия глезен счупих малеолата(т.е. кокалчето), беше се цепнало 4-5см нагоре. Патерици и шина х2 на преднана година. Чак за Никулден някъде започнах да ходя нормално, понеже и прасецът ми беше атрофирал зверски. Самият глезен сигурно година ме болеше при по-сериозно натоварване. Компанията вече я нямаше и мнооого бях изпляскал още на десетия ден. За щастие в работата ми предложиха интересно ново занимание, което успя да ми запълни абсолютно всичкото време и мисли и като че ли това ме спаси. Отделно ме изстреля кариерно доста здраво. :bchug:

Та, моят съвет горе-долу го дадох - приятели, нещо за четене, нещо за чоплене с ръце(плетене, оцветяване на книжки, пъзели, разпарчетосай някой диференциал, каквото и да е), едни дъмбелчета и тренировки за горната част на тялото, доколкото е удобно и това е!
НЕ се натоварвай излишно и не форсирай раздвижването. Бавно и полека, колкото и да не те свърта да се разтичаш!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1531
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от ildivvy » 04 Апр 2023, 10:09

Иска се и малко психика, разбира се! 2010г след катастрофата лежах 28 дена на легло без ставане... След това няколко дена само в нас (придвижване с една стойка за подпиране) и така докато излезна навън и лека полека с кратки обиколки на блока...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Tsureto » 05 Апр 2023, 14:02

Днес даже излезнах с ортопедичната обувка навън, подпирайки се леко на крака и е ок, леко си ме наболва и отича, но поне движа лека полека.
А как стоят нещата с винта, след време ще трябва да се махне, но пак ли е с пълна упойка, шевове и пак патерици?
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: streetz

Последни теми
Facebook