НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от slatanic » 21 Яну 2022, 19:49

Чиче Манчо ДДС за тия пари значи оборот за едни други.Демек то бива,бива ама си прекалил деа.Мина това време дето можеше каквото е могло.Сега гладниците си искат техният къс на всяка цена и неплащането му е ...невъзможна ралта...питай Другаря Божков. ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от sub_eleven » 22 Яну 2022, 8:27

KUM4o написа:Лично мен ме пуснаха на разследване и ми извадиха душата 6 месеца по 4500лв

Тези захапят ли веднъж, направо се чудиш какво ти се случва. По-добре акула да те захапе.
Аз с едната фирма(то заради тях направих втора) от 2018-та се разправяме, в момента сме за втори път на ВАС. Като минат така няколко годинки в нерви и в един момент си се пречупил и ти е все тая, само да се свършва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от don_gori » 26 Сеп 2022, 15:07

Колеги да попитам ако искаш да си чист пред НАП и всички служби покрай тях нужно ли е да си плащаш само данък 15% или трябва и осигуровки. Говоря за лице което има постоянна работа, а продажби по интернет са като допълнителен доход. Понеже от няколко счетоводителя получих различна информация - едните казват трябва и да се плащат осигуровки за месеците през които си продавал, а другите казват внасяш само 15% данък и никой не те закача :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Don_Diego » 26 Сеп 2022, 16:22

Май зависи на колко се осигуряваш по трудовия договор - ако си на максимума - не внасяш, ако не - внасяш. Но нека все пак някой по-запознат да каже
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от m.dimitrov1992 » 10 Окт 2022, 7:59

Миналата година имах 4хил лв наложени платежи от еконт. Разглобил съм една кола на части ама все пак да знам ли ги. Отивам пролетта в НАП и обяснявам за какво става въпрос, даже си нося разписката от куриерите. Отговора беше че щом е личен автомобил нямало ядове нищо не съм подавал... Дали е така ще видим, но за сега нямам нищо.
Но в главата ми се появи следното питане. Имам по скъп автомобил за 40-50хил лв и реша да го разглабям на части(блокирал мотор и финансово нерентабилно за оправяне)
От части изкарвам 50хил примерно, вече съм в графа ДДС ама съм частно лице дефакто и не правя търговия. Какво става?
Последна промяна m.dimitrov1992 на 10 Окт 2022, 9:24, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от slatanic » 10 Окт 2022, 8:03

Доказваш,ако се наложи от къде са.При НАП си виновен до доказване на противното...и те така... ;)

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Spit-Fire » 10 Окт 2022, 8:21

Аз като си подавах декларацията имаше отметка тези от еконт да ги декларираш като лични. Предполагам ако не им се занимава, просто ще го прескочат това или в най-лошия случай ще те накарат да доказваш, че наистина са лични вещи а не бизнес. Което вече не знам аз лично как ще стане, защото никога не съм продавал неща с цел печалба.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от apexs » 24 Окт 2022, 15:20

Не знам също какво отбелязват и се чудя дали да ходя да се занимавам и да питам . Току що ми се обадиха от някакъв информационнен център на НАП, като ме подканват да платя добровнолно за 2021г ако съм извършвал търговска дейност през Еконт или Спиди, понеже съм на лице там. Реално съм продавал само лични вещи . Те само информирали, но след време колега можел да ми се обади за да коментираме пратките. :bang:
Общо взето се напрегнах ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 24 Окт 2022, 19:28

Зависи за каква сума иде реч и дали си струва да ангажират човекочасове за да те гонят. Ако е нещо дребно и да ги отсвириш няма да те търсят.
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook